Pirmdiena, 2021. gada 14. jūnijs

Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis

Piektdiena, 6. marts (2015) 11:34

Kāda loma Ņemcova noslepkavošanā bija ukraiņu fotomodelei?  (1)

Par Krievijas opozīcijas līdera Borisa Ņemcova šokējoši pārdrošās slepkavības apstākļiem ir izteiktas ļoti daudzas versijas, dažas no tām ir ticamas, turpretī daudzas – šūtas ar baltiem diegiem. Taču tajās visās ir kāda neatminēta mīkla: kāda loma traģiskajā notikumā bija politiķa pavadonei, ukraiņu fotomodelei Annai Durickai? Ņemcova pavadone šajā noziegumā lien laukā kā īlens no maisa.

Ja Anna nebija slepkavības līdzdalībniece (kā to uzskata vairums sabiedrības un arī nozieguma oficiālā izmeklēšana), tad rodas jautājums, kāpēc viņa uzbrukumā necieta, jo meitene ar Ņemcovu pastaigājās tuvu līdzās, plecu pie pleca. Slepkava raidīja sešus šāvienus uz Ņemcovu un tai pat laikā absolūti ignorēja liecinieci? Tas ir pavisam dīvaini, jo profesionālam slepkavam ir neraksturīga tāda neizskaidrojama vieglprātība. Būtu lieki izskaidrot to ar cilvēkmīlestību: sak’ ļaundaris meiteni pažēloja. 

Tas, ka Anna apgalvo, ka „neredzēja” slepkavu, visticamāk liecina vienīgi par to, ka izmeklētāji sievieti iebaidīja. Bet galvenais, ka slepkavam taču nebija nekādas garantijas, ka lieciniece viņu pēc tam neatpazīs. Un atkal, dzīvs palicis liecinieks (parastos apstākļos) nekavējoties izsauktu policiju, bet noziedzniekiem tobrīd bija steigšus jāpazūd.  Kāpēc atstāt liecinieci dzīvu? Protams, koncentrējoties uz mērķi, slepkava būtu varējis viņai nepievērst pietiekamu uzmanību un tikai ievainot – to varētu saprast. Bet vispār pat nemēģināt novākt Annu?.. Tam nav izskaidrojuma.

Ja pieņemam (protams, tikai teorētiski), ka Anna Duricka bija nozieguma līdzdalībniece un viņas pienākumos ietilpa noteiktā laikā ierosināt Ņemcovam doties pastaigā pa tiltu, tad viss nostājas savās vietās. Ņemcovs taču būtu varējis braukt ar metro vai ar automašīnu  – ir ļoti grūti plānot slepkavību, ja nolūkotais upuris rīkojas tā, kā pats to grib. Daudz ērtāk ir „pierīkot” upurim aģentu, kurš viņu aizvestu vajadzīgajā laikā un vajadzīgajā vietā.

Šāda versija izskaidrotu, kāpēc Anna netika nogalināta vai ievainota, taču ir absolūtā pretrunā ar visu pārējo. Kāpēc izmeklētāji atklāja meitenes identitāti? Nenogalināta viņa kļūst īpaši bīstama, pieņemot, ka Anna nemaz nenojauta, kāpēc viņai bija jāveic „uzdevums” – jāaizved Ņemcovs uz tiltu. Tādā gadījumā jaunā sieviete agri vai vēlu sāktu runāt, vēl jo vairāk, atgriežoties Ukrainā. 

Skaties no kuras puses gribi, Ņemcova pavadone šajā noziegumā lien laukā kā īlens no maisa, izdevumā „Obozrevatel” raksta Maskavas blogeris Ivans Simočkins (Иван Симочкин).

Lai gan, ja slepkavas seju sedza maska un viņam nebija bail tikt noķertam, tādā gadījumā liecinieci, protams, varēja atstāt dzīvu – ja ir pārliecība, ka viņa nav bīstama. Tādā gadījumā tas ir vēl viens pierādījums, ka slepkavība bija saskaņota ar KF Federālo drošības dienestu.

Savukārt, ja slepkava nebija saistīts ar drošībniekiem, viņam būtu ārkārtīgi svarīgi novākt traucēkļus, lai pagūtu aizbēgt no nozieguma vietas, kas atrodas līdzās Kremlim. Un tad nav pilnīgi nekādas nozīmes tam, kas ir Ņemcova pavadone – arī viņai vajadzēja tikt nogalinātai. Nav citu variantu.

Tomēr, ja slepkavība bija saskaņota ar drošības dienestiem, slepkavam nebija jābaidās, ka lieciniece varētu izpļāpāties. Taču Kremļa pakājē nogalināt Ukrainas pilsoni – kategoriski izslēgts!  Ja tas tā notiktu, tā būtu juridiska „zaļā gaisma” Ukrainas kriminālizmeklēšanai uzsākt savu slepkavības izmeklēšanu, kas savukārt traucētu noslēpt „visus galus ūdenī”. 

Ja pieņemam iepriekšminēto, Annu ne tikai nedrīkstēja „novākt”, bet arī bija jābūt stingrai pavēlei slepkavam nekādā gadījumā neaiztikt Ņemcova pavadoni.

Ja tā, tad viss nostājas savās vietās, raksta blogeris.

Par versiju, ka, iespējams, Ņemcovu nošāva jau pirms „oficiālās slepkavības”, rakstījām jau iepriekš.


Avots: obozrevatel.com

Vēl par tēmu:

Visi raksti par šo tēmu

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Benson Yuri

[email protected]

2016-07-04 08:44:20

Ziņot

Vai jums ir nepieciešama nauda, lai uzlabotu savu biznesu? Vai jūsu banka noliegt jums privilēģija saņemt kredītu? Mēs varam jums palīdzēt. Mēs piedāvājam aizdevumus starp privātpersonām un uzņēmumiem, visu veidu. Procentu likme ir 3% gadā. Jūs varat saņemt savu aizdevumu laikā 72 stundas. Miminum summa mēs aizdot ir $ 5000. Maksimālā summa, mēs aizdot ir $ 20 miljoni dolāru. Lai iegūtu vairāk informācijas, E-pasts: [email protected]

Politika

Domā, ko runā: iespējams, tieši tevi noklausās! (12)

Pērn visvairāk telefonsarunu noklausītas Valsts policijas vajadzībām.

Bērziņš izlēmis atkārtoti nekandidēt uz Valsts prezidenta posteni (6)

ASV valsts sekretāra ex-padomnieks: Baltijas valstīm jādara vairāk nekā līdz šim (6)

Rinkēvičs uzskata: NA mērķis ir totalitāra Latvija, ko pēc tam var nodot Kremlim (4)

"Saskaņa" izstrādājusi likumprojektu čekas maisu atvēršanai

Lietuvas izlūki brīdina par iespējamiem Krievijas plāniem pret NATO

Pulkvedis: apmācīti studenti nevar kļūt līdzvērtīgi NBS virsniekiem (3)

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Raimonds Pauls: Vienotībai jāaiziet (30)

Piektdienas laikrakstā " Neatkarīgā Rīta Avīze" lasāma Elitas Veidemanes intervija ar komponistu Raimondu Paulu: par ko balsot un par ko nebalsot Saeimas vēlēšanās, par koķetēšanu ar Jauno vilni, par jūru, kas mums vairs nav vajadzīga, un par politisko aģitāciju kluba tantiņu līmenī.

Juris Rozenvalds: Mēs esam viegli ievainojama sabiedrība (11)

Jānis Ikstens: Saeimas vēlēšanās rudenī vēlētāju aktivitāte būs krietni lielāka (4)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv