Pirmdiena, 2021. gada 14. jūnijs

Saiva, Santis, Sentis, Tija, Saivis

Otrdiena, 3. marts (2015) 15:31

Iespējams, Ņemcovu nošāva jau pirms „oficiālās slepkavības” (23) 

Svētdien vairāki tūkstoši cilvēku nolika ziedus vietā, kur, kā apgalvots, nogalināja Krievijas opozīcijas līderi Borisu Ņemcovu.  Bet vai patiešām tieši šī ir politiķa slepkavības vieta?

Oficiālā versija, par kuru ziņo plašsaziņas līdzekļi, vēsta, ka Ņemcovs kopā ar pavadoni gājis pa tiltu virzienā uz savu dzīvokli Mazajā Ordinkas ielā. Pie tilta gājēju kāpnēm viņu gaidījis slepkava, kurš raidījis uz viņu 6 šāvienus no Makarova tipa pistoles un pēc tam ar baltu mašīnu aizbēdzis no nozieguma vietas.

Mediķi ir oficiāli apstiprinājuši, ka politiķa nāve iestājusies pēc 2 minūtēm. Ņemcova galvā lode iekļuvusi no ievainojuma kaklā, kā arī šāvieni trāpījuši sirdī, aknās, kuņģī un plaušās. Visas četras lodes politiķim iešautas mugurā.

Plašsaziņas līdzekļi publicēja videoierakstu, kurā nekas cits kā tikai silueti nav saskatāms, kā arī fotogrāfijas, kurās redzams Ņemcova līķis. Sāksim ar video.23:31:12 – redzams, kā vēl dzīvo, pieņemsim, Ņemcovu un viņa pavadoni panāk „sniega tīrīšanas” mašīna, kas vēlāk izrādījusies „vakuuma putekļusūcējs”, bet iesākumā nezin kāpēc tā tika nodēvēta par sniega tīrītāju. Nav saprotams, kāpēc Ņemcovs un ukraiņu fotomodele pastaigājas bez lietussargiem, ja tobrīd lija lietus. Bet tas nav svarīgi.23:31:16 – domājams, slepkava izskrien uz ceļa no vietas, kur to skatieniem (videokamerai) aizsedza „sniega tīrītājs”, un iesēžas baltā automašīnā.

Ja ticam šai versijai, tad slepkava tikai 4 sekunžu laikā paguva iznākt no savas slēptuves (domājams, tilta kāpnēm), raidīt 6 šāvienus un aizbēgt.

Taču ir kāds būtisks „BET”. Makarova tipa pistole raida 30 šāvienus minūtē. Sešiem šāvieniem būtu nepieciešamas 12 sekundes, norāda vietnē OpenTown.org publicētā raksta autors.

Pieņemsim, ka tie ir tikai ieroča „pases dati” un patiesībā ar to iespējams šaut ātrāk. Taču pamēģiniet vienkārši tāpat saliekt un atliekt rādītājpirkstu sešas reizes. Pat bez lielas piepūles to var izdarīt apmēram 2 sekundēs. Čaulītes izmešanai un belžņa uzvilkšanai nepieciešamas  0,5 sekundes, tajā laikā mēlīti nospiest nedrīkst. Tātad pat bez palaišanas gaiļa pretestības pārvarēšanas (bet Makarova tipa pistolei tas ir diezgan stingrs),  un bez mērķēšanas, tikai mehānismu un rādītājpirksta darbībai ideālos apstākļos nepieciešamas vismaz 4,5 sekundes. Un atkal, neņemot vērā laiku, kas nepieciešams slepkavam, lai iznāktu no slēpņa un laiku, lai apskrietu apkārt ielas tīrīšanas mašīnai...


Visas četras lodes trāpīja mugurā

Fotogrāfijās, kas uzņemtas slepkavības vietā, redzams, ka Ņemcovs nokrita uz muguras. Pieņemsim, ka 4 lodes viņam trāpīja viena pēc otras, un tas ir, ņemot vērā Makarova pistoles šaušanas ātrumu,  vismaz 6 sekundes no pirmā trāpījuma līdz pēdējai raidītajai lodei. 

Vai cilvēks ar tādiem ievainojumiem ir spējīgs nostāvēt kājās līdz brīdim, kad viņam trāpa pēdējā lode, un tikai pēc tam nokrist uz muguras? Šķiet diezgan neticami.

Iespējams, Ņemcovs mēģināja ar savu augumu aizsargāt no lodēm pavadoni, un šaušanas laikā Anna viņu atbalstīja, bet tādā gadījumā viņai vajadzēja atgrūst politiķi, kad šaušana bija beigusies, lai viņš nokristu tādā pozā, kādā redzams fotogrāfijās, vai arī...


Kur ir asinis?Šī fotogrāfija ir uzņemta brīdī, kad nozieguma vietā ieradās mediķi. Ņemcova ievainojumi nav redzami, jo viņam tika iešauts mugurā. Bet kur ir asinis?

Tilts tajā vietā ir diezgan slīps un fotogrāfijā vajadzēja būt redzamām daudz asinīm, jo kā liecina oficiāli dati, politiķim lodes trāpīja galvā, sirdī un aknās. 

Oficiāli tiek ziņots, ka nāve iestājās pēc 2 minūtēm. Minūtes laikā cilvēka sirds pārsūknē 6 litrus asiņu, 10% cilvēka asiņu ir (500-700 g) aknās, kurās arī tika iešauta lode, 8% galvas smadzenēs, kurās arī nonāca lode.


Kāpēc neviens nedzirdēja šāvienus?

No slepkavības vietas līdz autobusa pieturai, kur, kā redzams videoierakstā, piestāj autobusi un kur vajadzēja tobrīd atrasties cilvēkiem, ir tikai apmēram 130 metru.  Bet līdz pat šim brīdim nav atradies neviens liecinieks, kurš būtu dzirdējis šāvienus.

Arī neņemot vērā autobusa pieturu, tajā laikā Maskavas centrā 500 metru rādiusā bija jābūt diezgan daudz cilvēkiem, kuri būtu dzirdējuši šaušanu, taču liecinieku  nav. 

Tādā gadījumā, vai nu tā ir sagadījies, ka Maskavas centrā piektdienas vakarā nebija pilnīgi neviena cilvēka, vai arī šāvienu vispār nebija.


"Sniega tīrīšanas " mašīna netraucēti aizbrauc no nozieguma vietas

"Sniega tīrīšanas", kas vēlāk izrādījās „vakuuma putekļusūcējs", mašīnas šoferis apstiprinājis, ka spogulī redzējis gulošu cilvēku, apturējis auto un 4 minūtes runājis ar Ņemcova pavadoni, taču pēc tam aizbraucis.

Vai šoferim neienāca prātā pieiet pie zemē gulošā cilvēka, kaut vai tikai cilvēcīgas ziņkārības dēļ? Vai viņš nesaprata to, ka ir slepkavības liecinieks, kaut gan zināja, ka ir pastrādāta slepkavība un viņš noteikti tiks nopratināts?


Garāmgājēji nepievērš uzmanību

Ir saprotams, ka Krievijā piektdienas vakarā uz ielas gulošam vīrietim garāmgājēji patiešām varētu nepievērst uzmanību, tā sakot, pieļurbājies un nokritis uz ielas pagulēt, turklāt, kā redzams fotogrāfijās, asiņu tur nebija.

Bet kā lai izskaidro to, ka ukraiņu fotomodele, kuras acu priekšā Ņemcovu nošāva un kura arī pati varēja tikt nogalināta, mierīgi stāvēja un nesāka saukt pēc palīdzības, jo viņa taču nav mediķe un nevarēja zināt, ka Ņemcovs jau ir miris. Šķiet „ar baltiem diegiem šūts”. 

Neticami šķiet arī tas, ka šādā situācijā fotomodelei varētu pietikt savaldības, lai paraudzītu pulsu, pārliecinātos, ka vīrietis ir miris un nesteidzīgi „pļāpātu” ar „sniega tīrīšanas” mašīnas šoferi. 


Tātad...

Makarova tipa ierocis, kurš šauj bez skaņas, turklāt zibens ātrumā, sašautais Ņemcovs bez pilītes asiņu, kurš kā statuja stāvēja kājās līdz pēdējai lodei, fotomodele ar dzelzs nerviem, „sniega tīrīšanas” mašīnas šoferis, kurš neizkāpa no mašīnas un vienā mierā aizbrauca no nozieguma vietas, neko neredzošie un nedzirdošie garāmgājēji.

Tam visam ir tikai viens izskaidrojums – Ņemcova slepkavības vieta nav tilts. Ņemcovu nogalināja kādu brīdi pirms tam un jau nokritušam raidīja mugurā šāvienus , jo oficiālajos ziņojumos aprakstītos ievainojumus tikai tā var gūt no Makarova tipa pistoles.

Vīrietis, kurš ir kopā ar fotomodeli un kuru mums uzdod par Ņemcovu, ir tas pats cilvēks, kurš aizbrauca baltajā automašīnā, jo viņam kaut kā bija jātiek prom no it kā slepkavības vietas.

"Sniega tīrīšanas" mašīna ir ideāla līķa nogādāšanai vajadzīgajā vietā. Ar 4 sekundēm ārpus videokameras redzamības zonas pilnīgi pietiek, lai noliktu līķi „slepkavības vietā”.

Saprotams, ka šī versija izklausās diezgan šausmīga, taču tikai tā var izskaidrot faktus, kāpēc neviens nedzirdēja šāvienus un kāpēc pie līķa nav asiņu. Un kāpēc šis cilvēks, līstot lietum, nolēma kopā ar meiteni pastaigāties pa tiltu, nevis izmantot taksometra pakalpojumus. Šī versija izskaidro arī to, kāpēc „sniega tīrīšanas” mašīna brauca tik lēni, bet pēc tam netraucēti pameta nozieguma vietu un arī to, kāpēc fotomodele mierīgi sarunājās ar šoferi tā vietā, lai pēc šāvieniem sāktu histēriski kliegt , saucot palīgā garāmgājējus.

Tā raksta autors. Var piekrist, var apšaubīt, bet nav noliedzams, ka visā šajā traģiskajā noziegumā ir daudz jautājumu, uz kuriem atbilžu pagaidām nav.


Avots: OpenTown.org

Vēl par tēmu:

Visi raksti par šo tēmu

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

1
2
3
Lapa 1 no 3

Mainīt komentāru secību

bertina03 gonzalo

[email protected]

2019-01-23 22:36:08

Ziņot

aizdevuma piedavajums 5000 eiro 150,000000 eiro e-pasta Adresi: [email protected] whatsapp numurs: +33756874868 Paldies

dagrmis

2015-03-08 12:33:16

Ziņot

raženi tāpēc obama par to viterī paziņo jau iepriekš gadās visādi kuriozi dzīvē grūti ...

dagrmis

2015-03-08 12:33:02

Ziņot

raženi tāpēc obama par to viterī paziņo jau iepriekš gadās visādi kuriozi dzīvē grūti ...

dudu

2015-03-08 11:42:23

Ziņot

Nu var jau gan,izšaut un pat ātrāk,protams ņemot vērā atbilstošu sagatavotību.

2015-03-05 11:14:03

Ziņot

Lai tur vai kā, bet par asinīm es arī iedomājos, ka kaut kas nav kārtībā... Da tut ņečisto igrajut!

Vārds

2015-03-05 10:25:31

Ziņot

Pirmais slepkaba atbrauca vai atnāca ar sniega mašīnu,sniega mašīnas šoferis iebaidīja pavadoni,lai klusē un kas vinai jāsaka, savādak nedzīvos, otrais slepkava pienāca pēc 2 minutēm,izšāva drošumam, izmeta pistoli un tēloja palīdzības sniedzēju. Viss ziāams par pavadoni-uzvārds pat dzimsanas vieta-pārējie tikai viktors un sergejs. Steidzīgā oficiāla paziņošana par šāvienu no mašīnas

Andris

2015-03-05 02:25:09

Ziņot

Pilnīgi manas domas, bet es vēl pievienotu dažas dīvainības,1. isslēgtas tilta novērošanas kameras, kurās situāciju labāk varētu tedzēt, 2. operatīvo darbinieku tekošais stāsts, kā no grāmatas, 3. steidzīgās bēres - trešajā dienā pēc slepkavības izdarīšanas, 4. galveno liecinieci, kas varēja būt pat nozieguma līdzdalībniece, ukrainieti, otrā dienā, laipni palaiž mājās uz Ukrainu. Nogalināts taču Krievījas viens no redzamākajiem politiķiem! 5. Šīs pašas liecinieces-sirdsdraudzenes nevēlēšanās piedalīties bērēs, lai atvadītos no drauga-mīļākā. Par asinīm pilnīgi piekrītu autoram, jo asins pēdu tiešām nekādu, izskatās, kā morga, apmazgāts, saģērbts un izmests uz ielas. Asiņu nav ne uz drēbēm, ne uz ķermeņa. Asins krāsu uz balta ķermeņa nepārprotami bīj jāredz! Lai arī kādas tur ziemas drēbes. Piedavām no četriem caurumiem, viens no tiem kaklā.

Trešais līdzdalibnieks

2015-03-05 01:17:03

Ziņot

Vēl vienam kaimiņvalsts telekanālam izdevies aprunāties ar ceļu uzturēšanas auto vadītāju, kurš slepkavības brīdī brauca garām nozieguma vietai.Viņš apgalvo, ka atpakaļskata spogulī redzējis, ka cilvēks guļ uz zemes, apstājies, lai sniegtu palīdzību. Ņemcova draudzene Anna Duricka bijusi panikā, tik ļoti satraukta, ka nav spējusi pati izsaukt palīdzību, viņš apgalvoja.Visa nogalinašana saistīta ar sniega mašīnu.

Zobs

Autors

2015-03-05 00:28:59

Ziņot

Pilnīgs sviests, Viņš tik tikko pirms tam izgāja no restorāna 10 min iepriekš. Viņu restorānā redzēja cilvēki. Pilnīgi no pirksta izzīsta versija. Pēc šīs versijas sanāk - viņš iet pa ielu, piebrauc 'sniega tīrītājs', ievelk Borisu iekšā, nošauj, pabrauc gabaliņu un izmet laukā. Priekš kam?

Labi plānota

2015-03-04 23:58:16

Ziņot

Kamerām nebija jābūt. Bet kā vienmēr kaut kas noiet greizi. TBC neskaidrajā kamerā tomēr loti daudz var redzēt.Palasiet Andreja Ilarionova versiju. Ļoti ticama. Otrā lode trāpīja sirdī-sirds apstājās un tas nozīmē, ka varēja būt vairāk iekšēja asiņošana. Šāvēji bija divi. Pati galvenā šeit ir ielas tīrāmā mašīna, Tās vadītājs,kas pasauca Ņemcova pavadoni un 4 minūtes ar viņu runāja, ir trešais līdzdalībnieks,kurš jau no darba aizgājis.

Politika

Domā, ko runā: iespējams, tieši tevi noklausās! (12)

Pērn visvairāk telefonsarunu noklausītas Valsts policijas vajadzībām.

Bērziņš izlēmis atkārtoti nekandidēt uz Valsts prezidenta posteni (6)

ASV valsts sekretāra ex-padomnieks: Baltijas valstīm jādara vairāk nekā līdz šim (6)

Rinkēvičs uzskata: NA mērķis ir totalitāra Latvija, ko pēc tam var nodot Kremlim (4)

"Saskaņa" izstrādājusi likumprojektu čekas maisu atvēršanai

Lietuvas izlūki brīdina par iespējamiem Krievijas plāniem pret NATO

Pulkvedis: apmācīti studenti nevar kļūt līdzvērtīgi NBS virsniekiem (3)

Latvijā

Pieci ieroči cīņai ar “pavasara alerģiju” (17)

Pavasarī, sākoties koku un krūmu ziedēšanas laikam, daudziem cilvēkiem aktualizējas respiratorā jeb ziedputekšņu alerģija, kas izpaužas kā šķavas, iesnas, klepus, niezošas un asarojošas acis. Kā mazināt nepatīkamās sajūtas, konsultē speciāliste.

12 pazīmes, kas liecina, ka jums nepieciešams atvaļinājums (5)

Netiec galā ar lieko svaru? Iespējams, vaina nav kūkās  (2)

Latvietis iekļuvis Harley Davidson Discover More 2015 competition finālā  (3)

Latvijā svin Lieldienas (2)

Spītējot drēgnajam laikam, Brīvdabas muzejā notiek Lieldienu pasākumi (3)

Kā nesabojāt Lieldienu priekus (1)

Raimonds Pauls: Vienotībai jāaiziet (30)

Piektdienas laikrakstā " Neatkarīgā Rīta Avīze" lasāma Elitas Veidemanes intervija ar komponistu Raimondu Paulu: par ko balsot un par ko nebalsot Saeimas vēlēšanās, par koķetēšanu ar Jauno vilni, par jūru, kas mums vairs nav vajadzīga, un par politisko aģitāciju kluba tantiņu līmenī.

Juris Rozenvalds: Mēs esam viegli ievainojama sabiedrība (11)

Jānis Ikstens: Saeimas vēlēšanās rudenī vēlētāju aktivitāte būs krietni lielāka (4)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv