Ceturtdiena, 2021. gada 6. maijs

Didzis, Gaidis

15. augusts (2012) 13:27

Teterovskis un Dukurs apceļo Rīgu, meklējot dzeltenas kurpes un 9 plaukstas (4)  

Publicitātes

Gatavojoties gada lielākajiem riteņbraukšanas svētkiem - 2. septembra Vienības braucienam Siguldā - velomaratona organizatori, atbalstītāji un velo entuziasti tikās aizraujošā velofotorallijā „Ieskaties vēsturē!”. Pasākuma laikā komandas ar velosipēdiem apceļoja vietas, kas saistītas ar Vienības brauciena tradīcijām bagāto vēsturi. Maršruts tika sagatavots sadarbībā ar Saulkrastu velo muzeju.

Skatiet FOTO un VIDEOgalerijas.

Latvija kopš 1886. gada vēsturē ir ierakstīta kā vieta, kurā tapis pirmais velosipēds cariskajā Krievijā – tolaik pirmo velosipēdu fabriku dibinājis apņēmīgs kurzemnieks Aleksandrs Leitners. Kopš tā laika Rīgā attīstījās neskaitāmas velosipēdu ražotnes, no kurām daudzas bija cieši saistītas ar Vienības braucienu, bija tā atbalstītāji un balvu devēji. Daudzas no tām apceļoja fotorallija dalībnieki - Vienības brauciena organizatori un atbalstītāji, vairāku velo biedrību pārstāvji, kā arī mūziķis Miks Dukurs, diriģents Ints Teterovskis, aktieris Rihards Lepers un Vienības brauciena „namatēvs“ - Siguldas mērs Uģis Mitrevics ar kolēģiem no Siguldas novada domes.


„Mēs visi esam dažādi, bet mūs vieno mīlestība pret velo! Vienības brauciens ir labākais pasākums ģimeņu, darba kolektīvu un draugu kopības gara stiprināšanai. Priecē, ka ar katru gadu arvien pieaug riteņbraucēju skaits Rīgas ielās un līdz ar to arī Vienības brauciena dalībnieku skaits. Pērn Vienības brauciens Siguldā pulcēja aptuveni 4500 dalībniekus, šogad ir visas iespējas to vairot! Piemēram, Latvenergo kolektīvs jau šobrīd ir pieteicis 250 darbinieku, par teju 100 vairāk kā pērn. Nav šaubu, ka Siguldā 2. septembrī būs šī gada lielākie un dalībnieku skaita ziņā kuplākie riteņbraukšanas svētki”, atklāj Igo Japiņa Sporta aģentūras direktors Igo Japiņš.

Otrdien notiekošajā velofotorallijā tā dalībniekus sagaidīja dažādi jautri un izklaidējoši uzdevumi, piemēram, nofotografēties kopā ar radio 101 dīdžeju Arti Volfu, līdz finišam aizvest 600 gramus ūdens, kā arī nofotografēt 9 plaukstas un dzeltenas kurpes. „Pasākumam piegājām radoši. Tā kā dzeltenas kurpes nevarējām atrast, uzmeklējām foto iekš Google.com un kopā ar šo attēlu nofotografējāmies. Tas tika ieskaitīts, jo nekur nebija teikts, kādā formātā un dimensijā šīm kurpēm jābūt,” atklāja izdomas bagātais Miks Dukurs.

Sacensības izvērtās patiesi azartiskas. Diemžēl līdz finišam tā arī nenokļuva Rihards Lepers, kuru fotorallija vidū pārsteidza negaidītas tehniskas ķibeles, un aktieris bija spiests no konkursa izstāties.


Īpaši atraktīvi spēlē bija iesaistījies Ints Teterovskis, kurš startēja vienā komandā ar Miku Dukuru un viņa draugu Rinaldu Pauku. Neraugoties uz to, ka, atšķirībā no citām komandām, šo mūziķu savienība tika izveidota neilgi pirms starta, tā izvērtās ļoti saliedēta. „Velomaratonos piedalos regulāri, tomēr šāda veida pasākumu apmeklēju pirmo reizi,” intervijā portālam Puaro.lv pastāstīja Teterovskis. „Ar pedāļu mīšanu vien nepietika – bija jādomā līdzi arī ar galvu. No punkta uz punktu pārvietojāmies salīdzinoši lēni, jo es startēju ar savu pilsētas velosipēdu, kam ir tikai viens ātrums. Neraugoties uz to, bijām vieni no pirmajiem.”

Pamanījuši, ka bieži vien citas komandas no viņiem nošpiko fotografējamos objektus, komandas „Positive For” biedri nolēma nojaukt konkurentiem pēdas, turpmāk tik atklāti nedemonstrējot pareizo virzienu. Pats diriģents sacensības pameta ātrāk, jo viņam bija jādodas uz mēģinājumu, tāpēc finiša taisni, izcīnot trešo vietu, komanda sasniedza bez viņa. Pirmo vietu izcīnīja SEB bankas komanda, bet otro – Latvijas Dzelzceļš.


