Raksts no Puaro.lv

Sestdiena, 23. jūnijs (2012) 12:30

Aktieri atbalsta skarbās reklāmas kampaņas pret braukšanu dzērumā

Kristaps Bergs, Puaro.lv un LETA

Braukšana reibumā ir viena no sabiedrības problēmām, kam visos laikos pievērsta pastiprināta uzmanība. Šobrīd tai veltītās reklāmas kampaņas kļūst arvien skarbākas, bet sodi – nesaudzīgāki. Svētku laikā šī tēma kļūst vēl aktuālāka. Savā viedoklī portālam Puaro.lv dalās aktieri Intars Rešetins, Harijs Spanovskis un Jānis Paukštello.

Intars Rešetins uzskata, ka reklāmas par braukšanu alkohola reibumā veido vienas no ietekemīgākajām reklāmas kampaņām, kā rezultātā cilvēki patiešām aizdomājas par sēšanos pie stūres reibumā: “Arī mani kursa biedri – aktieri - ir filmējušies šādos reklāmas klipos, kas pēc to ziņojuma ir diezgan skaudri. Ceru, ka cilvēki, šos klipus redzot, aizdomāsies, ka, ja sēdies iereibis pie stūres, tad esi potenciālais slepakava.”


Arī pašam Rešetinam reiz nācies sastapties ar cilvēku bezatbildību, vadot automašīnu, tomēr starpgadījums beidzies veiksmīgi.

“Studentu gados braucu uz Rīgu ar autostopiem. Reiz ar draugu apturējām un iekāpām mašīnā, kurā pie stūres bija divi pilnībā sadzērušies cilvēki, bet, paldies Dievam, ka viņi pa ceļam apstājās, jo vēlējās paņemt vēl vienu stopētāju, un mums bija iespēja ātri izlēkt ārā. Arī šim stopētājam ieteicām, lai viņš nekādā gadījumā nekāpj iekšā, un situācija veismīgi atrisinājās,” atceras aktieris.


Spriedumos bargs ir arī Harijs Spanovskis, kurš atbalstītu arī iespējami lielāku sodu piemērošanu iereibušajiem šoferiem, ja vien rastos vajadzība. “Jebkura aktivitāte cīņā pret šo problēmu ir efektīva. Tas, ka notiek reklāmas kampaņas pret automašīnu vadīšanu reibumā, ir ļoti labs atgādinājums cilvēkiem, ka tā nevajag darīt. Jebkura akcija ir vajadzīga kaut vai kā informatīvs atgādinājums. Arī policijas darbība šobrīd ir redzama, un tas ir apsveicami. Tas liek cilvēkiem lieku reizi aizdomāties par savu rīcību, jo naudas sodi nav mazi un varētu būt pat vēl bargāki. Katrā ziņā, cilvēks vienmēr aizdomāsies par sava maka veselību un biezumu, ja ne par sevi pašu,” tā Spanovskis.

Gan autovadītājiem, gan gājējiem svētku laikā būt divtik piesardzīgiem un apdomīgiem iesaka arī Jānis Paukštello: “Vēlu visiem būt uzmanīgiem un vienoties, kurš brauks pie stūres un kurš ne. Un arī policija šai jautājumā nekad nevar būt par skarbu.”