Otrdiena, 2021. gada 15. jūnijs

Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta

14. decembris (2013) 18:43

Ko darīt vienīgajā brīvdienā, iesaka Igors Popovs +PASĀKUMU CEĻVEDIS

Personīgais arhīvs un publicitātes

It kā nebūtu gana ar to, ka nedēļas nogale iesākusies ar Melno piektdienu, daudziem no mums šīs brīvdienas ir pavisam īsas – tikai viena diena. Tomēr tas nenozīmē, ka tāpēc to vajadzētu izniekot. Puaro.lv piedāvā pasākumu ceļvedi, kā arī viena no Latvijas prasmīgākajiem frizieriem, Farouk Systems Baltics un Farouk Systems Europe tehnologa Igora Popova ieteikumus, kā vislabāk izmantot savu brīvo laiku.

„Parasti nedēļas nogalēs strādāju, jo esmu nelabojams darbaholiķis,” intervijā portālam Puaro.lv atzīst Igors. „Savukārt, ja tomēr sagadīsies tā, ka nejauši esmu brīvs, tad noteikti izmantošu iespēju izbraukt ārpus Latvijas - uz turieni, kur ir kaut nedaudz siltāks. Saulīte palīdz ātri atgūt iedvesmu un uzvarēt nogurumu,” viņš uzskata.

„Šonedēļ tiek aizvadīts ļoti daudz korporatīvo pasākumu par godu gadu mijai. Aktuālas šajā sezonā ir arī tematiskās ballītes, tomēr liela daļa cilvēku svētkus svinēt dodas ārpus Latvijas, vai gluži pretēji – Ziemassvētkus un to tuvošanos sagaida mierīgā ģimenes gaisotnē, kas, manuprāt, ir vispareizākais. Tie ir klusi svētki, kurus jāvelta saviem mīļajiem.”


PASĀKUMU CEĻVEDIS
 

Kabarē šovs "The Time Machine" Burlesque Club
 

14.decembrī plkst.21.30 Burlesque Club tiks demonstrēts kabarē šovs "The Time Machine". Pirmo reizi Latvijā franču Сan-Сana zvaigzne no Parīzes iestudē teātra izrādi, kas apvieno franču kabarē un mūziklu. Kabarē šovs "The Time Machine" ir 20.gadsimta kabarē mūsdienu redzējums.

Biļešu cena: Ls 15 - Ls 26. Biļetes iepriekšpārdošanā "Biļešu Serviss" kasēs un www.bilesuserviss.lv.

Latgales šlāgergrupas "Baltie Lāči" koncerts
 

14.decembrī plkst.20.00 koncertbārā "Laternu stundā" notiks Latgales šlāgergrupas "Baltie Lāči" koncerts.

Biļešu cena - Ls 3. Biļetes iepriekšpārdošanā SIA "Biļešu paradīze" tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuparadize.lv.

Sporta deju festivāls "Baltic Grand Prix 2013"


15.decembrī Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā norisināsies viens no pasaulē lielākajiem sporta deju festivāliem "Baltic Grand Prix 2013".

Aizvadītajos gados tas ir kļuvis populārs ne tikai Latvijā un tuvākajās kaimiņvalstīs, bet arī tālu aiz robežām. Šogad sacensības notiks divās hallēs uz trīs deju laukumiem. Festivāla ietvaros notiks sacensības arī vairākos citos deju veidos.

14. decembrī plkst.20:00 notiks Pasaules čempionāts jauniešiem 10 dejās un 12.Rīgas Domes kauss standartdejās. Par uzvarētāju tituliem sacentīsies dejotāji no 30 - 35 visas pasaules valstīm. Vakara gaitā notiks deju paraugdemonstrējumi. Otrā hallē notiks Līnijdeju Ziemassvētku balle.

Biļešu cena: Ls 8 - Ls 10. Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Pie Tavas sirds


 

15.decembrī Saldus Sv.Pētera un Pāvila Romas katoļu baznīcā izskanēs Latvijas Nacionālās operas solistes Evitas Zālītes, grupas "Pērkons" līderes, tautas atmodas simbola Ievas Akurateres un tenora Ingus Pētersona Ziemassvētku koncertsērija "Pie Tavas sirds".

