Raksts no Puaro.lv

Sestdiena, 14. aprīlis (2012) 12:00

Dāvids „ieliek kloķi” Latvijas modes festivāliem un sarīko pats savu šovu

Kaspars Dobrovoļskis, Puaro.lv

Skandalozais modes mākslinieks savas jaunākās kolekcijas skati ilgu laiku turēja slepenībā - par to tika paziņots tikai neilgu brīdi pirms iespaidīgā notikuma. Iespēja klātienē vērot mākslinieka apjomīgo apģērbu kolekciju bija tikai izredzētajiem, jo ieeja iepirkšanās centra Sky&More otrajā stāvā notiekošajā modes šovā bija tikai ar ielūgumiem, kuri tika strikti kontrolēti.

Tiesa gan, aizdomas, ka Dāvids kaut ko perina, radās jau tad, kad viņš savu dalību nepieteica nedz Riga Fashion Week, nedz Riga Fashion Mood. „Šis nav protests ne pret vienu no šiem pasākumiem, nebūt ne. Es gluži vienkārši nespēju iekļauties šo pasākumu organizatoru uzstādītajos rāmjos. Nereti viņi piemirst, ka modes mākslinieki ir tie, kas šīs skates veido, nevis viņi,” secina Dāvids. „Šo pasākumu organizatori nespēj nodrošināt pat normālu beksteidžu (aizkulises, no angļu val. – red), bet es savas kleitas nevaru iespiest mazā platībā, kādā stūrī,” stāsta modes mākslinieks.

Jaunā Dāvida kolekcija nākamajai rudens/ziemas sezonai sastāv gan no ikdienā valkājamiem īpaši sievišķīgiem tērpu modeļiem, gan arī no grezniem vakara tērpiem. Kolekcijā dominējošās krāsas – tumši zilā (royal blue), dažādu nokrāsu zelta toņi un šampanieša baltais. Materiāli: zīds, šifons, kašmirs, adījumi, dabīgās ādas un kažokādas.

„Drīzumā Sky&More durvis vērs manis paša veikaliņš, kurs visus šos tērpus būs iespējams iegādāties par ļoti demokrātiskām cenām,” sola Dāvids, „tie, kuri pie manis kaut ko ir pasūtījuši, zina, ka cenas ir atbilstošas.” Modes mākslinieks, kurš skati apmeklēja paša darinātā uzvalkā, to norādīja kā piemēru: „Šāda vīriešu uzvalka cena ir 250 lati.”
 


Modes skates režija veidota ar skandināvisku askētismu vintage noskaņās, domājot par nākamo ziemu ar siltām mīlestības jūtām. Dāvida radītos tērpus papildināja Lienes Pētersones rotu studijas radītās rotaslietas un CLAUDINE (Londona) somas. Ar savu jauno kolekciju Dāvids rod kompromisu starp sievišķīgu praktiskumu, aristokrātisku tērpu kultūras eleganci un mūsdienīgu, demokrātisku pieeju vienmēr mainīgajiem modes industrijas likumiem.


Dāvida jaunākajā 60 tērpu kolekcijā ietilpa arī caurspīdīgas kleitas. Drosmīgākās daiļā dzimuma pārstāves tās varot valkāt arī šādi.