Raksts no Puaro.lv

7. novembris (2014) 12:06

Kārlis Streips par Rinkēviča atzīšanos

Facebook

"Ja pareizi sapratu, Latvijas ārlietu ministrs tviterī (cik moderni!) ir paziņojis, ka viņš ir gejs. Ja tā, tad esmu vienkārši autā," savā Facebook profilā ceturtdien pēc ārlietu ministra Edgara Rinkēviča atzīšanās izbrīnu pauž žurnālists, kurš nekad nav slēpis savu homoseksualitāti, Kārlis Streips.

"Šī te ir valsts, kura pirms kaut kādiem gadiem laboja Satversmi, lai pateiktu, ka laulības ir starp vienu vīrieti un vienu sievieti, kas jau bija pateikts Civillikumā. Ja kas," Streips skaidroja savu pārsteigumu.

"Šī ir valsts, kurā luterāņu baznīcas arhibīskaps ir atradis par vajadzīgu pateikt, ka geji nevar nākt pie dievgalda. Šī ir valsts, kurā pirmais praida pasākums tika apmētāts ar fekālijām. Šī ir valsts, kurā Saeimas deputāts atrada par vajadzīgu gejus aprakstīt ar vārdiem "sūdu stūmēji". Piedodiet rupjību. Paldies, ministra kungs! Ceru, ka neviens tagad nedomā, ka Jūs neesat piemērots ministra amatam. Protams, ka esat. Lai Dievs Jūs svētī!"

Streips izteicis viedokli arī par šī paziņojuma "tā dēvēto taimingu" - kāpēc tas netika izteikts pirms vēlēšanām?

"Domāju, tas ir skaidrs, ja paskatāmies, kas šorīt [piektdienā] darās Delfos un citās mēslu izgāztuvēs," vērtē Streips. "Līdz nākamām vēlēšanām ir četri gadi, tas ir pietiekami ilgs laiks mūsu darba ļaudīm aprast ar domu un sajēgt, ka gabals nevienam tāpēc nav nokritis un nenokritīs."

Streips vērš uzmanību arī uz to, ka ministrs ar savu paziņojumu tviterī ierakstījis ceturtdienas vēlā stundā, kad Latvijas laikrakstiem vairs nebija iespējams par to  kaut ko publicēt piektdienas numurā. Savukārt sestdien un svētdien laikraksti neiznāk.

"Ar lielu nepacietību gaidīšu redzēt, kam šīs lietas aprakstīšanu un komentēšanu uzticēs Ventspils trubas avīze, jo tur noteikti spalvas ies pa gaisu un kā vēl. Taču arī tas droši vien bija daļa no ministra aprēķina. Vienādi vai otrādi, joprojām esmu autā par Rinkēviča paziņojumu. Malacis!" tā Streips.