Sestdiena, 2021. gada 12. jūnijs

Nora, Lenora, Ija

Visi autora raksti

20. decembris (2013) 16:23

Agneta Niedra

Ko likt galdā svētkos, Puaro.lv iesaka Liene Tomsone +PASĀKUMU CEĻVEDIS

LETA un publicitātes

Klāt vieni no gada sirsnīgākajiem un gaidītākajiem svētkiem – Ziemassvētki. Lai arī šogad, visticamāk, tos pavadīt nāksies bez sniega, pelēkumu baltāku darīs garās svētku brīvdienas ar plašu un bagātīgu kultūras programmu. Jebkuram kārtīgam latvietim šie svētki „iet caur vēderu”, tāpēc šoreiz portāla Puaro.lv Brīvdienu ceļvedī ar lietderīgiem svētku cienasta ieteikumiem dalās konditorejas „Kūkotava” īpašniece un TV raidījuma „Lapsa virtuvē” vadītāja Liene Tomsone.

„Ziemassvētku galdā pēc senām latviešu tradīcijām ir jābūt divpadsmit ēdieniem. Tiem visiem nebūt nav jābūt sātīgiem un pamatīgiem. Lai šo ciparu sasniegtu, galdā var uzlikt arī vienkāršus marinētus gurķīšus,” intervijā portālam Puaro.lv ieteikumos dalās Liene. „Uz svētku galda vietu noteikti jāatrod arī klasiskām vērtībām – pelēkajiem zirnīšiem.”

„Šajos Ziemassvētkos kā pamatēdienu esmu nolēmusi gatavot zivi. Tā kā, sagaidot jaunu gadu, makā jāliek zivs zvīņas, lai būtu nauda, iesaku izvēlēties tieši karpu. Tie, kam jūras veltes neiet pie sirds, tās vietā var izvēlēties arī jaunlopu. Kopumā svētu galdam ieteiktu izvēlēties pamatīgākus uz ziemīgākus ēdienus, nevis, piemēram, sautējumu.

„Mans saldais ēdiens šajos svētkos būs īsts franču Napoleons – esmu iedvesmojusies Parīzē. Ziemassvētki parasti asociējās ar kanēli, āboliem – lai veiksmīgāk uzburtu svētku atmosfēru, šīs sastāvdaļas var iekļaut arī desertos.”

Lai arī katrā ģimenē laika gaitā ir izkoptas savas ēdienu pagatavošanas metodes un receptes, Liene iesaka nebaidīties virtuvē ļauties arī inovācijām: „Pelēkie zirņi ir garšīgāki, ja tos nevis ēd parastā veidā, bet pagatavo zirņu masu, kurai pievieno gaļu, apceptus sīpolus, garšvielas un zaļumus. Savukārt sautētiem kāpostiem var nedaudz pievienot dzērvenes un kanēli,” dalās kulinārijas raidījumu vadītāja.

Šīs brīvdienas būs garas, tāpēc viens no aktuālākajiem jautājumiem ir – kā svētku laikā nepārēsties? „Noteikti uzturā vajadzētu lietot daudz ūdeni – tas neļaus apēst vairāk, nekā nepieciešams. Nevajadzētu lieki knakstīties gar ēdienu tā gatavošanas procesā. Dodoties ciemos, jācenšas pieturēties pie vieglākiem ēdieniem un neaizrauties ar pārlieku lielām porcijām.”

„Svētkos esmu nolēmusi darbus mest pie malas un atpūsties. Ziemassvētku vakaru pavadīšu mājās ar ģimeni, bet pārējās brīvdienas izmantošu, lai apciemotu draugus un radus – plāns šīm dienām ir visai iespaidīgs. Noteikti apmeklēšu arī baznīcu, ko daru katros Ziemassvētkos.”


Rīgā notiek dažādi Ziemassvētku gaidīšanas pasākumi


Rīgā ceturto adventi sagaidīs ar garīgas noskaņas koncertiem un svētku pasākumiem bērniem, Adventes laikā turpinās koncerti Rīgas dievnamos. Piektdien Anglikāņu Svētā Pestītāja baznīcā, piedaloties jauktajam korim "Medera", instrumentālajai grupai un solistei Ilzei Grēvelei, klausītāji aicināti uz koncertu "Sirdis gaida". Rīt šajā dievnamā varēs dzirdēt kamerkora "Salve" uzstāšanos.

22.decembrī notiks koncertcikla "Adventa mūzikas svētki Rīgā" noslēguma koncerts Rīgas Jaunajā Svētās Ģertrūdes baznīcā. Muzikāls baudījums gaidāms arī Svētās Marijas Magdalēnas baznīcā, kurā skanēs Johana Sebastiana Baha "Si minora mesa", kuru izpildīs baroka koris "Collegium Choro Musici Riga", baroka orķestris "Collegium Musicum Riga" diriģenta Māra Kupča vadībā un solists Sergejs Jēgers.

Nedēļas nogalē notiks vairāki svētku pasākumi bērniem. Rīt un parīt mazuļi gaidīti VEF Kultūras pilī, lai noskatītos muzikālu izrādi "Runcis Francis" un kopīgās rotaļās tiktos ar Ziemassvētku vecīti. Bērni aicināti arī uz Jūgendstila muzeju, veidot Ziemassvētku rotājumus un kartītes, kā arī dekorēt piparkūkas. Arī kultūras centrā "Imanta" bērni varēs satikt laisko rūķi Kabatiņu, Burtu rūķi un Ziemassvētku vecīti, kā arī noskatīties deju koncertuzvedumu "Burtu spēlītes Ziemassvētkos".

Ceturtās adventes laikā koncerti notiks arī kultūras centrā "Mazā ģilde", Latvijas Universitātes Lielajā aulā un VEF Kultūras pilī.

Kultūras programmu piedāvā arī Rīgas Ziemassvētku tirdziņi, kas notiek Doma laukumā, Esplanādē un Līvu laukumā.

Vecrīgā notiks Bluķa vakars


Piektdien plkst.18 Rātslaukumā notiks Bluķa vakars. Pasākumā notiks bluķa vilkšana pa Vecrīgas ielām un laukumiem, noslēgumā bluķi sadedzinot. Bluķa vilkšana sāksies un noslēgsies Rātslaukumā. Pēc bluķa vilkšanas kopā tik svinēti Ziemassvētki kopā ar Rīgas folkloras kopām "Grodi", "Garataka", "Skandinieki", "Budēļi", "Berendejka", "Iļjinskaja pjatņica", "Rija", "Rīgas danču klubs" un Katlakalna folkloras kopu "Rāmupe".

Ziemas saulgrieži ir pagrieziena punkts laika ritējumā, kad vistumšākajā gada brīdī atgriežas gaisma, kura ar katru dienu arvien vairāk kliedē tumsu. Svētkus, kurus latvieši sauc par Bluķa vakaru, atzīmējušas un svētījušas arī citas tautas Eiropā. Ar Bluķa vakaru beidzas iepriekšējais un sākas jaunais Saules gads.

Šogad Bluķa vakara galvenā ievirze būs saistīta ar bungām un bungošanu. Bungas ir sens rituāls instruments, ar kuras skaņām dziedēja cilvēkus, paziņoja svarīgus notikumus, cīnījās pret ienaidnieku, svinēja svētkus. Šogad Bluķa vakarā ar bungu skaņām pasākumā kliedēs tumsu un ienaidu, aicinās iet pretī saulei un līdzi tās gadskārtu gājumā.

Tautas saliedētūbas pasākums


21. decembrī plkst. 18:00 Lucavsalas dabas parkā, pie Rīgas Veikparka norisināsies tautas saliedētības pasākums.

Esot visiem kopā pieminēsim gan nesenās sēru dienas, gan dienas pēc tām, kuras mūsos iededza gaišu liesmiņu - ticībai, cerībai un mīlestībai. Vienīgajām lietām, kas patiesi ir mūžīgas…..

Būsim visi kopā, nešķirosim viens otru ne pēc tautības, ne sociālā stāvokļa. Pierādisim viens otram, ka spējam būt kopā gan priekos, gan arī bēdās . Pagatavosim mājās kādus pīrādziņus, piparkūkas un pacienāsim viens otru!

Būs karsti dzērieni, zupa, dzīvā uguns, mūzika – tas viss, pateicoties labvēļiem, būs bez maksas. Vienīgi gaisa laterna katram ir jāsarūpē pašam. Cerams, ka dabas māte mūs lutinās ar mierīgiem laika apstākļiem, lai laternas izgaismotu debesis. Būsim nodrošinājušies ar led baloniem, kuriem pat vējš un slikti laika apstākļi nekaitēs.

Daugavpilī notiks Ziemassvētku rokenrola balle


Piektdien plkst.18 Daugavpilī, Latviešu kultūras centrā, notiks "Ziemassvētku rock’n’roll balle" visiem, kam patīk rokenrols, šovi un dejas.

Par svētku noskaņojumu rokenrola ballē rūpēsies tā īpašie viesi - grupa "Rock’n’berries" no Liepājas. Pasākumu kuplinās Lidija Breska un "Chick’n’shick", deju šovi un priekšnesumi no Jauniešu radošās laboratorijas meistariem un dalībniekiem - netradicionālās modes skate un "Vogue" deju stila šovs, T-kreklu dizains un eksperimentāli teatrālā izrāde, fotodarbnīcas prezentācija un patīkamas, mazas dāvanas.

Rīgas cirkā sāksies Ziemassvētku cirka programma


Piektdien plkst.18 Rīgas cirkā notiks Ziemassvētku cirka programmas "Lielā Ziemassvētku eglīte" pirmizrāde.

Rīgas cirka svētku izrādēs sola brīnumainas pārvērtības un daudzveidīgu, krāšņu programmu. Līdzās Ziemassvētku vecītim, Jautrajam Burvim, Svētku Karalienei un Neaprēķināmam Zaķim skatītājiem būs iespēja redzēt aizraujošu gigantisko jūras lauvu šovu, graciozos tuksneša kamieļus, zirgus, poniju, kā arī enerģijas pilnos foksterjerus, kas pacelsies Rīgas cirka kupola augstumos.

Ziemassvētku programmā būs redzami arī izveicīgi, sarežģītu lēcienu, salto un kūleņu izpildītāji - akrobāti - Karību Jūras pirātu un Japānas karotāju tēlos, kā arī neparasti spēcīgs vīrs, kurš brīvi cilās dažāda izmēra svara bumbas.

Rīgas cirka direktore un mākslinieciskā vadītāja Lolita Lipinska stāstīja, ka cirks katru gadu vēlas pārsteigt skatītājus ar jaunu Ziemassvētku stāstu cirka mākslinieku izpildījumā. Lipinska stāstīja, ka šī gada cirka izrādes pamatā būs brīnumains stāsts par to, kas notiek, kad tieši piecas minūtes pirms Jaunā gada atnākšanas apstājas pats galvenais pulkstenis. Jautrais Burvis, Svētku Karaliene, Ziemassvētku vecītis un Neaprēķināmais Zaķis dosies pasaules ceļojumā, lai atvestu Jauno gadu uz Rīgu. Visi programmas mākslinieki viņiem palīdzēs izpildīt šo uzdevumu.

Programma "Lielā Ziemassvētku eglīte" Rīgas cirkā būs skatāma līdz 12.janvārim. Biļetes nopērkamas Rīgas cirka un "Biļešu servisa" biļešu kasēs, kā arī "www.bilesuserviss.lv".

Rīgas Domā notiks ērģeļmūzikas koncerts "Nāc, Tu ļaužu Pestītājs!"


Piektdien plkst.19 Rīgas Domā izskanēs ērģeļmūzikas koncerts "Nāc, Tu ļaužu Pestītājs!".

Koncertā piedalīsies ērģelniece Ilze Reine, soprāns Kristīne Gailīte un flautiste Ieva Pudāne.
Programmā izskanēs Johana Sebastiana Baha, Johana Gotfrīda Mītela, Zoltāna Gārdoņi un Džona Ratera skaņdarbi.

Jūrmalas brīvdabas muzejā sagaidīs Ziemassvētkus senlatviešu tradīciju garā


Jūrmalas brīvdabas muzejā, kas atrodas Lielupē, Tīklu ielā 1a, šodien no plkst.15 līdz 16 visi jūrmalnieki un pilsētas viesi aicināti sagaidīt Ziemassvētkus senlatviešu tradīciju garā.

Mūsdienās Ziemassvētkus ierasts sagaidīt klusi un mierīgi, taču senajiem latviešiem ziemas saulgrieži bija līksmības un jautrības pilni svētki. Galvenās latviešu tautas Ziemassvētku tradīcijas bija vilkt bluķi, liet laimes, dāvināt dāvanas, iet ķekatās un mieloties ar "ķūķi".

Arī šogad Jūrmalas brīvdabas muzejs aicina lielus un mazus ļauties Ziemassvētku gaidīšanas priekam senlatviešu tradīciju garā. Kopā ar meža veci notiks bluķa velšana un dedzināšana, laimes liešana un rotaļas. Sasildīties varēs ar karstu zāļu tēju un krāsnī gatavotu "ķūķi".

Lai priecāties netraucētu aukstums, organizatori aicina pasākuma apmeklētājus silti saģērbties.

Jelgavā un Siguldā izskanēs koncertuzvedums "Sniegbaltītes Ziemassvētki"


Sestdien, 21.decembrī, plkst.12 Jelgavas kultūras namā un plkst.18 Siguldas koncertzālē "Baltais flīģelis" izskanēs koncertuzvedums "Sniegbaltītes Ziemassvētki".

Klausītājus gaida tikšanās ar Sniegbaltīti, kas izglābusies no ļaunās pamātes un septiņu rūķīšu namiņā svin Ziemassvētkus kopā ar rūķīšiem un zvēriņiem.

Sniegbaltītes lomā iejutīsies Baiba Berķe, Princis būs Jānis Kurševs, Ļaunā karaliene - Jelgavā Ieva Parša, bet Siguldā - Ilona Bagele. Pāvula Jurjāna mūzikas skolas mazie mežradznieki pārtaps par septiņiem rūķīšiem, bet vāverīti, salatēti un stirniņas atveidos baleta studijas "Freska" solisti.

Pie klavierēm būs Aldis Liepiņš, bet koncertuzveduma producente Karina Bērziņa iejutīsies teicējas lomā. Biļetes uz pasākumu var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs.

Rīgā notiks tirdziņš "Open Air Vintage"


Svētdien, 22.decembrī, restaurētā koka namā "Koka Rīga" pircējus gaidīs "Open Air Vintage" Ziemassvētku tirdziņš, kurā būs nopērkamas gan senatnīgas lietas, gan pašmāju amatnieku darinājumi.

"Open Air Vintage" mērķis ir Rīgā uzturēt dzīvu alternatīvās iepirkšanās tradīciju, kad par pārdevēju var kļūt ikviens, kam ir kas labs krājumā, bet pircēji var iegūt šarmantas lietas, kādas citur neatrast. Līdzīga koncepta tirdziņi sastopami teju visās Eiropas lielākajās pilsētās - Londonā, Parīzē, Berlīnē un citviet.

Starp pārdevējiem būs sastopami vairāki pašmāju modes zīmoli, māksliniece Agrita Krieviņa ar saviem neparastajiem darinājumiem, modes blogere Agnese Kleina, kā arī vintāžas entuziasti "Retro Spectro" un labdarības veikals "Otrā elpa'' ar savām sendienu pērlēm.

"Open Air Vintage" tirdziņš norisināsies 12.reizi. Pirmo reizi tas notika 2009.gadā. Tirdziņš namā "Koka Rīga" Rīgā, Krāsotāju ielā 12, notiks no plkst.11 līdz plkst.17. Ieeja pasākumā būs bez maksas.

"Lauris Reiniks Ziemassvētkos"

Ziemassvētku koncerttūri uzsācis mūziķis Lauris Reiniks. Koncerttūres laikā mūziķis prezentēs DVD "Lauris Reiniks Ziemassvētkos". Tajā būs redzams videoieraksts, kas tapis pērnajos Ziemassvētkos "Arēnā Rīga", kur Reiniks ar draugiem sniedza svētku koncertu.

Arī šogad koncertos skanēs pasaules un latviešu klasiskais Ziemassvētku repertuārs un paša Reinika dziesmas, taču priekšnesuma gaisotne būs intīmāka un mājīgāka. Tāpat iecerēti arī mazo dziedātāju priekšnesumi un svētku pārsteigumi.

Reinika uzstāšanās 20.decembrī - teātra namā "Jūras vārti", Ventspilī, bet koncerttūre noslēgsies 22.decembrī ar uzstāšanos Liepājas Olimpiskajā centrā. Biļetes uz koncertiem nopērkamas "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un interneta vietnē "www.bilesuparadize.lv".

Adventa mūzikas svētku noslēguma koncerts


22.decembrī, ceturtajā Adventa svētdienā plkst. 14.00 Sv.Ģertrūdes baznīcā (Rīgā, Brīvības ielā 119) notiks Adventa mūzikas svētku noslēguma koncerts, kurā piedalīsies latviešu dziesminieki - Kristīne Sudmale-Locika, Kaspars Dimiters, Haralds Sīmanis, Silvija Silava un Sniedze Prauliņa, Arnis Miltiņš un Helēna Kozlova.

Adventa mūzikas svētku ietvaros katru svētdienu no 1.decembra Rīgā jau notikuši seši koncerti dažādu konfesiju baznīcās. Siltu noskaņu savos autorkoncertos radīja Kristīne Sudmale-Locika Daugavgrīvas Baltajā baznīcā, Kaspars Dimiters Rīgas Krusta baznīcā, Haralds Sīmanis Rīgas Sv. Pāvila baznīcā, Silvija Silava un Sniedze Prauliņa Latvijas apvienotajā metodistu baznīcā, Arnis Miltiņš Rīgas Mateja baznīcā un Helēna Kozlova un grupa "Levīti" Rīgas Lutera baznīcā. Šo svētdien noslēguma koncertā tiksies visi minētie dziesminieki vienotā koncertā Sv.Ģertrūdes baznīcā. Uzrunu teiks mācītājs Guntars Dimants. Koncertu vadīs Ēriks Pozemkovskis.

Ceturtajā Adventa svētdienā un Adventa mūzikas svētku noslēguma koncertā smelsim gaismu, mīlestību un ticību, lai Ziemassvētkos tajā dalītos savā ģimenē un Jaunā gadā ietu gaismas ceļu. Ieeja bez maksas.

Diriģents Mārtiņš Ozoliņš uzburs Ziemassvētku sapņus Ķīpsalā

Pirmajos un otrajos Ziemassvētkos - 25. un 26.decembrī, kad Ķīpsalas halli Rīgas Ziemassvētku koncertos piepildīs sirsnīga un apceroša, priecīga un dzirkstoša mūzika, pie diriģenta pults stāsies harizmātiskais jaunais Latvijas Nacionālās operas galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš.

Par visgaidītākajiem svētkiem Ziemassvētkus sauc arī diriģents Mārtiņš Ozoliņš, kuram šobrīd ikdiena aizrit gatavojot Rīgas Ziemassvētku koncertu programmu kopā ar Profesionālo pūtēju orķestri "Rīga", Ditu Lūriņu, Ingu Pētersonu, Daumantu Kalniņu, Kristīni Gailīti, Ievu Sutugovu un mēģinājumiem operā. Jau trešo gadu, pēc tam kad aizvadīts kluss un mierīgs svētvakars kopā ar saviem mīļajiem, Mārtiņš Ozoliņš atkal tvers diriģenta zizli, lai kopā ar pārējiem koncerta dalībniekiem radītu svētku un prieka sajūtu, Ķīpsalā uzburtu muzikālus Ziemassvētku sapņus.

Mārtiņš Ozoliņš diriģēs koncerta otro daļu, savukārt pirmajā diriģenta zizlis būs Rīgas Doma zēnu kora diriģenta Mārtiņa Klišāna rokās, kura interpretācijā Rīgas Doma zēnu koris, orķestris MOTO un solisti atskaņos klasikas dižgaru - Baha, Hendeļa, Mocarta mūziku un Ziemassvētku dziesmas.

Kā zināms, Ziemassvētkos, 25. un 26.decembrī, Ķīpsalas hallē notiks Rīgas Ziemassvētku koncerti, kur ģimenes un draugi ir aicināti izbaudīt gaišu un sirsnīgu Ziemassvētku mūzikas programmu Ditas Lūriņas, Kristīnes Gailītes, Ingus Pētersona, Daumanta Kalniņa un Ievas Sutugovas izpildījumā. Koncertā piedalīsies arī Rīgas Doma zēnu koris un diriģents Mārtiņš Klišāns, orķestris MOTO (Mazais operas un teātra orķestris), Profesionālais pūtēju orķestris "RĪGA" un diriģents Mārtiņš Ozoliņš. Koncertā skanēs visskaistākie klasiskās mūzikas skaņdarbi un mūsdienīga Ziemassvētku laika mūzika un fragmenti no pasaulē populāriem mūzikliem.

Vairāk: www.bt1.lv/ziemassvetki Koncertu sākums: 25. un 26.decembrī plkst.15.00 Ķīpsalas hallē. Ieeja Ķīpsalas hallē vienu stundu pirms koncerta. Biļetes: "Biļešu paradīzes" (www.bilesuparadize.lv) kasēs. Biļešu cena iepriekšpārdošanā - Ls 5–15 / EUR 7,11 – 21,34! Pērkot "Ģimenes biļeti" (4 līdz 8 personām) - 10 % atlaide. Informācija par biļešu rezervēšanu, grupu atlaidēm un pieteikumiem pa tālr.: 67067500 vai e-pastu: [email protected]

Ziemassvētku labdarības koncerts Rīgas Domā


25.decembrī plkst. 15:00 Rīgas Domā notiks Ziemassvētku labdarības koncerts "Apsnieg eņģeļu koks", kas veltīts bērniem, kam nepieciešama paliatīvā aprūpe, jo viņu ārstēšanas iespējas ir izsmeltas. Koncertu ievadīs svētbrīdis, kurā uzrunu teiks Valsts prezidenta kundze Dace Seisuma. Skanēs Ziemassvētku melodijas mecosoprāna Ilonas Bageles, ērģelnieces Edītes Alpes un Ādažu mākslas un mūzikas skolas audzēkņu izpildījumā.

Labdarības pasākumā tiks vākti naudas ziedojumi neizārstējami slimu bērnu dzīves kvalitātes uzlabošanai. Šogad Bērnu paliatīvās aprūpes dienesta redzeslokā ir 150 mājas aprūpē esošu bērnu, kuriem nepieciešama ne vien medicīniska palīdzība, bet arī specifiska kopšana un uzturs.

Koncertu "Apsnieg eņģeļu koks" organizē Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība un Rīgas Doms. Projekta mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību paliatīvā aprūpē esošu bērnu problēmām, aicināt uz līdzcietību un radīt cilvēkos vēlmi iepriecināt šo bērnu ģimenes, tādējādi padarot viņu dienas gaišākas.

Notiks Jāņa Lūsēna un Zigfrīda Muktupāvela koncerts "Ar zvaigžņu kluso gaismu"


Otrajos Ziemassvētkos, 26.decembrī, plkst.13 kultūras un atpūtas centrā "Imanta" notiks Jāņa Lūsēna un Zigfrīda Muktupāvela koncerts "Ar zvaigžņu kluso gaismu".

Programmā ietvertās kompozīcijas iezīmē ilgāku laika periodu komponista daiļradē - no 1980.gada līdz pat šodienai. Būs dzirdamas vairākas 80.gados tapušas dziesmas ar Māras Zālītes un Māra Melgalva vārdiem, kā arī pēdējos gados komponētās ar Kārļa Skalbes, Aspazijas un Plūdoņa vārdiem. Koncerta noslēgumā izskanēs dziesmas ar Ojāra Vācieša mīlas lirikas dzeju.

Koncertā taustiņinstrumentu partitūras atskaņos Jānis Lūsēns, ģitāras - Jānis Lūsēns juniors, solists Zigfrīds Muktupāvels.

Ieeja pasākumā ar bezmaksas ielūgumiem, kas saņemami kultūras un atpūtas centrā "Imanta" tā darba laikā no 9.decembra.

Brīvdabas muzejā notiks pasākumi ziemas saulgriežu noskaņās


Gada pēdējā mēnesī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā norisināsies ziemas saulgriežu noskaņās ieturēti pasākumi visai ģimenei.

26.decembrī no plkst.16 līdz plkst.20 muzejā norisināsies Ziemas balle - Priedes krogā varēs diet 20.gadsimta 30.gadu dančos un nobaudīt "vien’ maz’cūciņ’…".

No 26.decembra līdz 5.janvārim, laikā no plkst.15 līdz plkst.20, Brīvdabas muzejs rotāsies gaismas spēlēs ziemas mijkrēslī. Ēkas un istabas tiks izgaismotas kā pasakā, kurā katrs varēs ielūkoties un redzēt, kā senči dzīvojuši un svētkus svinējuši. Būs iespēja saposties ķekatnieku maskās un fotografēties kamanās.

Decembrī Brīvdabas muzejs uz interaktīvo ekskursiju "Nu atnāca Ziemassvētki" jo īpaši gaidīs pirmskolas un skolas vecuma bērnus. Piesakoties iepriekš, bērni varēs liet laimītes, vizināties zirga mugurā, darināt puzurus un jautri pavadīt laiku aktīvās rotaļās, iepazīstot Ziemassvētku gaidīšanas tradīcijas senajā latviešu zemnieku sētā.

Ziemas sezonā katru dienu būs atvērta Kurzemes zemnieka sēta, kā arī "Lurķu" māja Kurzemes zvejniekciemā. Atsevišķas ēkas iespējams atvērt pēc apmeklētāju pieprasījuma.

Decembrī Priedes krogs gaidīs muzeja apmeklētājus ar gardām maltītēm sestdienās un svētdienās, bet sniegotās dienās Brīvdabas muzejs piedāvās iespēju iznomāt slēpošanas inventāru un baudīt ziemas priekus, vizinoties ar slēpēm.

Ziemassvētku tirdziņš Kalnciema kvartālā


21.decembrī no plkst.10.00 līdz 16.00 Kalnciema kvartālā norisināsies Ziemassvētku tirdziņš.

Ziemassvētku tirdziņā ikviens varēs atrast oriģinālas dāvanas tuviniekiem un draugiem, kā arī Latvijā ražotus jaunumus svētku galdam. Mazākajiem tirdziņa apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt Ziemassvētku izrādes, izzinoši eksperimentālas un interaktīvas nodarbības, kā arī darboties radošajās darbnīcās.

Labdarības masku balle "Lielais Mandarīnu karnevāls" Skonto hallē


21.decembrī plkst.20.00 Skonto hallē notiks labdarības masku balle "Lielais Mandarīnu karnevāls".

Programmā: ugunīgi 80-90.gadu un mūsdienu hīti,  grupas Baltic Beach Band, Alina Feldman & Alan Shum, Lera Štein & Alekss, krāšņi deju šovi - "Todes" Rīgas studija, "Fichers", Jim Boys", cirka un estrādes mākslinieki, bārmeņu šovs, šampānieša degustācija, atrakcijas un karuseļi, bruņinieku turnīri, uguns un fakīru šovi no grupas "Athar", mandarīnu konkursi, loterijas, balvu izspēle, fotosesijas karnevāla tērpos, karnevāla tērpu noma.

Biļešu cena - Ls 8. Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas "Biļešu Serviss" kasēs un www.bilesuserviss.lv

Improvizācijas vakars "Ar šarmu pret karmu" Kino Splendid Palace


22.decembrī plkst.20.00 Kino Splendid Palace notiks Rīgas Improvizācijas teātra vakars "Ar šarmu pret karmu".

Jautri un neparedzami stāsti par vitāli svarīgām tēmām.

Izsmalcināti raksturi, spraigas attiecības mūsu acu priekšā gluži kā zem palielināmā stikla. Šarmants naivums mijiedarbībā ar karmisku nolemtību. Uzvar spontanitāte. Skatītāju ieteiktas ainas Rīgas Improvizācijas teātra izpildījumā.

RIT Improvizē: Raimonds Ruzenieks, Valdis Sils, Viesturs Vizulis, Jānis Rozenvalds, Elīna Geida, Edgars Neilands.

Improvizācijas teātris ir skatuves žanrs, kurā netiek izmantots iepriekš sarakstīts materiāls, visas darbības un dialogi rodas reālajā laikā un vietā.

Biļešu cenas: Ls 5 - Ls 7. Biļetes iepriekšpārdošanā "Biļešu Serviss" kasēs un www.bilesuserviss.lv.

Koncertiestudējums "Cabaret Palladium" koncertzālē "Palladium"


22.decembrī plkst.20.45 koncertzālē "Palladium" būs skatāms koncertiestudējums "Cabaret Palladium".

Projekta "Cabaret" komanda gatavo greznu, spraigiem pavērsieniem un pārsteigumiem piesātinātu programmu, kuras laikā skatītājiem būs iespēja novērtēt gan svaigas radošās vēsmas (1.daļā), gan arī pakavēties atmiņās un nobaudīt jau zināmus, "Cabaret" 10 gadu laikā rādītos spilgtākos priekšnesumus jaunā kvalitātē (2.daļā).

Biļešu cena: Ls 40.00 – Ls 50.00 (cenā ietilpst vīna glāze un uzkodas). Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un www.bilesuparadize.lv.

"The original Cuban Circus" Arēnā Rīga
 

26.decembrī plkst.19.30 Arēnā Rīga notiks Kubas cirka šovs "The original Cuban Circus".

Cirks, kurā priekšnesumi norit dzīvā orķestra pavadījumā.

Šovā priecēs labākajās Kubas tradīcijās ieturēti cirka numuri – aizraujošas gaisa akrobātu horeogrāfijas, neticamas lokanības paraugdemonstrējumi, spēles ar uguni, klauni, vienriteņi, zobenu rijēji un daudzi citi priekšnesumi.

Trupā apvienojušās 7 akrobātu grupas, 18 mākslinieki, un visi 14 priekšnesumi notiek dzīvās mūzikas pavadījumā.

Biļešu cena: Ls 5 - Ls 15. Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv