Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs

Rasa, Rasma, Maira

Visi autora raksti

Piektdiena, 8. jūnijs (2012) 11:00

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv lasītājiem iesaka Jānis Vaišļa (11)

Puaro.lv

Intervijā portālam Puaro.lv viens no Latvijas slavenākajiem piedzīvojumu meklētājiem, pasaules apceļotājs, uzņēmējs, psihologs, seksologs un Eirovīzijas veterāns Jānis Vaišļa iesaka oriģinālus veidus, kā aktīvi aizvadīt brīvās nedēļas nogales.

„Šī nedēļas nogale, sākot ar sestdienas pēcpusdienu, būs silta un saulaina – tiek solīti +20 grādi. Tieši tāpēc laiks jāpavada ārpus mājas un dzīvokļa sienām. Viens no efektīvākajiem variantiem, kā izmantot šo brīvo laiku, ir doties veloizbraucienā ārpus pilsētas,” mudina Jānis Vaišļa. „Tie, kuriem šādas aktivitātes ne visai iet pie sirds, var doties uz kādu brīvdabas pasākumu vai vēlreiz iziet aplīti pa Vecrīgas ielām, lai atminētos, kā izskatās vācu un angļu tūristi.”

Uzņēmēja iecienītākie velomaršruti esot Tukuma puse – jūras krasts gan Enguri – un Ķemeri. „Sākumā ar vilcienu var aizbraukt līdz Ķemeriem, tad sēsties uz velosipēda un doties izbraucienā gar jūras krastu, kur arī pārnakšņot teltī vai kādā kempingā. Otrajā dienā var paviesoties arī Cinevillā, tad doties uz Tukuma staciju, lai ar vilcienu nokļūtu mājās.”

Galvenais, šādos izbraucienos jāatceras paņemt līdzi naudu. „Viss pārējais ir mazsvarīgs. Jo vairāk piedzīvojumu, jo labāk. Jāpārtiek no jūras butēm un tā, ko var nopirkt mazos tirdziņos. Jāizbauda process līdz maksimumam. Sestdienas vakarā var apmeklēt arī kādu vietējo zvejnieku krogu, kurā vēlāk dabūt pa muti no vietējiem,” viņš nosmej.

Pats Vaišļa šīs brīvdienas cer veltīt bijušajiem klasesbiedriem, kuri apņēmušies noorganizēt laivu braucienu. „Lai arī man nedēļas nogalē jāstrādā, ceru atrast brīvu brīdi, lai piedalītos šajās aktivitātēs.”

Tiem, kuriem draugu un radu lokā ir pamatskolas absolventi, pasaules apceļotājs iesaka ar dāvanu izvēli neiespringt: „Dāviniet naudu! Lai sāk krāt vecumdienām, jo šajā valstī uz garantijām vecumdienās paļauties nevar. Kā ierasts, varam uzticēties tikai paši sev.”


Jānis Vaišļa grupas Mad Show Boys sastāvā šī gada Eirovīzijas atlasē


BRĪVDIENU CEĻVEDIS
 

Vērmanes dārzā notiek pasākums "Svētki visām paaudzēm"


Visu paaudžu cilvēki sestdien, 9.jūnijā no pulksten 12.00 līdz 16.00 tiek gaidīti Vērmanes dārzā, lai piedalītos bezmaksas radošajās darbnīcās, uzzinātu par desmit dažādām nevalstiskajām organizācijām un jautri un aktīvi pavadītu laiku visi kopā. Pasākuma mērķis uzsvērt ģimenes kā visas paaudzes apvienojošās vienības lomu un vērtību bērnu attīstībā un sabiedrības saliedētības veicināšanā.

Četru stundu garumā desmit teltīs un blakus tām varēs darināt rotas, filcēt, veidot maskas, krāsot sejas, veidot tautiskus zīmējumus un ornamentus, piedalīties polimērmāla modelēšanas un dekupāžas darbnīcās vai piedalīties foto un videodarbnīcās, ilustrēt pasakas, skatīties multfilmas bērniem, pieaugušajiem un ģimenēm, visa ģimene varēs piedalīties „Star team” deju spēlē vai mācīties slāvu tautas rokdarbus - „vicinanku” darbnīcā vai iepazīties ar www.iespejukarte.lv un saņemt juridiskas konsultācijas.

Nevajag baidīties no lietus, jo visas desmit organizācijas organizēs darbu teltīs un zem lietussargiem, lai iepazīstinātu ar savu darbību starpkultūru integrācijas jomā un aicinātu dalībniekus iesaistīties arī pašu nevalstisko organizāciju darbā.

Interaktīvais pasākums Vērmanes dārzā „Svētki visām paaudzēm” notiek projekta “Sadarbības platformas un starpkultūru dialoga veidošana Latvijā” ietvaros, kuru kopīgi īsteno Rīgas Latviešu biedrība sadarbībā ar Latvijas Bērnu forumu, Latvijas Dzimumu līdztiesības apvienību, Jaunatnes organizāciju apvienību „IMKA Latvija”, biedrību „Goraļ”, biedrību „Latvijas Šovu mākslas asociācija”, Latvijas Krievu kultūras biedrību, fondu „Mirdzošs Austras koks”, Pilsoniskās sabiedrības attīstības fondu un Slāvu mūzikas biedrību „Sozvučije” un, kas tiek atbalstīts Eiropas Savienības Trešo valstu valstspiederīgo integrācijas fonda programmas ietvaros.

Projekta “Sadarbības platformas un starpkultūru dialoga veidošana Latvijā” mērķis ir atbalstīt nevalstisko organizāciju attīstību, izveidojot platformu apspriedēm ar trešo valstu valstspiederīgajiem, dialogam starp dažādu kultūru, ticību un reliģiju kopienām, nodrošinot informatīvos resursus, paaugstinot mazākumtautību un citu organizāciju potenciālu, kompetenci un īstenojot kultūras aktivitātes trešo valstu pilsoņu integrācijai Latvijā un iesaistei esošajās nevalstiskajās organizācijās.

Baltijas Jauniešu festivāls


9. jūnijā Arēnā Rīga norisināsies Baltijas Jauniešu festivāls 2012 – lielākais ticību apliecinošas mūzikas festivāls Baltijā.

Uzstāsies grupa Newsboys, kuras solists Maikls Taits (Michael Tait) ir leģendārās grupas DC Talk bijušais dalībnieks, kā arī Maikls V. Smits (Michael W. Smith), kura kontā ir vairākas Gramy balvas, pārsteidzošie Paracute Band no Jaunzēlandes, kā arī Flammo un Rebecca Kontus (Igaunija), GYVAI (Lithuania), Vēstniecība, Valdis Indrišonoks & Grupa (Latvija) un Patlis Band (Baltkrievija).

Pārstāvot dažādus mūzikas stilus, mūziķu sniegums kopā ar īsu Franklina Grehema  uzrunu (Franklin Graham) paudīs vēstījumu, kas var izmainīt tavu dzīvi.

Nepalaid garām unikālu iespeju būt klāt pirmajā Baltijas Jauniešu festivālā! Ieeja bezmaksas!

SĀKUMS PLKST. 14:00 un 20:00


Igo jubilejas koncerts "Mani 50"


Dziedātājs, mūziķis un daudzpusīgais mākslinieks Igo, kura vārds ir kā latviešu mūzikas kvalitātes zīmols, šogad svinēs apaļu jubileju, ko krāšņi atzīmēs ar 3 koncertu ciklu, kuram dots nosaukums „MANI 50”. Koncerti notiks 9. jūnijā Cēsīs, 17. jūnijā Dzintaru koncertzālē- Jūrmalā, bet īpaša jubilejas dāvana pazīstamajam dziedātājam būs koncerts dzimtajā pilsētā Liepājā, Igo dzimšanas dienā - 29. jūnijā.

Igo jubilejas koncerti būs grandiozi ne tikai ar to, ka tajos piedalīsies populārā dziedātāja skatuves kolēģi, ar kuriem mūziķis sadarbojies savas karjeras laikā, bet arī tautā tik ļoti mīlētie un leģendārie latviešu komponisti, kas iedvesmojuši Igo gan uz skatuves, gan dzīvē un radījuši skaņdarbus tieši Igo dziedājumam.

Savu dalību jubilejas koncertos jau tagad apstiprinājuši komponisti - Raimonds Pauls, Zigmars Liepiņš, Jānis Strazds,  operdziedātāja Evija Martinsone, dziedātāji- Zigfrīds Muktupāvels, Andris Ērglis, Artis Dvarionas, talantīgā un virtuozā koklētāja Laima Jansone, saksofonists Zintis Žvarts, grupa „Remix” u.c., kā arī Vidzemes kamerorķestris diriģenta Andra Veismaņa vadībā, izpildot skaņdarbus, ko  aranžējis ilggadējs Igo skatuves kolēģis,  pianists Juris Kristons.

Igo jubilejas koncerts paredzēts divās daļās un tajā varēs dzirdēt ne tikai tautā tik ļoti mīlēto Igo zelta repertuāru un jaunāko veikumu, bet arī mūziķa savulaik izpildītos skaņdarbus no Z.Liepiņa rokoperas „Lāčplēsis”, operas „Parīzes Dievmātes katedrāle” un 90. gadu nogalē tapušā Jāņa Lūsēna muzikālā cikla „Kā maigi dzelošs rožu krūms”, kura pamatvērtība ir rosināt un balstīt latviešu tautas patriotisma izjūtu.
Igo jubilejas koncerti „MANI 50”:

Cēsu Pils parka estrādē, šī gada 9. jūnijā, plkst.20.00 (ieeja no plkst. 19:00);

Dzintaru koncertzālē, šī gada 17. jūnijā plkst. 20:00 (ieeja no plkst. 19:00);

Liepājas koncertdārzā „Pūt, Vējiņi!” šī gada 29. jūnijā plkst. 20:00. (ieeja no plkst. 19:00);

Biļešu cenas: Ls 5,00- 20,00 Ls

Biļešu iepriekšpārdošana: «Biļešu Paradīze» kasēs un internetā «bilesuparadize.lv». 


Origo Summer Stage skanēs pasaulē populāri džeza skaņdarbi
 

Piektdien, 8.jūnijā Origo Stacijas laukumā ikgadējā vasaras kultūras aktivitāšu centra „Origo Summer Stage” ietvaros uzstāsies F.G & Jazz quintet.

F.G & Jazz quintet uzstāsies jau no pulksten 15:00 līdz pat 19:00. Pēc tam divas stundas pie Origo mūzikas ritmos kustēties liks DJ JAZZ, kurš mūziku „Origo Summer Stage” ietvaros spēlēs ceturtdienās visas vasaras garumā.

Grupas sastāvā F.G & Jazz quintet darbojas pieredzējuši mūziķi, kas ir muzicējuši un turpina sadarboties ar tādām Latvijā slavenām grupām un izpildītājiem kā Igo, Pits Andersons, Fomins un Kleins, The Hobos, Arnis Mednis, Los Amigos u.c. Grupas repertuārs ir visai plašs un daudzveidīgs – „Origo Summer Stage” ietvaros izpildīsim populārus skaņdarbus angļu valodā," stāsta grupas producents Valērijs Iņutins.

Kultūras aktivitāšu centrs „Origo Summer Stage” kā pilsētas spogulis Stacijas laukumā visas vasaras garumā piedāvā sajust un piedzīvot Latvijas nozīmīgāko vasaras pasākumu un festivālu garšu, uz vienas skatuves atspoguļojot Latvijas lielākos mūzikas festivālus – Imantdienas, Rīgas Ritmi, Saulkrasti Jazz, Summertime – aicina Inese Galante, Jaunais Vilnis. Iejūtoties vasarīgajā nedēļas nogales ritmā, ceturtdienu un piektdienu vakaros ikviens aicināts ērti iekārtoties kādā no vasaras kafejnīcām un ļauties dažādu DJ Jazz Master spēlētajiem mūzikas ritmiem vai dažādu jazz & blues, kā arī rock`n`roll izpildītāju priekšnesumiem. Savukārt 450 m2 plašajā brīvdabas galerijā visas vasaras garumā tiek izstādītas lielformāta foto izstādes, atspoguļojot Latvijas nozīmīgākajos svētkos un ikdienā tvertos mirkļus. Visi pasākumi baudāmi bez ieejas maksas.


Grupu "Bērnības milicija" un "Tesa" koncerts
 

8.jūnijā plkst. 20:00, Ģertrūdes ielas teātrī vienā koncertā izskanēs  divi atšķirīgi mūzikas stili - indie un smagā mūzika -, kuri caur latviešu neatkarīgo mūzikas apvienību Bērnības milicija un Tesa daiļradi ir sasniegušas jaunas šo žanru spēles manieres.

Šī gada vasaru Bērnības milicija un Tesa uzsāk ar kopīgu koncertu, kas ieskandinās drīzumā gaidāmos grupu albumus. Ilglaicīgās pastāvēšanas laikā mūziķi ir pārkāpuši katrs sava žanra ierastās un klasiskās spēles veidu robežas - Bērnības milicijas mūzika saglabā indie žanram tik raksturīgo vienkāršību un poētismu un ir papildināta ar enerģisku noteiktību. Savukārt grupas Tesa skaņdarbos mūziķi ir atteikušies no smagās mūzikas žanram tik raksturīgās un tehniski sarežģītās spēles tehnikas un šova elementiem, un jāteic pat pietuvinājušies shoegaze estētikai.

Koncertā Bērnības milicijai pievienosies viena no grupas pirmā sastāva dalībniecēm  Indra Lazdiņa, kā arī klausītājiem būs iespēja iepazīties ar fragmentiem no topošā video dziesmai “Pasaule ir neērta vieta”. Tieši šī Bērnības milicijas dziesma, vēl pirms trešā albuma iznākšanas, ir kļuvusi par vienu no klausītāju iemīļotākajām.


Pēdējo reizi būs iespēja noskatīties Pētera Čaikovska operu „Mazepa”


8. un 15. jūnijā Rīgas Operas festivāla ietvaros pēdējo reizi būs iespējams noskatīties Pētera Čaikovska operu „Mazepa” ar Modestu Pitrenu pie diriģenta pults. Galvenajās lomās – Edems Umerovs, Aira Rūrāne, Mihails Makarovs, Jeļena Vitmane, Krišjānis Norvelis.
Neprātīgas mīlas, varaskāres un politisku spēļu virpuļa centrā – Ukrainas kazaku harismātiskais vadonis Ivans Mazepa, bagātais Kočubejs un viņa skaistā meita Marija, kura pamet ģimeni, lai dotos pie Mazepas.

„Mazepas” librets veidots pēc Aleksandra Puškina vēsturiskās poēmas „Poltava” motīviem, taču šis iestudējums atbalso arī politiskās aktualitātes un kaislības mūsdienu Ukrainā. Ozrens Prohičs ir viens no vadošajiem Horvātijas režisoriem, kas veidojis spilgtus un novatoriskus uzvedumus Eiropas opernamos un teātros.

Rīgā „Mazepa” līdz šim uzvesta tikai divreiz. 1939. gadā 8. martā pirmizrādi piedzīvoja režisora Voldemāra Pūces un diriģenta Teodora Reitera veidotais uzvedums ar Romāna Sutas scenogrāfiju. Lomās – Ādolfs Kaktiņš, Milda Brehmane-Štengele, Jānis Niedra, Mariss Vētra, Herta Lūse un citi. Otro reizi „Mazepa” Rīgas operteātrī tika uzvesta 1953. gadā Nikolaja Vasiļjeva režijā, pie diriģenta pults – Rihards Glāzups. Mazepas lomu interpretēja Aleksandrs Viļumanis, Pēteris Grāvelis un Herberts Ozolītis, bet Mariju atveidoja Žermena Heine-Vāgnere, Vera Krampe un Regīna Māliņa.

Šis iestudējums (pirmizrāde - 2010.gada maijs) veidots sadarbībā ar Horvātijas.

Nacionālo teātri Zagrebā un saņēmis atzinīgas atsauksmes Balkānu presē. „Skatuviskajos risinājumos un ainās saglabāta mūzikas bagātīgā daudznozīmība. Vēsturiskā freska ir atdzīvojusies; no leģendas tā kļuvusi par muzikālu drāmu,” pēc pirmizrādes Zagrebā recenzijā Horvātijas mākslas laikrakstā „Vijenac” rakstīja kritiķis Davors Šopfs. 


Dailes teātrī pirmizrāde - Ādolfa Alunāna "Džons Neilands" atjaunojums


Teātra sezonas izskaņai tuvojoties, Dailes teātris saviem skatītājiem piedāvā Ādolfa Alunāna oriģināldramatiskās pasakas ar dziedāšanu „Džons Neilands” atjaunojuma izrādes. Sākot no 10. jūnija tikai 10 izrādēs atdzīvosies Dailes teātra leģenda par dzīvespriecīgo lielībnieku un aušu Džonu Neilandu. Izrāde ar Artūru Skrastiņu titullomā un Raimonda Paula neaizmirstamo mūziku tiks spēlēta ar pa daļai pavisam jaunām dekorācijām un pa daļai pavisam jauniem aktieriem.

Iepriekšējais „Džona Neilanda” iestudējums pirmizrādi piedzīvoja 1982. gadā, un līdz tā pēdējai izrādei 1988. gadā tika nospēlētas 165 izrādes, „Džonam Neilandam” kļūstot par vienu no visvairāk skatītajām un visilgāk spēlētajām Dailes teātra izrādēm.

Tāpat kā 1982. gada iestudējumu, arī izrādes atjaunojumu veido režisors Kārlis Auškāps. Lomas atveidos Artūrs Skrastiņš (Džons Neilands, veikala īpašnieks), Ieva Segliņa (Leontīne, viņa meita), Jānis Paukštello (Klumpočs, pilsētas balbieris), Intars Rešetins (Jurģis, augļotājs), Pēteris Liepiņš (Anspēka tēvs, vecs zvejnieks), Artis Robežnieks (Reinhards, viņa dēls), Rēzija Kalniņa vai Indra Briķe (Trīne, istabas meita), Ģirts Ķesteris (Griborskis), Mārtiņš Počs (Jākobsons), Harijs Spanovskis (Ierēdnis iz guberņas pilsētas), Ērika Eglija (Eisbeina kundze, kāda miesnieka sieva), Dainis Gaidelis (Kāds policijas ierēdnis) un Ivars Auziņš (Kāds sulainis). Izrādē nozīmīga loma ir Raimonda Paula mūzikai, un solo kvarteti dziedāšanas biedrībā šajā iestudējumā sastādīs Valdis Liepiņš (Felzners), Lauris Dzelzītis (Dreifelds), Gints Grāvelis (Bauers) un Kristaps Rasims (Upmans). Biedrības tapiera lomā būs Gints Žilinskis.

Izrādes scenogrāfiju arī šim „Džona Neilanda” iestudējumam veido Juris Dimiters. Kostīmu māksliniece ir Jurate Silakaktiņa - iepriekšējā iestudējuma tērpu mākslinieces Baibas Puzinas meita.

Kamerzālē 8. jūnijā skatītājiem būs iespēja satikt Dailes teātra vecākās paaudzes aktierus izrādē „Pirmā grēka līcis”, bet 9. jūnijā iepazīties ar teātra jaunāko mazās formas iestudējumu „Neprātīgā Zelda”.

Biļetes var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.


Buto dejas performances "āda āda tu mana melnā vārna" pirmizrāde


8. un 9. jūnijā plkst. 18:30 teātra “Dirty Deal Teatro” telpās notiks buto dejas studijas performances “āda āda tu mana melnā vārna”, kur autori pētīs dzīvi savā un citu ādā – izjūtas, sajūtas un semantisko nozīmi.

Civilizācijas āda kā steiga, trauksme, atkārtojums, informācijas blīvums, elektrības dūkoņa, drēbes, putekļi, svešatnība, vientulība. Dabas āda kā pirmatnējais kailums, vienība, rituāls, atbrīvošanās, jaunā dzimšana. Mēs balansējam starp abām ādām, veidojot un saglabājot savējo. Kā izskatās teicieni – “bez ādas”, “biezādains”, “novilkt ādu pār acīm”, “kas tev aiz ādas?”, “izbaudīt uz savas ādas”, “līst no ādas laukā” – ,  ja mēs uz tiem raugāmies kā uz psihofizisku izpausmi?

Buto ir Japānā 20. gs. 50. gadu beigās radusies laikmetīgās dejas forma un avangarda māksla. Šodien buto ir izplatījies visur pasaulē un ieguvis dažādas sejas – tas ir pieskaitāms arī pie fiziskā vai kustību teātra un multidisciplinārās mākslas izpausmēm. Buto uzrunā jutekļus, sajūtas un izjūtas, tas nav saprotams un lasāms “ar prātu vai loģiku”. Tā ir tēlu un simbolu ķermeniska, arhaiska valoda, kas iznirst no psihes dziļākajiem slāņiem. Ne velti buto dēvē par “ķermeņa arheoloģiju” – tur sastopamais var būt gan dievišķs, gan biedējošs.

Režija/horeogrāfija: Simona Orinska un Buto studijas dalībnieki: Ieva Putniņa, Anna Egle, Anda Hūna, Viktorija Eksta, Evarts Melnalksnis, Laura Feldberga, Mārtiņš Cīrulis.

Buto studija darbojas kopš 2006. gada, kad tās dibinātāja multimāksliniece un deju un kustību terapeite Simona Orinska izlēma uzsākt jaunu virzienu kustību mākslā Latvijā. Buto studijas ietvaros Simona izmanto deju un kustību terapijas pieejas, apvienojot to ar buto deju, improvizāciju, kontaktimprovizāciju un citām tehnikām. Simona Orinska ir mācījusies pie kustību teātra “tēva” Latvijā – Anša Rūtentāla, ārvalstīs apguvusi dažādas laikmetīgās, tā arī tradicionālās dejas tehnikas, īpaši akcentējot Āzijas dejas.

Biļešu cena Ls 5 (skolēniem, studentiem, pensionāriem Ls 3). Biļetes var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv, kā arī pirms izrādes teātra kasē.


Koncerts "Gēršvina rapsodija"


Latvijas Koncertu rīkotajā Rīgas festivālā būs iespēja dzirdēt Džordža Gēršvina Rapsodiju blūza stilā un Antonīna Dvoržāka Devīto simfoniju Liepājas simfoniskā orķestra atskaņojumā.

Koncerts notiks 8. jūnijā Lielajā ģildē, to diriģēs Mārtiņš Ozoliņš, bet koncerta solists būs viens no Latvijas labākajiem džeza pianistiem - Harijs Bašs.

Džordžs Gēršvins ir simbols tam, kā 20. gadsimta pirmajās desmitgadēs tuvinājās divas kultūras – eiropeiskā klasiskās mūzikas vide un Amerikas melnādainais savvaļas augs džezs. Par Rapsodiju blūza stilā amerikāņu mūzikas žurnālists Alekss Ross saka: "Tā atrodas ar vienu kāju virtuvē, ar otru kāju viesistabā."

"Tas nav džezs. Tā nav arī laikmetīgā klasiskā mūzika. Tas ir Gēršvins," tā teicis Leonards Bernsteins, dižākais melodiķis kopš Čaikovska laikiem. Pēc Rapsodijas blūza stilā pirmatskaņojuma publika esot burtiski lēkusi kājās un aurojusi. Gēršvinu slavēja Stokovskis, Godovskis, Heifecs, Kreislers un pats Rahmaņinovs. Aizbraucot uz Eiropu, jaunais amerikānis saņēma slavas dziesmas no Stravinska, Ravela, Prokofjeva, Šēnberga, Berga un citiem sava laika dižajiem. Īsā laikā Džordžs Gēršvins kļuva par Amerikas skaņumākslas slavenāko eksportpreci.

Gēršvina vecāki bija Krievijas ebreji – imigranti ASV, un viņš vadīja bērnību dažādu tautu tradīciju kokteilī, uzaugot Manhatanas austrumu rajonā Īstsaidā, kur mita ebreji, afroamerikāņi, baltie amerikāņi, visdažādāko Austrumeiropas tautu pārstāvji. Jaunais mūzikas cienītājs mācījās mūzikas teoriju, iepazinās ar laikmetīgākiem strāvojumiem klasiskajā mūzikā, taču kāds viņa skolotājs teica – lielākus panākumus gūsiet neakadēmiskās mūzikas laukā. Jau pirmais Gēršvina hits – dziesma Swanee – guva milzīgus panākumus.

Harijs Bašs ir viens no Latvijas labākajiem džeza pianistiem. Akadēmisko klavierspēli mācījies Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pie leģendārām personībām – Konstantīna Blūmentāla un Hermaņa Brauna. Vidusskolas laikos sāka spēlēt pazīstamajā grupā Inversija, kādu laiku bija šī ansambļa vadītājs. Harijs Bašs apguva regtaima un džeza izjūtu Raimonda Paula vadībā. Abi izcilie pianisti kopīgi muzicēja klavierduetā, kas savulaik guva lieliskas ovācijas PSRS lielākajās koncertzālēs. No 1985. līdz 1992. gadam Harijs Bašs bija Latvijas Radio bigbenda mūziķis. Pēc tam brīvmākslinieks. Spēlējis solo ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas simfonisko orķestri, Vidzemes kamerorķestri, profesionālo pūtēju orķestri Rīga, Kaļiņingradas simfonisko orķestri un citiem kolektīviem.


"Iepazīsti militārās tehnikas modeļu pasauli"


Šo sestdien, 9. jūnijā no 11.00 - 14.00 Latvijas Kara muzejā notiks ģimenes dienas pasākums "Iepazīsti militārās tehnikas modeļu pasauli."

Militārās tehnikas modeļu izstāde – militārās tehnikas modeļi, konsultācijas par modeļu salikšanas tehniskajām niansēm, kā arī iespēja uzzināt daudz ko interesantu par šo modeļu reālajiem priekštečiem (piedāvā Rīgas jauno tehniķu centrs, Tehniskās jaunrades nams „Annas 2”, klubs „Mēroga modeļi”, kā arī individuālie modelisti).

Radošās darbnīcas:

-tanku, kara lidmašīnu, kara kuģu un karavīru krāsošana;

-papīra modeļu izgatavošana.

Tanku modeļu šaušanas paraugdemonstrējumus piedāvās veikals „PILOTAGE - Radio vadāmo modeļu pasaule”.

Ieeja bez maksas.


Koncerts "Ārpasaules mūzika Tiguļkalnā"


Talsu pilsētas augstākajā virsotnē, deviņpadsmit ozolu ielokā ambientās un elektroakustiskās mūzikas autors Raimonds Tiguls iecerējis radīt vietu, kurā atklāt savu skaņu pasauli.

Iecere Raimonda Tigula dzimtajā vietā, Talsos, radīt vietu jauna veida sadarbībai starp Latvijas un ārvalstu skaņu mākslas autoriem un izpildītājiem ir turpinājums komponista klejojumiem "mūzikas arheoloģijā", kur līdzās latgaļu pļavās un lībiešu krastos saklausītiem skaņu pirmavotiem nu ieskanas arī Ziemeļu salās atrastās balsis un toņkārtas. Ārpasaules mūzika - mazliet tālāk par pasaulē dzirdēto - 2011. gada izskaņā pie klausītājiem nonāca ieraksta formātā (albums „Islands"), bet šī gada 9. jūnijā no Ziemeļu salām pārcelsies uz senu kulta vietu ozolu ielokā un skanēs Talsu novada Tiguļkalnā.

Tiguļkalnā vienkopus skanēs gan Steindora Andersena (Steindor Andersen) izkoptā islandiešu dziedruna "rímur", kuras savdabību paspilgtinās Raimoda Tigula un komponista Hilmara Erna Hilmarsona (Hilmar Örn Hilmarsson) radītās kompozīcijas, gan gotlandiešu "gutamål" dialekts, kas Tigula darbos ieskanas dziesminieces Gertrūdes Jākobsones (Gertrud Jakobsson) balsī. Īpaša vieta koncerta programmā būs arī mūsu pašu lībiešu valodai, balss toņus un pustoņus sakausējot ar pārlaicīgā akmens ksilofona un teju kosmiskā instrumenta hang skanējumu.

4.Starptautiskais Iluzionistu festivāls "Abrakadabra"
 

Iluzionisms ir māksla – tieši šāda ir 4. starptautiskā Iluzionistu festivāla ABRAKADABRA, ko šoreiz Pecolli organizē 2012. gada 10. jūnijā Dzintaru koncertzālē Jūrmalā, visu priekšnesumu ideja. Māksla, kas lieliski saprotama gan lieliem, gan maziem brīnumu baudītājiem. Sirreālās iluzionisma mākslas pārstāvji priecēs skatītājus ar neredzētiem trikiem – brīnumus rādīs burvju māksliniece no Vācijas ar sešām (!) rokām; kāds cits mākslinieks demonstrēs, ka trikus tikpat labi var veikt arī ar kāju pirkstiem; savukārt vēl kāds cits mākslinieks iesprauksies balonā... Protams, neiztiksim bez jautriem trikiem, kuru laikā varēsiet redzēt, ka arī burvju māksliniekam var gadīties visādas „ķibeles”. Ar bīstamākiem trikiem mūs pārsteigs iluzionists no Beļģijas, taču visjautrākos šausmu brīnumus solās sniegt pats Drakula. Šīs un vēl daudzas citas brīnumu un pārsteigumu pilnas uzstāšanās Jūs gaidīs krāšņajā Iluzionisma Gala’ koncertā, kas notiks 10.jūnijā plkst.19:00.

10. jūnijā plkst. 12:00  iluzionistu sacensību šovā skatītāji varēs priecāties un just līdzi Eiropas un Krievijas jaunajiem burvju māksliniekiem, kas savus brīnumu jaunievedumus un trikus demonstrēs karstajās burvju cīņās  turpat uz Dzintaru koncertzāles skatuves. Spilgtu emociju lādiņš garantēts!

Ar katru gadu festivāla ABRAKADABRA programma bagātinās un, kā jaunums, šogad būs Mikromaģijas Gala’ šovs 9.jūnijā plkst. 19:30 Hotel Jūrmala Spa telpās – viesnīcas 11. stāva konferenču zālē ar burvīgu panorāmas skatu uz jūru. Šo šovu vadīs viens no pieprasītākajiem iluzionistiem Eiropā un Lasvegasā – Topas, kura oriģinalitātei un smalkajam humoram līdzinieku nav!

Kā jau visiem pasaules iluzionisma festivāliem pienākas, arī ABRAKADABRA organizētāji - iluzionisti Pecolli būs sarūpējuši neredzētas, profesionālas un interesantas iluzionisma un inovatīvo skatuves mākslu Meistarklases un seminārus. Neiztiksim arī bez tematiskajiem festivāla dalībnieku draudzības vakariem, kuru laikā viesi - ārzemju iluzionisti tiks atraktīvā veidā iepazīstināti ar iluzionisma vēsturiskajām un mūsdienu tradīcijām Latvijā. Iepriekšējā ABRAKADABRA festivālā piedalījās iluzionisti no 16 dažādām valstīm, kas, protams, ļoti iepriecināja organizatorus, jo pozitīvā enerģija no Latvijas tika nesta plašajā pasaulē, par ko liecina lielā atsaucība šim gaidāmajam 4. ABRAKADABRA festivālam.

Biļetes: "Biļešu paradīze" kasēs.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Jayson

2013-02-08 23:54:10

Ziņot

Kā katrs sākums ir kas jauns un nezināms, bet Jēzus ir tas pats vakar, šodien un mūžīgi, tāpēc ir gaidīts katrs kam vajadzīga sduraadzība , ticības atjaunošanās un iepazīšanās ar kristīgo ticību.Esiet laipni aicināti! Nāciet ar draugiem!

Sridevisabarish

2013-02-08 15:47:24

Ziņot

Studiju programma Finanses un grāmatvedība ir adriketēta līdz 2010.gada 31.decembrim. Tomēr līdz šim brīdim paredzēta studiju programmas pārakreditācija. Diploms būs Biznesa augstskolas Turība. Šajā gadā gan plānots uzņemt studentus vien pirmajā kursā, ņemot vērā faktu, ka BIC dibināts vien šī gada jūnijā.

Vārds

2012-06-09 15:15:57

Ziņot

laiks veļukam tieši laikā, tad tik jānotrauš putekļi un jāmin :)

Vārds

2012-06-08 12:51:02

Ziņot

bāc, nu tomēr tik žēl, ka uz eirovīziju neaizbrauca mūzikas zagļi....

Vārds

2012-06-08 11:15:09

Ziņot

pareizi - naudu, dāviniet man naudu izlaidumā :)

Vārds

2012-06-08 11:14:44

Ziņot

Izskatās, tāda izglītojoša šī nedēļas nogale plānojas!

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv