Raksts no Puaro.lv

28. novembris (2013) 10:39

Binnija un Sanita Pelēķe ar jaunajiem mīļotajiem apmeklē kino FOTO

Jānis Spigovskis

Viena no šī gada gaidītākām filmām ir režisora Rona Hovarda nesen tapusī kinolente “Rush” ar latviskoto nosaukumu “Sacīkste”. Stāsta pamatā ir 1976.gada Formula 1 sezona un cīņa starp talantīgajiem un pasaules čempionāta titula alkstošajiem braucējiem Nikiju Laudu un Džeimsu Hantu.

Filmā “Rush” jeb “Sacīkste” tiek atspoguļota arī traģiskā Laudas avārija, kurā viņš par mata tiesu izglābās no nāves, taču guva plašus ķermeņa apdegumus. Kinolentē atainotas ne tikai 76.gada F1 sacīkstes un abu pilotu cīņas, bet arī viņu dažādie raksturi. Ja Nikijs Lauda bija tehniski zinošs, acīgs uz sīkumiem un izklaidējās tikai retu reizi, tad Džeims Hunts cigaretes, alkoholu, sievietes un ballītes mīlēja tikpat ļoti cik piedalīšanos sacīkstēs.Latvijā filma “Rush” jeb “Sacīkste” tiks rādīta no 29. novembra, taču dažiem autosportistiem, sacensību rīkotājiem un kaislīgākajiem sacīkšu faniem filmu jau izdevies noskatīties. Ātruma Cilts komanda kopā ar kinolentes izplatītājiem Latvijā “Latvian Theatrical Dustribution” rīkoja filmas “Rush” jeb “Sacīkste” pirmizrādi.

Viesu vidū filmas pirmizrādē bija dziedātāji Dons un Valters Frīdenbergs, F1 komentētājs Ģirts Timrots ar dēlu Teodoru, CSDD valdes loceklis Jānis Golubevs ar kundzi, autosportists Haralds Šlēgelmilhs ar krustdēlu Tomasu, žurnālists Armands Tripāns, kā arī Binnija ar jauni draugu Matīsu un Sanita Pelēķe ar draugu Valdi.


Visi kā viens režisora Rona Hovarda jauno veikumu skatījās ar aizrautību. Pat tie, kuri zināja visus 76.gada notikumus. Filmu par labu atzinuši gan jomas speciālisti, gan tie, kam par sacensībām ir mazs vai nekāds priekštats.

“Līdz šim vienīgā filma par sacīkšu tēmu, kuru atzinu, bija dokumentālā filma par Sennu. Tagad varu ieteikt arī “Rush” jeb “Sacīkste”. Man filma patika, komanda pacentusies, viss ir tuvu reālajiem faktiem un notikumiem. Interesanta un aizraujoša,” priecājas talantīgais autosportists Haralds Šlēgelmilhs.

“Salīdzinot ar citām benzīngalvu kinolentām,  šī tomēr ir diezgan precīza un ļoti tuvu reālajiem notikumiem. Visvairāk priecē nesabojātā sacensību atspoguļošana, jo līdz šim benzīngalvu filmās redzēti dažnedažādie brīnumi. Šajā mākslas darbā neliks vilties ne operatoru, ne režisora, ne scenārija autora un pat ne aktieru darbs. Komanda ir labi pastrādājusi, un mums ir jauna filma, kuru ierindot sarakstā - obligāti jānoskatās!” – uzskata raidījuma “Ātruma Cilts” veidotāja Sanita Pelēķe.