Raksts no Puaro.lv

Pirmdiena, 25. marts (2013) 10:21

“Ātruma Cilts” režisore sarakstījusi grāmatu bērniem par autosportu

Publicitātes foto

LTV7 motoru sporta raidījuma “Ātruma Cilts” režisore Linda Ģībiete kopā ar Lolitu Grāvīti ir sarakstījušas grāmatu bērniem “Matīss un autosports”. Par ilustrācijām parūpējusies Agija Staka. Grāmata stāsta par plašo autosporta pasauli, kuru var raksturot trijos vārdos: daudzveidība, aizrautība un drošība.

Šī grāmata ir turpinājums ciklā par izdomātu zēnu vārdā Matīss, kurš, būdams visai zinātkārs bērns, iepriekšējās grāmatās ir iepazinis Latvijas vēsturi, hokeju, zvēru dzīvi mežā un teātri. Tagad Matīss iepazīst arī plašo autosporta pasauli.

“Radās doma, ka mēs Matīsu varētu iepazīstināt arī ar autosportu, jo četru gadu laikā ar "Ātruma cilts" starpniecību pati esmu iepazinusi šo jomu. It kā no malas, pašai neesot iekšā, tas šķietami traucē, bet vienlaikus arī palīdz - no malas dažreiz viss izskatās skaidrāk nekā tad, kad esi visā dziļi, dziļi iekšā un zini pat pārāk daudz un pārāk smalki,” stāsta Linda Ģībiete.

Grūtākais grāmatas “Matīss un autosports” autorēm bijis saprast, kas ir pats būtiskākais un vienlaikus pats interesantākais, ko noteikti nedrīkst izlaist, un kas ir tas, no kā var atteikties.

“Autosports ir ļoti interesanta pasaule - ar saviem ļoti gudriem un svarīgiem notikumiem, ar saviem lielākoties ļoti aizrautīgiem un mērķtiecīgiem cilvēkiem, savām tradīcijām un, varētu pat teikt, ar savu valodu. Tāpēc tiem, kas par autosportu vēl nezina neko, šī grāmata varētu būt kā ceļojums uz svešu, neparastu un interesantu zemi. Bet tiem, kam mašīnas un tehniskie sporta veidi interesē vairāk, grāmata varētu kalpot kā iedvesma saņemties un pašiem sākt kaut ko darīt autosporta jomā - kā līdzjutējiem, mehāniķiem vai varbūt kā braucējiem,” uzskata Linda.

Grāmatas “Matīss un autosports” galvenais tēls vēro auto sacensības dažādās trasēs, brauc pa kartinga halli, jūt līdzi Formula 1 pilotiem, uzzina, kas sporta mašīnām vēderā un pēc Rīgas Motormuzeja apmeklējuma pārliecināti saka: “Kad izaugšu liels, būšu autosportists!” Autosporta vēsturi, sacīkšu garu un tehniskos noslēpumus viņam palīdz atklāt viņa pavadonis Mehāniķis.