Piektdiena, 2021. gada 7. maijs

Henrijs, Jete, Henriete

Sestdiena, 5. janvāris (2013) 06:21

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Valdis Melderis +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (4)

Puaro.lv, publicitātes un Liepajniekiem.lv

Klāt šī gada pirmā un arī gausākā nedēļas nogale. Pēc teju mēnesi gara svētku un brīvdienu maratona esam spiesti atgriezties realitātē. Tomēr tas nebūt nenozīmē, ka izklaide un atpūta jāmet pie malas. Arī šonedēļ kultūras gardēžiem ir ar ko pamieloties. Šoreiz savos brīvdienu plānos ar portāla Puaro.lv lasītājiem dalās allaž atraktīvā radio personība un saviesīgu pasākumu vadītājs Valdis Melderis.

„Šajā sestdienā kopā ar ģimeni – sievu un abām meitām – plānojam doties uz Kaķīškalnu, tāpēc ceram, ka termometra stabiņš kaut nedaudz noslīdēs zem nulles un ārā piesals,” intervijā portālam Puaro.lv stāsta Melderis. „Ja laiks neuzlabosies, tā būs lieliska diena galda spēlēm,” viņš prāto. „Mums beidzot ir izdevies kaut cik "atkost" noteikumus pēdējā laikā aktuālajām spēlēm - "Latvija. Junior" un "Pasaules savvaļas dzīvnieki". Ļoti izglītojošs koppasākums.”

Savukārt svētdien radio Skonto ētera balss kopā ar tuviniekiem plāno doties uz izrādi "Sudraba slidas" Latvijas Nacionālajā Teātrī. Tāpat Melderis atzinīgi vērtē "Nakts Zoodārzu", kas ik dienu, līdz pat 27.janvārim, sniedz lielisku iespēju lielu daļu dzīvnieku redzēt par zemāku samaksu. „Viennozīmīgi, bez īpaša iegansta ir vērts apmeklēt arī Motormuzeju, tomēr ģimenēm ar bērniem vēlīnie Ziemassvētki Motormuzejā ir dubultiemesls, lai beidzot turp dotos,” iesaka radio personība.

„Ja bijusi īpaši stresaina nedēļa, mēs ar sievu laiku pa laikam aizbraucam uz Ātruma cilts kartinga halli "noņemt skaidu" un paēst. Tur tiešām ir laba virtuve par demokrātiskām cenām. Turklāt - izgāzt stressu ar kartingu slēgtā trasē ir lētāk nekā maksāt sodus par ātruma pārsniegšanu. Es gan pagaidām veiksmīgi apvienoju abus,” nosmej Melderis.

 

BRĪVDIENU CEĻVEDIS


Dramatiskā kolektīva "Palādas" viesizrāde "Ontons i Zīmassvātki"


5. janvārī kinoteatrī "Splendid Palace" plkst. 19:00 ar izrādi "Ontons i Zīmassvātki" viesojas Baltinavas dramatiskais kolektīvs "Palādas".

Kādi ir visu iemīļotā varoņa – Ontona Ziemassvētki tālā Latgales ciemā? Annas vedekla vēlas sarīkot īstus Ziemassvētkus, ievērojot visas senču tradīcijas, lai mazbērni zinātu, kā jāsvin svētki. Ontons un Anne piekrīt. Taču pašā svētku vakarā senču tradīcijās ielaužas mūsdienu realitāte, tomēr neskatoties uz to, svētki tiek nosvinēti godam.

Izrāde sagādās daudz pārsteigumu un atklājumu skatītājiem, kā arī sniegs daudz jautru brīžu. Ar izrādes "Ontons i Zīmassvātki" galvenajiem varoņiem daudzi teātra mīļotāji jau iepazinušies Latvijas Nacionālā teātra izrādē „Latgola.lv”, kas veidota tieši pēc Baltinavas dramatiskā kolektīva izrādes "Ontons i Anne" motīviem.

Lai sniegtu Rīgas skatītājiem iespēju noskatīties arī Baltinavas dramatiskā kolektīva „Palādas” iestudēto lugas oriģinālversiju, kas savulaik tik ļoti iepatikās režisoram Valdim Lūriņam, kolektīvs uzstāsies Rīgā.

Kopumā seriālkomēdijā „Ontons i Anne” ir astoņas sērijas. „Ontons i Zīmassvātki” ir komēdijas 6. sērija. Savukārt Latvijas Nacionālā teātra iestudētajā komēdijā „Latgola.lv” ir iekļautas pirmās trīs komēdijas „Ontons i Anne” sērijas.

Pasākuma valoda: latgaliešu. Pasākuma ilgums: ~2h. Cenas: 3 - 5 Ls.


Dvīņu koncerts „Zvaigzni ieraudzīt...”


2013.gada 5.janvārī koncertzālē AVE SOL pulcēsies dziedoši, muzicējoši un dejojoši dvīņi no visas Latvijas. Daudzi no viņiem ir pazīstami ar dalību telekompānijas LNT šovos Dvīņi dzied, Dziedošās ģimenes.

Šis koncerts ir Gintas Āriņas vadītā bērnu vokālā ansambļa DVĪŅI 16 gadu dzimšanas dienas pasākums, kas reizē ir arī visas Latvijas dvīņu muzikālās kustības svētki. Savas radošās darbības gados bērnu ansambļa pamatsastāvs vienmēr ir sadarbojies ar lielākiem un pieredzes bagātākiem dvīņu pāriem, veidojot kopīgas programmas un pasākumus. Pēdējos gados sadarbības spilgtākais punkts ir nu jau tradicionālais, kompānijas TALLINK iniciētais Dvīņu kruīzs Baltijas jūrā.

Jubilejas Koncertā piedalīsies Ana un Katrīne Drozdovičas no Rīgas - iespējams šobrīd populārākais dvīņu duets. Piedalījušās TV šovā Dziedošās ģimenes, bijušas šova Dvīņi dzied vadītājas. Viņas pazīstamas arī klubu mūzikas auditorijai un ir izveidojušas savu apģērbu kolekciju. Eva un Kaiva Molleres no Alūksnes - mūzikas pedagoģes, labprāt uzstājas koncertos gan kā duets, gan vokālā trio MIA dalībnieces. Tieši šīm māsām tika prognozēta uzvara LNT šovā Dvīņi dzied, kur viņas lieliski startēja finālā. Erlends un Dīns Ritenbergi no Rīgas - baleta mākslinieki ar pieredzi un pārmantotām tradīcijām no tēva - izcilā baleta premjera Haralda Ritenberga. Zane un Līga Goiževskas no Rīgas - teatrāli košas, muzikāli izsmalcinātas māsas, kas ikdienā ir Rīgas Skolēnu pils teātra studijas Zīļuks pedagoģes, sauktas par māsiņām –krāsiņām. Arina un Karina Ņikonovas no Laucienas - arī šo sirsnīgo māsu duetu pazīstam no TV šoviem Dziedošās ģimenes un Dvīņi dzied. Jānis un Raimonds Almaņi no Liepājas - šobrīd Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas studenti ar ievērojamu pieredzi profesionālajā mūzikā. Jānis ir dziedājis Rīgas kamerkorī AVE SOL, piedalījies arī LNT Koru karos Liepājas sarkanā kora sastāvā. Abi kopā LNT šovā Dvīņi dzied bija starp fināla dalībniekiem. Un tie vēl nav visi dalībnieki...

Koncerta programmā valdīs ziemas, gaismas, svētku un mīlestības tēma. Skanēs Jāņa Lūsēna, Mārtiņa Brauna, Valta Pūces, Nika Matvejeva, Aigara Grāvera, Tomasa Kleina un citu latviešu un arī ārzemju autoru darbi, tiks izdejotas klasiskas vērtības, kā piemēram, Čardašs no Leo Delība baleta Kopēlija, bet koncerta noslēgumā dzirdēsim pasaulē populārās Ziemassvētku dziesmas When a child is born latvisko versiju Tālā zvaigzne ar dzejnieka Pētera Jurciņa vārdiem.

Ieeja koncerta - 1 lats, dvīņu pāriem ieeja bez maksas.

Ģertrūdes ielas teātrī - "Pietiekami labs" pirmizrāde


2013.gada 6.javārī Ģertrūdes ielas teātrī kārtējā pirmizrāde - Andreja Jarovoja veidotais iestudējums Pietiekami labs.

Sirsnīgs un humora pilns darbs, kas atklāj izrādes tapšanas aizkulises. Tas sākas ar jautājumu – ko es gribu darīt uz skatuves? Kas notiek brīdī, kad rūpīgi plānotajā priekšnesumā iezogas neparedzēts gadījums?

Apšaubot viennozīmīga vēstījuma, kam jānokļūst pie skatītāja, iespējamību, Pietiekami labs veidotāji izgaismo paradoksus izrādes, izpildītāju un publikas attiecībās.

Izrādes veidotāji: ideja un režija - Andrejs Jarovojs; horeogrāfija - Kristīne Vismane; spēlē: Kristīne Vismane un Katrīna Albuže.

Tuvākās izrādes: 2013.gada 6. [pirmizrāde], 9., 10. Janvārī. Biļetes www.bezrindas.lv un galerijā ISTABA, Rezervācijas [email protected] Teātra adrese: Ģertrūdes 101a, iekšpagalma māja.

Ziemassvētki Rīgas Motormuzejā


4., 5. un 6. janvārī Rīgas Motormuzejā notiks Ziemassvētku pasākumi. Ik dienu Motormuzejā būs divas Ziemassvētku rotaļu programmas, kas attiecīgi sāksies plkst.13.00 un 15.00. Piedalīties radošajās darbnīcas mazie apmeklētāji varēs nepārtraukti, sākot no plkst.13.00 līdz pat 17.00.

Ierodoties Motormuzejā, lielus un mazus sagaidīs Ziemassvētku vecītis kopā ar dažādiem pasaku tēliem. Viņi aicinās bērnus doties jautrās rotaļās, piedalīties spēlēs, dziedāt un dejot. Galvenais - neaizmirst iemācīties kādu pantiņu, jo Ziemassvētku vecītis, bez šaubām, būs sarūpējis arī jaukas un saldas dāvanas.

Tikmēr Ziemassvētku vecīša palīgi – rūķi darbosies radošajās darbnīcās, kur katrs bērns varēs izgatavot čiekuru rūķi, Ziemassvētku eglīti vai savu īpašo Ziemassvētku rotājumu, izkrāsojot, aplīmējot un izgreznojot tos pēc sirds patikas. Neizpaliks arī orientēšanās spēle, kas pārbaudīs, cik vērīgi ir mazie Motormuzeja apmeklētāji.

Svētku pasākumi Rīgas Motormuzejā būs bez papildus maksas, jāiegādājas vienīgi muzeja ieejas biļete, kas bērniem no 7 gadu vecuma maksā 1 latu, bet pieaugušajiem – 2 latus.

Ziemas nakts Rīgas Zooloģiskajā dārzā


4. un. 5. janvārī no plkst.16.00 Rīgas Zooloģiskajā dārzā notiks Ziemas nakts pasākums.

Šajā laikā apmeklētāji zoodārza naksnīgo burvību varēs baudīt līdz plkst.21.00, bet iekštelpu ekspozīcijas: Flamingu māja, Lauku sēta, Nīlzirgu māja, Žirafu māja, Tropu māja, Terārijs, Akvārijs būs atvērtas līdz plkst.20.30. Zoodārza centrā degs varens ugunskurs, karstu tēju piedāvās vairākas kafejnīcas.

Zinātkārajiem apmeklētājiem būs iespēja doties Ziemas nakts ekskursijā gida pavadībā. Interesentus un klausīties gribētājus aicinām savlaicīgi pieteikties, jo gidu skaits ir ierobežots.

    Ekskursijas sākums: plkst.16.00 un 18.00;
    Ekskursijas ilgums: 1,5-2 stundas;
    Grupas lielums: līdz 30 personām;
    Cena gida pakalpojumam 30 Ls;
    Nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 67518669 vai e-pastu: [email protected]

Lai pastaiga nesagādātu vilšanos, apmeklētājus lūdzam izvēlēties laika apstākļiem un aktīvai pastaigai piemērotu apģērbu un apavus.

Izgaismotajās zoodārza alejās un takās ik pēc pagrieziena atklāsies arvien jauni un jauni patīkami pārsteigumi. Tikai jāapbruņojas ar pacietību, labu omu un pozitīvām domām, lai ļautos dzīvnieku vērošanai gan Mēness, gan mākslīgajā apgaismojumā, ar neviltotu izbrīnu klausītos degunragputnu dobjajā dūdošanā un, pārsteigumā galvu atliekuši, uzlūkotu pāvu bariņa savdabīgi ierīkoto "guļamistabu" augstu priežu zaros. Arī ziemā zoodārzā dzimst mazuļi un ikviens ar prieku un mīļumu var aplūkot pasaulē mazāko pērtiķīšu pundurkalitriksu pusaudzi Terārijā vai galago jeb bušbebiju pirmdzimto Tropu mājā. Kāds noteikti būs pirmais, kurš ieraudzīs amizanto Moluku kakadu cālēnu lūkojamies no dobuma un daudzi noteikti pamanīs pelikānu būvētās ligzdas un rūpes par izdētajām olām.


Izrāde "Nacionālais attīstības plāns"


5.janvārī plkst.19.00 Dirty Deal Teatro notiks izrāde "Nacionālais attīstības plāns".

"Nacionālais attīstības plāns" ir izrāde par 68 lapas garu dokumentu, kuru īstenojot, Latvijas iedzīvotāji pēc septiņiem gadiem būs divreiz turīgāki, izglītotāki un laimīgāki. Ekonomikas izrāviena sasniegšanā ir svarīgs visu iedzīvotāju atbalsts, tāpēc izrāde tiecas ne tikai sniegt skatītājiem iedvesmu personīgā attīstības plāna izveidē, balstoties uz Nacionālo attīstības plānu, bet arī nofiksēt tā brīža laimes izjūtu, lai pēc septiņiem gadiem spētu saprast, vai ir izdevies tapt divreiz laimīgākiem.

Biļešu cena: Ls 6. Biļetes iepriekšpārdošanā "Biļešu Paradīzes" kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Tikšanās ar Miķeli Fišeru


6.janvārī plkst.15.00 izstāžu zālē "Arsenāls" būs tikšanās ar Miķeli Fišeru autora personālizstādē "Lielviela".

Miķeļa Fišera darbu izstāde skatītājam piedāvā ceļojumu pa dažādām alternatīvajām realitātēm, un tajā ietilpst Zemes ekstrēmo ezotērisko ainavu apmeklējums, apziņu paplašinošas šamaniskas vīzijas, tikšanās ar mītiskām un sirreālām būtnēm, pelde Lielo Kosmisko Paradoksu vannās. Gleznās un objektos risinātās tēmas ataino mākslinieka pastāvīgo interesi par nezināmo un pārdabisko – NLO, sazvērestības teorijām, mistiskām pasaules spēka vietām, ezotēriem procesiem un cilvēka noslieci tiem ticēt.

Apmeklētāji, kuri atnāks uz tikšanos ar Miķeli Fišeru, kļūs par aizraujošas ekskursijas dalībniekiem, kura ikvienu iegremdēs īpatnējā sapņu un vīziju pasaulē, kas paveras pašam māksliniekam. Rūpīgi aplūkojot ekspozīciju un klausoties autora stāstījumu par sevi un viņa komentārus darbiem, skatītāji uzzinās interesantus maz zināmus un visai fantastiskus faktus par savu planētu, uz kuras mēs dzīvojam, par Visumu un cilvēka fizisko un garīgo vietu tajā. Kopā mēģināsim nonākt mākslinieka fiksēto tēlu dimensijā, ieraudzīt nereālu realitāti un izjust tās vilinošo spēku, kas liek mums uz kādu brīdi apstāties un paskatīties uz eksistences jautājumiem caur Miķeļa Fišera daiļrades prizmu.


Zvaigznes dienas koncerts


6.janvārī plkst.14.00 Rīgas kultūras centra IĻĢUCIEMS zālē notiks Zvaigznes dienas koncerts.

Divas paralēlās pasaules veido svētku svinamās dienas- tās ir  kristīgās un folklora tradīcijas.  Zvaigznes diena ir reliģiski svētki, tie ir vieni no senākajiem baznīcas svētkiem. Šajā dienā, pirms vairāk kā 2000 gadiem, Austrumu ķēniņi: Kaspars, Melhiors un Baltazars, Ziemassvētku zvaigznes vadīti, apciemojuši Jēzus bērnu un pasnieguši dāvanas: zeltu, vīraku un mirres, dāsnas garīga satura dāvanas.

Zvaigznes dienā iededzam pēdējās Ziemassvētku sveces.  Šogad  Kultūras centrs IĻĢUCIEMS sadarbībā  ar Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra RITUMS kamerkori VIDUS un solista Jāņa Kurševa sagatavoto programmu atvadās no Ziemassvētku noskaņām līdz nākamajam gadam.

Kamerkoris VIDUS savam pamatrepertuāram izvēlas latviešu komponistu garīgo mūziku un tautas dziesmu apdares, iestudējot daudzveidīgas koncertprogrammas  Dziesmu svētku repertuāram, kā arī koncertdarbībai Latvijā un ārvalstīs. Zvaigznes dienas koncertā mēs dzirdēsim liriskās Jāzepa Vītola un Emīla Dārziņa kompozīcijas, laikmetīgo Ērika Ešenvalda, Valta Pūces un Jāņa Lūsēna  mūziku un citus skaņdarbus no kora repertuāra. . Kamerkoris VIDUS piedalās ļoti atšķirīgos muzikālos projektos, kora kontā ir trīs garīgās mūzikas ierakstu albūmi.

Dziedātājs Jānis Kurševs atzinīgi vērtē kamerkora VIDUS radošo darbību un labprāt sadarbojas ar kamerkori. Solists savu vokālo prasmi apguvis Latvijas Mūzikas akadēmijas vokālajā nodaļā pie profesora Kārļa Zariņa. Jāņa Kurševa maigā tenora skanējums un smalkjūtīgais skatuves tēls atgādina par neaizmirstamo latviešu operdziedātāju  Jāni Zāberu.

Ieeja - Ls 1.00; pensionāriem, skolniekiem - Ls 0.50

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Žurks

2013-01-05 19:09:01

Ziņot

Eu, bet sniega nav!? Kā ta Melderis no kalna šļūks?:))

Vārds

2013-01-05 17:49:26

Ziņot

Neapnīk vienam pašam komentēt savus rakstus ? :D

Vārds

2013-01-05 06:30:10

Ziņot

motormuzejā neesmu bijis, bet varētu aiziet, ja reiz tur vēl svin :D

Vārds

2013-01-05 06:29:30

Ziņot

jauns gads, jauni svētki un brīvdienas. lai laimīgs visiem :)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (4)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv