Ceturtdiena, 2021. gada 13. maijs

Ira, Iraīda, Irēna, Irina

Visi autora raksti

Piektdiena, 1. jūnijs (2012) 09:57

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv lasītājiem iesaka Juris Dobelis (3)

Kaspars Dobrovoļskis, Puaro.lv

Intervijā portālam Puaro.lv ķīmiķis un politiķis, Augstākās Padomes un četru Saeimas sasaukumu deputāts Juris Dobelis dalās savās brīvdienu tradīcijās, kā arī iesaka, kā lietderīgāk aizvadīt brīvās nedēļas nogales.

„Ierasti manas brīvdienas aizrit spraigi – daudz strādāju dārzā, palīdzot savai kundzei ar smago darbu izpildīšanu. Tad, kad nolemju doties kādā izbraucienā, tam vienmēr ir pamatojums. Viena no manām mīļākajām vietām Latvijā ir Lielupes krasta Raga kāpas – tur iespējams baudīt nesteidzīgu pastaigu un burvīgu dabas ainavu. Reizi gadā labprāt dodos kādā ceļojumā ārpus valsts,” stāsta politiķis.

Teātra izrādes Dobelis pēdējā laikā apmeklējot arvien retāk: „Teikšu diezgan skarbi – pašmāju teātru uzvestās lugas ir kļuvušas pliekanākas. Tās nav iespējams salīdzināt ar klasiķu radītajiem uzvedumiem. Epizodiski gan uz kādu teātra izrādi aizeju, tomēr arvien biežāk dodu priekšroku operai, kas ir daudz baudāmāka.”

Katram sevi cienošam latvietim deputāts, pirms jūsmošanas par daiļliteratūru, iesaka izlasīt Latvijas vēstures grāmatas: „Ar kaunu jāatzīst, ka joprojām 90% šīs valsts iedzīvotāju maz ko zina par Latvijas vēsturi. Pa īstam iemīlot savu dzimteni, ceļošana kļūst daudz aizraujošāka, jo tad iespējams salīdzināt.” Pats Dobelis nesen sācis lasīt Senās Romas vēsturi, atklājot tajā daudzus interesantus faktus: „Viens no varenākajiem Senās Romas valdniekiem Nerons, izrādās, savulaik vēlējies pilnībā pārbūvēt šīs pilsētas centru savām vajadzībām. Viņa nodomi līdz galam netika īstenoti, tomēr vietā, kur uzsākta greznākās ēkas celtniecība, tagad atrodas Kolizejs.”

Pozitīvi politiķis raugās uz dažādiem masu pasākumiem, kuri gaidāmi arī šonedēļ, piemēram, Tele 2 velomaratons. „Es tos atbalstu, jo šādas aktivitātes vieno sabiedrību. Cilvēki kļūst labsirdīgāki. Un nav svarīgi, kurš iegūst pirmo, bet kurš – otro vietu. Galvenais ir nepārspīlēt, uzņemoties pārāk smagu fizisko slodzi.”


BRĪVDIENU CEĻVEDIS


Instrumenti sniedz ekskluzīvu bezmaksas koncertu Rīgā


3. jūnijā plkst. 18:00 koncertzālē Palladium notiks grupas Instrumenti koncerts,  atzīmējot Samsung Iedvesmas skrējiena Hope Relay atklāšanu. Ieeja koncertā būs bez maksas, uzrādot tālrunī lejupielādētu Hope Relay aplikāciju. Vietu skaits Palladium ir ierobežots, taču koncertu varēs skatīties arī uz lielā ekrāna ārpus koncertzāles, jo pasākuma norises laikā Pērses ielā būs slēgta satiksme.

Hope Relay ir starptautiska labdarības akcija, kas norisinās 19 valstīs, tai skaitā Latvijā, un ilgs līdz par jūlija vidum, kad uz Lielbritāniju dosies mūsu valsts pārstāvji Londonas Olimpiskās lāpas stafetē. Akcijas laikā Samsung Electronics Baltics aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju iejusties Londonas Olimpisko spēļu lāpas nesēja lomā un, skrienot vai kā citādi aktīvi veicot vismaz 3 kilometru distanci, palīdzēt audžuģimenēm Latvijas SOS bērnu ciematos. Piedalīties Samsung Iedvesmas skrējienā var ikviens, kurš viedtālrunī lejupielādējis bezmaksas aplikāciju Hope Relay un reģistrējis savu dalībnieka profilu. Aktivizējot aplikāciju, par katriem noskrietiem, ar velosipēdu nobrauktiem vai kā citādi aktīvi mērotiem 3 kilometriem Samsung ziedos 1 eiro bērniem, kuri aug Latvijas SOS ciematu audžuģimenēs.


Jauniešu svētki Rīgā


1. un 2. jūnijā Rīgā notiks bērnu un jauniešu svētki „Mēs – pilsētai ceRīgai”. 1. jūnijā no plkst. 10:00 līdz 17:00 Vērmanes dārzā būs skatāms vokālo un vokāli instrumentālo bērnu ansambļu koncerts „Par zaļu pat vēl zaļāks”, no plkst. 17:00 līdz 22:00 turpat notiks pasākums „Sporta nakts”, bet pie Kongresu nama no plkst. 12:00 līdz 18:00 norisināsies gokartu rallijs „Iebrauc vasarā”. Savukārt 2. jūnijā plkst. 17:00 Mežaparka Lielajā estrādē notiks lielkoncerts, kurā uzstāsies Rīgas un Pierīgas izglītības iestāžu 1.– 4. klašu, 5. – 9. klašu kori, zēnu un meiteņu kori, kā arī jauktie kori. Pasākumu kuplinās arī labākie tautas deju kolektīvi, folkloras kopa „Kokle”, koklētāju ansambļi „Austriņa” un „Zeltskariņi”, kā arī populāri mūziķi Māra Upmane - Holšteina, Ieva Sutugova un Dainis Skutelis. Pavadījumu spēlēs instrumentālā grupa, kurā darbojas Māris Vitkuss (taustiņinstrumenti), Mārtiņš Miļevskis (sitamie instrumenti), Jānis Olekšs (basģitāra), Mārcis Vasiļevskis (ģitāra) un Ieva Rūtentāle (flauta). Koncertā skanēs Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, Ilzes Arnes, Selgas Mences, Ulda Marhilēviča, Ērika Ešenvalda, Jāņa Lūsēna, Valta Pūces, Sarmītes Skūzmanes u.c. latviešu komponistu mūzika. Darbosies arī amatnieku tirdziņš, radošās darbnīcas un kafejnīcas. 1. jūnija pasākumos ieeja bez maksas, Mežaparka koncerta biļetes „Biļešu paradīzes” kasēs vai bilesuparadize.lv.


Grandiozākais velopasākums galvaspilsētā


Svētdien, 3. jūnijā, 11. novembra krastmalā tiks dots starts gada lielākajiem riteņbraukšanas svētkiem galvaspilsētā – Tele2 Rīgas velomaratonam, kurā aicināti startēt gan individuāli braucēji, gan ģimenes un kolektīvi. Velomaratona ietvaros arī notiks Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) sacensības Rīgas Grand Prix, kurās startēs 15 riteņbraukšanas komandas no dažādām pasaules valstīm. Vienlaicīgi tiks arī izcīnītas Latvijas U-23 čempionāta šosejas riteņbraukšanā medaļas.

Lai Tele2 Rīgas velomaratona norises dienā neveidotos rindas, dalībnieki tiek aicināti izņemt starta numurus 1. un 2. jūnijā Tele2 klientu apkalpošanas centrā Rīgā, Merķeļa ielā 21.

Starts starptautiskajām Rīgas Grand Prix sacensībām tiks dots plkst. 10.00. Uzreiz pēc viņiem sacensību distancē dosies Credit24 Sporta distances dalībnieki. Plkst. 10.10 braucienu uzsāks Tautas distance, savukārt  14.30 – Ģimeņu distances un Parādes brauciena dalībnieki. Īpašā kultūras programmā plkst.12.15 par godu sacensību dalībniekiem un līdzjutējiem uzstāsies starptautiskā Eirovīzijas konkursa dalībniece Anmary kopā ar pianistu Kristapu Krievkalnu un populārā mūsdienu deju grupa Most wanted. Plašāka informācija par sacensību gaitu pieejama www.velo.lv.

Turpinot sociālo kampaņu Velosipēdu redzi?, velomaratona laikā darbosies Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) velotelts, kurā apmeklētājam būs iespēja saņemt īpašu Velosipēdista rokasgrāmatu un no profesionāliem instruktoriem uzzināt praktiskus padomus par rīcību bīstamās situācijās, velo drošību un iespēju reģistrēt velosipēdu CSDD e-pakalpojumos (https://e.csdd.lv).


Cēsu pilsētas svētki


No 1. līdz 3. jūnijam notiks Cēsu pilsētas svētki, kam dots nosaukums „Cēsu stāsti 2012”. Trīs dienu garumā Cēsis būs kā atvērta un krāšņa grāmata, kurā skanēs mūzikas, deju un sporta stāsti, vēja pasakas bērniem, tirgotāju teikas un pils un spoku nostāsti visām paaudzēm. Šogad svētkos liels akcents likts uz deju. 1. jūnijā plkst. 19:00 Pils parka estrādē notiks bērnu un jauniešu Dziesmu un deju svētki „Debesis tik zilas...”. Savukārt 2. jūnijā no plkst. 12:00 Vienības laukumā muzikālajā programmā „Dejas stāsti cauri gadsimtiem” skatītājiem būs iespēja sekot līdzi dejām no viduslaikiem līdz pat mūsdienām. 2. jūnijā plkst. 19 Pils parka estrādē norisināsies Vidzemes Dziesmu svētki, bet plkst. 22:00 turpat sāksies nakts balle kopā ar pūtēju orķestri „Cēsis” un brāļiem Auzāniem. Savus stāstus ar garšu būs sagatavojušas arī Cēsu pilsētas kafejnīcas. Būs speciāli svētkiem veidotas šovprogrammas ar pusdienu maltītes gatavošanu brīvdabā, saldo šokolādes strūklakas atklāšanu gardēžiem, izsmalcinātu saldējuma kokteiļu degustāciju un jauno literātu dzejas un prozas lasījumiem āra terasēs. Pilsētas viesus uz krāšņajiem svētkiem no Rīgas vizinās speciāls vilciena vagons, kurā dziesmas un stāsti pasažieriem skanēs līdz pat Cēsīm. Plašāka informācija Cēsu mājaslapā .Ieeja lielākajā daļā pasākumu bez maksas.

Leļļu teātrī Skroderdienas Silmačos
 

2. jūnijā plkst. 18.30 Leļļu teātris, turpinot tradīciju, aicinās skatītājus laikus notvert Jāņu sajūtu vienā no saviem savdabīgākajiem iestudējumiem – izrādē «Skroderdienas Silmačos». Rūdolfa Blaumaņa tēli te pārtapuši amizantos, raksturos niansētos mājdzīvniekos. Ragi un radziņi, astes un astītes, šņukuri un pakavi nebūt netraucē uzplaukt cilvēciskām kaislībām. «Skroderdienas Silmačos», kas Latvijas Leļļu teātrī tika iestudētas 2007. gadā, saņēmušas ne tikai «Spēlmaņu nakts» žūrijas specbalvu par netradicionālu pieeju klasikas interpretācijai, bet arī žilbinošas skatītāju atsauksmes. Iestudējuma režisori Kārlis Auškāps un Valdis Pavlovskis ievērojuši Blaumaņa tradīciju, jo galvenais mērķis, veidojot šo leļļu izrādi, bijis sagādāt skatītājiem patīkamu atpūtu un jautru izklaidi. Izrādes dziesmas aranžējis Valdis Zilveris, bet lomās iejuties viss Leļļu teātra aktieru zieds. Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs vai bilesuparadize.lv.


Tautas bumbas festivāls ar šova Okartes skatuve jauniešiem


2. jūnijā plkst. 10 kinopilsētā „Cinevilla” Tukuma novadā „Kanāls2” piedāvās pirmo Tautas bumbas festivālu Latvijā. Tajā būs iespējams pārbaudīt savu veiklību, spēlējot tautas bumbu un cīnoties par galveno balvu – Ls 1000. Mērķis ir arī uzstādīt Latvijas rekordu tautas bumbā spēlētāju skaita ziņā. Festivālā jebkurš varēs atkal uzspēlēt kādu no savām mīļākajām bērnības spēlēm – lēkt ar gumiju, spēlēt kvadrātus vai izlēkt klasītes. Mūziķi uz „Kanāla2” skatuves parūpēsies par īsto atmosfēru, bet atvilkt elpu pēc kārtīgas spēles varēs atpūtas zonā. Nav aizmirsts arī par pašiem mazākajiem, kurus sagaidīs pārsteigumi, kamēr vecāki spēlēs tautas bumbu vai vienkārši pavadīs laiku svaigā gaisā.. Atskatu uz pasākumu varēs vērot plkst. 21 „Kanālā2”. Biļetes „Biļešu servisa” kasēs vai bilesuserviss.lv


Dzintaru koncertzāles atklāšana


1. jūnijā plkst. 19:00 notiks Dzintaru koncertzāles atklāšanas koncerts, kurā savu jauno koncerttūri sāks «The Nordic Symphony Orchestra». Ziemeļu simfoniskais orķestris, kura sastāvā ir dalībnieki no desmit valstīm, diriģentes Anu Tali vadībā uzstāsies ar programmu «Nordic Stars». Koncertā piedalīsies solisti – Tomass Kapuns (flauta, Austrija), Fabians Mencels (oboja, Vācija), Ints Dālderis (klarnete, Latvija), Sergejs Goršenko (vijole, Krievija), Andrejs Dogadins (alts, Krievija), Indreks Vauss un Prīts Aimla (Igaunija), Janne Pulkinena (fagots), kā arī Endijs Renemanis un Jānis Maļeckis (klavieres, Latvija). Programmā iekļauti V. A. Mocarta, A. Vivaldi, J. S. Baha, V. Bellīni, Ž. Masnē, E. Tubina, E. Elgāra, J. Brāmsa, E. Grīga, J. Halvorsena, Ā. Koplenda, D. Šostakoviča, G. Sviridova un S. Renemaņa skaņdarbi. Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs vai bilesuparadize.lv.


Arta Gāgas koncerti


Sestdien, 2. jūnijā plkst. 19:00 Valmieras džeza klubā „Parks” un pirmdien, 4. jūnijā plkst. 20:00 Rīgā, kafejnīcā „DAD Cafe” ar jūnija mēnesim īsti atbilstošu repertuāru - latviešu tautasdziesmām popa un džeza apdarēs uzstāsies Arta Gāgas kvartets - sastāvs, kurā uz šo projektu pazīstamajam saksofonistam pievienojies pianists Uri Gincels (Uri Gincel) no Izraēlas, kontrbasists Šons Pentlands (Sean Pentland) no Lielbritānijas, afroamerikāņu bundzinieks Ēriks Vons (Eric Vaughn) no ASV, kā arī ģitārists Artūrs Kutepovs no grupas „Labvēlīgais Tips”.

Vairākkārtējais Latvijas Mūzikas ierakstu Gada Balvas laureāts, saksofonists, komponists un aranžētājs Artis Gāga savā radošajā darbībā jau sen ir spēris soli ārpus klasiskās mūzikas rāmjiem, izmēģinot spēkus dažādos mūzikas stilos un īpašu vietu atvēlot improvizācijai. Gāga uzstājies kā solists kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Latvijas Nacionālās operas orķestri un citu valstu simfoniskajiem orķestriem. Mūziķis koncertējis Japānā, ASV, Kanādā un daudzās Eiropas valstīs.

Koncerti Rīgā un Valmierā ir unikāla un pagaidām pirmā un vienīgā iespēja dzirdēt šos mūziķus Latvijā. Ieejas maksa uz koncertiem Ls 5.


Baltijas praida kino dienas


Baltijas Praida nedēļas ietvaros notiks virkne dažādu pasākumu. To starpā norisināsies arī ikgadējās LGBT kino dienas kinoteātrī K-Suns. Visas Baltijas Praida 2012 LGBT kino dienu filmas tiks demonstrētas bez maksas.

1. jūnijs

18:00 Mīlestība caur kameras lēcu (I shot my love (2009 | Izraēla, Vācija)

Septiņdesmit gadus pēc tam, kad viņa vectēvs aizbēg no nacistu Vācijas un Palestīnu, izraēliešu dokumentālo filmu režisors Tomers atgriežas savu senču dzimtenē, lai prezentētu savu filmu „Papīra lelles” Berlīnes starptautiskajā filmu festivālā, kur satiek vīrieti, kas izmaina viņa dzīvi. Šis 48 stundu ilgā mīlas dēka izvēršas nozīmīgās attiecībās starp Tomeru un Andreu, vācu dejotāju. Kad Andreas nolemj pārvākties uz Telavivu, viņam ne tikai jāsadzīvo ar savu jauno partneri, bet arī jāsaprot ikdienas dzīve Izraēlā.
Tomera māte, vācu imigrantu atvase, ir dzimusi un uzaugusi neliela izraēliešu ciematā, kur viņa uzaudzinājusi piecus dēlus. Viens pēc otra viņas dēli pamet valsti, ko viņa un viņas ģimene palīdzēja uzbūvēt, tāpēc viņa mēģina kontrolēt sava vienīgā Izraēlā palikušā dēla dzīvi. „Mīlestība caur kameras lēcu” ir personīgs, bet universāls mīlas stāsts, kas seko līdzi attiecībām starp režisoru, viņa draugu un viņa izraēliešu māti.

19:30 Dzimtas koks (L’arbre et la forêt (2010 | Francija)

Kad Frederiks, savas ģimenes galva un patriarhs, neierodas uz sava dēla Čārlza bērēm, viņa dzīvi palikušais dēls un mazmeita, traģēdijas sašauti, gaida no viņa paskaidrojumus. Bet Frederika iemesli un sāpīgais noslēpums, ko zinājis vienīgi viņa mirušais dēls, draud sagraut visas ģimenes pamatus. Apveltīta ar izcilu dziļumu un pašpārliecinātību, šī aizkustinošā drāma vaicā – kā ģimene ietekmē mūsu dzīves un vai ir iespējams izlauzties no dzimtas pagātnes, kas ierakstīta dzimtas koka saknēs?

21:30 The Rocky Horror Picture Show (1975 | Lielbritānija, ASV)

Pirms filmas - lekcija par LGBT pop-kultūras vēsturi mūziklos un kino. Jaunlaulāto pāra Breda un Džanetas mašīna piepeši apstājas, un, meklējot iespējas turpināt ceļu, abi ieklīst Doktora Frenkenfurtera pilī, kur norisinās ikgadējais Trannseksuāļu planētas viesu pasākums. Tajā Frankenfurters atklāj savu jauno radījumu, jaunu vīrieti, absolūtās baudas būtni, Adoni, ko nosaucis par Rokiju Hororu. Nakts laikā, doktors mēģina savaldzināt gan Bredu, gan Dženetu, turklāt pilī ierodas doktors Everets Skots, kas meklē savu dēlu Ediju, ko, kā izrādās, ir nogalinājis Doktors Frenkenfurters. The Rocky Horror Picture Show ir ārkārtīgi grandioza vizuālā un muzikālā satīra par šausmu filmu un zinātniskās fantastikas zelta laikiem.


Amber un Stībeļa koncerts atklās Origo Summer Stage


Piektdien, 1.jūnijā Origo Stacijas laukumā ar Jāņa Stībeļa, Amber un Jazz band koncertu tiks atklāts ikgadējais vasaras kultūras aktivitāšu centrs „Origo Summer Stage” trešā sezona. Tieši šeit – pašā Rīgas sirdī – ikvienam rīdziniekam un pilsētas viesim vasaras garumā bez maksas būs iespēja sajust nozīmīgāko festivālu garšu, kā arī sastapt lielākās Latvijas un Ārzemju zvaigznes.

Pulksten 16:00 koncertu sniegs enerģiskais Rīgas Doma Kora skolas Džeza nodaļas 1. un 2. kursa Jazz Band. Ansamblis spēlējot ievēro ne tikai džeza mūzikas skaņdarbus, bet arī aranžē populārās mūzikas skaņdarbus un izpilda arī r’n’b un funk stila mūziku. Jau 17:15 ar akustisko koncertu „Una Noche Mas” uzstāsies dziedātāja Amber. Skanēs zināmas un mazāk pazīstamas dziesmas spāņu, portugāļu un itāļu valodā, kā arī instrumentāli skaņdarbi Aivara Hermaņa un Raimonda Macata aranžējumos. Savukārt, 18:15 „Origo Summer Stage” skatītājus ar koncertu priecēs viens no romantiskākajiem Latvijas mūziķiem – Jānis Stībelis. Pasākumu vadīs mūziķis Ingus Ulmanis.
"Origo Summer Stage jau ir kļuvusi par tradīciju pilsētas kultūras dzīvē. Šajā projektā ir piedalījušās mūsmājas un pasaules slavenas zvaigznes. Ar prieku piedalos trešās sezonas atklāšanā, jo šāda iniciatīva - darīt pieejamāku kvalitatīvu mūziku Rīgas iedzīvotājiem ir ļoti atbalstāma. Atklāšanas koncerta noslēgumā es izpildīšu vasarīgas dziesmas no sava jaunā albuma "Summer City" un tādējādi centīšos iekustināt cilvēkus šim gadalaikam, kurā var notikt jebkas - sākot ar mīlestību un ballītēm, līdz pat sociāli nozīmīgiem notikumiem," saka festivāla atklāšanas koncerta mākslinieks Jānis Stībelis.


Brīvdabas izrāde no Itālijas


1. jūnijā Rīgā brīvdabas izrādes sniegs ceļojošais muzejs no Itālijas „Amatnieki ielās”. Tas iepazīstina ar Itālijas amatniecības tradīcijām, skanīgām tautas melodijām un autentiskiem amatnieku darbarīkiem, seno arodu prasmes publikai demonstrējot krāšņā uzvedumā pilsētu centrālajos laukumos un skvēros. Muzeja grupa „Amatnieki ielās” dibināta 1985. gadā un iestudējusi jau 302 izrādes 11 Eiropas valstīs, kā arī viesojusies Meksikā, Kanādā, Argentīnā, Brazīlijā, Austrālijā un ASV. Plkst. 16:00 izrādes dalībnieki sāks amatnieku gājienu no Brīvības pieminekļa cauri Vecrīgai pa Kaļķu ielu uz Doma laukumu, Līvu laukumā piesaistot publikas uzmanību ar dziesmām un dejām. Plkst. 16:30 Doma laukumā rīdziniekus sveiks Itālijas vēstnieks Latvijā Džovanni Polizi un apsveikuma vārdus sacīs Rīgas domes pārstāvji. Plkst. 17:00 Doma laukumā sekos muzikāli teatralizēts uzvedums, kurā uzstāsies 40 dalībnieki - amatnieki un tirgotāji. Otrajā uzveduma daļā spēles laukumā ienāks arī mūziķi un dziedātāji, aicinot ikvienu pievienoties dejā un dziesmā. Trešā izrādes daļa veltīta amatnieku un tirgotāju atpūtas brīdim ar senām rotaļām un spēlēm, dziedāšanu, dejošanu un tērzēšanu. Savukārt 2. un 3. jūnijā „Amatnieki ielās” viesosies Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā. Pilsētas laukumos uzvedums skatāms bez maksas, muzejā – par tā cenām.


Kašers dziedās un dejos bezmaksas bērnu svētkos


Neredzētos un trakos, paša modelētos tērpos jaunā TV zvaigzne Kašers (Kaspars Blūms-Blūmanis) piedalīsies bērnu jampadracī, 2. jūnijā universālveikalā Elkor Plaza, Brīvības gatvē 201.

Bezmaksas pasākumā bērniem par godu Starptautiskajai bērnu aizsardzības dienai un vasaras sākumam no pulksten 12.00 līdz 17.00 par brīvu būs pieejama cukurvate, savukārt jaunie mākslinieki, kuri uzzīmēs savas ģimenes karogu, varēs mieloties ar saldējumu. Pasākuma organizētāji nodrošinās papīru un zīmuļus, lai ikviens varētu radīt tieši tādu karogu, kā vēlas.  Izklaidējoši sportiskās programmas ietvaros būs dažādas jautras atrakcijas – multiplikācijas filmu seansi, bērnu modes skate (pulksten 14.00), velotriāla, ielu vingrotāju, skrituļslidotāju paraugdemonstrējumi un vizināšanās zirga vai ponija mugurā.

Laukumā pie Elkor Plaza būs ierīkota dzīvnieku pilsētiņa, kurā pie bērniem viesosies desmit trusīši, gailis Peķa, nūtrija Kleopatra, kazlēns Fredis, sivēns Hrjuša un citi dzīvnieki.
Bērnus aicinās uzcelt augstāko torni, piedaloties LEGO konkursā. Programmā arī konkurss – jautrā pielaikošana Pats sev stilists, – nebijusi iespēja bērniem ieģērbties un nofotografēties pašu izvēlētos tērpos no universālveikala Elkor Plaza apģērbu klāsta.


Latvijas labākie dejotāji pulcējas Liepājā


2. jūnijā plkst. 18:00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē notiks koncerts «Latvijas labākie dejotāji», kurā piedalīsies Latvijā un pasaulē atzīti un godalgoti dejotāji. Kopumā koncertā piedalīsies septiņu deju stilu pārstāvji, katrs ar trīs paraugdemonstrējumiem: sporta dejas piedāvās Eiropas čempioni un vairākkārtēji Latvijas čempioni Vjačeslavs Višņakovs un Terēza Kižlo, ar standartdejām priecēs Eiropas Kausa finālisti un trīskārtējie Latvijas čempioni Andrejs Rogovenko un Anna Vorončuka, mākslas vingrošanu pārstāvēs starptautiskas klases sporta meistare un pieckārtēja Latvijas čempione Olga Gusarčuka, Argentīnas tango piedāvās pieredzējušākais tango pāris Latvijā - Zigmunds Āboliņš ar partneri Margitu Antonovu, salsu dejos Mihails Gubenko un Aļina Pavlova, kuri ir «Salsas maratona 2011» uzvarētāji un ir arī pirmie pasniedzēji Latvijā, kas savus audzēkņus iepazīstinājuši ar tādiem deju žanriem kā cuban son, pachanga un cuban rumba, rokenrola pārstāvji būs Aivars Teteris ar Rūtu Teteri-Bērziņu, kuri ir dejotāji ar divdesmit piecu gadu pieredzi, kā arī daudzkārtēji Latvijas čempioni un vairāku Pasaules čempionātu dalībnieki, savukārt stepu piedāvās Māris Pūris, kurš ir pirmā Latvijas čempiona titula ieguvējs Atklātajā Latvijas stepa dejas čempionātā 2009. gadā, kā arī pirmais, kurš rīkoja stepa dejas festivālu Latvijā. Biļetes «Biļešu servisa» kasēs vai bilesuserviss.lv.


Tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus2. un 3. jūnijā no plkst. 10:00 līdz 17:00 Brīvdabas muzejā norisināsies gada lielākie amatniecības svētki - Tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus. 42. gadu pēc kārtas jūnija pirmajā nedēļas nogalē Brīvdabas muzejā pulcējas tautas lietišķās mākslas studijas un amatnieki no visas Latvijas, lai divu dienu laikā ar savu gada veikumu iepazīstinātu apmeklētājus. Līdztekus amatniecības izstrādājumiem gadatirgū iespējams iegādāties arī vietējo pārtikas preču ražotāju produkciju - mājas sierus, kūpinājumus, vīnu un citus gardumus. Līdztekus tautas deju ansambļu Aspazija, Dardedze, Ačkups, Austris», Latve, Kamolītis, Ežuks, Grieži un Rīgas Danču kluba priekšnesumiem Rietumu estrādē un Lībiešu sētā uz Jāņu tradīciju skolu aicinās folkloras kopas Laiva un Skandinieki. Ar uzvedumu „Le Arti per Via” Kurzemes zvejniekciema pļaviņā abas gadatirgus dienas no plkst. 12:30 līdz 16:00 uzstāsies arī ceļojošais muzejs no Itālijas”Amatnieki ielās”. Ieeja par muzeja cenām – pieaugušajiem Ls 3.


Starptautiskais džeza festivāls Siguldā


2. jūnijā no plkst. 15:00 Siguldas Livonijas ordeņa pils estrādē otro reizi notiks starptautiskais džeza festivāls Sigulda Jazz. Tajā līdz pat pusnaktij uzstāsies dažādas stilistikas džeza mūziķi. Turpinot tradīciju, arī šā gada festivālā būs baudāmi vairāki unikāli projekti. Piemēram, pašmāju funk grupas „Very Cool People” koncertprogramma kopā ar vācu trompetistu Kristofu Ticu (Christoph Titz) vai Arta Gāgas projekts kopā ar Uri Gincelu (Uri Gincel) no Izraēlas, Šonu Pentlandu (Sean Pentland) no Lielbritānijas un Ēriku Vonu (Eric Vaughn) no ASV, kurā tiek izpildītas latviešu tautasdziesmu apdares. Uz skatuves kāps arī Juris Kristons, Aivars Hermanis un Vilnis Krieviņš projektā „Spectrum Tribute”, lai nospēlētu visu Billija Kobema albumu „Spectrum”. Festivālu kuplinās arī Raimonda Macata kvintets „RM5”, kā arī dzīvās un elektroniskās mūzikas saliedētāji ‒ grupa „S&T Syndicate”. Savukārt par „Hammond” ērģeļu piederību džeza festivālam pārliecinās kolektīvs „FunCOOLio”. Ģitārspēles meistaru Aivara Hermaņa un Mārča Auziņa izpildījumā varēs izjust ģitāras neilona un metāla stīgu skaņas kontrastu, ko papildinās Raimonds Macats (elektročells) un Ainis Zavackis (perkusijas) kopīgā projektā „18 stīgas”. Festivāla noslēgumā ar īpašu programmu un viesiem uzstāsies bigbends „Mirage”. Paralēli festivāla koncertiem džeza kinozālē Jaunās pils telpās tiks rādītas cikla „All You Need Is Love” dokumentālās filmas par modernās mūzikas un džeza attīstību līdz pat mūsdienām. Plkst. 01:30 uz Rīgu dosies „A vilciens”, kurā uzstāsies „Trio Retro Limited”.  Biļetes „Biļešu servisa”  kasēs vai bilesuserviss.lv.

Mūzikas un mākslas festivāls Koknesē


2. jūnijā no plkst. 12 Kokneses parka estrādē norisināsies mūzikas un mākslas festivāls „Infinitus”, kura galvenie uzstājmākslinieki būs „Credo”, „Oranžās brīvdienas” un „Double Faced Eels”. Uzstāsies arī „Gapoljeri”, „Crazy Dolls”, „Karavan” (Baltkrievija), „Deeper Upper” (Lietuva) un „Avi” (Austrālija). Paralēli būs iespēja apmeklēt arī DJ telti, kurā spēlēs DJ Vidmant Maliken, DJ Mechanic Being (Francija), DJ Morra u.c. Notiks arī jauno grupu konkurss, kurā piedalīsies desmit grupas: «Arkādija», «Minstrels», «Fire Exit», «The Citizens» un «SmiND» no Rīgas, «Useful» no Ogres, «Tonick» no Cēsīm, «Ar basām kājām» no Skrīveriem, kā arī «Pogainie» un «Nepilns litrs» no Kokneses. Festivāls «Infinitus» Koknesē tiek organizēts jau piekto gadu un tā programmā iekļautas gan muzikālas, gan aktīvas, sportiskas un radošas aktivitātes bērniem un pieaugušajiem. Plašāka informācija festivāla mājaslapā (sk. raksta resursus). Biļetes «Biļešu servisa» kasēs vai bilesuserviss.lv.


Slīteres ceļotāju dienas


2. un 3. jūnijā Dundagas novadā jau trešo gadu pēc kārtas notiks Slīteres ceļotāju dienas, kas ikvienu aicina pavadīt mežu un divu jūru elpas pilnas dienas Slīteres nacionālajā parkā, Līvu krastā un visā Dundagas novadā. Izvēles un kombināciju iespējas ir plašas: 23 dažādi maršruti (kājām, ar velosipēdiem, ar armijas auto, ar laivām un jūras velosipēdiem), 17 radošas darbnīcas, 14 veidu degustācijas un 16 apskatāmi tūrisma objekti. Jau tradicionāli šajā notikumā būs iespēja dziļāk un plašāk iepazīt Slīteres nacionālā parka un visa Dundagas novada dabas un kultūrvēstures vērtumus pieredzējušu vietējo un viesu gidu vadībā, kā arī darbnīcās, degustāciju vietās un atvērtajos objektos. Īpašu akcentu ceļotāju dienās šogad ienesīs 2. jūnijā notiekošie Dundagas pils svētki «Dzīvo zaļāk!». Visas dienas garumā notiks koncerti, kuros dziedās un dejos ne tikai dundadznieki, bet arī viesi no citām Latvijas pilsētām. Plkst. 20 pils parkā notiks grupu «Putnu balle» un «PeR» Mārtiņa Freimaņa dziesmu koncerts, kam sekos arī zaļumballe kopā ar grupu «Liepavots». Cena atkarīga no izvēlētā dalības veida.

Grupas „Knīpas un knauķi” koncerts


1. jūnijā plkst. 18 koncertzālē «Palladium» būs skatāms Rīgas Latviešu biedrības bērnu vokālās studijas «Knīpas un knauķi» Latvijas tūres noslēguma koncertuzvedums «Mūsu mammai un tētim». «Knīpas un Knauķi» grupas «Cīrulīši», «Bezdelīgas», «Zīlītes» un «Urdaviņas» (vadītājas Edīte Putniņa, Sanita Sējāne un Jonita Štoma) uzstāsies kopā ar solistiem un mūziķiem Andri Sējānu, Robertu Rasu, Anriju Grinbergu un Leonu Sējānu. Video zīmējumu māksliniece - Margrieta Dreiblate. Koncertuzvedumā skan Andra Sējāna un Jāņa Ķirša dziesmas, kas iegūstamas arī CD formātos: «Dziesmiņas ar desiņām» un «Kad mūsu nebij' mājās». Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs vai bilesuparadize.lv.


Grupas „Iļģi” koncerts


1. jūnijā plkst. 19 Klintaines pagasta Liepkalnos uzstāsies pašmāju postfolkloras apvienība «Iļģi». Šogad Ilgas Reiznieces vadītā mūziķu grupa sākusi īpašu koncertu ciklu ģimenēm. Šāds vasaras ieskandināšanas koncerts gaidāms arī Pļaviņu novada Liepkalnos. Pirmo reizi «Iļģi» muzicēs uz skatuves Daugavā, tāpēc koncerta apmeklētājiem līdzi ieteicams ņemt spilvenus vai segas sēdēšanai zālītē. «Iļģu» koncerts būs divās vai pat trīs daļās. Skanēs latviešu tautasdziesmas un instrumentālās kompozīcijas. Katrā daļā būs īpašas dziesmas mazajiem klausītājiem (ar līdzi darbošanos). «Iļģiem» šoreiz palīdzēs Kokneses rotaļu un danču kopa «Skutelnieki». Ja sapulcēsies lustīgi skatītāji, koncerts beigsies ar dančiem. Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs vai bilesuparadize.lv.

Brīnumskapja ceļojums vasarā


2. jūnijā plkst. 16:00 Aizkraukles kultūras namā un 3. jūnijā plkst. 14:00 Saulkrastu sporta centrā Latvijas minitūri ar savu jauno programmu uzsāks profesionālu mūziķu projekts bērniem «Brīnumskapis». Pērn «Brīnumskapja» pirmā programma izpelnījās gan publikas, gan ekspertu atzinību. Arī jaunā programma ir kā īsts pārsteigums ne tikai bērniem, bet arī viņu vecākiem. Koncerts ir kā izrāde un tajā ir jauni varoņi un jauni stāsti. Noteikti neizpaliks arī Kaķītis Laķītis un Māsiņas Puteklītes, nemaz nerunājot par pārējiem jau iemīļotajiem «Brīnumskapja» varoņiem. Koncertos piedalās Ingus Ulmanis, Anrijs Grīnbergs, Roberts Rasa, Baiba Vanaga u.c. Biļetes «Biļešu paradīzes» kasēs vai bilesuparadize.lv.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Vārds

2012-06-01 10:18:26

Ziņot

71 gada vecumā vēl strādāt dārzā? cepuri nost!

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (4)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv