Trešdiena, 2021. gada 12. maijs

Valija, Ina, Ināra, Inārs

6. decembris (2012) 17:15

Pazīstami mūziķi atklāj labdarības akciju Nāc līdzās Ziemassvētkos (1) 

Publicitātes foto

Ar sirsnīgu pasākumu, 5. decembrī Radisson Blu viesnīcā Rīdzene, Rīgā, Reimersa ielā 1, atklāta labdarības akcija Nāc līdzās Ziemassvētkos!”. Pasākuma ietvaros notika mūzikas albuma Nāc līdzās Ziemassvētkos atklāšanas svētki, pirmā Nāc līdzās! fotokalendāra prezentācija, kā arī mīļuma piepildīti Latvijā pazīstamu mūziķu un talantīgu fonda Nāc līdzās! laureātu – bērnu un jauniešu ar īpašām vajadzībām - priekšnesumi.

Skatiet FOTOGALERIJU.

Fonda rīkotajos pasākumos bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām ir iespēja sevi apliecināt dažādos skatuves mākslas un vizuālo mākslu žanros. Šogad Ķesterciemā par ziedotāju līdzekļiem bērniem bija iespēja organizēt radošo nometni, kurā tie jau vasarā uzsāka šo Ziemassvētku projektu - mācījās jaunas vokālās tehnikas un izvēlējās sev piemērotāko dziesmu koncertam. Papildus muzikālajām nodarbībām, dalībniekiem bija iespēja pazīstamā fotogrāfa Jāņa Medņa virsvadībā apgūt fotomākslu. Fotosesija notika vienā no skaistākajām vietām – Kolkasragā. Sadarbības rezultātā tapis pirmais Nāc līdzās! fotokalendārs 2013. gadam Viena diena Kolkā. Nometnē tapušās bērnu fotogrāfijas līdz 29. decembrim apskatāmas Starptautiskajā lidostā Rīga lejas (B vārtu zonā) izlidošanas terminālā.

Nometnē ieskanējās pirmie dziesmu akordi, un jaunieši kopā ar muzikālo vadītāju Aigaru Grāveru un skolotājiem izvēlējās un sāka apgūt muzikālo repertuāru. Paralēli katram bērnam un jaunietim tika atrasts kāds no Latvijas profesionālajiem skatuves māksliniekiem, ar kuriem kopā Nāc līdzās! laureāti ir ierakstījuši disku un uzstāsies vienotā priekšnesumā uzvedumā Betlēmes zvaigzne 11. decembrī Rīgas Domā.

„Šis ir fonda Nāc līdzās! trešais dziesmu albums, kas tiek izdots labdarības akcijas Nāc līdzās Ziemassvētkos! ietvaros. Šī gada labdarības koncerts tāpat kā iepriekšējo gadu būs siltu un mīļu emociju pārpilns. Talantīgo dalībnieku radošais spēks un enerģija atkal ir radījusi patiesu Ziemassvētku brīnumu, kas dos daudz siltuma un gaišu sajūtu sirdī ikvienam klausītājam”, atklāj akcijas veidotāja un radošā direktore Sarma Freiberga.

Muzikālais vadītājs Aigars Grāvers, darbojas kopā ar bērniem jau trešo gadu: „Šogad vairāk ieņēmu vērotāja pozīciju. Vēroju, kā jaunieši paši nometnē darbojas, rakstīja, mācījās dziesmas no nulles. Nemēģināju neko daudz ne ķīmiķot, ne arī mainīt dziesmas un parādīt savu varēšanu, veidojot sarežģītas aranžijas. Dziesmas jau tāpat ir skaistas. Esam tādi kādi esam! Kad rakstījāmies studijā, bērni teica, vai tiešām tas viss?”

Aktrise Marija Bērziņa, projektā iesaistījusies pirmo gadu, vadīs Ziemassvētku koncertu: „Strādājot kopā ar bērniem un jauniešiem es ne tik daudz sniedzu viņiem kā guvu sev - neaprakstāmu prieku, mieru un harmoniju.” Uzrunājot Nāc līdzās dalībniekus viņa sacīja: „Apbrīnojami, kāds prieks ir Jūsos! Noteikti pievienošos Jūsu pulkam arī nākamgad.”

Koncertā piedalīsies Latvijā iemīļoti mūziķi: LNO solisti Ilona Bagele, Jānis Apeinis un Guntars Runģis, dziedātāji Ieva Sutugova, Goran Gora, Emīls Balceris, Nikolajs Puzikovs, Antra Stafecka, aktrise Marija Bērziņa, mūziķis Kārlis Auzāns ar Nepieradinātā Folka grupu un koris Balsis Inta Teterovska vadībā. Muzikālo pavadījumu izpildīs orķestris Aigara Grāvera vadībā, kurš ir arī koncerta dziesmu aranžētājs. Visi skatuves mākslinieki piedalās projektā bez atlīdzības.

Fonda Nāc līdzās! laureāti ir talantīgi bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām - neredzīgi un vājredzīgi bērni no Strazdumuižas internātvidusskolas, bērni no Daugavpils logopēdiskās skolas, no Aizputes, Maltas, Cēsīm, no Rīgas 45. un 66. skolas, dienas aprūpes centriem un bērnu namiem. Viņi ir patiesas apbrīnas cienīgi, jo neskatoties uz ikdienas dzīves grūtībām, spēj rādīt emocionāli gaišu un pārliecinošu māksliniecisko sniegumu.

Ziemassvētku labdarības koncerts Betlēmes zvaigzne notiks Rīgas Doma baznīcā 11. decembrī pulksten 19.00. Koncertu organizē fonds Nāc līdzās! sadarbībā ar Rīgas Domu. Fonds Nāc līdzās! ir pateicīgs VAS Latvenergo par atbalstu, ko tie sniedz jau trešo gadu. Biļetes uz koncertu var iegādāties Rīgas Doma kasē un Biļešu paradīzes kasēs. Apmeklētāji pret ziedojumu koncerta laikā varēs iegūs savā īpašumā mūzikas albumu ar koncertā izskanējušajām dziesmām un Nāc līdzās! fotokalendāru. Albumu un kalendāru būs iespējams iegādāties arī fonda labdarības tirdziņā t/c Spice Home līdz 23. decembrim.

Labdarības akcijas Nāc līdzās Ziemassvētkos!  laikā daudzi savās pasta kastītēs saņems bērnu zīmētās Ziemassvētku apsveikumu kartiņas, kopumā pusmiljons kartiņu, kuras tie varēs sūtīt tālāk saviem draugiem. Visu kartiņu zīmējumu autori ir bērni un jaunieši no dažādām Latvijas speciālajām internātskolām, bērnu namiem un dienas aprūpes centriem. Kopumā no vairāk kā 300 kartiņām, drukai tika izvēlētas 36, kuras pateicoties Jelgavas tipogrāfijai, Itellai un Papyrus tagad ir ceļā pie 100 000 cilvēkiem visā Latvijā.

Labdarības akcijas kopējais mērķis ir kopt, veidot un stiprināt labdarības tradīcijas Latvijā, veicinot bērnu ar īpašām vajadzībām talantu popularizēšanu un viņu spēju apliecināšanu. Ieņēmumi no koncerta biļetēm un akcijas „Nāc līdzās Ziemassvētkos” laikā savāktie ziedojumi tiks izmantoti bērnu talantu tālākai attīstībai, radošās rehabilitācijas nometnes rīkošanai.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Vārds

2012-12-06 17:26:14

Ziņot

izklausās forši, lai arī mazajiem prieks, vismaz svētkos :)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (4)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv