Trešdiena, 2021. gada 16. jūnijs

Justīne, Juta

13. decembris (2012) 10:03

Mūziķi piepilda internātskolu audzēkņu sapni un vienojas sirsnīgā koncertā FOTO (2) 

Publicitātes foto

Otrdien Rīgas Domā izskanēja gada sirsnīgākais Ziemassvētku koncerts Betlēmes zvaigzne, kurā kopā ar Latvijā iemīļotiem skatuves māksliniekiem apmeklētājus priecēja vairāk kā 150 talantīgi fonda Nāc līdzās laureāti no dažādām Latvijas speciālajām internātpamatskolām, bērnu namiem un dienas aprūpes centriem. Koncertu televīzijas skatītāji varēs vērot Latvijas televīzijas 1. kanālā 26. decembrī pulksten 21.20.

FOTOGALERIJA.

Koncertā piedalījās Latvijā iemīļoti mūziķi: LNO solisti Ilona Bagele, Jānis Apeinis un Guntars Runģis, dziedātāji Ieva Sutugova, Goran Gora, Emīls Balceris, Nikolajs Puzikovs, Antra Stafecka, aktrise Marija Bērziņa, mūziķis Kārlis Auzāns ar Nepieradinātā Folka grupu un koris Balsis Inta Teterovska vadībā. Muzikālo pavadījumu izpildīja orķestris Aigara Grāvera vadībā, kurš ir arī koncerta dziesmu aranžētājs. Jāatzīmē, ka visi skatuves mākslinieki piedalās projektā bez atlīdzības. Koncerta režisors – Valdis Pavlovskis, scenārija autors – Kārlis Anitens, scenogrāfe – Maija Jansone.

Fonda rīkotajos pasākumos bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām ir iespēja sevi apliecināt dažādos skatuves mākslas un vizuālo mākslu žanros. Šogad Ķesterciemā par ziedotāju līdzekļiem bērniem bija iespēja organizēt radošo nometni, kurā tie jau vasarā uzsāka šo Ziemassvētku projektu. Nometnē ieskanējās pirmie dziesmu akordi, un jaunieši kopā ar muzikālo vadītāju Aigaru Grāveru un skolotājiem izvēlējās un sāka apgūt muzikālo repertuāru. Paralēli katram bērnam un jaunietim tika atrasts aizbildnis - kāds no Latvijas profesionālajiem skatuves māksliniekiem, ar kuriem kopā Nāc līdzās! laureāti ir ierakstījuši Ziemassvētku albumu un uzstājās vienotā priekšnesumā uzvedumā Betlēmes zvaigzne.


„Strādājot kopā ar bērniem un jauniešiem es ne tik daudz sniedzu viņiem kā guvu sev - neaprakstāmu prieku, mieru un harmoniju. Šie cilvēki mums parāda, cik ļoti mēs nenovērtējām to, kas mums ir, un, kāpēc raudam par to, kā mums nav. Būtībā viņiem varbūt būtu daudz mazāk iemesla priecāties nekā mums, taču viņi priecājas daudz vairāk!” – atklāj aktrise Marija Bērziņa, kura projektā iesaistījusies pirmo gadu.

„Šogad vairāk ieņēmu vērotāja pozīciju. Vēroju, kā jaunieši paši nometnē darbojās, rakstīja, mācījās dziesmas no nulles. Nemēģināju neko daudz ne ķīmiķot, ne arī mainīt dziesmas un parādīt savu varēšanu, veidojot sarežģītas aranžijas. Dziesmas jau tāpat ir skaistas. Esam tādi kādi esam! Kad rakstījāmies studijā, bērni teica, vai tiešām tas viss?” – dalās projekta muzikālais vadītājs Aigars Grāvers.

Fonda Nāc līdzās! laureāti ir talantīgi bērni un jaunieši ar īpašām vajadzībām - neredzīgi un vājredzīgi bērni no Strazdumuižas internātvidusskolas, bērni no Daugavpils logopēdiskās skolas, no Aizputes, Maltas, Cēsīm, no Rīgas 45. un 66. skolas, dienas aprūpes centriem un bērnu namiem. Viņi ir patiesas apbrīnas cienīgi, jo neraugoties uz ikdienas dzīves grūtībām, spēj rādīt emocionāli gaišu un pārliecinošu māksliniecisko sniegumu.

Fona Nāc līdzās! mūzikas albumu un fotokalendāru ir iespējams iegādāties labdarības tirdziņā t/c Spice Home līdz 23. decembrim. Ieņēmumi no koncerta biļetēm un akcijas „Nāc līdzās Ziemassvētkos” laikā savāktie ziedojumi tiks izmantoti bērnu talantu tālākai attīstībai, radošās rehabilitācijas nometnes rīkošanai.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

....

2012-12-13 10:22:28

Ziņot

aaaa neeeee, es nokavēju!!!! izskatās, ka esmu tiešām foršu pasākumu nokav....

Vārds

2012-12-13 10:21:40

Ziņot

super!

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv