Raksts no Puaro.lv

Otrdiena, 23. aprīlis (2013) 08:27

Bruno Birmanis brīvdabas izstādē ļauj ielūkoties baleta ikdienas aizkulisēs

Publicitātes

Pie tirdzniecības centra „Origo” atklāta izcilā modes mākslinieka Bruno Birmaņa fotoizstāde, kas veidota projekta „BALLET.BEYOND” ietvaros.

FOTOGALERIJA.

Sadarbībā ar Baltijas Baleta festivālu īpaša BALLET.BEYOND izlase BALETS.LAIKAM tiks eksponēta pilsētvidē – 450 kvadrātmetru plašā brīvdabas galerijā pie „Origo”. Šīs ekspozīcijas iezīme ir divu līmeņu kompozīcija. Ārējais līmenis – garāmgājējiem redzamie darbi - ir lielformāta krāsaini attēli, savukārt iekšējos stendos izvietotas melnbaltas dokumentāla rakstura fotogrāfijas, kas divu ekspozīcijas mēnešu laikā ik nedēļu tiešā vārda nozīmē pavērs baleta kulišu priekškaru.

„Izstāde pie „Origo” norisināsies paralēli ar projekta oriģināldarbu izstādi Galerijā PUTTI. Zīmīga ir abu ekspozīciju atšķirīgā kompozīcija, formāts un saturs veido sasvstarpēji papildinošu stāstu, kura esence ir pazīstamajā latīņu izteicienā „..per aspera ad astra” jeb „...caur ērkšķiem uz zvaigznēm”. Atlasītie kadri no vairāk kā 500 attēlu kolekcijas gan lielformātā, gan standarta izmēra attēlos ir atklāsmes pilni un vēsta par radošuma ikdienu, smago darbu un acīm slēpto skaistumu,” stāsta projekta autors Bruno Birmanis.

Fotoprojekts tapis LNO baleta izrāžu laikā sezonas garumā. Šī ir viena no nedaudzajām šāda veida kolekcijām pasaulē, kas skaidrojams gan ar fotografēšanas sarežģīto tehnisko, gan teātra specifiku. Tādēļ izstādes kļūst jo vairāk nozīmīgas un apskatīšanas vērtas.

Lielformāta brīvdabas izstāde visa gada garumā Stacijas laukumā pie t/c “Origo” piedāvā dažādas foto izstādes, kas ir aplūkojamas bez maksas visu diennakti. Nakts laikā izgaismotā 450 kvadrātmetrus plašā brīvdabas fotogalerija ir vienīgais šāda veida objekts Rīgā.

„Esam priecīgi, ka jau šajā nedēļā varēsim iedvest Stacijas laukumā baleta garu, pateicoties Bruno Birmaņa izstādei. Tāpat ielūdzu ikvienu rīdzinieku 25. aprīlī 12.00 un 16.00 pie t/c „Origo” apmeklēt „Theatre de la Tete Noire” (Sarānas pilsēta, Francija) interaktīvo atrakciju „Krēsli”,” aicina tirdzniecības centra „Origo” vadītājs Aleksandrs Ņemirovskis.