Raksts no Puaro.lv

14. augusts (2013) 12:39

Elizabete Zagorska aicina latviešus „piestrādāt” pie demogrāfijas uzlabošanas

Personīgais arhīvs

Pazīstamā dziedātāja Elizabete Zagorska uzsākusi latviešu tautasdziesmu sēriju etno – folk stilā, apdziedot latviešu tautas folklorā vienmēr aktuālo “vainadziņa” tēmu un aicinot latviešus “piestrādāt” pie demogrāfijas uzlabošanas valstī. Izdota jau otrā tautasdziesma – „Āvu, āvu baltas kājas” sabiedrībai neierastā, pārsteidzošā skanējumā.

“Man patīk strādāt ar tautas mantojumu - latviešu tautasdziesmām - un darbu šajā virzienā noteikti turpināšu. Īpaši patīk aizskart tautasdziesmām bieži minēto “vainadziņa” tēmu un šo sabiedrībā jūtīgo demogrāfijas tematu, jo par to ir jārunā! Esam pieraduši dzirdēt tautasdziesmas liriskā un maigā skanējumā. Dziesmas „Āvu, āvu baltas kājas” aranžējums, iedziedātais gala rezultāts roķīgā manierē mani pašu pārsteidz, tādēļ domāju, ka tas pārsteigs arī klausītājus. Jaunatne varēs iepazīt, savukārt, vecākā paaudze, iespējams, no jauna iemīlēt šo Latvijā tik ļoti pazīstamo tautasdziesmu jaunās, pavisam nedzirdētās skaņās,” stāsta pati Elizabete.

Dziesmu „Āvu, āvu baltas kājas” aranžējis tautā zināmais mūziķis Atis Auzāns, savukārt, ģitāras partiju iespēlējis Ēriks Upenieks.

Pirmā Elizabetes ieskaņotā tautas dziesma „Līgodama upe nesa”, kas pazīstama arī kā kāzu rituāla – mičošanas dziesma, jau paspējusi iekarot klausītāju sirdis. Dziesma iekļauta AMIGO Dzintaru dziesmas 2013 aptaujā – pirmajā pieciniekā. Tā šajā dziesmu topā atrodas un ieņem stabilu vietu jau sešas nedēļas. Šobrīd dziesma ieņem godpilno 2. vietu. upe nesa ir viena no spēlētākajām dziesmām Latvijas radio 2 ēterā.