Raksts no Puaro.lv

Trešdiena, 4. marts (2015) 11:40

Drošībnieks bez piekļuves valsts noslēpumam?

Februāra beigās, tikai vairāk nekā gadu pēc "noklausīšanās skandāla" sākšanās starptautiskajā lidostā Rīga, drošības dienesti beidzot anulējuši skandalozā drošībnieka, atstādinātā lidostas Drošības departamenta direktora Raimonda Lazdiņa pielaidi valsts noslēpumu saturošai informācijai, raksta portāls Pietiek.com, atsaucoties uz redakcijas rīcībā esošo informāciju.

Raimondam Lazdiņam kā lidostas Rīga Drošības departamenta direktoram bija izsniegta otrās kategorijas speciālā atļauja darbam ar slepenu informāciju. To Latvijā izsniedz Drošības policija (DP). Informāciju par Lazdiņa pielaides anulēšanu Pietiek neoficiāli apstiprināja avoti Satiksmes ministrijā (SM), kas ir lidostas Rīga valstij piederošo kapitāldaļu turētāja.

Šāds, lai arī novēlots, DP lēmums nozīmē, ka Lazdiņš, pat ja viņam izdosies ar tiesas lēmumu atgriezties lidostā, nevarēs reāli pildīt Drošības departamenta direktora pienākumus. Saskaņā ar iekšēju rīkojumu "par amatu sarakstu pieejai valsts noslēpumam", ko izdevis lidostas valdes priekšsēdētājs, departamentu direktoriem nepieciešama otrās kategorijas pielaide. Bez tās nav iespējams ieņemt attiecīgo amatu.

Turklāt, pēc Pietiek rīcībā esošās informācijas, lidostā tiek gatavota reorganizācija, lai, zaudējot darba strīdā ar "noklausīšanās skandāla" laikā atstādinātajiem Drošības departamenta darbiniekiem, novērstu viņu atgriešanos iepriekšējos amatos.

Kā jau ziņots, lidostas jaunā valde Andra Liepiņa vadībā pēdējā laikā spērusi dīvainus juridiskus soļus, pēc būtības "atdodot" Lazdiņam un viņa bijušajiem padotajiem drošībniekiem Intam Rubezim un Andrim Savko uzvaru šajā dārgi izmaksājušajā darba strīdā. Jāatgādina, ka trijotne, kuru lidostas vecā valde 2013. gada decembrī atstādināja no darba pēc tam, kad radās aizdomas par lidostas darbinieku un lidostas teritorijā strādājošu uzņēmēju nelikumīgu noklausīšanos, uzsāka tiesāties par atjaunošanu darbā.

Vairākas dīvainības noklausīšanās lietas izmeklēšanā, ko pēc lidostas Rīga vecās valdes vēršanās bija spiesta uzsākt DP, vairākkārt radīja aizdomas, ka šī drošības iestāde "piespēlē" Lazdiņam un citiem nelikumīgajā noklausīšanā aizdomās turētajiem. Neoficiāli tiek uzskatīts, ka lidostas drošībnieki varētu būt dalījušies ar DP nelikumīgi iegūtajā informācijā.

Pērnajā jūlijā Pietiek rakstīja, ka DP atteikusi atzīt par cietušajiem astoņas personas (visi - augsti stāvošas lidostas amatpersonas), kas, iespējams, tikušas nesankcionēti noklausītas lidostā Rīga. Tāpat nevienam no skandalozajiem drošībniekiem, kas drīz jau gadu būs atstādināti no darba saistībā ar aizdomām par nelikumīgu noklausīšanos, līdz pat šī gada sākumam netika atņemta pielaide valsts noslēpumu saturošai informācijai. Pa šo laiku notikusi DP priekšnieka nomaiņa – Jāņa Reinika vietā stājies Normunds Mežviets.

Pietiek.com