Arī Vienības brauciena atbalstītāji šogad savus kolektīvus pulcēs kuplākā skaitā. VAS Latvijas Dzelzceļš prezidents Uģis Magonis atklāj: „Latvijas Dzelzceļa komanda Vienības braucienā piedalīsies jau ceturto gadu. Pērn uzņēmumu pārstāvēja 63 dalībnieki. Šogad mums ir cerības startēt vēl kuplākā pulkā! Pašlaik pieteikušies jau 97 darbinieki - Tautas braucienā plāno startēt 82, MTB braucienā – 14, savukārt Sporta šosejas braucienā – 1 dalībnieks, un aktivitāte ar katru dienu pieaug. Turklāt neviens iepriekš nav piedalījies garākajā 102 km distancē – arī šis mums šogad ir jauns spēku pārbaudījums.”

Arī SEB bankas kolektīvs Vienības braucienā piedalās jau kopš tā atjaunošanas. Ik gadu tajā startē vairāk kā 80 bankas darbinieki. „Ar katru gadu dalībnieku skaits pieaug, pulcējot aizvien vairāk riteņbraukšanas cienītāju. Interese no darbinieku puses ir liela, tas arī ir iemesls, kāpēc SEB banka ir apbalvota kā viens no kuplāk pārstāvētajiem uzņēmumiem.  Sadarbībā ar Vienības brauciena organizatoriem rīkojam akciju, kurā par katru finišējušo dalībnieku ziedojam 1 latu jauniešu sociālās rehabilitācijas organizācijai Dzīvesprieks. Šī iniciatīva nu jau kļuvusi par tradīciju un SEB banka ir pateicīga ikvienam brauciena dalībniekam, kurš pieliek savu enerģiju šī mērķa īstenošanai,” priecājas SEB bankas vadītājs Ainārs Ozols.

Latvijas riteņbraucēju Vienības brauciens jau tradicionāli notiks pirmajā septembra svētdienā, 2. septembrī, pulcējot gan profesionālus sportistus, gan iesācējus, ģimenes, darba kolektīvus, pašvaldību iedzīvotājus un draugus. Velo mīļi var pieteikties dalībai 3 dažādās distancēs – LOK Sporta šosejas braucienā (102 km), SEB MTB braucienā (43 km) un Latvijas Dzelzceļa šosejas tautas braucienā SPĒKS (37,5 km).

Plašāka informācija un pieteikšanās 22. Vienības braucienam www.velo.lv, kā arī Treks velo veikalos, Siguldas informācijas centrā, Kuldīgas informācijas centrā, Cēsu un Valmieras veloveikalos Eži, Tukuma Ledus hallē un Smiltenes sporta centrā.

Katram finišētājam tiks pasniegta speciāla piemiņas medaļa. Ar īpašiem kausiem tiks apbalvoti trīs nomināciju uzvarētāji - vienotākais uzņēmums, viskuplāk pārstāvētā pašvaldība, kuplākā ģimene.

Lai pilnvērtīgi sagatavotos dalībai Vienības braucienā, velomaratona organizatori piedāvā apmeklēt bezmaksas velonodarbības. Tajās varēs iegūt gan praktiskās, gan teorētiskās zināšanas riteņbraukšanā, vērtīgus profesionāļu padomus. Treniņi notiks Biķernieku kompleksajā sporta bāzē, S.Eizenšteina ielā 2, Rīgā, 20. un 27. augustā plkst. 19.00. Profesionāļu pavadībā izmēģināt trasi varēs arī treniņbraucienos 16. un 30. augustā Siguldā.

Pirmo reizi riteņbraucēji no visas Latvijas, Valsts prezidenta Kārļa Ulmaņa atbalstīti, vienotā braucienā devās 1936. gadā. Kopš Vienības brauciena atjaunošanas 1995. gadā tradīciju plecu pie pleca piedalīties kopīgā velobraucienā, veicinot tautas vienotību un popularizējot riteņbraukšanu, kā arī aktīvu, veselīgu dzīvesveidu, ik gadu realizē Igo Japiņa sporta aģentūra.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Vārds

2012-08-15 17:52:19

Ziņot

kas tie tādi ir nepazīstu !?

Vārds

2012-08-15 14:06:35

Ziņot

Lepers tā uzcirties - galīgi neatbilstoši pasākumam.

Vārds

2012-08-15 14:05:41

Ziņot

eeee! es arī labprāt būtu piedalījusies! man patīk šitādi uzdevumi :)

Vārds

2012-08-15 14:01:09

Ziņot

labas idejas un jatri uzdevumi!!!!! :):):)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (4)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv