Raksts no Puaro.lv

Svētdiena, 1. jūlijs (2012) 12:14

Kādām sievišķīgām vājībām ikdienā ļaujas pašmāju basketbolistes?

Kristaps Bergs, Puaro.lv

Ne reizi vien nācies dzirdēt apgalvojumu, ka profesionālais sports sievišķībai un sieviešu pievilcībai vairāk ir ienaidnieks, ne sabiedrotais. Lai noskaidrotu, kā pret šo pieņēmumu attiecas sievietes, kuras augstpapēžu kurpes un rokassomiņu ikdienā nomaina pret sporta apaviem un bumbu, portāls Puaro.lv izjautāja Latvijas sieviešu basketbola izlases spēlētājas – Aiju Putniņu, Lieni Jansoni un Aneti Šteinbergu.

Aija Putniņa intervijā portāla Puaro.lv atzīst, ka jebkurš sporta veids sievieti padara nedaudz vīrišķīgāku, tomēr sievišķība ar to netiek zaudēta: „Labi izskatīties protam arī laukumā, un tas, ka skrienam un svīstam, uzreiz nenorāda uz to, ka neesam sievišķīgas. Manas sievišķās vājības ikdienā ir tādas pašas kā ikvienai sievietei, kura nav profesionāla sportiste. Izbaudu gan manikīru un pedikīru, gan dažādas SPA procedūras, labprāt staigāju kleitās. Tā ir mana ikdiena ārpus darba, kurā varu atļauties justies sievišķīga un pievilcīga.”

Arī Liene Jansone sportu labprāt nodala no ikdienas gaitām un pieņēmumam par tam ziedoto sievišķību nepiekrīt. „Protams, kad mēs iznākam botēs, zeķēs un formās, tur nekā sievišķīga nav, un arī uz laukuma notiek cīņa, nevis dāmu pastaiga. Bet tajos brīžos, kad apmeklējam kādus pasākumus, esam ģērbušās ikdienas drēbēs un uzkrāsojušās, tad cilvēki visbiežāk ir pārsteigti, ka spējam izskatīties arī šādi. Varbūt tas pat ir ieguvums, ka pastāv tāda atšķirība starp to, kādas izskatāmies uz laukuma un kādas – ikdienā,” prāto Liene.
Intervijā portālam Puaro.lv Liene arī atzīst, ka spēlē ļoti sievišķīgā izlasē, un meitenēm pat ir sacensības par to, kurai būs labāks manikīrs. Tāpat ikviena labprāt padalās, kur pieaudzējusi skropstas vai izbaudījusi kādu citu procedūru.

„Esam piecpadsmit meiteņu, tādēļ mūsu vidū nemitīgi cirkulē informācija par dažādiem sievišķības trikiem un padomiem - kura atklājusi tādu knifiņu, ko uzlikt uz nagiem, kura kādu citu magnētiņu vai dimantiņu. Pašas jau esam iegājušas azartā izmēģināt ko jaunu un tad paziņot par to pārējām. Labākie frizieri, manikīri un SPA procedūras nav jāmeklē žurnālos, jo to visu atrodam un izbaudām uz savas ādas pašas, un tad informējam pārējās. Mums, kā jau ikvienai sievietei, sevi ļoti patīk palutināt,” tā Liene.

Tāpat savām sievišķajām vājībām ikdienā, kad iespējams atpūsties no treniņiem un formas vietā uzvilkt arī ko šikāku, ļaujas arī Anete Šteinberga.

„Uz laukuma ļoti nepucējos, bet ikdienā gan man patīk piedomāt pie apģērba izvēles, un, protams, nestaigāju treniņbiksēs. Mana lielākā vājība ir manikīrs un nagus lakoju gandrīz katru dienu. Kamēr rokas nav glīti sakoptas, no mājas laukā neeju,” smejas Anete.