Piektdiena, 2021. gada 7. maijs

Henrijs, Jete, Henriete

Pirmdiena, 12. janvāris (2015) 11:04

Latvijas krievi: par Ušakovu un Putinu, pret NATO un ASV  (12)

Vismaz katrs piektais krievu valodā runājošais Latvijas iedzīvotājs atbalstītu Latvijas pievienošanos Krievijai vai iestāšanos Eirāzijas muitas savienībā, puse ir noskaņota pret NATO un ASV, un vairākums neatbalsta pret Krieviju vērstās sankcijas, liecina vērienīgas aptaujas rezultāti, kas tika veikta pēc Latvijas valdības pasūtījuma, vēsta telekanāla TV3 raidījums „Nekā Personīga”.

Latvijas valdība pieņēma lēmumu pasūtīt šādu aptauju un noskaidrot mūsu valstī dzīvojošo krievu noskaņojumu drīz pēc Krimas aneksijas.  Aptaujas rezultāti netika publicēti.


Ģeopolitika: par Krieviju pret Ukrainu 

Vairāk nekā pusei aptaujāto ir pozitīvas atmiņas par dzīvi PSRS, un ceturtā daļa respodentu šodien būtu gatavi balsot par  tās atjaunošanu. 20-30% atbalstītu Latvijas pievienošanos Krievijai vai Eirāzijas Muitas savienībai. Turklāt, katrs piektais no tiem, kuri sniedza šādu atbildi, ir ieguvuši Latvijas pilsonību.

Konfliktā starp Ukrainu un Krieviju lielākā daļa krievvalodīgo Latvijas iedzīvotāju ir Krievijas pusē. Ukrainu atbalsta tikai 15% aptaujāto. Pārliecinošs vairākums respondentu norādīja, ka Krievijas mediji sniedz patiesu informāciju par notikumiem Ukrainā.

Galvenais ļaunuma iemiesojums, pēc aptaujāto domām, ir ASV un NATO - pret tiem ir noskaņoti attiecīgi 54% un 52% respondentu. 66% iedzīvotāju nobalsotu pret NATO karaspēka izvietošanu Latvijā. Tikai 16% aptaujāto atbalstīja Rietumvalstu sankcijas pret konkrētām Krievijas amatpersonām, ekonomiskās sankcijas atbalsta 10% aptaujāto.


Vai krievi karotu par Latviju?

Tikai 7% aptaujāto krieviski runājošo Latvijas iedzīvotāju ir norādījuši, ka bruņota konflikta gadījumā viņi būtu gatavi ņemt rokās ieroci un aizstāvēt valsti. Katrs piektais atzīst, ka varētu pieņemt šādu lēmumu, vairāk nekā puse atbildējusi negatīvi vai  konkrētu atbildi nesniedza. "Tā ir socioloģija. Jāvērtē pēc dažādām vecuma grupām, un tikai tad var noteikt reālo situāciju", -  raidījumā „Nekā personīga” teica aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, pieņemot, ka starp tiem, kas tiešām varētu ņemt rokās ieroci, procents būs lielāks.

Krievijas mediju paziņojumiem par fašisma atdzimšanu Latvijā piekrīt 36% respondentu, puse aptaujāto tam nav piekritusi.


Autoritātes: Ušakovs un Putins

Aptaujā noskaidrojās arī Latvijas iedzīvotāju attieksme pret konkrētu politiķu un amatpersonu darbību. TV3 atzīmē, ka Latvijas krievu vidū nav lielas autoritātes politiskajam aktīvistam Aleksandram Gapoņenko un Eiroparlamenta deputātei Tatjanai Ždanokai. Pārliecinoši līderi ir Rīgas mērs Nils Ušakovs (88%), Krievijas prezidents Vladimirs Putins (71%), metropolīts Aleksandrs un patriarhs Kirils (68%), kā arī EP deputāts Andrejs Mamikins (66%), Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko (64%). Latvijas valsts prezidenta Andra Bērziņa autoritāti atzīst 60% respondentu, Saeimas deputātes Ingunas Sudrabas - 58%.

