Raksts no Puaro.lv

Piektdiena, 12. aprīlis (2013) 13:53

Grupai „Auļi” pievienojas madagaskarietis Kilema AUDIO

Auli.lv

4.maijā koncertzālē „Palladium” notiks vērienīgs bungu un dūdu grupas „Auļi” 10 gadu jubilejas koncerts, kurā uzstāsies arī madagaskariešu dziedātājs Kilema, izpildot sadarbībā tapušo dziesmu „Tāltālu”.

To iespējams noklausīties šeit.


„Esmu ļoti priecīgs par sadarbību ar „Auļiem”. Mana mūzika, kuras saknes slēpjas madagaskariešu folklorā, ir salīdzinoši meditatīvāka un maigāka. „Auļu” dinamiskums un spēks tai piešķir jaunu un aizraujošu nokrāsu,” stāsta mūziķis Kilema. „Par savu mērķi esmu izvirzījis madagaskariešu mūzikas popularizēšanu, tāpēc esmu priecīgs, ka „Tāltālu” dzirdami ne tikai mūsu zemei raksturīgie instrumenti, bet arī valoda.”

Madagaskaras mūziķim Kilemam (vecāku dotajā vārdā - Randrianantoandro Klements) ir pašas dabas dots talants un muzikalitāte. Mūzikas instrumentus viņš meistaro jau kopš bērnības, tikpat dabiski tos iemācījās spēlēt un dziedāt. 90. gados leģendārā Justin Vali trio sastāvā Kilema muzicēja Womad festivālos visā pasaulē un piedalījās Pītera Geibriela Real World kompānijas skaņu ierakstu sesijās. Pēc trio izjukšanas Kilema pievērsās madagaskariešu nacionālā stīgu instrumenta marovani popularizēšanai pasaulē, darot to gan solo, gan kvarteta sastāvā. Kilema Latvijā viesosies jau otro reizi. Pērnā gada novembrī mūziķis bija dzirdams pasaules mūzikas festivālā „Porta”.

„Domājot par jaunā albuma formātu, kurā mūsu dziesmas būs dzirdamas plašākā mūziķu sastāvā, radās ideja, ka dziesmu „Tāltālu”, atbilstoši nosaukumam, varētu iedziedāt mūziķis no kādas tālākas zemes. Lieliska sakritība Womex izstādē Grieķijā ļāva mums iepazīties ar Kilema, kurš neatteica piedalīties singla ierakstīšanā,” teic grupas pārstāvis Kaspars Bārbals.