Raksts no Puaro.lv

Trešdiena, 25. marts (2015) 08:16

Pulkvedis: apmācīti studenti nevar kļūt līdzvērtīgi NBS virsniekiem

Flickr.com

Studenti, kas būs izgājuši militāro apmācību, nevar kļūt par līdzvērtīgiem Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) virsniekiem, uzskata Stradiņa universitātes pasniedzējs un atvaļināts pulkvedis Raimonds Rublovskis intervijā radio Baltkom.

Virsnieks ar 23 gadu pieredzi NBS, komentējot aizsardzības ministra Raimonda Vējoņa paziņojumu par to, ka nākamgad varētu sākties militārās mācības Latvijas studentiem pauda bažas, ka tas varētu būt bezjēdzīgs pasākums: „Jautājums ir, ko mēs tālāk darām ar šiem studentiem. Nedomāju, ka tie studenti, kas izies divu mēnešu apmācības, varēs kļūt par līdzvērtīgiem virsniekiem, jo īsta gatavošanās norit ilgāk”.

Rublovskis uzskata, ka šī iniciatīva tikai demonstrēs Aizsardzības ministrijas aktivitāti šajās sfērā.

Pagaidām nav zināms, vai studentu apmācības būs brīvprātīgas, obligātas vai daļēji obligātas, un spiediens sarežģī motivāciju, piebilda pulkvedis. „Labs karavīrs ir motivēts karavīrs. Ja kādu piespiedīs, agri vai vēlu tas dos bēdīgu rezultātu”.

„Nedomāju, ka tik īsā laikā var sagatavot 21. gadsimta karavīru, tāpēc šo iniciatīvu uztveru kā politisku soli,” norāda eksperts.

Pēc Rublovska teiktā, nav nosakāms, kādā mērā šī iniciatīva varētu ietekmēt NBS efektivitāti.

Kā zināms, aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis pavēstījis, ka nākamgad varētu sākties militārās apmācības Latvijas studentiem. Viņš informēja, ka ir uzdevis Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem izstrādāt sistēmu kā iesaistīt studentus militārajās apmācībās. Plānots, ka pēc apmācības cikla pabeigšanas, šie studenti varētu saņemt rezerves virsnieku pakāpes.