Visvairāk negatīvas sajūtas krievvalodīgo Latvijas iedzīvotāju vidū izraisa ASV prezidents Baraks Obama. Otrajā vietā - "Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa (56%), kurai seko Krievijas valsts Domes deputāts Vladimirs Žirinovskis (55%), bijusī Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga (47%), eirokomisārs Valdis Dombrovskis (V) un politiskais aktīvists Vladimirs Lindermans (abi - 46%).

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

1
2
Lapa 1 no 2

Mainīt komentāru secību

es

2015-01-24 10:40:06

Ziņot

Drausma. Krievu fašisms jau ir Rīgas domē. Pirmais jāiztīra Rīgas dome no Putina Fašistiem, tad ari pārejie krievu fašisti sāks domāt ar galvu. Pagaidām viņiem prātā ir tikai citu tautu paverdzināšana un slepkavošana. Kā viduslaikos. Krievija vēl nav izaugusi līdz mūsu gadsimtam. Rīgas dome arī sāk grimt uz viduslaikiem, kā Ušakova šefs Putins liek darīt.

garāmejot

2015-01-19 02:34:35

Ziņot

Brīnišķīgs apstiprinājums tam, ka "integrācijas politikas" izgāšanās ir labākais, ko nejēgas pie varas ir sadarījuši. Ja integrācija būtu izdevusies, sen jau būtu noorganizēts referendums par iestāšanos Krievijā, un vairākums pilsoņu, kuru lielākā daļa runātu krieviski, nobalsotu "par". Tā ka paldies apspiestajiem vaimanātājiem, ka negrasāties mācīties valodu un kārtot naturalizācijas eksāmenu.

to Ingars

2015-01-15 18:07:27

Ziņot

Nē, jo vairāk informācijas par Krieviju, jo mazāks atbalsts būs Putinam un viņa asinssuņiem. Mums ir viena neatsverama priekšrocība šajā cīņā. Mums, civilizētajai pasaulei, atšķirībā no putina botiem nav klaji jāmelo vai jāizpušķo notiekošais, mums vajag vienkārši paziņot faktus. Meli pret patiesību ilgtermiņā vienmēr zaudē, ja kāds to patiesību pasaka.

WTF

2015-01-15 18:00:33

Ziņot

Kādam vēl ir jautājumi par Krievijas kanālu ietekmi uz cilvēku psihi? Es nedomāju, ka lielākā daļa Latvijas krievu ir asinskāri nezvēri un sadistiski fašisti, kas alkst apspiest, paverdzināt, kropļot un nogalināt citus cilvēkus, bet sanāk, ka viņi atbalsta šādus cilvēkus un to piekopto politiku. Krievijas k[cenzēts] ir vienkārši jāslēdz, lai žļurgājas par preses brīvību un visu ko vēlas, bet prasta melošana nav nekāda prese un vārda brīvība neaizstāv melus. Melus var un vajag apkarot, aizliegt, likvidēt. Neviens informēts cilvēks ar sirdsapziņu nevar Krievijas Ukrainas konfliktā nostāties krievu pusē. Nav brīnums, ka DNR pusē var redzēt visas sabiedrības padibenes, cilvēkus ar intelekta neskartām sejām, alkānus, gopņikus un bandītus, kamēr ukraiņu pusē ir normāli cilvēki, kas, starp citu, lielākoties runā savā starpā krieviski - strādnieki, šoferi, biroja darbinieki, studenti, biznesmeņi, ārsti, skolotāji - ukraiņu tauta! Kāpēc Latvijas krievi nostājas nevis krieviski runājošo ukraiņu pusē, bet Krievijas padibeņu pusē? Tā nav vesela saprāta radīta izvēle, tā ir melu iespaidā pieņemta kļūdaina pozīcija.

dufrens

2015-01-13 20:49:46

Ziņot

pareizi dara labāk ušakovs un putins nekā konsolidovskis kuru dresē no vašngtonas oboma fakti ...

dufrens

2015-01-13 20:49:18

Ziņot

pareizi dara labāk ušakovs un putins nekā konsolidovskis kuru dresē no vašngtonas oboma fakti ...

Ingars

2015-01-12 17:36:06

Ziņot

Krieviem nevar pārmest to, ka viņus simpatizē Putins vai Krievija. Viss atkarīgs no politiķiem un medijiem. Jo mazāk Latvijas nacionālisti un žurnālisti izplatīs propagandu par Krieviju, jo vairāk krieviem būs pozitīvāka attieksme pret Latviju.

Pakļautie un šova apmānītie

2015-01-12 16:35:48

Ziņot

Tā ir televīzija, ar kuras palīdzību Kremlis deklarē ko “atļaut” , kādu valsts vēsturi pasniegt un kā sēt bailes un kā ietekmēt apziņu. Centrā ir šovs izrāde- prezidents Putins pats kā savas lomas izpildītājs- karavīrs, mīļākais, kailām krūtīm mednieks, biznesa cilvēks, spiegs, cars, Supermens. Šīs ziņas ir vīraks, arī Latvijas krieviem.Un apmātajiem vairs nav pat savas dzīves.

Dīvainie krievi

2015-01-12 16:20:44

Ziņot

Krievi dzīvo divās realitātēs - politiskajā un ikdienišķajā. Tie kas kāro pēc krievijas laikam iedomājas, ka viņi dzīvos Maskavas centrā vai Rubļovkā un strādās kādā Putina pilī. Realitāte būs Kurska no kuras 53,gaisa spēku divīzija devās apšaudīt MH17 lidmašīnu.Latvija vini brīvi izsaka savas domas un mūsu TV tās publicē, bet krievija cilvēki baidās runāt un arī šie varēs paklusēt.Dīvaini vai muļķi tie krievi?

Galējs ekstrēmisms.

2015-01-12 14:41:35

Ziņot

Tas ko sludina šie krievi ir galējs ekstrēmisms. Lai brauc uz Krieviju un dzīvo-teritorija tik plaša. Kāds Latvijas zemei sakars ar tiem, kas vēlas dzīvot Krievijā. Tas ir ekstrēmisms.Galējs.

Politika

Domā, ko runā: iespējams, tieši tevi noklausās! (12)

Pērn visvairāk telefonsarunu noklausītas Valsts policijas vajadzībām.

Bērziņš izlēmis atkārtoti nekandidēt uz Valsts prezidenta posteni (6)

ASV valsts sekretāra ex-padomnieks: Baltijas valstīm jādara vairāk nekā līdz šim (6)

Rinkēvičs uzskata: NA mērķis ir totalitāra Latvija, ko pēc tam var nodot Kremlim (4)

"Saskaņa" izstrādājusi likumprojektu čekas maisu atvēršanai

Lietuvas izlūki brīdina par iespējamiem Krievijas plāniem pret NATO

Pulkvedis: apmācīti studenti nevar kļūt līdzvērtīgi NBS virsniekiem (3)

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Raimonds Pauls: Vienotībai jāaiziet (30)

Piektdienas laikrakstā " Neatkarīgā Rīta Avīze" lasāma Elitas Veidemanes intervija ar komponistu Raimondu Paulu: par ko balsot un par ko nebalsot Saeimas vēlēšanās, par koķetēšanu ar Jauno vilni, par jūru, kas mums vairs nav vajadzīga, un par politisko aģitāciju kluba tantiņu līmenī.

Juris Rozenvalds: Mēs esam viegli ievainojama sabiedrība (11)

Jānis Ikstens: Saeimas vēlēšanās rudenī vēlētāju aktivitāte būs krietni lielāka (4)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv