Raksts no Puaro.lv

1. septembris (2013) 18:42

Igors Popovs: Varbūt arī Latvijā jāsāk smēķēt zālīti dzimstības veicināšanai?

Personīgais arhīvs

Šovasar viens no Latvijas prasmīgākajiem frizieriem, Farouk Systems Baltics un Farouk Systems Europe tehnologs Igors Popovs vasaru elpo pēc pilnas programmas, ārzemju ceļojumos veiksmīgi apvienojot patīkamo un lietderīgo, proti, darbu un izklaidi. Intervijā portālam Puaro.lv Igors dalās iespaidos par Nīderlandē piedzīvoto.

„Amsterdama bija neliels pieturas punkts mājupceļā no Vispasaules Frizieru Konferences „Join The Revolution”, kas notika Kankūnā, Meksikā. Amsterdamā esmu bijis vairākas reizes arī iepriekš, jo tā ir ļoti labvēlīga vieta dažādu nozaru māksliniekiem. Šī pilsēta iedvesmo un palīdz rast jaunas idejas tālākās darba gaitās,” stāsta Igors. „Tāpat kā Londonā, arī Amsterdamā apvienojušies dažādu nāciju un sociālo slāņu cilvēki. Respektīvi – Amsterdama ir izteikti daudzveidīga.”


Igors neslēpj, ka daudzi viņa draugi labprāt smēķē marihuānu. „Nesaskatu tajā nekā ļauna. Manuprāt, personas, kura lieto alkoholu, ir daudz agresīvākas. Tāpēc Amsterdamu jūtu kā ļoti draudzīgu vidi, neraugoties uz to, ka tā ir lielpilsēta. Turienes iedzīvotāji ir izteikti mierīgi, es pat teiktu – apgaroti.”

„Zinu, ka arī Latvijā daudziem māksliniekiem nepieciešams uzpīpēt zāli, lai smeltos iedvesmu, tas nav nekas slikts. Manuprāt, tā vietā, lai cīnītos ar marihuānas pīpētājiem, mūsu valstī ir daudz nopietnākas problēmas, ko risināt. Piemēram, alkoholisms ģimenē vai vardarbība pret bērniem,” uzskata frizieris.


„Arī es esmu pamēģinājis uzpīpēt zālīti, bet jāatzīst, ka sev pašam vairāk patīku enerģiskāks, tāpēc ar marihuānas pīpēšanu neaizraujos. Kopš atmetu smēķēt vispār, par zālītes pīpēšanu pat neiedomājos. Nu jau labu laiku aktuāls ir jautājums par marihuānas dekriminalizāciju, droši varu teikt, ka balsotu „par”, jo uzskatu, ka katram ir tiesības pašam izvēlēties, ko darīt un ko ne.”

„Miljoniem cilvēku smēķē cigaretes, neraugoties uz to, ka tās viņus lēnām nogalina. Tabakas piejaukums kāsītī ir daudz mazāks, tāpēc tā ir ievērojami „tīrāka manta”. Nesaskatu nevienu loģisku izskaidrojumu tam, kāpēc kāds varētu būt pret marihuānu, ja nu vienīgi pret paša gribu viņam kāds to pūstu sejā,” prāto Igors.

„Ja jau daudzus tik ļoti uztrauc zālītes ietekmē izdarīto pašnāvību skaits, kāpēc tad Nīderlandē, atšķirībā no Latvijas, ar demogrāfisko situāciju viss ir kārtībā? Varbūt arī mums jāsāk smēķēt zālīti dzimstības veicināšanai?”