Ceturtdiena, 2021. gada 17. jūnijs

Artis, Artūrs

Visi autora raksti

25. oktobris (2013) 12:01

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Zane Stocka +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (1)

Puaro.lv un publicitātes

Izstādes, teātru pirmizrādes un koncerti – šajā nedēļas nogalē katrs kultūras dzīves cienītājs atradīs ko savai sirdij tīkamu. Lai to izdarīt būtu vieglāk, Puaro.lv piedāvā Brīvdienu ceļvedi, kas ļaus vieglāk orientēties gaidāmo pasākumu klāstā. Savos ieteikumos ar Puaro.lv lasītājiem dalās aktrise, dīdžejmeitene un bijusī radio raidījumu vadītāja Zane Stocka.

„Nedēļas nogales parasti pavadu, apmeklējot kādu kultūras pasākumu – teātra izrādes, koncertus, kino vai dodos vakariņot pilsētā vai ārpus tās. Protams, brīvdienās sanāk arī pastrādāt, jo regulāri dīdžejoju bāros un klubos,” intervijā portālam Puaro.lv atklāj bijusī Radio SWH „Andra Freidenfelda Rīta Svītas” ētera balss.

„Brīvā laika man nav daudz. Dienā stundas tiek skaitītas, naktī to nav vispār, jo ir jāstrādā. Kad sanāk izbrīvēties, braucu uz Liepāju garākās brīvdienās. Tas gan izdodas reti. Kad brīvā laika ir mazāk, cenšos vismaz izrauties ārpus pilsētas, lai ieturētu maltīti citviet.”

„Noteikti brīvdienu rītus vajag pavadīt, brokastojot ārpus mājām - izvēlieties kādu brunch vietu,” iesaka Zane. „Brokastis ārpus mājām atsvērs trauku mazgāšanu un, pats galvenais, noslēps to, ka ledusskapī, iespējams, kaut kā trūkst, lai labi pabrokastotu. Brokastis ir svarīgākā dienas ēdienreize - cik garšīgi paēdīsit, tik labi jutīsities visu dienu!”

„Šajā nedēļas nogalē iesaku sestdien apmeklēt Rokkafejnīcu, kur gaidāms koncerts „Lieliskie & Leģendārie - Līvu Zelta Dziesmas”. Tajā piedalīsies bijušie Līvi - Vilnis Krieviņš, Tomass Kleins, Guntars Mucenieks un Mārtiņš Burkevics. Pirmajā stāvā par ballīti rūpēšos es. Piektdien tiem, kuri vēl nav redzējuši, iesaku apmeklēt Andra Buļa monoizrādi "Lidojums" jaunatklātajā mākslas telpā 64 krēsli,” rosina Zane.

„Sestdien iesaku doties arī uz Dailes Teātra izrādi " Vējiem līdzi" . Jārēķinās gan ar gandrīz piecām stundām Dailes teātra skatītāju rindās un diviem starpbrīžiem. Tie, kuri sestdienā izvēlēsies kādu citu izklaidi, šo izrādi var apmeklēt arī svētdienā,” rosina teātra pazinēja, kā alternatīvas minot arī Jaunā Rīgas Teātra izrādi „Oblomovs” un Dirty Deal Teatro gaidāmo pēdējo izrādi iestudējumam „Cilvēks šinelī”.

„Siguldā zelta rudens ir oficiāli beidzies, tomēr iesaku apmeklēt Turaidas pili, izbraukt ar gaisa tramvaju, un doties uz izklaides trasi „Tarzāns”. Sestdien kultūras pilī „Ziemeļblāzma” koncertu kopā ar savu grupu sniegs augsti vērtētā amerikāņu avangarda popmūzikas dziedātāja Džūlija Holtere. Ja reiz esat tur, tad noteikti izbaudiet arī „Ziemeļblāzmas” restorānu.”


BRĪVDIENU CEĻVEDIS
 

 

Sestdien 1.Rokkafejnīcā Reiterna namā notiks Aivara Brīzes piemiņas pasākums


Sestdien, 26.oktobrī, "Latvijas 1.rokkafejnīcā" norisināsies koncerts mūžībā aizgājušā rokmūziķa Aivara Brīzes piemiņai, kas būs pirmais pasākums koncertu ciklā "Lieliskie&Leģendārie".

Piemiņas koncerts sāksies plkst.22, un uz skatuves papildus jau iepriekš izziņotajiem mūziķiem Vilnim Krieviņam, Tomasam Kleinam, Guntaram Muceniekam un Mārtiņam Burkevicam kāps arī Igo, Ainars Virga, Harijs Zariņš un Fēlikss Ķiģelis ar grupu.

Pieņemts arī lēmums neatteikties no maksas par ieejas biļetēm koncertā, bet nauda, kas tiks iekasēta, nonāks Brīzes ģimenē, lai sniegtu finansiālu atbalstu grūtajā brīdī.

Koncertu cikla "Lieliskie&Leģendārie" galvenā ideja ir īpaši izcelt un atzīmēt tās vērtības latviešu mūzikā, kuras nav iespējams pārvērtēt, kuras nav iespējams nopirkt vai pārdot, kuras vēstures lappusēs stāv un stāvēs ierakstītas ar spožākajiem zelta burtiem.
 


Valmieras teātrī būs skatāma monoizrāde "[email protected]"


Piektdien Valmieras teātra Mazajā zālē notiks pirmizrāde aktiera Riharda Jakovela monoizrādei [email protected]

Izrāde radīta kopdarbā ar režisoru Regnāru Vaivaru. Kā stāsta aktieris Jakovels: "Ideja radās Regnāram, kurš bija mans pedagogs Kultūras akadēmijā. Studējot ceturtajā kursā, skatuves runā vajadzēja 40 minūšu garu gabalu. Regnārs piedāvāja taisīt par basketbolu - viņš zināja, ka mani tas interesē, un gribēja, lai es runātu par kaut ko tādu, kas man riktīgi patīk," par izrādes sākumpunktu stāsta aktieris.

"Toreiz, lai būtu dabiski, ka viens cilvēks runā tik ilgi, mēs pieņēmām, ka tā ir uzstāšanās preses konferencē. Tagad, veidojot izrādi, vajadzēja atrast pamatu sarunai - lai tā nav uzstāšanās, bet patiešām dzīva saruna. Caur basketbolu es gribu runāt par dzīvi."

Kā pastāstīja Ceriņa, "[email protected]" ir stāsts par sportu un cilvēka gribu. Izrādes sākumā varonis ir jauns cilvēks, kuram nākas veikt pirmo nopietno izvēli savā dzīvē: izšķirties par naudas pelnīšanu vai sava talanta attīstīšanu. Viņš runā par sportu, taču patiesībā par to, kāpēc Latvijā daudzas lietas bremzējas, jo cilvēki izvēlas iegūt uzreiz: kā basketbolā, kur daudzi izvēlēsies trīspunktu metienu, nevis cīņu zem groza. Šis varonis ir atradis mērķi - basketbolu - un tā dēļ ir gatavs atteikties no visa, tajā skaitā meitenes, ģimenes, izklaidēm, atpūtas, dzīvojot tikai uzvaras vārdā.

Izstādē varēs aplūkot kinoteātrim "Splendid Palace" gleznotās kino afišas


Svinot "Splendid Palace" 90.jubileju, piektdien plkst.14 pie kino ēkas tiks atklāta kinoteātra gleznoto kino afišu kolekcija. Izstādē būs apskatāmi 15 lielformāta mākslas darbi, kas tapuši pēdējo piecu gadu laikā un līdz šim glabājušies kinoteātra "Splendid Palace" arhīvos. Visu kino afišu autors ir Artis Koknevičs, kurš savulaik šo arodu pārņēmis no sava tēva, kinoteātra "Rīga" mākslinieka Kārļa Kokneviča (1930-2006).

Lai arī atzītas par unikālām, vairāk šādu ar roku gleznotu kino "Rīga" afišu līdz mūsdienām diemžēl nav saglabājies. Veidotas ar guaša krāsām, tās, mainoties filmu repertuāram, no audekla atkal tikušas rūpīgi nomazgātas, dodot vietu jauniem mākslas darbiem.

Pirmās gleznotās afišas uz kinoteātra mūra izstādītas jau 70.gados. Zinātāji stāsta, ka savulaik, lai konkurētu ar citiem kinoteātriem filmu afišu zīmējuma un tā krāsu paletes izteiksmīguma ziņā, katram māksliniekam bijusi sava slepena krāsu izgatavošanas un jaukšanas tehnika, un savējo Artis Koknevičs tur noslēpumā vēl līdz šodienai.

Gleznotās kino afišas ilgus gadus bijušas kinoteātra "Rīga" vizītkarte, tās iezīmē veselu laikmetu kinoteātra dzīvē. Atkarībā no laikapstākļiem, gleznoto kino afišu izstāde būs apskatāma līdz novembra vidum.


Svētdien Garkalnē norisināsies Latvijas čempionāts rudens velokrosā


Svētdien, 27. oktobrī, Garkalnes apkaimes mežos norisināsies tradicionālais Latvijas čempionāts rudens velokrosā, kurā piedalīsies arī virkne Latvijas vadošo kalnu riteņbraucēju. Sacensību sākums jaunākajās grupās jau no pulksten 12.00.

Jau vairākus gadus vienas no riteņbraukšanas sezonas pēdējām sacensībām pašmājās ir Latvijas čempionāts rudens velokrosā, kas šogad norisināsies jau labi zināmajos Garkalnes mežos. Trases veidotājs Normunds Noreiko arī šogad būs sarūpējies ļoti interesantu trasi, kas saistoša būs ne vien vadošajiem Latvijas sportistiem, bet arī citiem aktīvās atpūtas cienītājiem. Distancē netrūks ne tehnisku posmu ar šaurām taciņām, stāviem kāpumiem un nobraucieniem. Viena apļa garums – trīs kilometri.

Pulksten 12.00 sacensības kā pirmie uzsāks zēni un jaunietes, kuriem jāveic trīs apļi. 12.40 cīņās par medaļām dosies sieviešu elites, junioru meiteņu un jauniešu grupas. Šeit jāveic piecu apļu gara distance.

Ar vislielāko interesi tiek gaidīts vīru elites un junioru grupas starts. Vīru grupā savu dalību jau apstiprinājuši vairāki vadošie Latvijas MTB braucēji, kuru vidū īpaši jāizceļ pasaules kausos startējošais cēsinieks Arnis Pētersons no „ZZK” komandas, kuram labu konkurencei centīsies sagādāt „Trek DPA” jaunieguvums Reinis Andrijanovs, „NN Sporta kluba” riteņbraucējs Ervīns Smoļins un vairāki citi sportisti. Vīriem un junioriem jāveic septiņi apļi un starts paredzēts pulksten 13.40. Kā beidzamie trasē dosies trīs senioru grupu braucēji. Viņiem programmā trīs apļi ar staru pulksten 14.40.

Sacensību organizatori dod iespēju ikvienam riteņbraukšanas cienītājam pieteikties velokrosam arī sacensību dienā līdz pulksten 11.50. Tikmēr tie, kuri pieteikušies iepriekš, dalībnieku numurus varēs izņemt arī 30 minūtes pirms sava starta. Latvijas čempionāts velokrosā norisināsies Garkalnē netālu no dzelzceļa stacijas.


Ar ungāru dejām LSO atsāks koncertciklu "Dzintara skaņas zvaigznājs"


Piektdien plkst.19 Liepājas Latviešu biedrības namā ar koncertprogrammu "Ungāru dejas" Liepājas Simfoniskais orķestris (LSO) šosezon atsāks koncertciklu "Dzintara skaņas zvaigznājs".

Šajā reizē kā soliste uz skatuves kāps orķestra flautu grupas koncertmeistara vietniece Anita Barlote. Pie diriģenta pults - norvēģis Bjarte Engesets.

"Ungāru kaisle un karstasinība - tāda būs mūsu rudens dāvana klausītājiem," par koncerta programmu saka LSO vadītājs Uldis Lipskis. "Šajā "Dzintara skaņas zvaigznāja" koncertā dzirdēsim spilgtu mūziķi, vienu no orķestra karstajām sirdīm - flautisti Anitu Barloti, kas lielā mērā reprezentē mūsu orķestra skaņas ideālu. Viņa ir perfekcioniste attiecībā pret savu profesiju, bet vienlīdz svarīga Anitai ir arī mūzikas dvēsele - lai katra takts būtu muzikāli piepildīta, lai katra skaņa būtu ne vien perfekti noslīpēta, bet ar jēgu."

Koncertā klausītājiem būs iespēja Barlotes izpildījumā dzirdēt flautas virtuoza komponista Franča Doplera "Ungāru fantāziju".

Norvēģu diriģenta Engeseta vadībā LSO atskaņos arī vācu komponista Johannesa Brāmsa "Ungāru dejas" un Pirmo simfoniju.


Ar jauno koncertuzvedumu "Zeme" Valmierā uzstāsies Igo un Valts Pūce


Piektdien plkst.19 Valmieras Kultūras centrā ar jauno koncertuzvedumu "Zeme" uzstāsies Igo un Valts Pūce.

Viņa atzīmēja, ka pirms trim gadiem kopā ar komponistu Jāni Strazdu tika sākts četru dabas stihiju cikla "Uguns. Zeme. Ūdens. Gaiss" pirmais projekts "Uguns", kuru ar dzejas, mūzikas, kā arī vizuālās mākslas palīdzību un savu mītisko stāstu par pasauli veidoja Igo, pastāstīja Deičmane. Šogad mūziķis saviem klausītājiem piedāvā savu otro šī cikla muzikālo projektu "Zeme", kas tiek veidots ar dziedātāja un daudzpusīgā mākslinieka Igo radītu dzeju un komponista Valta Pūces oriģinālmūziku.

Jaunā koncertuzveduma pirmajā daļā Igo un komponists Valts Pūce kopā ar ģitāristu Armandu Alksni, bundzinieku Kasparu Kurdeko, basģitāristu Reini Ozoliņu, pianistu Juri Kristonu, dziedātājām Alisi un Bizaķi, flautistu Andi Klučnieku, kā arī Latvijas Nacionālā teātra aktrisi Ditu Lūriņu-Eglienu un dziedātāju Ievu Kerēvicu atskaņos skaņdarbus, kuri veltīti zemes tēmai, savukārt koncerta otrajā daļā skanēs skaņdarbi no Igo zelta repertuāra, pastāstīja Deičmane.

Koncertprogrammā būs redzamas arī video mākslinieces Gitas Straustiņas video projekcijas, kurās teicēja lomā piedalās Dailes teātra aktieris Juris Strenga, kā arī vairāk nekā 40 dažādu pasaules valstu pārstāvji no Indijas, Šrilankas, Bengālijas, Nepālas, Armēnijas, Nigērijas, Brazīlijas, Ķīnas, Korejas, Uzbekistānas, Filipīnām, Marokas un citām vietām pasaulē, kas šobrīd par savu mājvietu sauc Latviju.


"Palladium" koncertzālē uzstāsies dziedātāja Alise Frensis


Piektdien "Palladium" koncertzālē uzstāsies deju mūzikas izpildītāja Alise Frensis. Viņa ir ne tikai balss, kas sapludina moderno popmūziku ar Billijas Holidejas un Ērsas Kitas kristāltīro kamertoni, īpašniece, bet arī apdāvināta dziesminiece, dzejniece un koncertmāksliniece.

Frensis ir pasaules pilsone, kurai ir saknes divos kontinentos, tāpēc nav nekāds brīnums, ka savā ceļā viņa satika ilggadējo muzikālo partneri Goldiju. Pēc tikšanās ar multiinstrumentālistu un producentu džeza bārā Mimizānā, Francijā, viņi uzstājās kopā vairākās leģendārās džema sesijās Goldija bohēmiskajās komūnās. Diezgan drīz viņi saprata, ka kopā var radīt kaut ko lielāku un varenāku, kas būtu tikai viņu pašu, stāstīja Mihasjonoka.

Neapstrīdot Džozefīni Beikeri, čarlstona tradīcijas un pagājušā gadsimta divdesmito gadu džezu, dziedātājas un Goldija mūzika sniedzas pāri uzkrītošajam retro šikam.

Uz skatuves Frensis fokusējas uz savu vokālistes un primadonnas pienākumu, kamēr viens no mūziķiem simulē fona kori, bet Goldijs rada viena cilvēka bigbendu.

Biļetes uz koncertu var iegādāties "Biļešu servisa" tirdzniecības vietās.

Dabas muzejā notiks ģimenes diena "Mājdzīvnieki un to senči"
 

Sestdien, 26.oktobrī, Latvijas Dabas muzejā notiks ģimenes diena "Mājdzīvnieki un to senči", kurā varēs uzzināt par mājdzīvniekiem, to senčiem un pieradināšanas vēsturi.

Mājdzīvnieki un to turēšanas paradumi dažādos pasaules reģionos ir ļoti atšķirīgi, taču tiem visiem kopīga ir izcelsme no savvaļas senčiem. Zinātniekiem ir dažādas versijas par to, cik sen un kur ir pieradināti pirmie mājdzīvnieki. Ģimenes dienā kopā ar Dabas muzeja speciālistiem īpaši sagatavotās spēlēs varēs mācīties atpazīt mājdzīvniekus un to izcelsmes reģionus, uzzināt, kāpēc dzīvniekus sāka pieradināt un kā tos izmanto. Speciāla laika skala palīdzēs noskaidrot, pirms cik gadu tūkstošiem vai simtiem pieradināts kāds no labi pazīstamiem mājdzīvniekiem, piemēram, suns, govs, cūka, ēzelis, tītars, lama un daudzi citi.

Pasākums "Mājdzīvnieki un to senči" notiks muzeja Zooloģijas ekspozīcijā no plkst.11 līdz plkst.16.


"Ziemeļblāzmā" Džūlijas Holteres koncertu ievadīs japāņu noizroka veterāni "Fushitsusha"


26. oktobrī atjaunotajā kultūras pilī "Ziemeļblāzma" nepieradinātās mūzikas festivāla Skaņu Mežs’2013 ietvaros koncertu kopā ar savu grupu sniegs augsti vērtētā amerikāņu avangarda popmūzikas dziedātāja Džūlija Holtere (Julia Holter), un šī koncerta programmu papildinās arī japāņu rokmūziķa, improvizētāja un trokšņotāja Keidži Haino (Keiji Haino) psihedēliskā noizroka grupas Fushitsusha uzstāšanās. Uzstāšanos atbalsta Japan Foundation. Koncerta sākums: 19:30.

1952.gadā dzimušais Keidži Haino (Keiji Haino) jau vairāk kā 40 gadus ir aktīvs Japānas avangarda mūzikas scēnā, liekot uzsvaru uz ģitārnoizu, brīvo improvizāciju un dažādām eksperimentālā roka formām, ieskaitot krautroku, speisroku un Ņujorkas no-wave kustībai radniecīgu post-panku. Viņš uzstājas gan kā solo mākslinieks, gan kā neskaitāmu blakusprojektu dalībnieks, un viņa priekšnesumi allaž ir iracionāli agresīva primitīvisma piesātināti, robežojoties no dēmonisku kaislību piesātinātas performances līdz noskaņās un skaņu tekstūrās bagātīgam rituālam.

Haino ir sadarbojies ar visdažādāko mūzikas žanru un subkultūru pārstāvjiem, tostarp drone metāla pionieri Stīvenu O’Melliju (Stephen O’Malley) no grupas Sunn 0))), trokšņu mūzikas smagsvaru Merzbow, starpžanru elektroniskās mūzikas duetu Pan Sonic, spontānās elektroakustiskās mūzikas autoriem Kītu Rovu (Keith Rowe) un Orenu Ambarči (Oren Ambarchi), kā arī virkni brīvās improvizācijas mūziķu - Pēteru Brocmanu (Peter Brotzmann), Stīvu Noublu (Steve Noble) un Džonu Tilbury (John Tilbury). Grupā Fushitsusha viņš sastrādājas ar basģitāristu Nasuno Micuru (Nasuna Mitsuru) un bundzinieku Takaši Ikuro (Takashi Ikuro).

Fushitsusha tika dibināta 1978.gadā Japānā. Grupa izjuka 2008.gadā basģitārista nāves dēļ, taču 2011.gadā tā tika atjaunota. Tās mūziku dēvē par psihedēlisku noizroku ar agrīnā vācu krautroka un 60.-70. britu psihedēliskās mūzikas ietekmētu skanējumu, kas robežojas no "pilna uzbrukuma" trokšņmūzikas līdz kontemplatīvām un atmosfēriskām perspektīvām. Grupas cienītāji Fushitsusha priekšnesumus uztver transcendentālu pieredzi, kas balansē starp nihilisma triumfu un apgaismotību, taču tos var uzlūkot arī kā meditācijas par rokmūzikas intuitīvo, zemapziņā un primitīvākajās cilvēka interesēs sakņoto dabu.

Viedojot līdzsvaru starp radikālu avangarda mūziku un plašākai publikai pieejamākiem eksperimentiem, Fushitsusha koncertam šajā koncertvakarā sekos avant-popa dziedātājas Džūlijas Holteres (Julia Holter) koncerts. Losandželosā dzīvojošā Džūlija Holtere ir piesaistījusi uzmanību ar neparasto spēju radīt inteliģentu popmūziku, sakausējot sintīpopu un indie ar elektronisko un laikmetīgo mūziku, kā arī ietekmīgā komponista un teorētiķa Džona Keidža idejām, netradicionāliem skanējumiem un smalki izvērstām iedvesmām no antīkās literatūras un agrīnā kino laukiem.

Biļetes uz koncertu ir iespējams iegādāties ‘’Biļešu Servisa’’ tirdzniecības vietās. Sākotnēji biļetes cena iepriekšpārdošanā ir 7 Ls, taču vēlāk pieaugs līdz 10 Ls.


Nedēļas nogale Dailes teātrī


 

25.oktobrī Dailes teātrī pēdējo reizi būs iespēja noskatīties franču komēdiju „Ļaujiet izšaut!”, kurā savus aktieriskos dotumus spoži demonstrē Juris Djakonovs, Valdis Liepiņš, Dainis Gaidelis, Gints Andžāns un Aija Dzērve. Kā lai nabaga killers izpilda savā karjerā svarīgāko pasūtījumu, ja viņam visu laiku traucē blakus esošais nejēga? – šādu jautājumu uzdod Dž.Dž.Džilindžera iestudētā izrāde. Sestdien un svētdien teātra cienītāji varēs just līdzi mīlas stāstam, kas dzīvo cauri laikam – drāmai „Vējiem līdzi”, ko Dailes teātrī iestudējis Latvijas publikai nu jau labi zināmais viesrežisors Jans Villems van den Boss.

Savukārt Kamerzālē 25.oktobrī uz tikšanos ar savu skatītāju gaidīs Dailes teātra vecākās paaudzes labākie spēki izrādē „Pirmā grēka līcis”.
Biļetes var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Lestenes baznīcā uzstāsies vokālā grupa "Vocalica" un jauktais koris "Domino"


Sestdien, 26.oktobrī, plkst.18 Lestenes baznīcā ar "Rudens vakara koncertu" uzstāsies muzikālie kolektīvi "Vocalica" un jauktais koris "Domino", aicinot ziedot baznīcas atjaunošanas darbiem.

Koncertprogrammā "a capella" mūzikas cienītājiem ietverti gan renesanses laiku, gan mūsdienu dvēseliski skaņdarbi un to aranžijas. Dziesmu izlasē būs klausāmi pašmāju autoru un arī citu valstu mākslinieku darbi, piemēram, Karlosa Alvareza, Džona Benneta, Mārtiņa Brauna darbi.

"Laikā, kad lapas kokiem jau nokritušas, bet vēl nav uzsnidzis sniegs, cilvēkiem nereti trūkst dzīvesprieka un labu domu. Ar koncertu gribam ne vien radīt pozitīvas emocijas pelēkā gadalaiku mijā, bet arī sekmēt Lestenes baznīcas atjaunošanas darbus," pauda vokālās grupas "Vocalica" vadītājs Ainārs Plezers.

Lestenes baznīca, kas bijusi grezna celtne, ir arhitektūras vēstures piemineklis, kas gadu laikā cietis no uguns postījumiem. Patlaban turpinās aktīvi baznīcas atjaunošanas darbi un ir izveidots Lestenes baznīcas atjaunošanas fonds.

Leģendu nakts Jērcēnmuižā


Ar mērķi iepazīt Latvijas vēsturi, arhitektūru, senos notikumus un citas vērtības, kas glabājas Latvijas muižās un pilīs, aizvadītajā gadā Latvijas Piļu un muižu asociācija uzsāka jaunu tradīciju Leģendu nakts. Šis pasākums ir akcijas "Apceļosim Latvijas pilis un muižas!" turpinājums.

Sestdien, 26.oktobrī atkal durvis vērs Latvijas muižas un pilis, aicinot ieklausīties leģendās un nostāstos, iejusties notikumos un izbaudīt Leģendu nakts noslēpumaino un burvīgo noskaņu.

Jērcēnmuiža, kas atrodas Strenču novada Jērcēnu pagastā, piedāvās apmeklētājiem Leģendu nakti ar biszāļu smārdu. Šajā vakarā no plkst.18:00 Mednieku namā viesus uzņems muižas mežkungs, piedāvājot izmēģināt trāpīgāko roku "ģēģerēšanā", pārbaudīt savas zināšanas par "lidoņu cilti" un mācīties izmērīt "baura laika rotu". Ja kādam šie nosaukumi liekas visai dīvaini, laipni aicināti klātienē noskaidrot, ko tas viss nozīmē! Dažādas interesantas un izglītojošas nodarbes dabas jautājumos tiks piedāvātas arī bērniem. Šīs aktivitātes iecerētas par godu muižas baronam Adalbertam fon Krīdeneram, kurš bijis aizrautīgs dabas pētnieks, pēc izglītības mežzinis un ornitologs.

Muižas freileņu mājā plkst.21:00 koncertēs salonansamblis "Barkarola". Apmeklētāji varēs izbaudīt 19.gs. beigu un 20.gs. sākuma mūziku stīgu instrumentu interpretācijā. Pēc koncerta, plkst.22:00 varēs ļauties valšu un citu deju ritmiem muižas ballē. Vakara gaitā kamīnzālē darbosies krodziņš, kurā varēs nosmeķēt Valmiermuižas alu un Valmiermuižas krodziņa pavāru gatavotus gardumus. Lai baudītu šos labumus, līdzi jāpaņem kāds latiņš.


Papildu biļetes uz Hurts koncertu


4.novembrī Arēnā Rīga sava jaunākā albuma “Exile” tūres ietvaros uzstāsies stilīgā Mančestras grupa Hurts. Sakarā ar pieaugušo pieprasījumu, sākot no ceturtdienas, 24.oktobra, pārdošanā nonāk papildu biļetes. Interesentiem būs pieejams lielāks skaits gan stāvvietu, gan sēdvietu.

Jo īpaši būtiski tas ir stāvvietu zonā, kur biļetes bija gandrīz beigušās. Tādējādi atkal rodas iespēja iegādāties vislētākās stāvvietu biļetes, vai arīdzan mazliet dārgākās sēdvietas, kur koncertu varēs baudīt ērtākā un nepiespiestākā gaisotnē.

Rīgā grupa ieradīsies no Tallinas, līdzi vedot savu gaismas un skaņu aparatūru, kā arī, protams, iespaidīgu šovu, ko nodrošinās papildu mūziķi, dejotājas un dažādi video efekti.

Otrdien, 22.oktobrī, noslēdzās pieteikšanās konkurss Hurts Baltijas koncertu iesildītājiem – grupām vai solistiem. Patlaban mūzikas industrijas profesionāļu žūrijas katrā no Baltijas valstīm veic 3 potenciālo iesildītāju atlasi, lai gala vārdu nodotu Hurts menedžmentam. Pirmdien, 28.oktobrī, jākļūst zināmam uzvarētājam.

Grupu Hurts 2009.gadā Mančestrā nodibināja Teo Hačkrafts (vokāls) un Adams Andersons (taustiņinstrumenti). Viņu debijas albums “Happiness” iznāca 2010.gada septembrī un drīz vien kļuva par patiesu mūsdienu sensāciju, jo seši singli no viena vienīga diska - Wonderful Life, Better Than Love, Stay, Sunday, All I Want For Christmas Is New Year's Day un Illuminated - pabija dažādu Eiropas topu augšgalā. Albums ieguva Zelta statusu Lielbritānijā un Austrijā, bet Platīna – Vācijā, kopumā sasniedzot vismaz pirmo desmitnieku 12 Eiropas valstu hitparādēs. Pārdoto kopiju skaits pārsniedz vienu miljonu.

Šī gada 8.martā klajā nāca ilgi gaidītais Hurts otrais albums “Exile”, jau pirmajā nedēļā sasniedzot britu topa 9.vietu. Latvijas radio rotācijas topā singls Miracle vairākas nedēļas ierindojies pašā augšgalā.

Biļetes iepriekšpārdošana “Biļešu serviss” tirdzniecības vietās un www.bilesuserviss.lv

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Vārds

2013-10-25 13:10:37

Ziņot

ir no ka izveleties, forsi

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv