Svētdiena, 2021. gada 16. maijs

Edijs, Edvīns

Visi autora raksti

Piektdiena, 25. janvāris (2013) 10:43

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Signe Valtere +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (5)

Puaro.lv un publicitātes

Trīs nedēļas pēc trakulīgajām Vecgada svinībām beidzot sāk atdzīvoties un savu ritmu atgūt kultūras dzīve gan galvaspilsētā, gan citviet Latvijā. Katram pašam vien atliek izvēlēties kaut ko savai gaumei un interesēm visatbilstošāko. Intervijā portālam Puaro.lv ar savām brīvdienu tradīcijām dalās stiliste Signe Valtere.

„Tiem, kuriem ziemas prieki iet pie sirds, šis ir īstais brīdis doties uz kalnu. Man pašai aukstums nepatīk, tāpēc labprātāk brīvdienas pavadu iekštelpās. Kopā ar ģimeni un draugiem uzspēlējam kādas spēles un baudām cits cita sabiedrību,” stāsta Signe. Puaro.lv lasītājiem viņa iesaka ik nedēļu pie kāda no draugiem rīkot groziņu vakaru ar nosacījumu, ka katru reizi jāpagatavo cits ēdiens. „Šajos vakaros, protams, neiztikt bez spēlēm. Manu draugu lokā šādos vakaros joprojām vispopulārākā spēle ir Alias. Ar bērniem, savukārt, var uzspēlēt Monopolu. Vēl diezgan azartiska ir kāršu spēle „Mānīšanās”, kurā uzvar tas, kurš spējis atbrīvoties no visām kārtīm, paliekot nepieķerts melos, kad prasītās kārts, piemēram, kārava vietā liek kreici.”

Uzņemot viesus pie sevis, Signe labprāt viņus cienā ar dažādiem našķiem. „Tā kā man pašai ļoti garšo saldumi, visvairāk  patīk gatavot dažādus saldos ēdienus. Gadījumā, ja laika stundām ilgi rosīties pa virtuvi nav, pagatavoju karstmaizītes, kas neaizņem pārāk daudz laika, toties ir garšīgas.”

Tā kā stilistes ikdiena ir noslogota ar rūpēm par mazajām atvasītēm – desmit gadus veco meitu Keitiju un piecus gados veco Valdi – kultūras pasākumu apmeklēšanai daudz laika neatliek. „Februāra sākumā ar bērniem dosimies uz šovu „Disney on Ice” Arēnā Rīga. Esmu to viņiem jau apsolījusi un nu viņi katru dienu pārliecinās, lai es par to neaizmirstu. Bet citādi teātra, kino vai citu pasākumu apmeklēšanai man laika nav. Toties regulāri dodos uz meitas koncertiem, kā arī dēla futbola spēlēm.”


BRĪVDIENU CEĻVEDIS
 

Liepājā notiek labdarības koncerts "Tu esi mans draugs"


Biedrība „Dižvanagi” jau piekto gadu iesāk ar skaistu notikumu -  labdarības koncertu „Tu esi mans draugs”. Šogad koncerts notiks 25.janvārī pulksten 18:30  Liepājas baptistu Pāvila draudzes baznīcā, Kuršu ielā 19.

Tas solās būt īpaši daudzveidīgs, dalību tam apstiprinājis kupls biedrības draugu  - mākslinieku pulks. Koncertā piedalīsies mūziķi Kārlis Būmeisters, Emīls Balceris, Arvīds Berķis, Zanda Štrausa, Maija Kalniņa, Viktors Ellers, Normunds Kalniņš, Alex, Māris Kupčs. Linda Ločmane, Marīte Lazdāne, Ingars Gudermanis, kā arī  biedrības „Dižvanagi” krustmāte - dziedātāja Olga Rajecka.

Interesantu vārdu spēli veido grupa „Tumsa” un bērnu vokālais ansamblis „Gaismiņa”, kuri arī ar savu mūziku priecēs koncerta apmeklētājus.

Koncertu vadīs Nacionālā teātra aktrise Marija Bērziņa. Ieeja pasākumā ir par ziedojumiem,  kurus šogad biedrība „Dižvanagi” virzīs kanisterapijas nodarbību turpināšanai biedrības bērniem.

Par ziedojumiem varēs iegādāties arī  „Royal Canin Latvia” kalendārus. Lauras Krampes fotogrāfijās tajā redzami 12 dažādu šķirņu suņi kopa ar bērniem. Kalendāra realizācijā gūtie ieņēmumi tiks ziedoti kanisterapijas attīstībai Latvijā, lai palīdzētu bērniem kļūt veselākiem un drošākiem.


Iestudējuma "Spēlēsim operu "Mazais Skursteņslauķis" pirmizrāde


Atzīmējot britu komponista Bendžamina Britena 100. jubileju, Latvijas Nacionālajā operā (LNO) tapusi populārās bērnu operas "Spēlēsim operu Mazais skursteņslauķis!” jauniestudējums. Pirmizrāde gaidāma 25. janvārī. Iestudējums, ko LNO veido sadarbībā ar Rīgas Doma kora skolu, skatītājiem sniegs iespēju ne tikai dzīvot līdzi aizraujošajam stāstam, bet arī pašiem iesaistīties notikumos gan izrādes laikā, gan starpbrīdī.

Latvijā „Mazais skursteņslauķis” iestudēts vairākkārt: plašu popularitāti piedzīvoja 1981. gada iestudējums LNO Aleksandra Viļumaņa vadībā, 2004. gadā opera tika iestudēta Siguldas Opermūzikas svētkos, bet pagājušajā sezonā to piedāvāja „Latvijas Koncerti” diriģenta Andra Veismaņa koncertiestudējumā. Tomēr paaudzes mainās, un mazais skursteņslauķis atkal čakli spodrinās skursteņus Latvijas Nacionālajā operā!

„Šī ir neparasta izrāde – tajā ir ne vien aizraujošs stāsts un lieliskas melodijas, bet tiek arī parādīta operas tapšana, darbībā iesaistot publiku. Turklāt galvenās lomas izpilda bērni! Kā diriģents varu teikt: strādāt ar bērniem ir brīnišķīgi. Spēju vien brīnīties par viņu enerģiju – no tās katliņš varētu uzvārīties,” smej jauniestudējuma mākslinieciskais vadītājs un diriģents Andris Veismanis, kuram pirmā iepazīšanās ar „Mazo skursteņslauķi” notikusi, mācoties vēl J. Mediņa mūzikas vidusskolā un noskatoties leģendāro 80. gadu iestudējumu LNO.

Iestudējuma pirmā daļa ļauj ielūkoties operas iestudēšanas aizkulisēs. Otrā daļa stāsta par mazo skursteņslauķa mācekli Semu, kuram jācieš no meistara Melnā Boba un viņa nerātnā dēla Klema pārdarījumiem. Tikai bērnu attapība un drosme var atbrīvot Semu, uzveikt ļaunumu un bailes!

Pieaugušo lomas atveidos LNO solisti Armands Siliņš, Juris Ādamsons, Kristīne Zadovska, Ilona Bagele, Inga Šļubovska, Evija Martinsone, Evita Zālīte, Olga Jakovļeva, kā arī Dainis Skutelis un Viesturs Jansons. Savukārt bērnu lomu galvenie izpildītāji vēl tiks precizēti. Pārmaiņus ar Andri Veismani operu diriģēs arī Valdis Butāns.

Un vēl. Par jauniestudējuma vizuālo simbolu kļuvusi poga, atgādinot populāro ticējumu, ka pieskaršanās skursteņslauķa apģērba pogām nesot lielu veiksmi. Tāpēc iestudējuma veidotāji lielos un mazos skatītājus aicina: nākot uz izrādi, katram līdzi jāņem viena poga. Kā tieši pogas un podziņas palīdzēs izglābt Semu, noskaidrosies tikai un vienīgi operas gaitā!

Pirmizrāde:

25. janvārī plkst. 19:00

Nākamās izrādes:

26. janvārī plkst. 12:00 un 18:00

16. martā plkst. 12:00 un 18:00

6. aprīlī plkst. 12:00 un 18:00

Koncertiestudējuma "Cabaret Bombaloo" pēdējā izrāde


Pēc decembra izrāžu sērijas klubā Artelis. Gandrīz teātris koncertiestudējuma Cabaret Bombaloo komanda gatavojas pēdējam, īpaši veidotam lielkoncertam koncertzālē Palladium.

Tiem projekta Cabaret cienītājiem, kam decembrī neizdevās apmeklēt krāšņo koncertiestudējumu, tagad ir iespēja to izdarīt 25. janvārī. Koncerta sākums plkst. 20.45, ieeja no plkst. 20.

Cabaret Bombaloo komanda ir pārliecināta, ka šis būs īpašs notikums, kura laikā mākslinieki atdos publikai atpakaļ to mīlestības un ovāciju devu, kas tika saņemta decembra izrādēs.

Koncertiestudējums Cabaret Bombaloo, kā ierasts, notiks divās daļās (katra stundu), ar starpbrīdi. Publikai sanākot (no 20.15 – 20.55), skanēs akustiska mūzika, ko atskaņos speciāli šim vakaram veidots mūziķu sastāvs.

Šī ir desmitā sezona, kad producentu grupa Virus Art, pulcējot talantīgus mūziķus, solistus, aktierus un dejotājus, publikas vērtējumam sniedz savu jaunāko projektu - koncertiestudējumu Cabaret Bombaloo .

Izrādes allaž notiek decembrī, lai gan pagājušā gada nogale tika izlaista, jo Cabaret trupa veidoja izrādi un piedalījās pieredzes apmaiņas laboratorijā Indijā. Līdz ar to jaunais koncertiestudējums ir starptautiskāks un, neapšaubāmi, eksotiskāks.

Ko sagaidīt? Kā jau visos Cabaret iestudējumos - smalku kolāžu ar mūziķu, dejotāju un dziedātāju piedalīšanos, krāšņiem tērpiem un dzīvām emocijām! Arī šogad jūs sagaida tikšanās ar Cabaret divām – šarmanto Žustīni (Aiju Vītoliņu) un temperamentīgo Elzu (Elza Rozentāle Nath), kā arī simpātisko jauno talantu Dorianu (Daumantu Kalniņu).

Viens no Bombaloo baudījumiem būs gaisīgā un pat akrobātiskā horeogrāfija: laikmetīgā deja, tango, body-clapping, vēderdejas, pat indiešu klasiskās dejas Odissi elementi.

Biļetes ir iegādājamas Biļešu Paradīzes kasēs vai elektroniski www.bilesuparadize.lv. Biļešu cena: Ls 25.

Grupas "Dzelzs vilks" koncerts
 

Pēc 2 gadu pārtraukuma atpakaļ DEPO! Sestdien, 26. janvārī, Dzelzs Vilks karsē dzelzi tradicionālajā gada sākuma koncertā klubā DEPO, Vaļņu ielā 32. Skaņa - tas, ko gaidiet un tas, ko negaidiet. Laiks - ap 22.00.

Sastāvs: Juris Kaukulis, Kaspars Tobis, Mārics Judzis, Kārlis Alviķis + Going Underground – Mārtiņš+Guntis

Ieeja 4 Ls, 3 Ls ar flaijeri http://www.klubsdepo.lv/index-lat.php?p=8&id=1958# Pēc koncerta (ap 24.00) ieeja BRĪVA


Dziesminieces Sintijas Gravas koncerts
 

Svētdien, 27.janvārī plkst.15.00 uz koncertu Allažu luterāņu baznīcā aicina dziesminiece Sintija Grava.

Koncertā Allažu baznīcā Sintijai (vokāls, ģitāra) pievienosies draugi - Sergejs Austris Universs (taustiņinstrumenti), Norberts Skraucis (basģitāra) un Ingus Feldmanis (ģitāra). Kopā ierakstīti jau divi mūzikas albumi - Rīta bērns un Mīlestība ir Tevī. Šobrīd mūziķe krāj dziesmas trešajai platei.

Koncertā S.Grava izpildīs gan savas dziesmas, gan arī ar Ruslana Niedinga vārdiem un citas.

Dziesmas rakstīt Sintija sākusi laikā, kad mācījusies pie Austras Pumpures, ar kuru kopā viņa uzstājusies ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs.

"Sintija mācījās Liepājas Pedagoģiskajā institūtā un tad nāca arī pie mums un rūpīgi strādāja. Uz mēģinājumiem nācām kā uz darbu. Austrasbērnus nevar salīdzināt, katram savā dvēselītē ir ko pasacīt. Tas, ko viņa dara, man ļoti patīk. Viņa strādā garīgā līmenī. Mēs esam iemīļojuši viņas dziesmas un plānojam dažas iemācīties arī uz Austrasdienām," atklāja dziesminiece Austra Pumpure.

Šobrīd Sintija strādā Rīgā bērnu un jauniešu centrā Kurzeme par ģitārspēles un vokālo pedagogu, kā arī vada vokāli instrumentālo ansambli Vējš. Kopā ar ansambli dziesminiece daudz koncertējusi Latvijā, arī Lietuvā, Igaunijā, Vācijā, Zviedrijā un Dānijā.

Koncerts Allažu luterāņu baznīcā tiek īstenots, sadarbojoties Allažu Tautas namam, Allažu luteriskās baznīcas draudzei un Austras biedrībai.

Nedēļas nogale Dailes teātrī


Janvāra pēdējā nedēļas nogalē Dailes teātris aicina skatītājus vērtēt ļoti daudzveidīgu izrāžu klāstu. Piektdien Lielajā zālē pulcēsies jaunie skatītāji, jo teātrī iegriezīsies „Vārnu ielas republikas” iedzīvotāji. Sestdienas vakarā killeris un potenciāls pašnāvnieks jeb Jurijs Djakonovs un Valdis Liepiņš satiksies komēdijā „Ļaujiet izšaut!”, bet svētdien plkst. 15.00 – Pītera Šefera drāmas „Amadejs” iestudējums, kurā Saljēri un Mocarta lomās dzīvo Artūrs Skrastiņš un Artūrs Dīcis.

Mazajā zālē svētdienas pēcpusdienā uz romantisku komēdiju aicina izrādes „Noslēpumainā zvaigzne” aktieru ansamblis. Kamerzālēs piedāvājums piektdienas vakaram sola tikšanos ar Knuta Hamsuna iedomātajiem varoņiem izrādē „Ābels un Olga”, sestdien – Dailes teātra vecākās paaudzes aktieru meistarības paraugstundu izrādē „Pirmā grēka līcis”, bet svētdien – Dārtas Danevičas un Daiņa Grūbes eleganto saspēli izrādē „Neprātīgā Zelda”.

Savukārt izrāde „Tas īstais, tā īstā” piektdien dosies viesizrādē uz Cēsīm. Biļetes uz izrādēm var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.


Mūziķim Mārtiņam Freimanim veltīts pasākums


27.janvārī kinoteātrī KSuns būs iespēja noskatīties ekskluzīvu Mārtiņa Freimaņa un grupas Tumsa koncertierakstu kopā ar Liepājas simfonisko orķestri, kurš filmēts 2004.gadā, festivāla Liepājas dzintars atklāšanā. Pirms kinoseansa tiks atvērta arī grāmata, kurā apkopoti piecdesmit labāko Mārtiņa dziesmu nošu pieraksti.

Uzstāties kopā ar orķestri bija viena no M.Freimaņa sapņiem un trakajām idejām – grupa Tumsa bija pirmie, kas to īstenoja. Dziesmas koncertam aranžēja toreizējais LSO diriģents Jēkabs Ozoliņš kopā ar Tumsas taustiņinstrumentālistu Normundu Kalniņu. Programmā ietvertas arī Queen, Frenka Sinatras u.c. pasaulslavenu dziesmu kaverversijas.

Kinoseanss būs pirmais Mārtiņam veltītu pasākumu ciklā [Ie]vērojot klusumu ietvaros; projekta ietvaros tiks demonstrēta arī Arvīda Krieva dokumentālā filma Dzīve kā košums par M.Freimani un grupu Tumsa, kā arī tiksatvērta jauna nošu grāmata, kuru Mārtiņa Freimaņa fonds izdevis kopā ar Micrec Publishing.

Jaunā nošu grāmata ir apjomīgs darbs, kurā divsimt lapaspusēs atlasītas un klavierēm un ģitārai aranžētas Freimaņa populārākās dziesmas. Šī būs pirmā grāmata sērijā, kurā turpmāk tiks apkopotas dažādu populāru komponistu dziesmu notis.

Projekta [Ie]vērojot klusumu tikšanās un akustiski koncerti notiks Ādažos, Jēkabpilī, Madonā, Valmierā, Siguldā, Ogrē un Skrundā – katrā no tiem tiks demonstrēta Arvīda Krieva dokumentālā filma Dzīve kā košums, uzstāsies Mārtiņa tuvākie draugi, būs arī Freimaņa fotogrāfiju izstāde un viņa dzejas lasījumi. Katrā no pilsētām izpildīt Mārtiņa mūziku aicināti arī vietējie mākslinieki.

Koncertu sērija noslēgsies 7. februārī, Mārtiņa dzimšanas dienā, ar vērienīgām svinībām Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē, kurā uzstāsies gan grupa Tumsa, gan visi Freimaņa draugi  - Lauris Reiniks, Kārlis Būmeisters, Emīls Balcers, Emīls Dreiblats, Olga Rajecka, Māra Upmane–Holšteina, Aija Andrejeva, grupas Putnu Balle, PeR, Blitze, The Capybaras, Crazy Dolls, Tumsas vijolnieces un citi.

Biļetes uz kinoseansu un koncertiem Latvijas pilsētās pieejamas Biļešu paradīzes tīklā un www.bilesuparadize.lv.  Katra nopirktā biļete ir ziedojums Mārtiņa Freimaņa fondam.

Koncerts "Namaste Indija"


Svētdien, 27. janvārī, Jūrmalas teātrī notiks koncerts "Namaste Indija", veltīts Indijas Republikas dienai. Šī koncerta rosinātāji ir Jūrmalas Kultūras centrs un Indijas klasiskās mūzikas skola "Sarasvati".

Namaste ir tradicionālais indiešu sveiciens, saliekot kopā plaukstas – tādējādi izrādot savu gan cieņu un godbijību sveiktajam, gan slavinot Visaugstāko ikvienā dzīvajā radībā, kas mīt šajā pasaulē.

Koncertā skanēs klasiskās indiešu rāgas. Par īstu muzikālu atklājumu klausītājiem kļūs Indijas klasiskās mūzikas šedevrs – Bhimpalasi rāga, ko dēvē arī par Dev Gandhari (Dev nozīmē Visaugstākais – salīdziniet to ar latvisko Dievu! Savukārt Ghandari ir debesu muzikanti).

Koncertā piedalīsies:
Akašs Sergejs Ancupovs (sārods), mūsdienu dižākā sārodista Ustada Amdžana Ali Khāna māceklis,
Ritis Kamičaitis (tabla),
Lila Ludmila Žurkova (tampura)

Ik gadus rīkotie koncerti, kas veltīti Indijas Republikas dienai, jau ir kļuvuši ne tikai par jauku tradīciju, bet arī par dvēselisku nepieciešamību. "Izsakot savu apbrīnu dižai valstij, senai kultūrai un skolotājiem, kuri jau vairākas tūkstošgades nes zināšanu gaismu cilvēcei, varam Indijai paust kaut mazu daļiņu savas pateicības," saka Akašs Sergejs Ancupovs, Indijas klasiskās mūzikas skolas "Sarasvati" direktors.

Indijas ietekme vispārcilvēcisko vērtību un tradīciju izveidē ir neizmērojama. Latvijas un Indijas garīgās un kultūras saišu atbalsis mēs varam atrast bezgala daudzos piemēros – kopējās valodu saknēs, ornamentos, mūzikas instrumentos, vērtību izpratnē. Tieši Latvijā tika organizēta Rēriha biedrība "Baltais aplis", un pagājušā gadsimta sākumā te radās spēcīga garīga kustība. Mūsu interese par Indiju, mūsu cieņa un mīlestība arvien iet plašumā un dziļumā.

Koncerts notiks Jūrmalas teātrī, Muižas ielā 7 (pavisam tuvu Bulduru dzelzceļa stacijai, tikai otrpus sliedēm).

Biļetes cena – 3 lati.
Pensionāriem – 2 lati.
Informācija pa tālr. 67751089, 29243077
www.sarod.eu


Jura Kulakova mūzikas vakars un draugu ballīte


25.janvārī plkst.19.00 Čaka zvaigžņu klubā notiks Jura Kulakova mūzikas vakars un draugu ballīte.

Juris Kulakovs ir viena no harismātiskākajām personībām latviešu kultūrā, kurš raksta dažādu žanru mūziku. Juris Kulakovs varētu būt arī labs dārznieks, kura dārzā ziedētu pasaules ziedi, visās krāsās un nokrāsās. Un tomēr Latvijas karmīnsarkanā un baltā krāsa dominē viņa radošajā daiļradē, jo viņš ir Latvijas neatkarības un brīvības cīnītājs, kas izskan dramatiskajā kantātē ar Pētera Aigara vārdiem "Sarkanais vilciens" un barikādēm veltītajās "Vēstulēs uz bruģa" ar Normunda Beļska vārdiem. Programmā skanēs klaviermūzika, komponista jaunākās sacerētās dziesmas ar Jāņa Ziemeļnieka un Jāņa Akuratera vārdiem, kuras viņš izpildīs pats. Iespējams, ka būs arī vēl citi pārsteigumi, bet tad jau manīs. Klausītāji varēs, protams, aprunāties ar Juri Kulakovu un saņemt komponista autogrāfu.

Biļetes iepriekšpārdošanā www.bilesuparadize.lv un "Biļešu Paradīzes" kasēs.


Latvijas supersprinta čempionāts un Freko kausa izcīņa


26.janvārī Biķernieku trasē startēs Latvijas čempionāts un Freko kausa izcīņa rallija supersprintā. Seriāls ieguvis ievērojamas izmaiņas salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem, kļūstot pieejamāks sportistiem un dažādāks trašu un segumu ziņā. Galvenās izmaiņas – supersprinta uzvarētāji tiks kronēti par Latvijas čempioniem.

Astoņu posmu seriāls startēs ar trim ziemas sacīkstēm un pieciem vasaras posmiem. Līdz šim supersprinta aktivitātes ziemā bijušas minimālas, taču šī ziema sola daudz – Biķernieku un Smiltenes posmu norise jau ir zināma, taču laika apstākļi šobrīd rada iespēju, ka trešais ziemas posms notiks uz aizsaluša ezera, kas tik ļoti patīk supersprinta dalībniekiem.

Seriāls saglabā līdzšinējās deviņas ieskaites. Par Latvijas čempioniem kļūs uzvarētāji FWD 1600, 2WD, RWD, VAZ Historic Open, 4WD un 4WD+ ieskaitēs. Šīs ir standarta automašīnas, kurām pilnībā jāatbilst CSDD tehniskajām prasībām un jābūt pielaidei dalībai ceļu satiksmē. Tas nozīmē, ka standarta automašīnām aizliegti sporta sēdekļi, sporta siksnas, nedrīkst notikt salona iekšējo elementu demontāža un atvieglināšana. Tātad šajās klasēs sportisti stāsies uz starta ar ikdienišķas komplektācijas automašīnām. Par supersprinta Freko kausu cīnīsies 2WD Open un 4WD Open klašu dalībnieki – šajās klasēs piedalās automašīnas, kuras speciāli pārbūvētas sporta vajadzībā. Freko kauss tiks izcīnīts arī U18 junioru ieskaitē.

Ziemas posmos dalībnieki startēs ar bezradžu riepām. Izmantojamas ceļu satiksmē paredzētas riepas ar E marķējumu, kāds ir arī diskusijas izraisījušām Krievijas NIIŠP riepām – tās pēc saviem parametriem ir atbilstošas ceļu satiksmei, tātad – arī supersprintam.

Pirmais posms sestdien Biķerniekos notiks uz sniega un ledus seguma. Bezradžu riepu izmantošana nozīmē, ka sākotnējais sniega segums dienas laikā mainīsies uz ledu, kas izmainīs trases apstākļus, radot papildu sarežģījumus sportistiem un sacensību intrigu.

Sestdien Biķernieku trasē dalībnieki sāks reģistrāciju plkst.8.30, bet pirmā brauciena starts paredzēts plkst.11.30.


Tirdziņš un koncerts Kalnciema kvartālā
 

26.janvārī no plkst.10.00-16.00 Kalnciema kvartālā notiks zemnieku un amatnieku tirdziņš, Pāvula Jurjāna mūzikas skolas audzēkņu koncerts un nodarbes bērniem, bet galerijā apskatāma Artūra Kiršfelda plakātu izstāde.

Tirdziņā atradīsiet vietējas izcelsmes sezonālu pārtiku no mājražotājiem, jau iecienītos lauku labumus un jaunus gardumus. Plašā izvēlē arī dažādi adījumi, cepures un interesantas rotas. Janvāris ir arī laiks, kad varat aktīvi izmantot tirgus burvību un sarunāt savu īpašo cenu. Pagalmā kūpēs karstvīns un siltas pusdienas piedāvās iecienītais pavāra Riharda Frīdenberga Kalniņa uzņēmums Eco Catering. Tirdziņa laikā darbosies arī karuselis un sveču darbnīca lieliem un maziem.

Pāvula Jurjāna mūzikas skolas audzēkņu koncerts notiks plkst.12.00 Brūnās mājas zālē (Kalnciema 35), ieeja bez maksas. Koncertā dzirdēsiet stīgu instrumentus, akordeona spēli, koklētāju ansambli, kā arī audzēkņu kori. Mūsu draugi un kaimiņi Pāvula Jurjāna mūzikas skola, kas atrodas kādā no klusās Baložu ielas namiem Pārdaugavā, nosaukta komponista, diriģenta un dziedātāja Pāvula Jurjāna vārdā. Skola ir viena no lielākajām Latvijā (vairāk kā 500 audzēkņu), starp skolas absolventiem ir arī mūziķi, kas sniedz koncertus Kalnciema kvartāla vasaras brīvdabas koncertos.


Vecmīlgrāvī ar vērienu svinēs „Sniega un ledus svētki 2013”


Mediju pārstāvji tiek aicināti uz ziemas vidus atzīmēšanu ar Vecmīlgrāvja iedzīvotājiem un citiem rīdziniekiem: „Sniega un ledus svētki 2013” Vecmīlgrāvī, Rīgas 31.vidusskolas stadionā (Skuju ielā 11) jau no plkst. 11.00!

Visi svētku dalībnieki kopīgi veidos lielo ledus skulptūru – kuģi. Varēs piedalīties atraktīvos pasākumus, kā arī baudīt dažādu mākslinieku uzstāšanos. Visas dienas garumā uz skatuves ne vienu reizi vien kāps perkusijas žanra meistari, grupa „Pulse Effect”, kuri rādīs priekšnesumus izmantojot ne muzikālus priekšmetus, tāpat visus priecēs arī Ilze Purmaliete un viņas jaunās zvaigznes, Ivo Grīsliņš-Grīslis ar grupu, kā arī kājas palīdzēs izlocīt un jaunus deju soļus iemācīties studijas „Smilga” dejotāji. Par asākām izjūtām parūpēsies snovborda triku meistari Wazza, kas rādīs paraugdemonstrējumiem pie un uz kalna.

Bērni varēs izvizināties ar ponijiem vai kopā ar savu ģimeni izbraukt zirga vilktās kamanās. Būs arī dažādas sacensības: sniegavīra celšana, burkānu mešana tālumā, apslēptas mantas meklēšana, ragaviņu vilkšana, kā arī citas atrakcijas. Pasaku tēli – Zaķītis, Tīģeris un Vinnijs Pūks - vedīs bērnus rotaļās, kur katrs mazais svētku dalībnieks varēs parādīt savu veiklību, zināšanas un arī apķērīgumu.

Gaidīsim, lai kopā priecātos par ziemu un labi pavadītu laiku.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Jānītis

2013-01-25 21:14:33

Ziņot

Nu smuka! Ir gan lunis tas Valters juniors.

Vārds

2013-01-25 11:03:07

Ziņot

valtere sevi brīvdienām neieteiks?

Vārds

2013-01-25 11:02:47

Ziņot

ir no kā izvēlēties beidzot. jālaiž uz liepāju!

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (4)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv