Raksts no Puaro.lv

27. novembris (2012) 11:59

Draugiem.lv runasvīrs Palkavnieks: No profila skatījumiem cēlies daudz laulību

Viktors Ozols, Puaro.lv

Draugiem.lv ir vienīgais sociālais tīkls Eiropā, kurš savas valsts mērogā popularitātes ziņā ir spējis „pārsist” pasaules gigantu Facebook.com. „Mēs esam izteikti latvisks portāls, kas vienmēr reaģē uz sabiedrībai svarīgiem notikumiem, sākot ar valsts svētkiem un vēlēšanām un beidzot ar kāda mākslinieka jaunā mūzikas albuma iznākšanu. Tas arī ir mūsu trumpis – mēs esam tuvāk tautai,” uzskata portāla Draugiem.lv runasvīrs Jānis Palkavnieks.

Dati rāda, ka Draugiem.lv lietotāji nespēj dzīvot bez sava profila statistikas: „Protams, jebkuram no mums ir svarīgi, lai par mums domātu, un vēlamies arī zināt, kuri tie ir. Tomēr profila statistika kalpo ne tikai ziņkāres apmierināšanai,” intervijā portālam Puaro.lv atklāj Palkavnieks. „Tieši no šiem skatījumiem ir radušās ļoti daudzas laulības. Katru dienu saņemam pateicības vēstules no portāla lietotājiem, kuru ceļš līdz kāzām sācies tieši šādi: „Viņš mani apskatījās, es apskatījos viņu...” Gadā šādu stāstu skaits var sasniegt vairākus simtus, līdz pat tūkstotim.”

„Neraugoties uz to, mūsu mērķis nav kļūt par randiņu portālu. Darugiem.lv pamats balstīts uz dažāda veida attiecībām. Cits citu šajā portālā ir sameklējuši arī bijušie kursa biedri un sen nesatikušies radinieki. Es pats tieši ar Draugiem.lv palīdzību uzmeklēju savu pusmāsu,” pieredzē dalās portāla runasvīrs.

Nav noslēpums, ka informācijas gūšanas nolūkos Draugiem.lv izmanto ne tikai žurnālisti, bet arī valsts iestāžu darbinieki, tostarp policisti. „Kā jebkuru citu instrumentu, arī šo portālu var izmantot gan labu, gan ne tik labu nolūku vadīts. Tomēr tendences rāda, ka Draugiem.lv pārsvarā izmanto labu mērķu vārdā, un cerams, ka tas tā arī paliks.”

Kuri tad īsti ir Draugiem.lv atraktīvo ideju autori? „Portāla satura tēvs ir radošais direktors Guntars Meluškāns. Tieši viņš ir tas, kurš izdomā, kas un kā notiks. Tomēr šo te radošo ideju autorus ir grūti noteikt, jo tas viss ir komandas darbs. Kādam rodas ideja, pārējie palīdz tās attīstībā un rezultāts ir mūsu visu kopdarbs.”

Tuvojoties gada izskaņai, Draugiem.lv kolektīva rīcības plāns svētku sagaidīšanai jau ir gatavs: „Ik gadu Ziemassvētkos pulcējamies uz tādu diezgan traku ballīti. Pasākuma pirmajā daļā notiek labāko darbinieku apbalvošana, bet pēc tās – dejas līdz rītam. Pēdējā gada laikā Draugiem.lv kolektīvam ir pievienojušies daudz jaunu darbinieku, no kuriem liela daļa ir tieši meitenes, kas nozīmē, ka mums, kungiem, būs ko izdancināt,” priecājas Palkavnieks. Ballītes norises vieta gan pagaidām tiek turēta noslēpumā, jo tā būs pārsteigums arī pašiem darbiniekiem.

Šajos pasākumos piedalās un uzrunu saka arī Draugiem.lv dibinātājs Lauris Liberts, kurš nu jau labu laiku dzīvi bauda Kalifornijā. „Viņš mūs apciemoja arī augustā, kad portāls svinēja savu jubileju. Ikdienā mums ar Lauri ir tikai virtuālas attiecības, tomēr pāris reizes gadā viņš mūs arī apciemo. Ik reizi šeit ierodoties, viņam sanāk iziet nelielu aplīti un iepazīties ar jaunajiem darbiniekiem – mēs plešamies diezgan strauji un mūsu kolektīvs papildinās teju katru nedēļu.”