Raksts no Puaro.lv

25. septembris (2012) 10:28

Kas aktuāls plastiskajā ķirurģijā Latvijā? Atklāj Dr.Tālivaldis Krūmiņš

Kristaps Bergs, Puaro.lv

Arvien biežāk un atklātāk daiļā dzimuma pārstāves skaistuma vārdā izvēlas ļauties skalpelim, tāpēc plastiskās ķirurģijas nozare uzņēmusi apgriezienus. Intervijā portālam Puaro.lv ārsts, plastiskās, rekonstruktīvās un roku ķirurģijas speciālists un Eiropas plastikas ķirurgu līgas loceklis Tālivaldis Krūmiņš atklāj neizprotamākās klientu vēlmes, kā arī dalās aktuālajās skaistumkopšanas tendencēs.

„Katrs cilvēks ir jāpieņem tāds, kāds viņš ir,” uzsver ķirurgs. „Manuprāt, plastiskās ķirurģijas iejaukšanās nepieciešamas tikai gadījumos, kad cilvēks pats ar savu ārieni nav apmierināts un tā viņam traucē dzīvot.”

„Nereti pie mums ierodas meitenes ar ļoti skaistām krūtīm un vēlas tās vēl vairāk palielināt. To ir ļoti grūti izprast, turklāt atrunāšana nelīdz, jo viņas uzskata, ka skaistums ir vienīgi lielumā, nevis dabiskajās formās. Dažkārt mani tas pat ļoti pārsteidz,” neslēpj pieredzējušais speciālists.

„Katrs cilvēks ir citādāks. Bieži vien klienti vēlas aplūkot fotogaleriju, bet nesaprot, ka viņu procedūras rezultāts nekad pilnībā nesakritīs ar kādas citas personas uzlabojumiem. Internetā pieejami miljoniem foto, bet neviens no tiem nesniegs ieskatu tajā, ko var sagaidīt konkrētajā gadījumā.”

Krūmiņš neslēpj, ka pamatinterese daiļā dzimuma pārstāvju vidū joprojām ir krūšu palielināšana, tomēr pēdējā laikā parādījušās arī jaunas tendences. „Neticami augstu pieprasījumu sasniegušas hialuronskābes injekcijas jeb filleri. Ar šo injekciju palīdzību var ne tikai izlīdzināt nevēlamās krunciņas, bet arī veikt sejas konturēšanu, piemēram, palielināt vaigus vai pagarināt zodu, izmainot sejas vaibstus. Tas ir kas pavisam jauns, turklāt bez skalpeļa iejaukšanās.”

Iestājoties Medicīnas augstskolā Krūmiņa mērķis nebija kļūt par plastikas ķirurgu. „Dažādu notikumu un apstākļu sakritības rezultātā nonācu vidē, kas mani uz šī ceļa uzvedināja. Sāku ar mikroķirurģiju Gaiļezerā un, kontaktējoties ar ārzemju kolēģiem, uzzināju, ka šī pati nozare veic arī estētisko ķirurģiju. Tas šķita ļoti interesanti un arī perspektīvi,” atceras ārsts. „Toreiz mikroķirurģija bija kas jauns un nepieredzēts, par mums rakstīja avīzēs. Joprojām ik pa laikam kāda operācija izpelnās īpašu atzinību. Uzslavas ir patīkamas un godkāre ir nepieciešama jebkurā profesijā.”