Raksts no Puaro.lv

Pirmdiena, 2. jūlijs (2012) 11:20

Aktieri par saviem vasaras plāniem. Kāds leks ar izpletni, cits dosies „ganībās”

LETA un Kristaps Bergs, Puaro.lv

Teātra sezonai noslēdzoties, brīvsolī no izrādēm un ierastās darba ikdienas tiek palaisti arī to galvenie iemītnieki. Lai noskaidrotu, kādi ir aktieru plāni, pienākumi un ieceres šai vasarai, portāls Puaro.lv iztaujāja Dailes teātra brašuļus – Hariju Spanovski, Intaru Rešetinu, Jāni Paukštello un Gintu Grāveli.

Harijs Spanovskis vasaru pavadīs, apvienojot patīkamo ar lietderīgo, jo paredzēta gan filmēšanās kādā jaunā projektā, par ko gan detalizēta informācija vēl sniegta netiek, gan arī atpūta pie dabas krūts.

„Teātra sezonas noslēgumā ir ļoti laba sajūta, jo tā bija ļoti ražena un piepildīta, un par paveikto nav kauns. Bija gan cēlumi, gan kritumi, tomēr darbā pie izrādēm nav grēkots, un par padarīto ir gandarījums,” stāsta Spanovskis.

Darba pietiks arī Intaram Rešetinam, kurš ieplānojis laiku pavadīt ne tikai ģimenes lokā, bet arī baudot labu literatūru- nu jau sakrājusies prāva interesējošo grāmatu kaudzīte. „Šovasar beidzot mēģināšu atpūsties. Vēlos izlasīt arī ievērojamu skaitu grāmatu, kas nemitīgi tiek atliktas malā laika trūkuma dēļ. Gaidāma arī filmēšanās, tādēļ darba pietiks, tomēr veltīšu laiku arī ģimenei, jo, man strādājot teātrī, ģimene neizbauda manu klātbūtni tik daudz, cik vajadzētu,” atklāj Rešetins.


Arī Gints Grāvelis vasaru vislabprātāk pavadītu ar ģimeni, tomēr atzīst, laiku, ko veltīt dēlēnam Kristapam un sievai Rudītei, nereti aizņems filmēšanās un viesizrādes. „Intas Gorodeckas vadībā tiek filmēts jauns seriāls „Ēnu spēle”, pie kura nesen sākām darbu, un tas aizņems lielu daļu manas vasaras. Gribu arī izlēkt ar izpletni, un noteikti aizbraukšu uz „ Red Hot Chili Pepers” koncertu. Tāpat arī ar izrādi „Gūsteknis pilī” aizbrauksim pie ārzemju latviešiem. Ir daudz ko darīt, vienīgi žēl, ka būs maz laika, ko pavadīt ar mīļajiem, bet gan jau izdosies paspēt arī to. Apvienošu darbu ar atpūtu, kas sanāk visbiežāk. Gribas jau ēst ne tikai maizi, bet arī sviestu un desu,” smej Grāvelis.

Profesionālā ziņā piepildīta būs arī Jāņa Paukštello vasara, tādēļ laika atpūtai atliks samērā maz, tomēr aktieris par to nebēdā, jo prieku rada plašās iespējas, kas pavērušās visapkārt. Šo vasaru Paukštello vērtē arī kā veiksmīgāko kopš Latvijas valsts brīvības atgūšanas un ir koncentrējies gaidāmajiem darbiem. „Vasara būs piepildīta, jo ir daudz plānu un pienākumu, un to raksturos nevis kvantitāte, bet kvalitāte. Būs filmēšanās arī kādā filmā, kam ir ļoti labs scenārijs, par ko man pašam ir ļoti liels prieks,” tā Paukštello.

Intervijā portālam Puaro.lv aktieris atzīst, ka, noslēdzoties sezonai, paslinkot varēs vien pāris dienas: „Pēc sezonas noslēguma palaidīšu sevi pāris dienu ganībās, bet pēc tam savākšos, jo vasarā būs ļoti nopietni jāstrādā. Ar koncerttūri „Miers un bērziņš” un Raimondu Paulu, kā arī ar savu koncertprogrammu „Tiem, ko mīlēsim arvien” viesošos daudzās Latvijas pilsētās. Vēl nedaudz palidināšos pa gaisu, tad jau koncentrēšos darbam, un veiksmīgi apvienot darbu ar personīgo dzīvi novēlu arī saviem kolēģiem.”