Citi koncerti: 20.decembrī - Mārupes kultūras namā, 21.decembrī - Alūksnes Sv.Bonifācija Romas katoļu baznīcā, 21.decembrī - Gulbenes Romas katoļu baznīcā, 22.decembrī - Smiltenes luterāņu baznīcā, 23.decembrī - Rojas kultūras centrā, 26.decembrī - Rīgas jaunajā Sv.Ģertrūdes baznīcā, 27.decembrī - Krustpils katoļu baznīcā, 28.decembrī - Jelgavas Sv.Annas evaņģēliski luteriskajā baznīcā, 29.decembrī - Liepājas Sv.Annas baznīcā, 30.decembrī - Ogres Sv.Meinarda Romas katoļu baznīcā.

Biļetes uz koncertiem nopērkamas "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās visā Latvijā, kā arī internetā.

Brīvdabas muzejā notiks pasākumi ziemas saulgriežu noskaņās
 

Gada pēdējā mēnesī Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā norisināsies ziemas saulgriežu noskaņās ieturēti pasākumi visai ģimenei.

15.decembrī no plkst.12 līdz plkst.17 tiks svinēti ziemas saulgrieži. Muzeja apmeklētāji varēs liet un vēlēt laimes, zīlēt nākotni un iet ķekatās, izgatavot tradicionālos svētku rotājumus - puzurus, iegādāties svētku dāvanas amatnieku tirdziņā, bet svētkus noslēgt ar bluķa vilkšanu un sadedzināšanu, atbrīvojoties no visa ļaunā un atverot vārtus auglībai un pārticībai nākamajam gadam.

26.decembrī no plkst.16 līdz plkst.20 muzejā norisināsies Ziemas balle - Priedes krogā varēs diet 20.gadsimta 30.gadu dančos un nobaudīt "vien’ maz’cūciņ’…".

No 26.decembra līdz 5.janvārim, laikā no plkst.15 līdz plkst.20, Brīvdabas muzejs rotāsies gaismas spēlēs ziemas mijkrēslī. Ēkas un istabas tiks izgaismotas kā pasakā, kurā katrs varēs ielūkoties un redzēt, kā senči dzīvojuši un svētkus svinējuši. Būs iespēja saposties ķekatnieku maskās un fotografēties kamanās.

Decembrī Brīvdabas muzejs uz interaktīvo ekskursiju "Nu atnāca Ziemassvētki" jo īpaši gaidīs pirmskolas un skolas vecuma bērnus. Piesakoties iepriekš, bērni varēs liet laimītes, vizināties zirga mugurā, darināt puzurus un jautri pavadīt laiku aktīvās rotaļās, iepazīstot Ziemassvētku gaidīšanas tradīcijas senajā latviešu zemnieku sētā.

Ziemas sezonā katru dienu būs atvērta Kurzemes zemnieka sēta, kā arī "Lurķu" māja Kurzemes zvejniekciemā. Atsevišķas ēkas iespējams atvērt pēc apmeklētāju pieprasījuma. Decembrī Priedes krogs gaidīs muzeja apmeklētājus ar gardām maltītēm sestdienās un svētdienās, bet sniegotās dienās Brīvdabas muzejs piedāvās iespēju iznomāt slēpošanas inventāru un baudīt ziemas priekus, vizinoties ar slēpēm.

Svētku koncerts Valmieras Kultūras centrā "Ziemassvētku laiks ir klāt"


Svētdien, 15.decembrī, plkst.16.00 Valmieras Kultūras centrā notiks tradicionālais Valmieras pilsētas Ziemassvētku koncerts "Ziemassvētku laiks ir klāt".

Koncertā ar skaistām dejām skatītājus priecēs TDA "Gauja", TDA "Gauja" vidējās paaudzes un TDA "Gauja" studijas dejotāji. Tāpat īpašu priekšnesumu būs sagatavojuši baleta studijas dejotāji.

Pēc koncerta mazie apmeklētāji aicināti piedalīties rotaļās un atrakcijās kopā ar Ziemassvētku vecīti un viņa palīgiem. Ieeja bez maksas!

Valmieras teātrī pirmizrāde "Lūša stundā"


15.decembrī Valmieras teātra Mazajā zālē notiks pirmizrāde zviedru rakstnieka Pēra Ulova Enkvista lugai "Lūša stundā" Mārtiņa Eihes režijā.

Lugas centrā ir pusaudzis (Aigars Apinis), kas nonācis psihiatriskajā slimnīcā un iedomājas sevi sarunājamies ar Dievu, kurš iemiesojies… kaķī. Sastapšanās ar zēnu maina arī citu cilvēku - sociālās darbinieces Lisbetes (Inga Siliņa) un mācītājas (Inese Ramute) dzīvi. "Lūša stundā" ir komandas darbs: Mārtiņš Eihe veidojis ne vien režiju, bet arī izrādes telpu, savukārt Inga Siliņa ir arī kostīmu māksliniece.

"Ideja iestudēt "Lūša stundā" radās brīdī, kad domājām par teātra 90.sezonas norisi," stāsta režisors Mārtiņš Eihe. "Viena no idejām bija - atrast lugas, kas saistītos ar izrādēm, kas savulaik bijušas nozīmīgas Valmieras teātrim. "Lūša stundā" problemātika sasaucas ar režisores Māras Ķimeles leģendāro iestudējumu "Kāds pārlaidās pār dzeguzes ligzdu". Arī "Lūša stundā" ir nepakļāvīgs gars, ko mēģina ielikt rāmjos. Bet patiesībā tas būs stāsts par piedošanu un nespēju saprast. Pat tad, ja izstāstām viens otram visu, tas nelīdz, jo jāsaprot ir katram pašam. Kad mēs saprotam, varam piedot pat paši sev."

Pērs Ulovs Enkvists (Per Olov Enquist, 1934) ir viens no ievērojamākiem mūsdienu zviedru rakstniekiem. Viņš labi zināms arī latviešu lasītājiem, jo jau 1980. gadā publicēts viņa romāns "Magnetizētāja piektā ziema", bet 1993.gadā - "Leģionāri", vēsturisks darbs par baltiešu karavīru izdošanu Padomju Savienībai, vēlāk - "Galma ārsta apmeklējums" (2002), "Kapteiņa Nemo bibliotēka" (2004) un "Grāmata par Blānšu un Mariju" (2006). Rakstnieku vienmēr ir interesējušas lietas, kas ir ārpus normas, cilvēki, "kas mēģina balansēt vai noturēties šajā nebūt ne vienkāršajā pasaulē", atzīst rakstnieks kādā no intervijām.

Izrāde "Lūša stundā" arī 17., 18. un 19. decembrī, kā arī 14., 28. un 29.janvārī.

Brīvdienās Domina Shopping notiks Ziemassvētku ieskandināšanas pasākumi


Svētdien no plkst. 12:00 līdz 17:00, tirdzniecības centrā Domina Shopping norisināsies īpaši pasākumi bērniem un jauniešiem Ziemassvētku noskaņās. Nedēļas nogalē bezmaksas talantu attīstības programmas Kidding Ziemassvētku festivāls ietvaros ikviens varēs izmēģināt spēkus piparkūku cepšanā un dekorēšanā, aprunāties ar Ziemassvētku vecīti, kā arī  baudīt muzikālus priekšnesumus un svētku atmosfēru.

Piparkūku meistardarbnīcā ikviens varēs saņemt vērtīgus ieteikumus un padomus, kā izveidot visgardāko piparkūku mīklu un kā izvēlēties tās biezumu, lai piparkūkas būtu kraukšķīgas un zeltaini brūnas. Tāpat ikviens aicināts uz bērnu un jauniešu centru Daugmale un Laimīte muzikāliem priekšnesumiem. Turklāt gan sestdien, gan svētdien darbosies svētku radošās darbnīcas - burbuļu un plastilīna, kā arī zīmēšanas meistardarbnīca.

„Ziemassvētki ir laiks, kad viens otru iepriecinām ar mīļām veltēm un pārsteigumiem, priecājamies par svētku noskaņu. Aicinām ikvienu, brīvdienās iepērkotiest/cDominaShopping, izbaudīt svētku atmosfēru. Kā arī apmeklē svētkiem veltītos pasākums - piparkūku darbnīcu, priecāties par svētku egli, satikt Ziemassvētku vecīti un baudīt muzikālus priekšnesumus,” stāstaEda Magone, tirdzniecības centra Domina Shopping mārketinga vadītāja.

Turklāt sestdien, no plkst. 12:00 līdz 17:00, t/c DominaShoppingikvienam būs iespēja ziedot līdzekļus labdarības akcijas Eņģeļi pār Latviju atbalstam vai praktiskas mantas – apģērbus, apavus, rotaļlietas un saimniecības preces maznodrošinātām ģimenēm.

Talantu attīstības programmu Kidding tirdzniecības centrs Domina Shopping īsteno jau ceturto gadu pēc kārtas. Tā mērķis ir nodrošināt bērniem un jauniešiem iespēju saturīgi pavadīt brīvo laiku, apgūt jaunas prasmes un motivēt tos nākotnes sasniegumiem. Kidding programmas ietvaros katra mēneša trešajā nedēļas nogalē t/c Domina Shopping tiek organizēti dažādai tematikai veltīti bezmaksas pasākumi, nodrošinot iespēju ne tikai iedvesmoties no profesionāļu priekšnesumiem, bet arī saņemt vērtīgus padomus no nozares ekspertiem.


Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš


Kārdinoša karstvīna smarža un grauzdētu mandeļu aromāts, spīdīgas piparkūkas un latviešu amatnieku darinājumi – Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš ir viena no drošākajām pazīmēm, ka Ziemassvētki tūlīt būs klāt. Ik dienu apmeklētāji varēs atrast savu Ziemassvētku brīnumu – notiks koncerti, darbosies radošā darbnīca, turklāt uz vietas būs arī pats Ziemassvētku vecītis!

Svētdien, Trešajā adventē, koncertu no 15:00 līdz 16:00 sniegs Valdis Indrišonoks un draugi.

Vecrīgas Ziemassvētku tirdziņš ir gadu gaitā lolota tradīcija un šogad svinēs jau desmit gadu jubileju. Neiztrūkstošie aukstā laika našķi – karstvīns un piparkūkas, grauzdētas mandeles un gardi kūpinājumi, protams, arī Ziemassvētku tējas un kafijas iepriecinās katru gardēdi.

Turpat arī vieta, kur iegādāties Ziemassvētku dāvanas tuvajiem un mīļajiem – latviešu amatnieku darinājumu plašajā klāstā iespējams atrast katra gaumei tuvāko, vai tas būtu rakstains cimdu pāris, vai meistarīgi izvirpots koka svečturis. Burciņās pildīts Latvijas medus ar atmiņām par vasaras sauli, saldi smaržojošas vaska sveces, ziemas spelgoņai adītas zeķes, cepures un šalles, pašiem mazākajiem ekoloģikas koka rotaļlietas un ar mīlestību sašūti lupatu lāči, elegancei – dzintara izstrādājumi un sudraba rotas…

Ziemassvētku tirdziņš Kalnciema kvartālā
 

15.decembrī no plkst.10.00 līdz 16.00 Kalnciema kvartālā norisināsies Ziemassvētku tirdziņš.

Ziemassvētku tirdziņā ikviens varēs atrast oriģinālas dāvanas tuviniekiem un draugiem, kā arī Latvijā ražotus jaunumus svētku galdam. Mazākajiem tirdziņa apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt Ziemassvētku izrādes, izzinoši eksperimentālas un interaktīvas nodarbības, kā arī darboties radošajās darbnīcās.

Šausmīgi pozitīvu emociju teātra/spēle ar līdzdalību un jautru baidīšanos fabrikā VEF


15.decembrī plkst.12.00 fabrikā VEF notiks Psaiho.lv šausmīgi pozitīvu emociju teātra/spēle ar līdzdalību un jautru baidīšanos.

Sevis izzināšanas un grupas saliedēšanās spēle.

Kas tas ir?
Vairāk kā 1 stundu gara spēle, 6 - stāvi leģendas, 16 - sastapšanās ar mistiskiem tēliem, 36 - telpas piedzīvojumu, 86 - pakāpieni drosmes, 160 - pagriezieni un saliedēšanās, 906 - metri spiedzienu un smieklu, 1006 - soļi sevis izzināšanā, 1600 - kvadrātmetri šausmīgi pozitīvu emociju.

Princips:
Cilvēku grupa dodas tumšās telpās, pagrabā, labirintos, šaurās ejās, liftā, tumšās trepēs u.tml., kur mitinās dažādi tēli, kas negaidīti parādās darbībā. Miroņgalvas, zirnekļi, pļaujmašīna, mūmija, skelets, zārki, zombiji, zāģis, u.tml. nepārtraukti adrenalīna piepildīti pārsteigumi.

Spēlei ir 3 bailīguma trases:

1.līmenis - "Piedzīvojumu trase" īpaši domāta bērniem, sākumskolniekiem un tiem, kam ir bail baidīties.
2.līmenis - "Baiļu trase" domāta visiem normāliem cilvēkiem.
3.līmenis - "Šausmu trase" ekstremāla ekskursija, domāta adrenalīna cienītājiem, kam šausmīgi patīk baidīties.

Pasākums notiek bijušās VEF rūpnīcas telpās un vēsturiskā bumbu patvertnē Nr.232.

Biļešu cena: Ls 6,33 un Ls 8,43. Biļetes iepriekšpārdošanā "Biļešu Serviss" kasēs un www.bilesuserviss.lv.

Cirka šovs "Extreme" Arēnā Rīga


15.decembrī plkst.14.00 Arēnā Rīga uzstāsies pasaules slavenais cirka šovs "Extreme".

Programmā: milzīgi dzīvnieki, ekstrēmie "Nāves triki", motošovs "Nāves bumba", "Funny" numuri un daudz kas cits.

Biļešu cena: Ls 5 - Ls 39,50. Biļetes pieejamas "Biļešu Serviss" tirdzniecības vietās un internetā www.bilesuserviss.lv.


Koncertiestudējums "Cabaret Palladium" koncertzālē "Palladium"


15.decembrī plkst.19.45 koncertzālē "Palladium" būs skatāms koncertiestudējums "Cabaret Palladium".

Projekta "Cabaret" komanda gatavo greznu, spraigiem pavērsieniem un pārsteigumiem piesātinātu programmu, kuras laikā skatītājiem būs iespēja novērtēt gan svaigas radošās vēsmas (1.daļā), gan arī pakavēties atmiņās un nobaudīt jau zināmus, "Cabaret" 10 gadu laikā rādītos spilgtākos priekšnesumus jaunā kvalitātē (2.daļā).

Biļešu cena: Ls 40.00 – Ls 50.00 (cenā ietilpst vīna glāze un uzkodas).Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un www.bilesuparadize.lv.


Martas Ritovas koncerts "Mainiet vārdus" koncertzālē "Palladium"


16.decembrī plkst.19.00 koncertzālē "Palladium" notiks jaunās paaudzes dziedātājas un dziesmu autores Martas Ritovas debijas albuma "Mainiet vārdus" prezentācijas koncerts.

Martas dziesmu pamatā ir klavieru skanējums ar viegli elektroniskiem pieskārieniem un pārdomu pilni teksti, kas iezīmē jaunas sievietes ceļu garīgajā un fiziskajā pasaulē. Koncertā Marta kā parasti spēlēs klavieres, viņu pavadīs instrumentālā grupa un stīgu kvartets. Piedalīsies arī Līgas Libertes dejas teātra grupa, kuras izrādei "Mēs esam ceļotāji" rakstītās Martas dziesmas pērn iznāca minialbumā.

Biļešu cena: Ls 7 un Ls 12. Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv