Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs

Monvīds, Egita, Emīls

Pirmdiena, 4. februāris (2013) 14:11

Koru Karu atlasēs startē policisti, NBS karavīri un ārzemnieki (4) 

MTG publicitātes foto

Vakar, 3.februārī, Cēsīs noslēdzās TV3 šova Koru Kari 3 atlases, kurām dziedāt gribētāji bija izrādījuši lielu atsaucību. Visas nedēļas garumā Latvijas pilsētās notikušajās atlasēs kopumā pieteicās 684 cilvēki vecumā no 16 līdz 48 gadiem. No visiem muzikālās sacensības pretendentiem žūrija un koru vadītāji izvēlējušies gan vokāli labākos, gan atraktīvākos dziedātājus, par ko ikviens skatītājs varēs pārliecināties jau pavisam drīz.

Šogad TV3 šova Koru Kari 3 atlasēs piedalījās ļoti daudz dziedāt gribētāju, kopumā Latvijas pilsētās – Liepājā, Rīgā, Rēzeknē, Dobelē, Lielvārdē un Cēsīs - uz atlasēm ieradās 684 cilvēki. Lielākoties atlasēs piedalījās un dziedāt korī vēlējās meitenes, taču arī puišu un kungu netrūka. Pirmā pilsēta, kurā notika koristu meklēšana, bija Liepāja. Gunti Veitu, kurš vadīs Liepājas kori, un viņa komandu pārsteidza kāda armēņu tautības jauniete, kura ar savu skanīgo balsi burtiski satrieca žūriju. Uz Liepājas atlasi bija ieradušies visdažādāko profesiju pārstāvji - arī policijas darbinieki, namdari un metāla apstrādes speciālisti.

Nākamās divas dienas dalībnieki šovam Koru Kari 3 tika meklēti Rīgā, modes un izklaides centrā Rīga Plaza. Divu dienu garumā notika labā un kreisā krasta koru atlases, un nav brīnums, ka rekordiste starp visām Koru Kari 3 atlases pilsētām izrādījās tieši Rīga. Kreisā krasta kora vadītājs Normunds Jakušonoks otrajā atlases dienā ar savu komandu kopumā noklausījās 188 pretendentus, lai no tiem atlasītu 16 kora dalībniekus. Šajā atlasē daudzi koristi izpildīja Labvēlīgā tipa dziesmas, bet daļa uzskatīja, ka šajā atlasē ir jāplēš joki. Tas izrādījās pamatoti - Jakušonoks savam korim meklēja ne tikai labas balsis, bet arī atraktīvus dalībniekus. Kāda dalībniece, kurai kora vadītājs jautāja kārtas numuru, tik ļoti apjuka, ka tā vietā nosauca savu telefona numuru.

Lai Rīgas labā krasta kora vadītāja Māra Upmane– Holšteina realizētu savu ieceri Koru Karos 3, viņa savam korim meklēja un arī atrada jauniešus ar labām balsīm, kas ir piemērotas gan estrādes popa dziesmu dziedāšanai, gan tradicionālai tautas dziedāšanas manierei. Zinot, kā attīstījusies dziedātājas karjera, daudzi atlases dalībnieki bija ieradušies ar ģitāru un dziedāja viņas radītas dziesmas. Interesanti, ka uz šo kori kā kandidāts bija ieradies arī kāds Lietuvas pilsonis, kurš strādā Lietuvas vēstniecībā Latvijā, un tekoši runā un dzied latviski.

Rīgas atlase bija pulcējusi ļoti plašu cilvēku pulku, kuru nemitīgā rosība, dziesmu vārdu atkārtošana un satraukums bija jūtams atlases telpās. Lai kaut nedaudz īsinātu kandidātu laiku un mazinātu valdošo stresu, administratore ieviesa Stresa sienu - kandidāti tika aicināti uz lapiņām uzrakstīt savas emocijas, ja bija vēlēšanās, varēja rakstīt novēlējumu sev un citiem. Kad lapiņas bija aizpildītas, ikviens bija aicināts tās piespraust pie šīs īpašās sienas.


Ceturtajā atlases dienā šova radošā komanda ar Normundu Zušu devās uz Rēzekni. Uz šo atlasi bija ieradušies daudzi jau citos muzikālos šovos un šlāgermūzikas aprindās iepazīti cilvēki. Uz Rēzeknes atlasi bija atnākusi arī kāda meitene, kurai ir vien 13 gadi. Viņa ļoti vēlējās pārstāvēt savu pilsētu, taču zinot, cik liela slodze ir mēģinājumos, tik jauni dalībnieki korī netiek uzņemti. Zināms, ka Rēzeknes koris no citiem atšķirsies ar to, ka tajā būs lielākā zvaigžņu un blondīņu parāde.

Dobeles atlasē lielākais pārsteigums bija pati kora vadītāja Ieva Sutugova, kura līdz šim bija zināma kā Raimonda Paula dziesmu izpildītāja. Jau pirms atlases viņa parādīja, ka tiešām no visas sirds vēlas padarīt populārāku savu pilsētu. Sutugova katru dalībnieku sagaidīja kā sirsnīgu draugu un jau atlasē parādīja to, ka viņa var vadīt kori un būt tā līdere. Kāds no dalībniekiem uz atlasi bija ieradies ar savu suni. Viņš atzina, ka suns esot viņa sabiedrotais it visā, tādēļ nācis līdzi arī uz šo atlasi.

Lielākais pārsteigums nākamajā atlases pieturas punktā – Lielvārdē - bija repertuāra dažādība, jo vien dažas dziesmas atkārtojās. Daži koru kandidāti bija tā nobijušies, ka viņu trīcēšanu nebija iespējams noslēpt, tādēļ kora vadītāja Aija Andrejeva daudzos sev zināmos Lielvārdes pretendentus iedrošināja un uzmundrināja. Dziedātājas korī iekļuva arī Nacionālo bruņoto spēku (NBS) karavīrs, kurš savulaik dienējis karstajos punktos un organizējis savas novadnieces Aishas koncertu Afganistānā. Koru Karos 3 būs pārstāvēta skanīgā Zaļkalniņu ģimene, no kuras vecākā māsa piedalījās pirmajā šovā, vidējā māsa – otrajā, bet košā Mārīte Zaļkalniņa iekļuva trešajos Koru Karos.

Koru Karu 3 atlases process noslēdzās Cēsu pilsētā. Šī kora vadītājs būs Marts Kristiāns Kalniņš. Vairāki Koru Karu 3 atlases dalībnieki ceļoja kopā ar šova radošo komandu pa Latviju, un bija tādi, kuriem Cēsīs notikusī atlase bija piektais mēģinājums iekļūt TV3 šovā. Cēsu atlasē lielākoties skanēja dziesmas, kuru autors ir Imants Kalniņš. Vakar atlasē tika dzirdētas daudzas skanīgas balsis, kuras savu profesionalitāti audzējušas Mūzikas akadēmijā. Cēsīs šova atlasē piedalījās arī meitene no Itālijas, kura Latvijā atrodas jau četrus mēnešus, runā un dzied latviski. Viņa uz Latviju ieradusies apmaiņas programmas Erasmus ietvaros.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

mirdza

to Janka

2013-02-05 23:09:44

Ziņot

Jā,zin, Janka - no mūsu kora ļoti dudz pārstāvji ir piedalījušies arī īstajos koru karos un ne vienu reizi vien! Arī es. Un teikšu godīgi - tik daudz mēģinājumu pirms īstajiem koru kariem nekad nav bijis kā pirms šiem. Nenopel to, kur neesi piedalījies! Uzskatu, ka objektīvi spriest var tikai tie, kas ir bijuši gan tur, gan tur..Tu, cik noprotu, esi varbūt bijis tikai vienā pusē borta...tāpēc varbūt paturi savas negatīvās pārdomas pie sevis...Lai Tev jauks vakars!

Janka

2013-02-04 19:49:24

Ziņot

Kas tie par koru kariem:) pats esmu piedalījies - koru kari ir pirms Dziesmu svētkiem un tas ir visai nopietns pasākums. Vai šie kori vispār piedalīsies Dziesmu svētkos?

Vārds

2013-02-04 14:21:36

Ziņot

startē tad startē, bet tāpat paņems savējos. skat, kā aisha jau iefīrēja čomu

Vārds

2013-02-04 14:21:02

Ziņot

izklausās daudzsološi :)))

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv