Otrdiena, 2021. gada 15. jūnijs

Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta

3. novembris (2014) 11:10

Kāpēc vīriešiem nevajadzētu baidīties izrādīt savas emocijas

Bieži vien vīrieši sūdzas, ka sievietes ir pārāk emocionālas, un viņus atbaida daiļā dzimuma neparedzamā uzvedība. Jāpiebilst, ka pārāk daudzi vīrieši nespēj pieņemt vienkāršo patiesību: viņi piedzīvo tādas pašas emocijas kā sievietes, neskatoties uz to, ka ir mācīti tās ignorēt.

Kad vīrietis impulsīvi reaģē uz sievietes sajūtām, visticamāk tās ir viņu pašu emocijas, kas laužas ārā. Tas rada problēmas. Introspekcija, jūtu izpausme un kontakts pašam ar sevi ir tās vīriešu īpašības, ko sabiedrība uzskata par mīkstčaulīgām un meitenīgām.

Puikām jau no agras bērnības māca būt skarbiem un neraudāt, jo tā ir vājuma pazīme. Vēlākos pusaudžu gados un pieaugušo dzīvē šie uzskati vēl vairāk liek puikām izstrādāt kompleksus un uzvedību, kas bieži vien ir nepatiesa un pārmērīgi vīrišķīga.

Vairākuma spiediens var būt pārāk liels, lai vīrieši ar to tiktu galā, tāpēc daudzi tam arī pakļaujas: uzliek vīrišķīgas maskas un baro savu ego, līdz tas pārvēršas par pilnīgi nepatiesu ilūziju.

Vīrieši izdomā stāstus par savu dzīvi, kas ir tik atrauti no realitātes, ka viņi vairs nespēj atšķirt, kas ir īsts, kas - izdomāts.

Daudzi vīrieši zemapziņā saprot, cik ir nepatiesi, bet viņi to ierasti paslēpj  zem savas mačo maskas un vēl viena nakts dzerstiņa, kura laikā izsaka ciniskus komentārus par saviem draugiem. Tieši padarot sevi pārāk vīrišķīgu un neizrādot emocijas, vīrieši rada sievietēm nepareizu iespaidu, ka ir asi un cietsirdīgi attiecībās ar pretējo dzimumu.

Puišiem tiek ieaudzināts uzskats, ka emocijas ir vājuma pazīme, un viņi nesaprot, ka tas ir dabiski katram cilvēkam. Mēs esam būtnes ar emocijām. Tieši tas mūs padara par tiem, kas esam.

Mēs esam uzlabojuši savas izdzīvošanas spējas un nebeidzamos radošos saziņas veidus, tam visam pamatā ņemot to, ka esam emocionāli. Tas mūs padara unikālus. Kāpēc to slēpt?

Kāpēc sievietēm tas šķiet tik ļoti pievilcīgi, ja vīrietis izrāda savu mīlestību pret savu māti? Sievietēm patīk, ja vīrietis parāda savu maigo dabu. Ja visi vīrieši nomestu savas mačo fasādes un attiektos pret saviem partneriem tāpat kā pret savām mātēm, māsām vai vecnāmiņām, mums būtu daudz vairāk mīlestības pilnu stāstu.

Iejūtīgi vīrieši eksistē. Viņi neatrodas vietējā klubā, dzerdami vodku ar enerģijas dzērienu, un viņi nav atrodami arī Instagram, publicējot savus muskuļotos pašiņus. Viņi ir tie svešinieki kafejnīcās, kas skatās uz meiteni ar neviltotu smaidu sejā.

Tie ir tie vīrieši, ar kuriem kopā mātes vēlas redzēt savas meitas, jo “viņiem ir galva uz pleciem”. Viņi nav dīvaini vai baisi. Mātes tomēr dzīvē saprot daudz vairāk nekā viņu bērni.

Puiši, jūs neesat mačo, ja ēdat steiku un olas pa ceļam uz sporta zāli. Jūs kaut ko pārāk kompensējat un, iespējams, jums ir paaugstināts asinsspiediens. Jūs nevienu neapmuļķosiet. Taču jums ir laiks apzināties tendenci būt pārāk vīrišķīgam. Saprotiet un apstājieties, kad esat kļuvuši iedomīgi un stūrgalvīgi. Labojiet to, ko ar savu impulsīvo reakciju esat izdarījuši nepareizi.

Ķīniešu iņ un jaņ māca, ka pretējie spēki viens otru papildina. Sievišķās un vīrišķās īpašības ir tās, kas raksturo iņ un jaņ.

Lai arī bioloģiski esam vīrieši un sievietes, mēs visi esam emocionāli saistīti un mūsos ir gan sievišķās, gan vīrišķās īpašības. Tā ir lielākā problēma. Vīrieši ir neproporcionāli vīrišķīgi un ignorē savu sievišķo pusi, nemaz nezinot, ka tieši tas padara viņus par labiem, līdzsvarotiem partneriem vai draugiem.

Ir jāatgriežas pie veselīga līdzsvara. Ja vēlies atstāt paliekošu iespaidu uz sievieti, pastāsti viņai, kā tu jūties patiesībā. Neļauj iekārei motivēt sevi un centies sievieti saprast kā personu.

Vispirms ir jārada stabils pamats un tikai tad varat viens otru uztvert nopietni. Apzinieties, ka esat ekspresīvas būtnes, kas var būt gan gādīgas, gan līdzjūtīgas. Saprotiet, ka mēs visi esam emocionāli.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Kā ietaupīt laiku un naudu, iegādājoties mājokli (3)

Kristīne Kilupa ir nekustamo īpašumu aģente vienā no lielākajiem šīs jomas uzņēmumiem Latvijā. To, kā nepakļaut riskam darījuma drošību un ietaupīt laiku, mēģinot atrast mājokli, uzzinājām sarunā.

Maiks Taisons: "Es vairs neesmu cīnītājs"

Skolēns, kurš uzlaboja E-klasi, aicināts darbā starptautiskā industrijas gigantā (4)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv