Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs

Rasa, Rasma, Maira

Visi autora raksti

Piektdiena, 25. maijs (2012) 08:56

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv lasītājiem iesaka māsas Drozdovičas (12)

Kaspars Dobrovoļskis, Puaro.lv

Intervijā portālam Puaro.lv dziedošās dvīņu māsas Ana un Katrīne Drozdovičas dalās savos brīvdienu rituālos, kā arī iesaka mūsu lasītājiem, kā, viņuprāt, vispatīkamāk aizvadīt arvien vasarīgākās nedēļas nogales.

„Ja vien nedēļas nogalē būs labs laiks, noteikti jādodas atpūsties pie jūras, saulītē,” iesaka dueta Dvīnes dalībniece Ana. „Vai arī jebkur citur ārpus pilsētas - kopā ar draugiem un tuviniekiem. Tieši tā savu brīvo laiku pavadām mēs pašas – savu mīļo cilvēku sabiedrībā laukos vai vasarnīcā. Tas ir pats labākais atpūtas veids.”

Kā jau tas šādos draugu saietos pienākas, savlaikus jāsagādā arī uzkodas: „Mēs parasti mielojamies ar šašliku un svaigiem dārzeņiem  - gurķiem un tomātiem.” Lai prāts būtu jautrāks, Ana un Katrīne iesaka padomāt arī par atraktīvām izklaidēm: „Var paņemt līdzi arī kādu galda spēli – Alias vai Monopolu.”

„Mums pašām sirdij tuva ir tieši Saulkrastu puse – tur esam uzaugušas un ar Saulkrastiem saistās visas mūsu  bērnības atmiņas, tāpēc vienmēr ar prieku tur atgriežamies,” stāsta Ana. „Saulkrastus iesakām apmeklēt ikvienam – pludmale tur ir burvīga, pat smiltis tajā ir daudz patīkamākas nekā Jūrmalā,” piebilst Katrīne.

Tiem, kuri nedēļas nogali dažādu apstākļu dēļ spiesti pavadīt pilsētā, māsas iesaka remdēties kādā saturīgā daiļliteratūras darbā: „Nesen izlasīju Reja Bredberija grāmatu „Pieneņu vīns” – tas ir ļoti vasarīgs, siltām bērnības atmiņām piepildīts stāsts,” neslēpj Ana. „Tāpēc iesakām doties uz kādu pilsētas parku, kur nesteidzīgā ritmā un svaigā gaisā šo stāstu varētu arī izbaudīt,” māsu papildina Katrīne.

 

BRĪVDIENU CEĻVEDIS


Labdarības koncerts "Laiks pulkstenim"

27.maijā, Vasarsvētkos, plkst. 12.00 Rīgas Lutera draudze Torņakalnā rīko ikgadējo citādu dievkalpojumu – labdarības koncertu «Laiks pulkstenim». Koncertā piedalīsies Renārs Kaupers, Linda Leen, Aija Andrejeva, Laimis Rācenājs, Goran Gora, Lady Sweet un citi pazīstami mūziķi, kā arī draudzes koris un ansambļi. Šogad koncerta apmeklētāji aicināti ziedot Rīgas Lutera baznīcas pulksteņa remontam, kas ir augstākais pulkstenis Pārdaugavā.

Pulksteņi ir daudzu baznīcu torņos – iepriekšējos laikmetos tiem bija funkcionāla nozīme, jo rokas pulksteņus varēja atļauties tikai retais. «Šobrīd šī funkcionālā nozīme lielā mērā ir zudusi,» saka Rīgas Lutera draudzes virsmācītājs Kaspars Simanovičs. „Taču  simboliskā nozīme, tieši otrādi, kļuvusi nozīmīgāka,” apgalvo mācītājs.

Kristīgā vēsts ir ārpus laika un telpas, tā nes sevī avotu, kas ir vienlīdz svarīgs visiem laikmetu, domāšanu un pārliecību cilvēkiem. „Vasarsvētkos – visas kristīgās Baznīcas dzimšanas dienā – ir svarīgi atcerēties: jā, Dieva valstība nav no šīs pasaules. Taču baznīca gan ir – gan no šīs pasaules, gan šajā pasaulē. Tāpēc baznīcai nav citas iespējas izdzīvot, kā tikai esot laikmetīgai, – mīlēt, klausīties un runāties ar savu laikmetu,” stāsta K.Simanovičs. „Ar baznīcas pulksteņa atjaunošanu mēs savā draudzē gribam atgādināt to, ka baznīca, draudze iet kopsolī ar laiku; ka tai nav svešas šodienas cilvēku problēmas, šodienas sajūtas, emocijas un dzīve temps. Tieši pretēji – baznīca ir šeit un tagad, jo viņa ir no šīs pasaules, priekš šīs pasaules cilvēkiem, lai palīdzētu un kalpotu. Mūsuprāt, to simbolizē strādājošs pulkstenis baznīcas tornī. Tāpēc ir svarīgi, lai šis pulkstenis darbojas, atgādinot, ka baznīca ir pieejama šodien, šeit un tagad,” tā virsmācītājs K.Simanovičs.

Latvijas un Lietuvas dāmu basketbola izlases sacentīsies labdarības spēlē


Atbalstot iniciatīvu par krūts veselību Es iešu, Latvijas sieviešu basketbola izlase 27.maijā plkst.17:00 Arēnā Rīga labdarības spēlē sacentīsies ar Lietuvas sieviešu izlasi. Iniciatīvas Es iešu! mērķis ir piesaistīt sabiedrības uzmanību, lai mudinātu sievietes veikt regulāras profilaktiskās pārbaudes krūtīm.

Spēle notiks uzreiz pēc krūts veselības atbalsta gājiena, kas sāksies plkst.14:00 pie Brīvības pieminekļa. Gājienā piedalīsies arī Sabīne Niedola, Kristīne Kārkliņa, Aija Putniņa, Gunta Baško un citas Latvijas sieviešu basketbola izlases esošās un bijušās spēlētājas, kā arī viešņa no Amerikas – bijusī WNBA kluba Indiana Fever spēlētāja Elisona Fīstee. Aicināti piedalīties arī visi sporta un jo īpaši basketbola fani.

