Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs

Monvīds, Egita, Emīls

7. decembris (2012) 14:01

Kūkotavas skandāls turpinās. Labdarības organizācija šokēta (14) 

Publicitātes

Portāls Puaro.lv ir saņēmis sašutuma pilnu vēstuli no labdarības organizācijas „Dzīves kvalitātes iniciatīva” valdes locekļa Valtera Ezeriņa, kurš izsmeļoši pamato, ka „Lienes Tomsones sniegtā informācija neatbilst patiesībai un ir apmelojoša.”

FOTOGALERIJĀ piedāvājam aplūkot oficiālus dokumentus par akcijas norisi, kā arī Kūkotavas īpašnieces un labdarības organizācijas e-pasta saraksti.


"Biedrība "Dzīves kvalitātes iniciatīva" ir labdarības organizācija, kura darbojas 3 labdarības virzienos: palīdzības sniegšanā insulta slimniekiem rehabilitācijai, bērniem ar smagām alerģijas problēmām, cilvēkiem ar muskuļu atrofiju. Un no šā gada oktobra mēneša tiek īstenota labdarības akcija "Novērs savu insultu - palīdzot citiem", kuras laikā tiek vākti ziedojumi insulta slimnieku rehabilitācijai ar reitterapiju. Latvijā tikai ceturtā daļa insulta slimnieku saņem rehabilitāciju.

Labdarības akcijas ietvaros vairāki Latvijas konditorejas uzņēmumi ziedoja cepumus, lai tos realizētu pret ziedojumiem (pret naudu), lai ar šiem līdzekļiem nodrošinātu reitterapijas seansus insulta slimniekiem.

Pretstatā tam, ka pēdējā laikā ļoti daudz ziedojumu vākšanas akciju un kampaņu noris lūdzot ziedotājiem atbalstīt kādas vajadzības, kur ziedotāji tikai dod, šīs labdarības akcijas laikā vēlējāmies vienlaikus arī pateikties ziedotājiem par viņu atsaucību, tādēļ uzrunājām konditorejas uzņēmumus, kuri ziedoja cepumus, lai tos kā pateicību pret ziedojumiem dotu ziedotājiem. Tika uzrunāti arī uzņēmumi, kuri, ziedojot naudas summas, iegādājās zināmu skaitu cepumu iepakojumus, tādējādi atbalstot akciju un nodrošinot līdzekļu vākšanu.

Ziedojumi tiek vākti gan ziedojumu stendos, gan pārdoti un šī nauda novirzīta ziedojumu fondā rehabilitācijas seansu apmaksai.

Kā viens no uzņēmumiem, kas piedalījās akcijā cepumu cepšanā, bija SIA "BL Partneri" (konditoreja "Kūkotava"), kas vienīgais apņēmās ziedot cepumu izcepšanas pakalpojumu, nevis cepumus, jo pretī lūdza izejvielas, ko saziedoja citi uzņēmumi.

Izsakām nožēlu par Lienes Tomsones rīcību, kas, izmantojot lētus sava reitinga celšanas trikus, centās nomelnot labdarības akciju, tās īstenotāju, kā arī aizskāra citu ziedotāju jūtas, kas bija atsaucīgi, nesavtīgi atbalstīja akciju un palīdzēja insulta slimniekiem ar rehabilitācijas nodrošināšanu.

Plašsaziņas līdzekļos izskanējusī informācija ir virspusēja, nav balstīta uz faktiem, kā arī pasniegtā pretrunīgā informācija neiztur kritiku.

Pamatā Lienes Tomsones, kā konditorejas "Kūkotava" īpašnieka SIA "BL Partneri"  valdes priekšsēdētājas, rīcība balstīta uz emocijām, uz nepatiku, ka viņai piezvanījusi PVD darbiniece un jautājusi, vai viņas uzņēmums ir eko ražotne. Vai tādēļ jāsaceļ šāds tracis? Domāju, ka nē. Ja ražotne nav eko, tad nav. Arī biedrība "Dzīves kvalitātes iniciatīva" nekad un nekur to nav apgalvojusi. Arī to, ka cepumi ir eko, nekad nav apgalvojusi. Gluži pretēji, informācijā, ko pēc biedrības lūguma portālam Cherry.lv sniedza SIA "Eko Alianse", kura nelielu skaitu cepumu izvietoja portālā akcijas noslēguma paātrināšanai, arī nav sniegusi informāciju, ka cepumi vai Kūkotava būtu eko produktu ražojums vai ražotne.


Saskaņā ar mērķa ziedojuma līgumu Nr.2/10-12 (starp SIA “BL Partneri”un biedrību „Dzīves kvalitātes iniciatīva”), 1.3.punktu : “Ziedojuma mērķis ir atbalstīt Ziedojuma saņēmēja īstenoto labdarības akciju “Novērs savu insultu – palīdzot citiem”.

Atbilstoši sākotnējam priekšlikumam Lienei Tomsonei tika norādīts, ka akcijas „laikā tiks vākti līdzekļi insulta slimnieku rehabilitācijas pasākuma nodrošināšanai izmantojot reitterapiju (terapija ar īpaši apmācītu zirgu)”.

Saskaņā ar noslēgto līgumu ar SIA „BL Partneri” :

“3.1. punkts - Ziedojuma saņēmējam ir pienākums un tas apņemas izlietot Ziedojumu atbilstoši tiesību aktu un šī Līguma prasībām.” Kas nozīmē, ka jāorganizē ziedojumu un naudas līdzekļu vākšana pret saziedotajiem cepumiem, šai gadījumā pret ziedoto pakalpojumu – cepumu izcepšanu, lai īstenotu labdarības akciju “Novērs savu insultu – palīdzot citiem”.

“3.3.punkts - Ziedojuma saņēmējam ir pienākums radīt visus nepieciešamos priekšnoteikumus kvalitatīvai un sekmīgai Līguma izpildei.” Tas nozīmē, ka biedrībai jārada priekšnoteikumi naudas līdzekļu vākšanai, lai savāktu insulta slimnieku rehabilitācijai nepieciešamos līdzekļus.

Attiecībā uz portālam Cherry.lv sniegto informāciju, tas tiek darīts ar viņu izstrādātās anketas palīdzību. Nekāda informācija par eko vai bio produktiem netika sniegta.

Attiecībā uz informāciju, ko varēja lasīt portālā Cherry.lv :

1) 23.novembrī portālā Cherry.lv piedāvājumā varēja izlasīt sekojošu informāciju - „Lūdzam ņemt vērā, ka cepumi ir ekoloģiski, tāpēc to derīguma termiņš ir 1 nedēļa (līdz 13.12.2012.)”. Tīri loģiski rēķinot šeit acīmredzot ir kļūda, jo viena nedēļa nevar būt līdz 13.12.2012., bet matemātiski sanāk līdz 30.11.2012. Pie tam arī šī informācija nav saprotama no kurienes ņemta, jo saskaņā ar anketā sniegto informāciju termiņam bija jābūt 17.12.2012. (anketa pievienota pielikumā).

2) „Konditorejā "Kūkotava" gatavoto cepumu sastāvā ir kviešu milti, cukurs, sviests, olas, vanilīns, cepamais pulveris, apelsīnu sukādes un citrons.”

Šī informācija ir identiska ar līgumā starp biedrību un SIA „BL Partneri” (Kūkotava) līguma 1.7.punktu par cepumu sastāvdaļām. Kā jau redziet šeit ir pieminētas dabīgas izejvielas un konservantu klātbūtne nav minēta.

Saņemot cepumus, katrs, kas tos iegādājās vai saņēma pret ziedojumu, nevarēja neredzēt sarkani - dzeltenu uzlīmi ar uzrakstu „Kopā pret insultu” (ar norādi www.activ.org.lv). Līdz ar to katrs no šiem cilvēkiem zināja vai tam būtu jāsaprot, ka cepumi tiek izplatīti labdarības akcijas „Novērs savu insultu – palīdzot citiem” ietvaros, kas ir ziedojumu vākšanas kampaņa insulta slimnieku rehabilitācijai ar reitterapiju.

Liene Tomsone rakstā apgalvo, ka biedrība nesniedza informāciju par cepumu izlietojumu, kas neatbilst patiesībai. Biedrība nevis 10 dienu laikā, kā paredzēts līgumā, bet jau nākošajā dienā sniedza rakstisku informāciju par ziedojuma izlietojumu, kā tas paredzēts līgumā, ko viņa bija parakstījusi 2012.gada 25.oktobrī."

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

a

2012-12-13 21:22:43

Ziņot

es nesaprotu, par ko ir šis SKANDĀLS. par kaut kādiem cepumiem?

Lienei

2012-12-09 16:40:40

Ziņot

Liene ir izveidojusi par sevi kā ļoti sirsnīgu cilvēku un sirsnīgu uzņēmumu, tomēr tā inde, kas ir iekšā ir spēcīgāka par visu.. Ziemassvētki ir laiks, kad palīdzēt, taču Liene ir izvēlējusies veidu kā savu pr uzlabot.

Shēmaini izskatās

2012-12-09 15:10:29

Ziņot

Lielais vairums šo labdarības oprganizāciju ir ubagotājas savam labumam. Atceramies valsts kontroles pārbaudes Jūrmalas SIVA, kur avienmēr priekšā lika invalīdus, bet aizmugurē negodīgi šeftējās ar naudu un līdzekļiem, kas domāti invalīdiem. Reitterterapiju arīi sniedz Vaivaros. Viņi paši var būt pretimnākoši un piedalīties labdarībā un cepumi nemaz nav veselīgi.

Lapsai

2012-12-07 14:24:05

Ziņot

Publisks kauns :)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv