Raksts no Puaro.lv

Svētdiena, 29. jūlijs (2012) 21:51

Aktrise Velta Skurstene žiperīgi audzina jau savus mazmazbērnus

Aktrise Velta Skurstene – Lāce ir viena no latviešu teātra leģendām, kura skatuvei veltījusi visu mūžu, tomēr spējusi izveidot arī īpašu pasauli, kurā atgriezties, teātra priekškaram aizveroties. Vārdus aktrise izvēlas smalkus un trāpīgus, un nu jau cienījamajā 82 gadu vecumā uz pasauli joprojām raugās ar dzirkstošu šķelmīgumu. Intervijā portālam Puaro.lv Velta atklāj savus ikdienas paradumus un spilgtākos skatuves pārdzīvojumus.


Lai gan šovasar aktrises ikdienu savā varā pārņēmusi filmēšanās burvība, viņa priecājas, ka brīvā laika atliek arī atpūtai un nelieliem ikdienas prieciņiem. To piepilda daudz un dažādas aizraušanās, jo dzīves laikā Velta izkopusi daudz vaļasprieku: „Pa drusciņai aizraujos ar visu. Tuva ir gan pavārmāksla, gan dārzkopība, un domāju, ka tas ir labi, jo cilvēkam galu galā jāprot viss. Vasaras karstumā visiem iesaku ātras un viegli pagatavojamas receptes – šobrīd mans favorītēdiens ir eļļā apcepti kabači ar ķiplokiem, ko iesaku izmēģināt, ja kārojas kā jauna.”

Aktrisi visbiežāk atceramies no nebēdnīgām lomām, kā arī leģendārā Ēzelīša I-ā iedzīvināšanu, tomēr īpašas atmiņas māksliniecei sagādā arī reiz iestudētā Šmeļova luga, kurā tēlota viena no jūtīgākajām un dvēseliskākajām lomām aktrises dzīvē. „Šmeļova lugā tēloju meiteni vidusskolas vecumā, kura pirmo reizi iemīlējusies. To atceros joprojām, jo man nenācās viegli šo lomu izdzīvot. Visi jau bija pieraduši pie Maksa vai Haklberija Fina,” smejas aktrise.


Aktrise filmēšanas laukumā joprojām tikpat dzīvespriecīga


Neraugoties uz raibo mūžu, kas teju viss izdzīvots teātrī, Velta vienmēr pratusi izbrīvēt laiku arī ikdienai: „Nekad nav bijis tā, ka teātris un uzticētās lomas ietekmē manu privāto dzīvi. Vienmēr esmu paguvusi visu – arī dārziņu apčubināt, kas vienmēr ir tīrs un kārtīgs. Protams, tas nav smalks daiļdārzs, tomēr man galvenais vienmēr bijis, lai dārziņš būtu sakopts un apkārt nemētātos drazas.”

Aktrise atzīst, ka ir pateicīga par visiem dzīves pavērsieniem, kas reizēm arī satricinājuši tās pamatus, jo šobrīd, atskatoties uz paveikto, atklājas, cik tas ir piepildīts, un arī mūžīgais dzīves spars un enerģija gluži kā labi ieeļļots mehānisms turpina iet uz priekšu: „Mūžs man ir bijis skaists, un esmu laimīga, ka joprojām varu dzīvot un piedalīties tajā, kas notiek mums apkārt, un to darīšu vēl ilgi,” tā Velta.

Viens no lielākajiem aktrises dzīvesprieka nesējiem ir mazmazbērni, un Velta labprāt atceras jautrākos kopā pavadītos brīžus. „Mani mazbērni jau dzīvo savu dzīvi, bet mazmazbērni vēl labprāt ļaujas sevi lutināt. Šad tad tiekamies. Pērn mazajiem vislielākais pārsteigums bija, atbraucot ciemos pie manis, ieraudzīt sniegu, kura Rīgā nebija. Ja jūs zinātu, kā viņi pa šo sniegu bija novārtījušies! Cimdiņi slapji, jo neviens jau nezināja, ka kāds lieks pāris jāpaņem līdzi, jo būs īsta ziema. Mēģinājām cimdus izžāvēt, bet, tiklīdz tie bija sausi, tā atkal tika samērcēti, un tā nu tie bērneļi tādi slapji un laimīgi arī skraidīja apkārt,” smejas aktrise.

Foto: Kaspars Dobrovoļskis, Puaro.lv un LETA