Raksts no Puaro.lv

Ceturtdiena, 24. janvāris (2013) 10:04

Kas Štrombergam var traucēt iegūt zeltu?

Raivis Gertners, Puaro.lv

Latvijas Olimpiskās BMX komandas dalībnieki – divkārtējais olimpiskais čempions Māris Štrombergs, Edžus Treimanis, Rihards Veide un viņu treneris Ivo Lakučs – trešdien pateicās līdzjutējiem par atbalstu, Möller Auto Rīga salonā Mežciemā atklājot Londonas spēlēs izmantotā ekipējuma izstādi. Šī ir pirmā reize, kad Rīgā jebkurš interesents var apskatīt BMX komandas inventāru, kā arī abas Māra izcīnītās olimpiskās zelta medaļas. Intervijā portālam Puaro.lv Māris Štrombergs stāsta par māņticību un sīkumiem, kas traucē parādīt labus rezultātus.

Lai arī BMX velosipēdi – it sevišķi to cietie sēdekļi - diez ko ērti neizskatās, sportists atklāj, ka ar visu varot aprast: „Protams, uz ielas ar šādu velosipēdu darīt nav ko, bet šī sporta veida vajadzībām tā dizains ir parocīgs un ērts.”


Viņš neslēpj, ka panākumus sportā palīdz gūt daudz un dažādi sīkumi – arī ekipējums. „Reiz man sacensībās – 2009. gada pasaules kausa izcīņā - gadījās tā, ka neilgi pirms pēdējā finiša pazaudēju cimdus, tāpēc tie bija jāaizņemas no kolēģa. Stāvot uz starta līnijas, aizdomājos par to, ka tie tomēr nav diez ko ērti, līdz ar to, atskanot starta signālam, nebiju tam pilnībā sakoncentrējies. Tajās sacensībās tā arī zaudēju,kaut gan man vajadzēja uzvarēt, jo visos iepriekšējos posmos biju labākais. Šādi sīkumi var viegli „izsist no sliedēm”. Un man vēl ir tāds niķis – ja jūtu, ka vairs nevarēšu uzvarēt, necīnos. Eju uz visu vai neko. Apzinos, ka tas ir slikts paraugs jaunajiem sportistiem, tāpēc cenšos ar šo paradumu cīnīties.”


Par sportista mīļāko krāsu kļuvusi Latvijas karoga sarkanā: „Ir sacensības, kurās jātērpjas sponsora zīmola toņos, bet, ja man pašam ir iespēja izvēlēties, dodu priekšroku sarkanajai. Agrāk biju ļoti māņticīgs, pievērsu lielu uzmanību tam, ko velku mugurā, ko daru pirms sacensībām. Šādi sīkumi var novērst uzmanību no patiešām svarīgā, tāpēc pamazām no šiem rituāliem cenšos atbrīvoties.”

Atklāšanas dienā sanākušie apmeklētāji labprāt izmantoja izdevību ar visiem trim sportistiem kopā nofotografēties, kā arī savā īpašumā iegūt autogrāfus. Trīs velosipēdi, sporta tērpi, ķivere, apavi un fotogrāfijas būs aplūkojami līdz piektdienas vakaram katru darba dienu no plkst. 8.30 līdz 19.00 Möller Auto Rīga salonā S.Eizenšteina ielā 6a. Pēc tam ekspozīcija tiks nogādāta atpakaļ Valmierā Vidzemes Olimpiskajā centrā.