Raksts no Puaro.lv

2. septembris (2013) 10:43

Armands Šķēle: Latvijas izlasei vājo vietu nav!

Viktors Ozoliņš, Puaro.lv

Pirmdienas agrā rītā Latvijas vīriešu basketbola izlases spēlētāji devās uz Slovēniju, kur pavisam drīz sāksies Eiropas čempionāts basketbolā. Svētdienas vakarā Olimpiskajā Sporta Centrā komanda pēdējo reizi pirms došanās ceļā sanāca kopā, lai nepiespiestā atmosfērā uzklausītu visus laba vēlējumus un komandas trenera un kapteiņa pēdējās norādes. Intervijā portālam Puaro.lv pārdomās pirms čempionāta dalās basketbolists Armands Šķēle.
 

Agneta Niedra: Vai esi fiziski un morāli gatavs čempionātam?
 
Armands Šķēle: Fiziski – domāju, ka jā. Vismaz pats jūtos ļoti labi. Par savu mentālo stāvokli varēšu spriest, kad pienāks pirmās spēles. Galvenais, jāsaliek domas pa vietām, lai var koncentrēties tikai uz spēli. Sportā vispār daudz ko izšķir tieši tas, kas sportistiem notiek galvā. Ja domas aizklīst kur citur, spēlēt nav iespējams. Nepieciešams koncentrēties tikai uz cīņas laukumu, un tad jau viss būs labi.
 
A.N.: Vai tev ir kādi rituāli, kā šīs domas pirms spēlēm sakārtot?
 
A.Š.: Nē, es tiem neticu. Man nav nekādu talismanu vai maģisku darbību. Vienīgā lieta, ko esmu pieradis darīt pirms spēlēm – ienākot zālē, divas reizes iemest grozā bumbu no apakšas.
 
A.N.: Esi to aizguvis no kāda sava elka?
 
A.Š.: Nē, man pašam šī tradīcija ir iestrādājusies.
 
A.N.: Tavā ceļasomā ir tikai sporta inventārd vai tajā atrodas arī kas atpūtai?
 
A.Š.: Tikai sportam, jo atpūtai laika neatliks. Grafiks ir visai saspringts, katru dienu ir kāda spēle.
 
A.N.: Pērn pats izlases spēlēs piedalīties nevarēji, bet tev bija iespēja komandu pavērot no malas. Kā tev šķiet – kādas ir tās stiprās un vājās vietas?
 
A.Š.: Mums nav vājo vietu, ir tikai stiprās (smejas).
 
A.N.: Stiprās un vēl stiprākās.
 
A.Š. Jā. Mums ir jāspēlē ātri un agresīvi, jāmet trīnīši. Tāds ir mūsu basketbols. Ar mierīgu, lēnu un pacietīgu spēli tālu netiksim. Esam jauna un, salīdzinot ar Balkānu valstīm, arī „īsa” komanda. No turienes nāk ļoti gari un fiziski spēcīgi spēlētāji. Tieši ātrums un agresija ir mūsu trumpis, kas jāizmanto.
 
A.N.: Vai izlases spēlētāju sastāvā valda īstas komandas gars?
 
A..Š. Jā, pavisam noteikti!