Raksts no Puaro.lv

Otrdiena, 22. aprīlis (2014) 10:37

Dvīņus Maciusus neielaiž Arēnā Rīga Lietuvas karoga dēļ

Personīgais arhīvs

Nepatīkamu starpgadījumu aizvadītajā nedēļas nogalē piedzīvoja slavenie dvīņubrāļi, kaislīgie Lietuvas basketbola izlases un Kauņas „Žalgiris” fani Nauris un Normunds Maciusi. Sestdien Arēnā Rīga notiekošo Latvijas hokeja izlases pārbaudes spēli Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīrā viņi tā arī klātienē nevēroja. Dvīņu brāļus Latvijas-Krievijas izlases pārbaudes spēlē neielaida Lietuvas karoga dēļ.

„Esam ļoti vīlušies par šādu iznākumu, jo uz spēli mūs uzaicināja Latvijas Hokeja federācija, lai bagātinātu Latvijas komandas fanu rindas. Pēc spēles mums bija paredzēts kopfoto ar Latvijas izlases spēlētājiem,” intervijā portālam Puaro.lv pauž Nauris.

Brāļi uz spēli ieradās savlaikus – stundu pirms tās sākuma. Drīz vien pie viņiem pienāca klāt Arēnas Rīga apsargs un paziņoja, ka ar Lietuvas karogu viņiem nav ļauts apmeklēt spēli, jo tās telpās drīkstot ienest vien Latvijas un Krievijas valstu karogus. Līdzīgu lēmumu apsardze bija pieņēmusi arī piektdien, aizliedzot Arēna Rīga telpās ieiet ar Ukrainas karogu.

„Mēs nevēlējāmies atstāt Lietuvas karogu, jo esam patrioti. Devāmies turp atbalstīt Latvijas komandu kā Lietuvas kaimiņus,” stāsta Nauris. „Gala lēmums par citu valstu karogu neizmantošanu Latvijas-Krievijas hokeja spēlēs piederēja Krievijas Hokeja federācijas prezidentam Vladislavam Tretjakam.”