Spēlē tiks izmantotas īpašās rozā bumbas – šī krāsa visā pasaulē tiek izmantotas krūts veselības atbalsta akcijās.

Pirms spēles ap plkst.15:30 pie Arēna Rīga sāksies sociālajai kampaņai Es iešu veltīts koncerts. Turpat būs iespēja mobilajā mamogrāfā pārbaudīt krūtis, kā arī piedalīties īpašu krekliņu izsolē. Ieeja uz spēli – par ziedojumiem.

„Mēs, Latvijas sieviešu basketbola izlases dalībnieces, aicinām ikvienu sporta fanu un jo īpaši basketbola cienītājus, nākt un atbalstīt mūsu komandu, kā arī ar savu klātbūtni paust atbalstu Latvijas sieviešu veselībai. Šī būs priecīga diena, kurā svarīga būs nevis uzvara, bet gan pozitīva attieksme pret savu veselību,” aicina idejas iniciatore, Latvijas sieviešu basketbola izlases dalībniece Sabīne Niedola.

Latvijas sieviešu basketbola izlases spēlētājas pagājušajā gadā uzsāka un šogad turpina sociālo kampaņu, lai veicinātu sieviešu profilaktiskās pārbaudes krūts vēža diagnostikai. Aizvadītajā gadā pēc kampaņas pārbaudīties devās 40% Latvijas sievietes. Šogad mērķis ir augstāks – ar kampaņu palīdzību vēlamies pamudināt vismaz 50% sievietes atsaukties aicinājumam uz valsts apmaksātām krūts veselības pārbaudēm, kas, uzrādot Valsts nacionālā veselības dienesta uzaicinājuma vēstules, bez maksas pieejamas sievietēm riska grupas vecumā no 50 līdz 69 gadiem.


TOP 10 aktivitātes bērniem Ķīpsalā – no 25. līdz 27. maijam


“Pepija Garzeķe”, “Karlsons, kas dzīvo uz jumta”, “Vinnijs Pūks”... tās ir tikai dažās no bērnu grāmatām, kuras varēsi atrast un iemainīt Grāmatu maiņas punktā, kas darbosies izstādē “Bērnu pasaule 2012” no 25. līdz 27. maijam. Arī vecāki varēs atrast sev ko piemērotu – bestsellerus, pasaules daiļliteratūras šedevrus, praktisko literatūru, romānus.


1. Uzzini visu par drošību!

Drošības kvartālā bērni aizraujošā veidā uzzinās un atkārtos daudzas nozīmīgas un vajadzīgas lietas par to kā pasargāt sevi un savus tuvākos dažādās dzīves situācijās. Bērni varēs ierāpties ugunsdzēsēju un policijas mašīnās, aplūkot glābēju ekipējumu, pārliecināties par savām praktiskajām iemaņām dabasgāzes lietošanā, kā arī piedalīties satiksmes drošības "Ceļa skolā", kas darbosies ārpusē pie Ķīpsalas halles.

2. Eksperimentē un izzini fizikas likumus!

Mazie pētnieki kopā ar Rīgas Tehniskās universitātes studentiem un "Rīgas Dabaszinību skolas" bērniem varēs veikt dažnedažādus eksperimentus – pārbaudīt dažādu šķīdumu skābumu, saprast, kā darbojas īsts vulkāns un noskaidrot, kā var degt mīklā iesprausta spuldzīte?!

3. Iepērcies izdevīgi!

Apģērbi un apavi, higiēnas un sporta preces, pārtika, rotaļlietas, konstruktori, rati, autokrēsliņi mēbeles un vēl daudz kas cits topošiem un esošiem vecākiem, maziem un lieliem bērniem. Trīs dienu garumā 150 uzņēmumi piedāvās kvalitatīvas preces par vienreiz gadā pieejamām izstādes cenām. Īpašos akcijas piedāvājumus skatīt: www.bt1.lv/bp

4. Mainies ar grāmatām!

“Pepija Garzeķe”, “Karlsons, kas dzīvo uz jumta”, “Vinnijs Pūks”... tās ir tikai dažās no bērnu grāmatām, kuras varēsi atrast un iemainīt Grāmatu maiņas punktā, kas visas trīs izstādes dienas darbosies no plkst. 10.00 līdz 19.00, pēdējā izstādes dienā – līdz plkst. 18.00. Grāmatas vērtība ir saturā! Un tas nekas, ja grāmatai nodilis vāks vai lapas sastapušas jau vairāku lasītāju rokas.

5. Izmēģini savus spēkus florbola laukumā!

Pukša ceļojumu un sporta kvartālā ikvienam būs iespēja iepazīties ar atraktīvo un vienlaikus tik demokrātisko sporta veidu – florbolu. Bērni varēs ne tikai uzspēlēt florbolu, bet arī tikt pie balvām, piedaloties florbola veiklības un precizitātes konkursos. Par florbola spēlēm, treniņiem, nometnēm un sacensībām informēs Latvijas Florbola savienība un florbola skolas "Masters" treneri un audzēkņi.

6. Iepazīsti āra dzīves un mācību burvību!

Bērni kopā ar Āra dzīves apmācību centra "Pelēkais Vilks" aktīvistiem un sportiskāko "Kas te? Es te!" varoni Pukšu Ķīpsalā būvēs vairāk nekā 3 m augstu, skandināvu vigvama teltij līdzīgo "Kottu". Vigvamā bērni varēs izzināt pārgājiena un ceļošanas nianses, kā arī pārbaudīt savas spējas dažādos uzdevumos, kas būs saistītas ar āra dzīves zināšanu pārbaudi, veiklību, uzmanību, izveicību un spēju risināt problēmas.

7. Kļūsti par burvju mākslinieku!

Jaunie burvju mākslinieki bērnus iepriecinās ar atraktīviem un izzinošiem burvju trikiem, izmantojot visiem pieejamus sadzīves priekšmetus, piemēram, papīru, virvi, monētas, švammi, glāzes. Katrs varēs kļūt par aculiecinieku tam kā no “zila gaisa” var uzburt desiņu un uz savas ādas izbaudīt, kā jebkurš no mums var kļūt par spēka mitriķi un gāzt lielus vezumus ar mazo pirkstiņu. Katrs varēs kļūt par "izmēģinājuma trusīti" un ieraudzīt caurumu paša rokā.

8. Iepazīsti bebra dzīves noslēpumus!

Konstantīna dabas kvartālā pie Bebra kunga varēs iepazīties ar dažiem bebra dzīves noslēpumiem un tā pārsteidzošajiem pielāgojumiem. Bērni varēs izpētīt, kas palīdz bebram viņa grūtajā dzīvē. Varēs apskatīt 2 m lielu bebra mājas modeli un noskaidrot, kā iekārtota bebra māja un no kā tā ir veidota. Bērniem būs jāpiemeklē bebram pareizā barība. Vai zinājāt, ka bebrs ir veģetārietis un zivis neēd?

9. Veido un darini pats!

Lupes mākslas kvartālā bērni paši varēs liet sveces, izgatavot kartiņu, uzfilcēt ziedu, uzpērļot rokassprādzīti vai kādu zvēriņu, uzzīmēt vitrāžu, noformēt fotorāmīti, gūt priekšstatu par kādu no daudzajām dekoratīvās apdares tehnikām un vēl, vēl dažādas aktivitātes.

10. Apmeklē Dabas muzeja filiāli!

Konstantīna dabas kvartālā trīs dienas būs Latvijas Dabas muzeja filiāle, kur varēs apskatīt retus augus un dzīvniekus, krāšņus minerālus. Muzeja pārstāvji demonstrēs muitā visbiežāk konfiscētos priekšmetus – koraļļus, lūšādu, krokodilādas portfeli, čūskādas izstrādājumus, gliemežvākus. Bērni varēs noskaidrot, kādi dinozauri dzīvojuši uz Zemes, un izpētīt, cik dažādas ir Latvijas smiltis un no kādiem minerāliem tās ir veidojušās. Būs iespēja apskatīt vienu no krāšņākajiem Latvijas tauriņiem un vismazāko Eiropas putnu!


Bastejkalnā notiek Harmonijas svētki


Maija pēdējā svētdienā,27.maijā, Pasaules Sadraudzības skrējiena ietvaros, Bastejkalnā notiks Harmonijas svētki.

Svētki notiks laikā no 11:30 līdz 13:30 un to kulminācija būs Pasaules Sadraudzības skrējiena starptautiskās skrējēju komandas sagaidīšana un kopīgs skrējiens ar skrējiena miera lāpu cauri Bastejkalnam uz Rātslaukumu. Skrējēju komandu gaidot, jebkurš varēs piedalīties orientēšanās spēlēs, izpildot dažādus, vieglākus un grūtākus uzvedumus, iegūt iedvesmojošas balvas un, pasākuma noslēgumā, tikties un iepazīties ar Pasaules Sadraudzības skrējiena komandas cittautu pārstāvjiem. Piedalīties iespējams dažādās vecuma grupās, pa vienam, ģimenē, kopā ar draugiem.

Pasaules Sadraudzības skrējiens (World Harmony Run) ir garākais stafetes veida skrējiens pasaulē, kas šogad svin savu 25. jubileju. Skrējienu 1987. gadā aizsāka sportists, filozofs un mūziķis, UNESCO miera medaļas un Mahatmas Gandija miera balvas laureāts Šrī Činmojs (1931-2007), kurš patiesi ticēja tam, ka sports ir spēcīgs instruments pasaules harmonijas veicināšanā.

Pasaules Sadraudzības skrējiens ir kā simboliska vēsts ar skriešanas starpniecību paust vienotību un sadraudzību starp dažādu tautību un pārliecību cilvēkiem.

Skrējiena ceļā sportisti un nesportisti, bērni un vecāki, lieli un mazi tiekas, lai paskrietu kopā, nododot sadraudzības lāpu no rokas rokā, vai arī vienkārši paturētu rokās lāpu, paužot savu labo gribu labākai pasaulei.

Latvija šogad ir iekļauta skrējiena Eiropas posmā, kura ietvaros daudznacionāla skrējēju komanda astoņu mēnešu garumā ar sadraudzības lāpu apceļo 45 Eiropas valstis, veicot ap 24 000 km garu distanci līdz Vīnei, kur 8.oktobrī būs šī gada skrējiena svinīgais finišs.

No 25.maija līdz 30.maijam Pasaules Sadraudzības skrējiena komanda sešu dienu laikā veiks gandrīz 500 km, nesot ceļojošās uguns siltumu cauri Latvijai virzienā no Igaunijas uz Lietuvu.

"Dirty Deal Teatro" pirmizrāde - Margarita Perveņecka "Man patika dedzināt"


25. maijā plkst. 19:00 teātra Dirty Deal Teatro telpās notiks Teātra TT pirmizrāde „Man patika dedzināt!”.

Lugas autore ir Margarita Perveņecka, kas nesen ieguvusi Latvijas Literatūras gada balvu par romānu Gaetāno Krematoss. Izrādes režisors ir Lauris Gundars, lomās – Anna Putniņa un Jānis Vimba.

Vanita ar Gerdu jau ilgstoši dzīvo vienā dzīvoklī, bet nekad vēl nav centušies kopā izprast šīs savienības jēgu: katrs to pūlas apjaust ar savu mērauklu – abu nespēja atklāti sarunāties radījusi gluži neparastu žanru: esamības komēdiju jeb stāstu par dzīves principiālo komismu.

Katrs Margaritas Perveņeckas jaundarbs ir unikāls gan formas, gan izteiksmes formās, tomēr nemainīgs ir viens – tas allaž ir godīgs stāsts par mūsu dvēselēm. Šodien, šeit un tagad. "Margaritas tekstos saskatu apbrīnojami organisku ikdienišķā un pārlaicīgā apvienojumu: tieši to, ko pats vēlos redzēt ikvienā izrādē, kurp dodos kā skatītājs," saka iestudējuma režisors Lauris Gundars, kurš savulaik Teātrī TT jau iestudējis Margaritas Perveņeckas lugu Nezabudka Vulgaris.

„Man patika dedzināt!” pirmizrāde notiks 25. maijā plkst. 19:00 teātrī Dirty Deal Teatro Spīķeru kvartālā, Maskavas ielā 12, k-2. Nākamās izrādes gaidāmas 30.maijā un 5. jūnijā plkst. 19:00. Biļetes var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv, kā arī pirms izrādes teātra kasē.


Alus festivāls Vērmanes dārzā


Latvijas alus festivālā Latviabeerfest 2012, kas 25. – 27.maijā norisināsies Vērmanes dārzā, ir plānota plaša izklaides un atpūtas programma. Visas trīs festivāla norises dienas darbosies trīs skatuves, uz kurām tiks izspēlēti dažādi konkursi, notiks mūziķu uzstāšanās un dažādas aktivitātes. Festivālā "Latviabeerfest" savu dalību un koncertprogrammu apstiprinājuši vairāki Latvijā zināmi mūziķi un grupas – Credo, Z-Scars, Zeļļi, Linga, Klaidonis, Varis Vētra, Liene Šomase un Otra Puse.

25.maijā uzstāsies Riču ģimene, notiks dažādas sporta aktivitātes, radošās darbnīcas bērniem, alus šovs, stipro vīru sacensības un Armresling turnīrs, muzicēs grupas Klaidonis un Zeļļi, bet vakara noslēgumā varēs klausīties Latvijas Radio 2 Alus dziesmu konkursa koncertu. 25.maijā plkst.17.00 ir plānota oficiālā festivāla atklāšana, kurā Rīgas iedzīvotājus un viesus uzrunās Rīgas vicemērs A.Ameriks, atverot arī oficiālo festivāla simbolu - 100 l alus mucu.

Arī 26.maijā ir plānotas radošās darbnīcas bērniem, rīta cēlienā uzstāsies bērnu vokālā grupa „Dzeguzīte”, norisināsies stipro vīru sacensības, uzstāsies „Tirkīza zilais zemes koris”, notiks alus viktorīnas, ielu vingrotāju „Limitless Workout” šovs, un vakarā, kā ierasts, koncertu programma.

27.maijā varēs baudīt D11 blues band un Ginta Žilinska trio uzstāšanos, Karaliskā improvizācijas teātra sniegumu, notiks līnijdeju priekšnesumi ar skatītāju iesaistīšanos, dziedās grupa Karakums. Notiks arī nu jau par tradīciju kļuvušais konkurss „Miss Beerfest 2012”, kuru šogad vērtēs īpaši uzaicināta žūrija. Vakarā  notiks arī svinīgais noslēguma pasākums ar apbalvošanu.

Latviabeerfest 2012 šogad būs pārstāvētas vairāk kā 70 alus šķirnes, un pasākuma norises laikā tiks piedāvāta arī kvalitatīva atpūtas programma gan lieliem, gan maziem. Jau ziņots, ka festivālā piedalīsies Latvijas alus darītāji un ārzemju alus zīmoli, kuri ir Latvijas tirgū. Dalību festivālā jau pieteikuši vairāki Latvijas tirgū esošie Vācijas alus zīmoli, kuri Vērmanes dārzā veidos īpašu vācu alus ielu. Alus festivāla laikā notiks arī starptautiskais alus šķirņu konkurss, kurā piedalīsies Latvijas tirgū pārstāvētie ārzemju zīmoli.

Nedēļas nogale Dailes teātrī
 

Dailes teātrī nedēļas 26. un 27. maijā Raimonda Paula, Evitas Mamajas un Leona Brieža mūziklā „Marlēna” ar Rēziju Kalniņu titullomā tiks izspēlēts stāsts par pasaules kino ikonu Marlēnu Dītrihu.

Mazajā zālē plkst. 18.00 radošo meklējumu cikla „Brīva skatuve” ietvaros programmu „Aizķēries aiz antenas vējš” piedāvās Latvijas Nacionālās operas solists Armands Siliņš (baritons), tango kvartets „Undertango” un ģitāriste Antra Lante. Programmas kodolu veidos latviešu mūzikas skaņu meistari Jānis Kalniņš, Helmers Pavasars, Romualds Kalsons, Pauls Dambis, Arturs Maskats, Ansis Sauka. Viņiem līdzās - tango karalis Oskars Stroks. Un būs arī muzikāli pieskārieni rokmūzikas un popmūzikas daudzveidībai ar savu īpašo skatījumu uz to.
Kamerzālē 25. maijā būs iespēja noskatīties teātra jaunāko iestudējumu „Neprātīgā Zelda”. Frensiss Skots un Zelda Ficdžeraldi ir visai bohēmisks pāris – plaši pazīstams ar savu vērienīgo dzīves stilu un izpriecām. Bet skaistajai dzīvei ir arī otra puse. Tajā draud ārprāts un psihiskā slimība, kas nenovēršami saēd prātu un personību... Dž.Dž.Džilindžera veidotajā jauniestudējumā spēlē Dārta Daneviča un Dainis Grūbe.

Sestdien un svētdien Kamerzālē skatītājus izrādē „Pirmā grēka līcis” uzrunās Dailes teātra vecākās paaudzes lieliskie aktieri.

Biļetes var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.


Muzikāli māksliniecisks pasākums "Alternatīvais flīģelis"


Piektdien, 25.maijā, no plkst. 19:00 koncertzāle Baltais flīģelis aicina uz 3. mūsdienu mākslas projektu „Alternatīvais flīģelis”, kas norisināsies gan koncertzāles telpās, gan ārtelpās un ēkas terasē.

Programma:

Plkst. 19:00 Koncertzālē «Baltais flīģelis» KRISTJAN RANDALU JAZZ TRIO - Kristjan Randalu (klavieres, Igaunija,Vācija), Peedu Kass (bass, Igaunija), Toomas Rull (bungas, Igaunija).

Plkst. 20.30 Koncertzālē „Baltais flīģelis” grupa DA GAMBA - Valters Pūce, Antons Trocjuks (čells), Ričards Čerenkovs (elektroakustiskais beatčells)

Plkst.22:00 Koncertzāles „Baltais flīģelis” terasē - OLGAS ŽITLUHINAS dejas kompānijas pirmizrāde SOAP OPERA/TELENOVELE

Plkst.23:00 Koncertzāles „Baltais flīģelis” terasē - GAS OF LATVIA. Komponists ANDRIS INDĀNS. Multimediju mākslinieces KATRĪNAS NEIBURGAS videoprojekcijas.


Biļetes nopērkamas koncertzāles «Baltais flīģelis» kasē: darba dienās plkst. 10–18, kases tālrunis 67974787 un «Biļešu paradīzes» tirdzniecības vietās, kā arīwww.bilesuparadize.lv

Info: www.sigulda.lv; www.baltaisfligelis.lv.

Iestudējuma "Indrāni" pirmizrāde


Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī top iestudējums Rūdolfa Blaumaņa lugai Indrāni, kas pirmizrādi piedzīvos 25. maijā.

Indrānus Rīgas Krievu teātrī iestudē režisors Elmārs Seņkovs, kuram tas būs pirmais iestudējums Lielajā zālē, un viņš strādā ar to pašu jauno mākslinieku komandu, ar kuru strādāja pie izrādes Graņonka, - scenogrāfs Reinis Dzudzilo un kostīmu māksliniece Krista Dzudzilo. Indrāni ir astotais šīs komandas kopīgais projekts.

Elmārs Seņkovs stāsta: "Mūsu mērķis – izstāstīt sen visiem zināmo stāstu it kā no jauna; atrast risinājumu, kas aizraus skatītāju, bet ieinteresēt mēs vēlamies ar precīzu un jūtīgu psiholoģisku spēli. Katrs tēls cīnās par savu pasauli – par to, kuru ir radījuši vai vēlas radīt, un šī cīņa norisinās mājās, kurām dots dzimtas vārds Indrāni. Mēs vēlamies likt uzsvaru uz divu laikmetu maiņu – jaunās paaudzes un jaunā laika ienākšanu, kas pieprasa pārmaiņas. Un uzdosim jautājumu: ko iesākt ar veco? Kā attiekties pret to, kas bijis? Savās alkās pēc Jaunā – ko mēs gaidām, ko vēlamies? Un, ja atbilde ir – "dzīves mīlestību", "tuvāko mīlestību", tad to būs ļoti grūti, tik grūti iemācīties..."

1912. gadā uz Rīgas Krievu teātra skatuves (toreiz – Pilsētas Krievu teātris vai Pilsētas Otrais teātris; tagad ēka pieder Nacionālajam teātrim) notika pirmā latviešu lugas iestudējuma krievu valodā pirmizrāde - Rūdolfa Blaumaņa luga Indrāni (1904). Izrāde, kurā vecā Indrāna lomu atveidoja Ilarions Pevcovs, aizkustināja visu latviešu sabiedrību. Skatītāju zālē bija latvieši, kuri vēlējās redzēt, kā krievu aktieri spēlē iemīļotā rakstnieka lugā. Arī krievu skatītāju interese par jauno izrādi bija liela.

Rīgas Krievu teātra izrādes Indrāni radošajā komandā darbojas režisors Elmārs Seņkovs, režisora asistente – Oļesja Rubene, režisora palīdze – Inga Grama, scenogrāfs – Reinis Dzudzilo, kostīmu māksliniece – Krista Dzudzilo, komponists – Goran Gora, gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš. Lomas izrādē atveido Leonīds Lencs, Svetlana Šiļajeva, Aleksandrs Maļikovs, Olga Ņikuļina, Dmitrijs Palēss, Anastasija Timošenko, Jeļena Sigova, Jekaterina Frolova, Oļegs Teterins, Kārlis Krūmiņš, Daņila Maligins.

Coyote Fly aicina uz klāja!
 

Piektdien 25. maijā laipni lūgti uz Coyote jahtas klāja. Pie stūres Dj Mister I, kurš aizvedīs saulainā ceļojumā uz Ibicas klubu Soul City un parādīs, kā tur ballējās. Buru turēs Martin Alex un Boomdolls beibes.

Arī sestdien, 26. maijā noenkuroties varēs klubā Coyote Fly. Pie pults Dj Jeen Clein & Hoen.

Pasākuma noformējums sadarbībā ar Laivu centru (Krasta iela 5), kas piedāvā pasaules vadošo firmu motorlaivas, kuterus, motorjahtas, to aksesuārus un ūdenssporta ekipējumus.
http://www.laivucentrs.lv/


Dobeles novada svētki


25.05.

10:00 - 16:00 Grāmatu svētki Penkules kultūras namā.
15:00   Dobeles mākslas skolas pedagogu radošo darbu izstādes atklāšana Dobeles Novadpētniecības muzejā.
15:20   Lasītāju tikšanās ar žurnālu „Citāda pasaule" un „Mūsmājas" veidotājiem Dobeles Novadpētniecības muzejā.
20:00   Sporta diena Krimūnās.
20:00   Amatierkolektīvu koncerts „Kā bišu stropā" Bikstu kultūras namā.

26.05.

13:00   Cirks „Caur smiekliem krītam vasarā" Jaunbērzes kultūras namā.

27.05. VASARSVĒTKI. BALTĀ DIENA.

10:00   Vasarsvētku dievkalpojums Dobeles Evaņģēliski luteriskajā baznīcā.
10:00   Latvijas bērnu un jauniešu folkloras svētki „Pulkā eimu, pulkā teku" K.Ulmaņa piemiņas muzejā „Pikšas".
12:00 - 15:00  Vasarsvētki Tirgus laukumā. Vēsturiskā Tirgus laukuma atklāšana un strūklaku ieslēgšana, cirks, umurkumurs, tirgošanās ar cukurūdeni un saldumiem, Hāgenskalna muzikanti.
12:00 - 15:00  Radošās darbnīcas Dobeles Amatu mājā.
15:00   Izstādes „Tirgus laukums" atklāšana Dobeles Novadpētniecības muzejā.

01.06. BĒRNU UN JAUNIEŠU DIENA. ZAĻĀ DIENA.

12:00   Piepūšamo atrakciju pilsētiņa „Lec un minies" laukumā pie Kultūras nama.
12:00 - 15:00   Dobeles novada interešu izglītības pulciņu mācību gada noslēguma koncerts „Visu gadu pūru krāju, nu varēju dižoties" Tirgus laukumā.
12:00 - 15:00   Sporta aktivitātes Baznīcas ielā.
19:00   „Iepazīstieties, tie esam mēs!" novada jauniešu talantu koncerts Tirgus laukumā.
21:00 - 01:00   Ballīte ar grupām „TTE", „Skapis", „The Parts" un DJ DUBSISTERS Tirgus laukumā.
20:00   Garīgās mūzikas koncerts Dobeles Vissvētās Trīsvienības Romas katoļu baznīcā.

02.06. VASARAS SERPENTĪNS. SARKANĀ DIENA.

10:00   Piepūšamo atrakciju pilsētiņa „Lec un minies" laukumā pie Kultūras nama.
10:00 - 15:00  Amatnieku un zemnieku tirgus laukumā pie Amatu mājas.
11:00 - 12:00  Dobeles novada līnijdejotāji un draugi Tirgus laukumā.
12:00   Tautas lietišķās mākslas studijas „Avots" darbu izstādes atklāšana Dobeles Amatu mājā.
12:30   Svētku gājiens „Vasaras karalis - rabarbers". Pulcēšanās gājienam pie Krasta ielas tirdziņa. Gājienā piedalās novada uzņēmēji, iestādes, kolektīvi, iedzīvotāji.
13:00   Rabarberu šovs kopā ar Elmāru Tanni. Gatavojam saldo rabarberu klimpu zupu Tirgus laukumā.
13:30   Dobeles novada amatiermākslas kolektīvu koncerts "Vasarai  azotē" Tirgus laukumā.
17:00   Deju svētki „ Danču lustes" Ķestermeža estrādē. Tautas deju kolektīvi no Dobeles, Tērvetes, Auces, Jelgavas novadiem, Jelgavas, Rīgas un  Haljalas (Igaunija).
22:30   Svētku noslēguma koncerts „Senā tirgus stāsts" Tirgus laukumā. Piedalās bungu, dūdu grupa „Auļi", TDA „Rotaļa", Intars Busulis, Kārlis Lācis, „Lady Sweet", Karina Tatarinova, deju studija „Benefice", Amber u.c. Pēc koncerta balle.

02.06. SPORTA PASĀKUMI

10:00 - 15:00   Triatlona sacensības (bērniem, jauniešiem un ģimenēm) Dobeles 1. vidusskolas peldbaseinā.
11:00   Latvijas čempionāts armrestlingā Tirgus laukumā.
13:00 - 16:00  Sporta aktivitātes bērniem ar īpašām vajadzībām, Dobeles sporta skolā, E. Francmaņa ielā 5.
13:00   Foto orientēšanās, starts Tirgus laukumā.
20:30   Nakts skrējiens „Vasaras vakarā", starts Baznīcas ielā. Skrējiena nolikums šeit
22:00   Nakts skrējiena dalībnieku apbalvošana.

03.06.CERIŅU DIENA

14:00   Operete ziedošajos ceriņos P.Upīša dārzā (maksas pasākums). Pasākumu rīko Latvijas Valsts Augļkopības institūts.


Kandavas novada svētki


Aicinām  no 25. – 27. maijam apmeklēt Kandavas novada svētkus „Tā nav dzīve – tas ir kino”! Daudzveidīga svētku programma– grupas „Labvēlīgais tips” koncerts, XVI Latvijas tautas mūzikas svētku koncerts, spēkavīru sacensību nakts turnīrs, konference „Nepazīstamā hercogiste”, „Klīstošais holandietis” jeb peldošo objektu parāde Abavā, zaļumballe ar grupu „Karakums”, tirgošanās un dažādas citas aktivitātes. Nāciet, piedalieties, skatieties un klausieties! Pilsētā būs ierobežota satiksme! Kandavas novada dome 25. maijā strādās līdz 12:00.


Siguldas novada svētki


Brīvdabas pasākumu piedāvājums Siguldas novadā tradicionāli aizsākas ar Siguldas Novada svētkiem. Tie notiks no 25. – 27.maijam.

Svētku ieskaņā, 25.maijā, koncertzālē „Baltais Flīģelis” skanēs cita stila mūzika savienojumā ar mākslu projektā „Alternatīvais flīģelis” – šogad jau četros koncertos mūzika, deja un multimediju māksla. Īpašais – komponists Andris Indāns un multimediju māksliniece Katrīna Neiburga elektroniskās mūzikas projektā „Gas of Latvia” jaunā albuma „Compressor” prezentācijas programmā. „Alternatīvā flīģeļa” ietvaros tiks prezentēts īpašs, koncertzāles „Baltais Flīģelis“ 10 mūzikas gadiem veltīts izdevums – grāmata un mūzikas albums ar unikāliem koncertierakstiem, kas tapuši koncertzālē „Kremerata Baltica” festivālu laikā.

Turpinot sadarbību ar Latvijas Zaļo punktu, 26.maijā notiks spēle „Zaļā distance”. Tā ir atraktīva un izzinoša spēle par zaļā dzīvesveida tēmu visai ģimenei. Tajā par trīs balvām – jūras ceļojumiem četrām personām uz Stokholmu – var cīnīties ikviens, bet uzvaras laurus plūks zinošākie, veiklākie un, protams, kā ikvienā spēlē – arī veiksmīgākie!

Svētku laukumā radošo kolektīvu koncertā uz lielās skatuves uzstāsies visu pirmskolas iestāžu dziedošie un dejojošie bērni koncertprogrammā „Maziņš esmu es”. Savukārt skolu pašdarbības kolektīvi dziedās un dejos koncertā „Tā mēs dzīvojam”. Šogad pieaugušo kolektīvu programma būs ļoti bagāta, jo iesaistīti gandrīz visi radošie kolektīvi, kas darbojas novadā. Kā vienmēr īpaši tiek veidots noslēguma koncerts. Režisore Ilze Jakubovska to saista ar tilta tēmu.

Prieks šogad par katru jaunu ideju. Svētku laukumā 26.maijā būs uzstādīta „Baltic Shorts” īsfilmu telts „Ar filmu par dzīvi”. Pirms filmu demonstrēšanas svētku apmeklētājiem būs iesēja uz telts sienām veidot, izpaust savu izpratni par dzīvi un filmām – veidot savu filmu gleznu. Būs iespēja fotografēties fotostūrītī pie izcilā fotogrāfa Jura Abramenko un saņemt foto par piemiņu. Teltī varēs sajust dzīves patieso garšu ar Siguldas brīvās elpas pieskārienu, kā arī baudīt jauniešu ģitārspēli reklāmas pauzēs.

Siguldas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā koncertēs Rīgas Gospelkoris, izpildot dzīvespriecīgu mūsdienu afroamerikāņu baznīcas mūziku kora, solistu un pavadošo mūziķu izpildījumā.

Tradicionālais Siguldas Novada svētku gājiens notiks sestdien, 26.maijā, plkst.19.00, kurā aicinām piedalīties ikvienu iestādi, uzņēmumu, sabiedrisko organizāciju vai domubiedru grupu. Gājiens šogad sāksies no viesnīcas „Sigulda” laukumu un noslēgsies Siguldas Jaunās pils dārzā.

Ģimenēm šogad īpašs piedāvājums. 27.maijā festivāls bērniem „Izlaidums Brīnumskapī” ar trim koncertiem, ko papildinās Jušu – dziļuma pētnieku programma. Vienā blokā plānots Siguldas un Latvijas bērnu koncerts, otrā „Brīnumskapja” jaunā programma „Actiņas, austiņas”, bet trešajā – Latvijas populāri mūziķi dziedās bērnu dziesmas.

Svētku ietvaros tiks atklāta „Jušu dabas sajūtu taka”.

Pirmās atklāšanas ekskursijas, noteiktos laikos, notiks svētdien 27.maijā. Ekskursiju vadīs Jaunie reindžeri un tā paredzēta bērniem vecāku pavadībā.

Otrs unikāls piedāvājums šogad 27.maijā ir Veselības diena, iedzīvotājiem sagādājot iespēju bez maksas konsultēties ar ārstiem, iegūt informāciju par veselīgu dzīvesveidu un uzturu, apgūt prasmes ielu vingrošanā un nūjošanā.

Neiztrūkstoši svētkus papildinās arī izstādes. Siguldas pagasta kultūras namā būs aplūkojami Voldemāra Gudovska akvareļi, bet Mākslas un kultūras telpā „Siguldas tornis” Gunāra Dukštes foto izstāde. Bez tam Novada svētku laikā Siguldā notiks Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļas studentu plenērs.

Sporta cienītājiem: 25. maijā Siguldā “Ghetto Basket” turnīrs Poruka ielā – Gaisa trošu vagoniņa stacijas laukumā Siguldas pusē. Komandu reģistrācija no plkst.17.00 līdz plkst.18.00 spēļu sākums plkst.18.00.

Baltijas čempionāta posms un Latvijas kausa posms „Siguldas kauss 2012” orientēšanās sportā, Ģimeņu sporta diena un Ielu basketbola sacensības.


Miera ielas republika aicina uz Vasarsvētkiem un Raibo Eko tirdziņu


Miera ielas īres namu pirmajos stāvos vienmēr atradušās dažādas iestādes un bodītes. Šobrīd visā Miera ielas garumā uzplaukst radošs kvartāls, ko veido kafejnīcas, veikaliņi, kuros pārdot pašu radītas vai ražotas lietas, mākslinieku darbnīcas un citas iniciatīvas. Šeit valda rosīga atmosfēra un vienlaikus arī miers, kas rodas, nogriežoties no galvenajām ielām un to burzmas.

Lai raisītu īstu vasaras sajūtu Miera ielas iedzīvotājiem, draugiem, kaimiņiem un ciemiņiem, ielas iemītnieki visas dienas un ielas garumā priecēs un izklaidēs apmeklētājus ar eko un vintage tirdziņiem, dažādām nodarbībām, konkursiem, performancēm, meistarklasēm, grāmatu atvēršanu, izstāžu, veikalu atklāšanu, kino un mūziku!

„Miers ir maldīgs - iela dzirkstī! Nāciet ciemos!” aicina svētku rīkotāji, Miera ielas republikas radošais kvartāls!

Precīza pasākumu programma un to norises vietas atrodamas: mieriela.lv.


Starpkultūru festivāls "Globālais Ciemats"


Sestdien, 26.maijā Valmieras pilsdrupu estrādē no plkst. 12.00 līdz 15.00 norisināsies jauniešu organizācijas AIESEC Valmiera rīkotais starpkultūru festivāls „Globālais Ciemats".

Pasākuma mērķis ir iepazīstināt valmieriešus un Valmieras viesus ar Latvijā dzīvojošo tautu tradīcijām. Būs iespēja iepazīties ne tikai ar mūsu tuvākajiem kaimiņiem igauņiem un lietuviešiem, bet arī ar pārstāvjiem no tādām eksotiskām valstīm kā Indija un Ķīna.

Projekts tiek rīkots jau ceturto gadu. Šoreiz pasākuma laikā apmeklētājiem būs iespēja iepazīt arī Latvijā dzīvojošo nacionālo minoritāšu dažādās kultūras, tikties ar to pārstāvjiem, nogaršot tradicionālās uzkodas, piedalīties konkursos un baudīt Valmieras pašdarbības kolektīvu un vietējo iedzīvotāju priekšnesumus.

Pasākuma dienā uz Valmieras pilsdrupu estrādes skatuves kāps dažādi pilsētas pašdarbības kolektīvi - skanēs dziesmas un dejas, kas atspoguļo gan Latvijas, gan citu tautu kultūru. Lai radītu internacionālu gaisotni, pasākuma laikā fonā skanēs dažādu valstu tradicionālā un mūsdienu mūzika.

Darbosies arī bērnu stūrītis, kur mazākie "Globālā ciemata" apmeklētāji varēs radoši izpausties, veidojot krāsainus zīmējumus. Visiem apmeklētājiem būs iespēja nofotografēties starpkultūru tematam veltītā fotostūrītī.

Valmieras Drāmas teātrī pirmizrāde - Augusta Strindbergs "Jūlijas jaunkundze"


26.maijā Valmieras Drāmas teātra (VDT) Apaļajā zālē notiks pirmizrāde zviedru rakstnieka Augusta Strindberga slavenākajai lugai "Jūlijas jaunkundze".

Vladislavs Nastavševs, kam tā būs debija Valmieras teātrī, ir ne vien iestudējuma režisors, bet arī skatuves telpas iekārtojuma, kostīmu un muzikālā noformējuma autors. Izrādē lomas atveidos aktieri Inese Pudža, Mārtiņš Meiers un Anta Aizupe.

Lugas darbība notiek Jāņu naktī, kad piepildītas un nepiepildītas kaislības samezglo trīs cilvēku - Jūlijas, Žana un viņa līgavas Kristīnes likteņus. Varoņus vieno un šķir gan kaislība, gan sociālais stāvoklis, dzimumu nevienlīdzība, aizspriedumi, bet rezultātā viens no viņiem izvēlas nāvi. Līdz pat 1906.gadam "Jūlijas jaunkundzi" Zviedrijā bija aizliegts izrādīt.

Nastavševs jau trešo reizi ķēries pie šīs lugas iestudējuma, cenšoties atminēt tās titulvarones noslēpumu. "Šīs Strindberga lugas iestudējumi tomēr galu galā vairāk runā par Žanu. Es gribu iestudēt izrādi par Jūliju. Parasti viņu spēlē kā trauslu, augstdzimušu un kritušu būtni. Taču tā nav iespējams atminēt viņas noslēpumu. Manuprāt, Jūlija ir tikai pa pusei sieviete, jo tēvs viņu audzinājis kā vīrieti, un viņa tā arī nespēj izvēlēties savu īsto identitāti. Tas ir viņas drāmas un attiecību pamatā. Viņai vajadzīgs nevis stiprs un pašpietiekams vīrietis, bet tāds, kuru viņa spētu pakļaut," uzskata režisors. "Tā būs izrāde par cilvēku, kas meklē ceļu un izeju, nevis cieš tāpēc, ka izeja nav iespējama."

"Jūlijas jaunkundze" ir Latvijā visvairāk iestudētā Strindberga luga. Iepriekšējais iestudējums (2004) notika Jaunajā Rīgas teātrī Māras Ķimeles režijā.


Strūklaku izrādes "Apkārt pasaulei. Latvieša ceļojums" pirmizrāde


Sestdien, 26. maijā, Jelgavā, Uzvaras Parkā, notiks muldimediālas strūklaku izrādes "Apkārt pasaulei. Latvieša ceļojums." pirmizrāde.  Izrādes laikā skatītāji varēs virtuāli apceļot daudzas valstis Amerikā, Āzijā, Austrālijā un Eiropā – vienā mirklī pārcelties no Eiropas sirds Itālijas un Francijas uz tādām eksotiskām valstīm kā Ķīna, Brazīlija un Jamaika.

“Apkārt pasaulei. Latvieša ceļojums” būs pirmā šāda apjoma multimediālā izrāde, kas tapusi Latvijā. Izrādē stāstus par dažādām pasaules vietām stāstīs aktieri Olga Dreģe, Dita Lūriņa, Zane Jančevska, Dace Bonāte, Ģirts Ķesteris, Uldis Anže, Mārtiņš Egliens, Egils Melbārdis,  Lauris Dzelzītis un Artis Robežnieks.

Ceļojumā vedīs arī Kristapa Krievkalna aranžijas latviešu tautas dziesmām. Izrādes muzikālais pavadījums ir ļoti neparasts - to veido jaunas, katras valsts noskaņai īpaši veidotas latviešu tautasdziesmu aranžijas. Dejojošajās ūdens šaltīs atdzīvosies tautasdziesmas "Ziedi, ziedi, rudzu vārpa", "Upe nesa ozoliņu", "Kur tu skriesi, vanadziņi?", "Div' dzelteni kumeliņi", "Skaisti dzied lakstīgala", "Aiz kalniņa dūmi kūp" un daudzas citas.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Beby

2012-10-13 03:08:55

Ziņot

Zane Ločmele saka:Domes deputaatiem tiesa sajaadaaga necereetas galvas saapes domaaju, ka tiks iesniegta apelaacija, kaa arii mekleeti risinaajumi apmaksai ir jaanotiek, kaa teikts spriedumaa.Par naakoshajiem kandidaatiem, vai iespeejaam komentaars buus atturiigs- nekljuudaas, kas nestraadaa! Kljuudiities ir cilveeciigi!

Marta

2012-05-25 09:05:04

Ziņot

wow, te nu gan ir no kā izvēlēties! tad tik jāaun kājas un jādodas dzīvē!

Vārds

2012-05-25 09:04:28

Ziņot

foršās māsiņas, tā jau likās, ka šīs nebūs nekādas tusētājas un priekšroku dos mierīgai atpūtai :) tā turēt!

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv