Raksts no Puaro.lv

Piektdiena, 18. janvāris (2013) 11:59

Andris Ērglis sevis makšķerētās zivis prot pagatavot pats

Personīgais arhīvs

Nu jau labu laiku par dziedātāja Andra Ērgļa hobiju kalpo makšķerēšana. Iestājoties ziemai, kopā ar citiem liepājniekiem uz ledus dodas arī populārais mūziķis. Turklāt Ērglis lieliski pārzina ne tikai labākos zivju iegūšanas paņēmienus, bet pārliecinoši tiek galā arī ar to pagatavošanas procesu.

„Latvijā bļitko ļoti, ļoti daudz cilvēku – un ne tikai vīrieši, bet arī sievietes! Tā ir lieliska atpūta svaigā gaisā. Loms nebūt nav galvenais šī vaļasprieka priekšnosacījums. Jāprot arī noķert un palaist vaļā,” intervijā portālam Puaro.lv stāsta dziedātājs. „Tomēr arī mājās izdodas šo to pārnest. Turklāt zivis parasti gan tīru, gan gatavoju pats.”

„Tā manī rodas arī iedvesma radošajai darbībai. Mierīgi pasēžu uz ledus, pamakšķerēju, un kaut kā tā mūza pati atnāk,” neslēpj mūziķis. „Labprāt baudu arī ziemas priekus, tomēr šogad tiem nodoties pagaidām izdevies daudz mazāk.” Pērnā gada nogalē savā privātmājā krāmējot malku, Ērglis neveiksmīgi lauza kāju, tomēr nu jau ar viņa veselību atkal viss ir kārtībā. „Gadās visādi, bet tie ir tikai dzīves sīkumi.”


Šajā nedēļas nogalē Andris Ērglis uzsāks savas apaļās – 30 gadu jubilejas – koncerttūri, kurā pievienoties uzaicinājis arī savus skatuves kolēģus - Kristīni Zadovsku, Anci Krauzi, Ievu Sutugovu, Annemariju Moiseju,  Igo un Zigfrīdu Muktupāvelu, kā arī meiteņu bekvokāla grupu „Amurr”.

Jautāts, vai darbs pie koncertprogrammas jau pabeigts vai tomēr viņu piemeklējis pēdējā brīža gatavošanās drudzis, Ērglis apstiprina, ka galvenie sagatavošanās darbi jau ir aiz muguras. „Tagad atliek tikai cerēt, ka ķibeles man ir aiz muguras un ka ar balsi viss būs kārtībā. Tomēr skaidrs ir viens – iepriekšējā vakarā aizmigt nevarēšu, jo pa galvu „malsies” simtiem domu.” Koncerta apmeklētājiem dziedātājs sola sagādāt arī pārsteigumus: „Gaidāms muzikāls kokteilis, vairāku stilu mikslis. Pieļauju, daudzi būs patīkami pārsteigti, jo atklāšos pavisam citā ampluā.”

Iepērkot skatuves tērpus jubilejas koncertiem