Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs

Rasa, Rasma, Maira

Visi autora raksti

Piektdiena, 20. jūlijs (2012) 09:51

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv lasītājiem iesaka Rodrigo Laviņš (2)

Kristaps Bergs, Puaro.lv

Izcilais hokejists, Rīgas Dinamo aizsargs Rodrigo Laviņš intervijā portālam Puaro.lv stāsta par saviem iecienītākajiem atpūtas veidiem, kā arī iesaka, kā izmantot brīvās nedēļas nogales.

„Es pats dodu priekšroku mierīgai atpūtai laukos, pie dabas, kopā ar tuviniekiem,” pastāstīja hokejists, kurš naktsdzīves baudīšanu jau labu laiku metis pie malas. „Uz klubiem dodos arvien retāk - gadā vien kādas divas reizes, ne biežāk.”

„Atpūtas veidu un iespēju ik nedēļu ir ļoti daudz. Latvija ir bagāta ar brīnišķīgiem tūrisma objektiem, tāpēc vasara ir īstais laiks, lai tajos paviesotos. Nav nemaz nepieciešams veidot kādu īpašu atpūtas plānu un maršrutu – var taču vienkārši iesēsties auto un doties, kurp deguns rāda, vērojot norādes ceļmalās,” iesaka Laviņš.

Savukārt tiem, kuri pēc ilgākas pauzes nolēmuši apmeklēt kādu naktsklubu, hokejists mudina to labāk darīt ceturtdienā: „Piektdienās un sestdienās Vecrīga ir pārpildīta – var arī kaut kur palikt aiz durvīm.”

Tāpat sportists mudina laiku veltīt arī izglītojošai atpūtai, izlasot kādu sirdij tuvāku daiļliteratūras darbu: „Mans ieteikums būtu arī painteresēties par Latvijas vēsturi. Ļoti interesanta ir Jāņa Lejiņa vēsturiskā triloģija „Zīmogs sarkanā vaskā”, kas, manuprāt, būtu jāizlasa katram.”

Kino cienītājus hokejists rosina sarīkot kādu filmu vakaru mājās, tomēr konkrētu filmu ieteikt nevar: „Redzētas ir tik daudzas, ka vairs nav iespējams atcerēties. Garajos un biežajos lidojumos tās ir labākais laika kavēklis – citas tā ari paliek nenoskatītas un vēlāk piemirstas. Vislabāk man patīk komēdijas, bet neesmu izvēlīgs un skatos arī citu žanru darbus.”


BRĪVDIENU CEĻVEDIS
 

Pilsētas svētki Kuldīgā


Vasara klāt! Raibo ziedu smaržā apskurbuši stārķi lēni griež savus laiku lokus virs Kuldīgas dakstiņu jumtiem, rādot ceļu tuviem un tāliem viesiem. Kuldīga svin! Šogad tai 770.jubileja, kas godam tiks atzīmēta labākajā nedēļas nogalē šovasar - no 19. līdz 22. jūlijam Dzīrēs Kuldīgā.

Dārgie dzimšanas dienas viesi, tik dēļ jums šogad darbosies divi karuseļu parki, Salas Pilsētas laukumā, Rātslaukuma skatuve, tuvu un tālu braukuši mākslinieki, eksotiski un īsti latviski ēdinātāji un spirdzinātāji.

Dzīru pirmajā dienā Kuldīgas Sv.Annas baznīcā multimediālu koncertuzvedumu Pilsētas dvēsele piedāvās Igo Mūzikas Menedžments. Pilsētas laukumā skatītājus priecēs otrais rok-pop-šlāgeršovs Pārnovada trellis  ar Kuldīgas novada drosmīgākajiem dziedātājiem, apslēptajiem talantiem un grupu Imula. Dzīru atklāšanā - pusstundu pirms pusnakts, ērti iekārtojušies jaunajās Kuldīgas estrādes sēdvietās, kopā ar franču ielu teātra grupu  Compagnie  des Quidams varēsiet gremdēties sapņu un fantāzijas pasaulē izrādē Erbēra sapnis, kas noslēgsies  ar krāšņu salūtu. Pēc atklāšanas -  nakts koncerti Kuldīgas dievnamos un pagalmos, Daces Priedes jaunākās grāmatas Snieg purpura sniegs atvēršana un izrāde Sena teika par Kuldīgas Katrīnu, bet brīvdabas kinoteātrī Goldingen Cinema - leģendārās Kuldīgas freskas.

Noteikti apmeklējiet piektdienas īpašos pasākumus! Pirmo reizi Pilsētas dārzā notiks lustīgi Senioru dārza svētki ar dzīvo mūziku, bet kaulēšanās, jārēšanās, mīlēšanās, pārpratumi un pārsteigumi ies vaļā vienpadsmitos vakarā pilsētas estrādē tieši Dzīrēm veidotajā koncertuzvedumā Tā dzīro Kuldīgā. Kopā ar Raimondu Paulu, viņa ceremonijorķestri Miers un Bērziņš, grupu Lielupe darbosies populāri aktieri un solisti: Ilona Bagele, Dita Lūriņa, Marija Bērziņa, Indra Burkovska, Madara Botmane, Žoržs Siksna, Niks Matvējevs, Harijs Spanovskis, Jānis Paukštello, Andris Bērziņš, Ivars Kalniņš, Mārtiņš Egliens, Mārcis Maņjakovs, Gundars Grasbergs, Juris Jope un Jurģis Spulenieks. Pirmo reizi darbībā redzēsim Latvijā vienīgo, Kuldīgā būvēto mobilo taktisko mūzikas palaišanas platformu vai orķestropēdu. Viss būs redzams kā uz delnas, skatuves kreisajā malā novietotajā ekrānā. To lieciet aiz auss, pērkot biļetes Biļešu paradīzes kasēs. Pēc koncerta īsta zaļumballe.

Arī sestdiena būs pārsteigumu pilna. Tirgus kņada pārņems gan Rātslaukumu un Liepājas ielu, kur rosīsies amatnieki, gan 1905.gada parku, kur atradīsiet gardas zivis, gaļu, sierus, maizi un rūpnieciski ražotas preces. Pilsētas dārzā Viduslaiku tirgus  īpašo auru radīs senās mūzikas grupa Scharlatan no Vācijas, bērnu koris Pöial-Liisi no Igaunijas, Kretingas Garkāji no Lietuvas, seno deju grupa Ballare, cirks Beztemata, jauniešu teātris Focus, grupa Obscurus orbis. Blakus mūsu amatniekiem rosīsies amata brāļi no Francijas, Somijas, Igaunijas un Lietuvas. Varēs tapot uz grābekļa, kārst un vērpt, liet papīru un sveces, vārīt ziepes,  nosmeķēt kungu ķiļķenus, tālzemju mello dziru, uzfrišināties pie zāļu sievām, visā parkā kūpēs katli un smaržos vira. Pagastu ļaudis savedīs uz tirgu to labāko, kas pašu audzēts un darināts.

Esiet vērīgi! Kokos sēdēs ne tikai putni, bet arī mūziķi. Savu prasmi rādīs beļģu grupa bOOmfanFare, kurai, iespējams, būs arī drosmīgi sekotāji.

Uzmanību! Visi Alekšupītes pasākumi vienā dienā! Četros pēcpusdienā sāksies Baltijā vienīgā ūdens superatrakcija Zelta ikrs, bet sešos Alekšupītē dosies ekstrēmie skrējēji un ūdens karnevāla dalībnieki.

Nenokavējiet! Dzīru lielais gājiens sāksies jau deviņos vakarā. Pēc tā sagaidīšanas estrādē balli spēlēs grupa Jūrkant. Tieši pusnaktī - Dzīru lielais salūts. Citu ritmu cienītājiem Stender’s ielas dejas, ballīte Salās, izklaides Kuldīgas kafejnīcās un krodziņos.

Svētdienas Šurumburums visai ģimenei Pilsētas laukumā sāksies vienpadsmitos. Tad arī būs aplūkojama padomju retro braucamrīku izstāde. Trijos pēcpusdienā estrādē cīnīsies olmetēji, četros Mākslas namā baudīsim Maskavas virtuozu pirmās vijoles Alekseja Lundina sniegumu, bet sešos vakarā uz Dzīru noslēguma koncertu Tango ritmos aicina Ilona Bagele un LNO mūziķi.

Gaidām jūs Dzīrēs Kuldīgā! Līdzi ņemiet prieku, labu noskaņojumu, vēlmi aktīvi piedalīties un iegūt jaunus draugus!

Šī ir tikai neliela daļa no plašā Dzīru piedāvājuma. Pilnu programmu meklējiet www.kuldiga.lv

Svētku rīkotāji brīdina! Dzīres Kuldīgā var radīt pozitīvu atkarību!

Ja ar jums tā jau gadījies, nākamā gada atvaļinājumu plānojiet Dzīrēs Kuldīgā no 19.-22.jūlijam.


Brīvdabas komēdijas „TEIC, KUR ZEME SKAISTĀKĀ” pirmizrāde
 

Jau šo piektdien, 20. jūlijā 20:00 ar PIRMIZRĀDI Saulkrastu estrādē tiks atklāta „Muzikālā teātra 7” astotās sezonas muzikālās brīvdabas komēdijas „TEIC, KUR ZEME SKAISTĀKĀ” VASARAS TŪRE pa Latvijas pilsētām.

Izrādi muzikāli papildina 16 visiem zināmas, dažādu komponistu, žanru un  paaudžu iemīļotas dziesmas, kurām muzikālais producents ATIS AUZĀNS piešķīris jaunu un mūsdienīgu skanējumu.

Pasakaino stāstu uz skatuves izdzīvos Maija Doveika, Andris Ērglis, Akvelīna Līvmane, Juris Kalniņš, Jolanda Suvorova, Jānis Skanis, Zigurds Neimanis, Mārtiņš Brūveris, Valters Krauze, Ieva Sutugova, Nikolajs Puzikovs, Kārlis Anitens, Alberts Kivlenieks un Atis Auzāns. Arī lieliskos un talantīgos ORANŽĀ kora dalībniekus uz skatuves redzēsim ne tikai dziedot, bet arī dejojot, un kā aktīvus izrādes dalībniekus. Izrādes autors un režisors Voldemārs Šoriņš, horeogrāfs Alberts Kivlenieks, scenogrāfs  Jānis Jansons.

Pēc pirmizrādes sekos izrādes izrādes Madonā (21.jūlijā), Ikšķilē (27.jūlijā), Tukumā (28.jūlijā), Valmierā (3.augustā), Alūksnē (4.augustā), Bauskā (10.augustā), Saldū (11.augustā), bet izrāžu tūres noslēgums, kā ierasts, notiks Kuldīgā (18.augustā).


Astoņdesmito gadu disko kustības leģendas 22. jūlijā Jūrmalā


22. jūlijā Jūrmalā, atpūtas kompleksā „Havana Club Lounge” Dzintaru pludmalē notiks šīs vasaras lielākais deju pasākums – „Jūrmala Disko-80” – dzīvās mūzikas koncerts ar visu laiku un tautu hītu izpildītāju piedalīšanos, starp tiem „Baccara”, „Ottawan”, „London Beat”, F. R. David, Viktors Saltikovs (bijušais „Electroclub”) un IGO ar grupu „Remix”.

22. jūlijā, pašā vasaras vidū, Jūrmalas pludmali oriģinālizpildījumā pieskandinās visiem zināmi un iemīļoti hīti - „Yes Sir, I Can Boogie” („Baccara”), „D.I.S.C.O.” un „Hands Up” („Ottawan”), „Words” (F. R. David), „I’ve Been Thinking About You” („London Beat”) un neskaitāmi citi, kuru vārdus zina gandrīz ikviens. Astoņdesmito gadu mūzikas mīļotāji vakara saulē un jūras vējā varēs ļauties ritmam 120 sitienus minūtē, kavējoties atmiņās par diskotēkās aizvadīto jaunību un, iespējams, arī atmiņās par pirmo mīlestību.

Astoņdesmito gadu disko kustība mūzikas vēsturē ir unikāla parādība. Tā ir mūzika, kuru iecīnījušas neskaitāmas paaudzes – sākot ar tiem, kas auguši disko mūzikai skanot, līdz pat modernajiem jauniešiem. Tās ir neticami gaišas un aizraujošas melodijas, kas astoņdesmitajos gados – laika posmā ar tikai tam raksturīgajām iezīmēm, - radīja apvērsumu cilvēku muzikālajā apziņā. Mirdzošs apģērbs, garas apkakles, neticami „mini” un ne mazāk pavedinoši „maksi”, augstas frizūras un koša kosmētika, krāsainas spuldzītes, spoguļbumbas, neona gaismas – uzsvērts mirdzums, greznība un skaistums itin visā. Mode atgriežas līdz ar mūziku!

Astoņdesmito gadu iemīļoto hītu izpildītāji – „Baccara”, „Ottawan”, „London Beat”, F. R. David, Viktors Saltikovs (bijušais „Electroclub”) un IGO ar grupu „Remix” – 22. jūlijā dāvās Jūrmalas viesiem un iedzīvotājiem neaizmirstamu mūžīgā disko mūzikas vakaru. Koncerta norises vieta – atpūtas komplekss „Havana Club Lounge” Dzintaru pludmalē - ļaus apmeklētājiem baudīt neaizmirstamu atpūtu, vienlaikus priecājoties par kūrortpilsētas vērtīgāko bagātību – Jūrmalas skaistāko pludmali un skatu uz saulrietu jūrā.


PRAKTISKI PADOMI PIRMS POSITIVUS FESTIVĀLA


Klāt gada gaidītākais pasākums – Positivus festivālam 2012! Lai Positivus festivāls kļūtu par neaizmirstamu piedzīvojumu, pasākuma organizētāju komanda draudzīgi sniedz dažus padomus, kas festivāla apmeklējumu varētu padarīt vēl ērtāku – sākot ar vienkāršu atgādinājumu neaizmirst biļeti mājās līdz ieteikumiem par to, kā vislabāk saplānot festivāla atpūtu. Sadarbībā ar festivāla organizatoriem Valsts policija un festivāla apsardze visu pasākuma laiku sekos līdzi tā norisei, novēršot likumpārkāpumus. Policija aicina festivāla apmeklētājus nepārkāpt likumu, nebojājot svētkus nedz sev, nedz citiem.

Pirms festivāla:

• Positivus festivāla oficiālajā Youtube pleilistē noklausieties katras skatuves mākslinieku dziesmas, lai zinātu, kurus koncertus noteikti gribat redzēt. http://www.youtube.com/user/PositivusFestival/videos?view=1
• Ja vēl neesat izlēmis, kā nokļūt uz Positivus festivālu, laikus piezvaniet saviem draugiem un apvaicājieties par iespējām braukt kopā vienā automašīnā. Autostāvvietas biļeti vari iegādāties Positivus festivāla mājaslapā, tā ietaupot laiku, kas jāpavada rindā pie autostāvvietas.
• Ir pēdējais brīdis iegādāties Positivus ekspreša biļetes, tās cena Ls 4 vienā virzienā. Ekspresis festivāla apmeklētājus nogādās no Rīgas centra uz Positivus festivāla teritoriju, kā arī pēc tam nogādās atpakaļ uz Rīgu.
• Savukārt BalticTaxi piedāvā četriem cilvēkiem doties uz Positivus festivālu no jebkuras vietas Rīgā par Ls 47.
• Lai atvieglotu ceļasomas, sākot no trešdienas, 18. jūlija festivālam nepieciešamo – telti, guļammaisu, matraci, drēbes un citas mantas – var sapakot Positivus festivāla un Eksprespasta pakā un nosūtīt uz festivāla teritoriju. Pakalpojuma cena ir Ls 2 vienā virzienā. Par pakalpojumu var norēķināties iepriekš http://mans.expresspasts.lv/positivus.

Ceļā uz festivālu:

• Esiet gatavi mainīgiem laika apstākļiem un izvēlieties apģērbu atbilstoši nedēļas nogales laika prognozei. Lietus prognozes gadījumā iesakām paņemt līdzi gumijas zābakus un lietusmēteļus. (Lietussargus teritorijā ienest aizliegts!).
• Pirms došanās ceļā pārliecinieties, lai transportlīdzeklis ir braukšanas kārtībā. Pārbaudiet riepas, gaismas, neaizmirstiet rezerves riepu u.tml.
• Neatstājiet automašīnā lietas, kas nav nepieciešamas festivālā. Parūpējieties, lai jūsu auto nepiesaistītu garnadžu uzmanību.
• Dodieties ceļā savlaicīgi, lai izvairītos no transportlīdzekļu sastrēgumiem. Tuvojoties festivāla norises vietai, sekojiet organizatoru izvietotajām norādēm, lai nokļūtu autostāvvietā un telšu pilsētiņā. Piektdien ierodoties festivāla teritorijā līdz 17:00, būsiet izvairījušies no sastrēgumiem, stāvēšanas rindā pie check-in teltīm un varēsiet izvēlēties labākās telts vietas. Laiks no 17:00 līdz 19:00 ir brīdis, kas sāk veidoties sastrēgumi uz ceļiem un sāk veidoties rindas pie check-in teltīm. Ierodoties pēc 19:00 jums ir jārēķinās ar sastrēgumiem, garākām rindām pie check-in teltīm un tālākām vietām telšu pilsētiņā.
• Ielas ap festivāla teritoriju var būt slēgtas. Automašīnas atļauts novietot tikai festivāla izveidotajā stāvvietā un ielās ap teritoriju, kur tas nav aizliegts. Speciālajās autostāvvietās nepieciešamas festivāla organizatoru izsniegtās caurlaides. Par neatļautu automašīnu novietošanu tiks piemērots sods likumā noteiktajā kārtībā.

Ierodoties festivālā:

• Novietojiet transportlīdzekli tikai iezīmētajā teritorijā, ievērojot autostāvvietas darbinieku norādījumus. Maksa par autostāvvietu ir Ls 4, un tā tiks iekasēta par katru iebraukšanas reizi, neatkarīgi no stāvvietā pavadīto stundu vai diennakšu skaita.
• Autostāvvietā drošības apsvērumu dēļ stingri aizliegts uzsliet teltis.
• Kemperus būs iespējams novietot tam speciāli paredzētās vietās Telšu pilsētiņā. Maksa par kempera vietu un četrām telšu pilsētiņas aprocēm ir Ls 20, maksa par elektrības izmantošanu ir Ls 30.
• Neatstājiet automašīnā dokumentus, naudu un citas vērtīgas lietas. Pārliecinieties, ka automašīna ir aizslēgta.
• Lai nakšņotu telšu pilsētiņā, katram telts iemītniekam ir jāiegādājas sava ieejas biļete. Cena Ls 4.50 noteikta par cilvēku, nevis telti. Par atsevišķu samaksu telšu pilsētiņā būs pieejama arī duša.
• Iezīmējiet savu telts vietu ar , lai būtu vieglāk to atrast diennakts tumšajā laikā.
• Telšu pilsētiņa tiks apsargāta, taču organizatori neuzņemas atbildību par telšu pilsētiņā atstātajām mantām, par to nozaudēšanu vai sabojāšanu. Neatstājiet teltīs vērtīgas lietas.
• Ierodoties telšu pilsētiņā, paņemiet atkritumu maisu saviem atkritumiem, lai nepiesārņotu dabu.

Biļešu kontrole:

• Pirms ieejas festivāla teritorijā apmeklētāju biļetes tiks skanētas īpaši izveidotās check-in teltīs, kur noskanētās biļetes tiks apmainītas pret festivāla ieejas aprocēm. Check-in teltīs tiks skanētas gan elektroniskās, gan parastās ieejas biļetes, kā arī ielūgumi.
• Skanēšanas jeb check-in teltis atradīsies pie abām ieejām festivāla teritorijā un pie ieejas Merrild telšu pilsētiņā, kur, noskanējot festivāla biļeti un telšu pilsētiņas biļeti, apmeklētāji saņems gan festivāla, gan telšu pilsētiņas aproci.
• Aproces nozaudēšanas vai sabojāšanas gadījumā jāpērk jauna festivāla ieejas biļete.
• Festivāla rīkotāji aicina neiegādāties biļetes vai ielūgumus “no rokas”. Īpaši bīstami ir iegādāties elektroniskās biļetes, jo tās ir viegli pavairot. Pateicoties ļoti stingrai skanēšanas sistēmai, ieeja festivāla teritorijā ar viltotām biļetēm nebūs iespējama.
• Bērniem līdz 10 gadu vecumam (un ieskaitot) ieeja festivālā kopā ar pieaugušo, kam ir derīga festivāla biļete, ir bez maksas. Bērnus no 3 gadu vecuma varēs atstāt Bērnu pilsētiņā. Maksa Ls 4 uz visu festivāla laiku. 

Festivāla teritorijā aizliegts ienest:

• video tehniku un profesionālo fototehniku (t.i., kameras ar maināmiem foto objektīviem);
• lietussargus;
• ieročus, sprāgstvielas un citus priekšmetus, kas var apdraudēt pārējo apmeklētāju ērtības vai drošību (piemēram, nažus, gāzes baloniņus, stikla priekšmetus u.tml.);
• narkotikas;
• pārtikas produktus, alkoholiskos un bezalkoholiskos dzērienus;
• lielgabarīta priekšmetus;
• mājdzīvniekus.

Festivāla norises laikā:

• Noglabājiet naudas maku drošā vietā. Vietās, kur apgrozās daudz ļaužu, mēdz rosīties garnadži. Visbiežāk nauda, dokumenti un citas vērtības tiek pazaudētas pūlī pie skatuves.
• Festivāla laikā atrastās mantas iespējams nodot un meklēt festivāla informācijas centrā, kas atrodas teltī netālu no galvenās ieejas festivāla teritorijā.
• Festivāla teritorijā un telšu pilsētiņā aizliegts lietot narkotikas. Personas, kas tiks turētas aizdomās par narkotiku lietošanu, glabāšanu un/vai izplatīšanu tiks aizturētas. Atgādinām, ka par narkotisko vielu nelegālu glabāšanu, lietošanu un izplatīšanu var tikt uzsākts kriminālprocess.
• Ja festivāla norises vietā nepieciešama kārtības sargu palīdzība, aicinām vērsties pie festivāla drošības dienesta (apsardzes) vai teritorijā patrulējošajiem policijas pārstāvjiem.
• Iesakām jau laikus vienoties par tikšanās vietu un tikšanās laikiem gadījumā, ja būsiet viens otru pazaudējuši. Vieglāk atrast citam citu būs arī, iečekojoties vienā no Positivus festivāla Foursquare vietām. 
• Turieties kopā ar draugiem un neklīstiet apkārt vieni paši diennakts tumšajā laikā.
• Tumšajā diennakts laikā jūrā peldēties aizliegts.

Festivāla telšu pilsētiņa apmeklētājiem būs atvērta no ceturtdienas, 19. jūlija, plkst.17:00. Festivāla teritorija apmeklētājiem būs atvērta no piektdienas, 20. jūlija plkst.12:00.

Lielākais mūzikas un mākslas festivāls Baltijā – Positivus Festivāls 2012 šogad sesto reizi notiks 20. un 21. jūlijā Salacgrīvā. Biļetes uz festivālu nopērkamas www.positivusfestival.com, Biļešu Serviss kasēs un Nordea bankomātos visā Latvijā. Biļešu cena ir Ls 33 par divu dienu biļeti bez telts vietas un Ls 36.50 par divu dienu biļeti ar telts vietu. Ceturtdien biļešu cenas tiks paaugstinātas!


Lauma Skride un Andra Dārziņa muzicēs Mežotnes pilī


20. jūlijā Pētera Vaska fonds aicina uz Mazo Mežotnes pili, kur pianiste Lauma Skride un altiste Andra Dārziņa sniegs koncertu „Skride, Dārziņa un Vasks. Vasaras balāde”.

Koncerta īpašais notikums būs ASV dzīvojošās latviešu komponistes Daces Aperānes jaundarba Vasaras balāde pirmatskaņojums. Skaņdarbs tapis pēc Pētera Vaska fonda pasūtinājuma un ir komponistes veltījums Andrai Dārziņai un Laumai Skridei. Koncertā skanēs arī Jāzepa Mediņa, Volfganga Dārziņa, Pētera Vaska, Roberta Šūmaņa un Rebekas Klārkas skaņdarbi.

Koncertu ierakstīs Latvijas Radio trešā programma Klasika. Pētera Vaska fonds dibināts 2011. gada maijā. Pēc fonda pasūtinājuma jaunus latviešu kamermūzikas skaņdarbus radījuši komponisti Selga Mence, Evija Vecumniece, Edgars Raginskis, Dace Aperāne un Santa Ratniece.

Lauma Skride un Andra Dārziņa savu 20. jūlija koncerta honorāru nolēmušas ziedot Pētera Vaska fondam, tādējādi atbalstot fonda mērķi – sekmēt latviešu mūzikas jaundarbu komponēšanu un iekļaušanu mūziķu repertuārā.

Laumas Skrides un Andras Dārziņas koncerts Skride, Dārziņa un Vasks. Vasaras balāde Mazajā Mežotnes pilī notiks piektdien, 20. jūlijā plkst. 20. Ikviena iegādātā biļete būs arī koncerta apmeklētāja personīgs ziedojums Pētera Vaska fondam. Biļetes uz koncertu var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un internetā.

Latgales Ērģeļu dienas
 

Jau trešo gadu Latgalē  ērģeļmūzikas svētki. No 20. jūlijā līdz 5. augustam notiks Latgales Ērģeļu dienas 2012. Festivāls ir kļuvis par labu tradīciju, aktīvi popularizējot ērģeļu mūziku un atbalstot instrumentu uzturēšanu un apkopi. Latgales Ērģeļu dienas ir labdarības pasākums – ieeja visos koncertos ir par ziedojumiem, kas šogad tiks vākti vēsturisko Prezmas baznīcas ērģeļu restaurācijai.

Šī gada festivāla programma ir plaša un interesanta: nakts koncerts Stirnienes baznīcā , topošo ērģelnieku koncerts Prezmā, senās mūzikas koncerts Barkavā , kamermūzikas koncerts Aglonā. Noslēguma koncerts Rēzeknē ir veltīts latgaliešu komponistu mūzikai, kas veiksmīgi iekļausies Vispasaules Latgaliešu Konferencei veltītos pasākumos. Festivāla īpašais viesis ir Latvijas Nacionālās operas soliste – Ieva Parša , kura kopā ar ērģelniekiem Ivetu un Jāni Pelšēm sniegs koncertu Kārsavas baznīcā, kur paralēli notiks arī bērnu mākslas darbu izstāde – konkurss par labāko Latgales Ērģeļu dienu logo.

Latgales Ērģeļu dienu koncertu apmeklētajiem būs iespēja vērot mākslinieku priekšnesumu ar video projekcijas palīdzību, kā arī, turpinot tradīciju, redzēt instrumentu demonstrējumus tuvplānā, uzdot jautājumus ērģelniekiem un izmēģināt savus spēkus ērģelnieka vietā!

Festivāla norise – 22. jūlijs – 5. augusts 2012. Ērģeļu dienu idejas autores ir divas ērģelniecies – Larisa Carjkova un Guna Kise.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Vārds

2012-07-20 09:57:48

Ziņot

es uz kuldīgu! superpilsēta! :)

Vārds

2012-07-20 09:57:28

Ziņot

varēja atstāt ceļvedī arī tikai positivus - visi, kuri vsp atpūšās, jau sen tur :D

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv