Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs

Rasa, Rasma, Maira

Visi autora raksti

23. novembris (2012) 10:33

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Rūta Dūduma +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (1)

Privātais arhīvs un publicitātes foto

Nevienam nemanot, pavisam klusiņām, mums jau ir piezagusies Ziemassvētku aura, kas mudina uz pārdomām par šajā gadā paveikto. Nedēļas nogalē uz sasniegto atskatīsies arī aktieri, pulcējoties uz tradicionālo "Spēlmaņu nakts" apbalvošanas ceremoniju. Tikmēr savās brīvdienu tradīcijās ar portālu Puaro.lv dalās veiksmīgā debitante aizvadītajā Eirovīzijas Nacionālajā atlasē un dziedātāja Laura Reinika bekvokāliste Rūta Dūduma.

„Sestdien noteikti iesaku doties uz Keitijas Melua koncertu. Pati jau sen esmu šo datumu atzīmējusi savā plānotājā,” intervijā portālam Puaro.lv atklāj Rūta. „Šai māksliniecei piemīt ļoti dzidrs vokāls. Tādās telpās kā  Arēna Rīga, kur ir ļoti laba akustika, viņas balss vispār skanēs debešķīgi. Uzstāties tik plašā arēnā, kur dziedājums atbalsojās tālumā, piepildot visu plašo telpu, ir katra dziedātāja sapnis. Keitija Melua dziesmas man ir ļoti tuvas – to lirika ir fascinējoša.”

„Savukārt "Spēlmaņu nakts" balvu pasniegšana ir labs iemesls piektdienas vakaru vienkārši pavadīt mājās kopā ar saviem tuviniekiem, malkojot tēju un baudīt kopābūšanas prieku,” iesaka dziedātāja. „Man pašai sen nav iznācis laika tā vienkārši atlaisties pie televizora ar tējas krūzi rokās. Pati "Spēlmaņu nakts" aktualitātēm sekoju līdzi. Ne vienmēr izdodas visus jaunumus uzzināt uzreiz, bet par iepriekšējo gadu nominantiem un balvu laureātiem esmu lietas kursā.”

„Pirmssvētku periods – novembris un decembris – man ir diezgan saspringts laiks, tāpēc jāiztiek bez garām brīvdienām. Šogad pēc ilgiem laikiem rudenī devos uz Siguldu. Sapratu, ka tikpat skaists rudens taču ir tepat, Rīgas parkos, un, lai to izbaudītu, nemaz nav jādodas ārpus pilsētas. Nedēļas nogalēs kopā ar mammu cenšamies apciemot radus laukos. Kādreiz mēs to darījām katrās brīvdienās, nu jau krietni retāk. Turklāt tagad arvien agrāk vakaros paliek tumšs.”

Tuvojoties pirmajai adventei, Rūtai jau vainaga iegādes plāns ir gatavs: „Laika pašai vainagu uzmeistarot diemžēl man nav, bet šobrīd to piedāvājums ir ļoti liels. Es pati dodu priekšroku ne tik klasiskiem vainagiem. Māju parasti izrotājam ar vairākiem vainadziņiem, lai būtu gan viesistabā, gan dzīvojamās telpās.”


BRĪVDIENU CEĻVEDIS
 


Pasniedz "Spēlmaņu nakts" balvas
 


Spēlmaņu nakts 2011/2012  skatītāju simpātijas balvu ieguvēji tiks paziņoti 23. novembra vakarā Spēlmaņu nakts apbalvošanas ceremonijā Latvijas Nacionālajā teātrī.

Nominācijā Gada dramatiskā teātra izrāde uz balvu pretendē režisora Valtera Sīļa Osedžas zeme un Kirila Serebreņņikova Voiceks Latvijas Nacionālajā teātrī, režisora Alvja Hermaņa Oņegins. Komentāri un Oblomovs Jaunajā Rīgas teātrī, kā arī režisora Vladislavs Nastavševa Jūlijas jaunkundze Valmieras teātrī.

Nominācijai Gada aktieris izvirzīti Gundars Āboliņš par Oblomova lomu izrādē Oblomovs Jaunajā Rīgas teātrī, Ģirts Krūmiņš par Oblomova lomu izrādē Oblomovs un Kempa lomu izrādē Vigīlija. Sapnis par nomodu Jaunajā Rīgas teātrī, Juris Žagars par Henrija lomu Dailes teātra izrādē Tas īstais, tā īstā, Kārlis Krūmiņš par lomu izrādē Leģionāri Ģertrūdes ielas teātrī un Leonīds Lencs par Indrānu tēva lomu izrādē Indrāni Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī.

Uz balvu nominācijā Gada aktrise pretendē Elita Kļaviņa par Alīdes Trū lomu izrādē Muša Jaunajā Rīgas teātrī, Ieva Puķe par Leidijas Torensas lomu izrādē Orfejs pazemē un Larisas lomu izrādē Līgava bez pūra Valmieras drāmas teātrī, Ināra Slucka par Vīneblas kundzes lomu izrādē Pērnvasar negaidot Latvijas Nacionālajā teātrī, Indra Briķe par Vecāsmātes lomu izrādē Apglabājiet mani zem grīdas Dailes teātrī un Lolita Cauka par Violetas Vestones lomu izrādē Osedžas zeme Latvijas Nacionālajā teātrī.

Arī šogad „Spēlmaņu nakts” balvu pasniegšanas ceremonija norisināsies 23. novembrī – Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā un tā tiks translēta LTV1 un Latvijas radio 1 tiešraidē no Latvijas Nacionālā teātra.


Keitijas Melua koncerts


24. novembrī „Secret Symphony” turnejas laikā hallē “Arēna Rīga” uzstāsies britu dziedātāja un komponiste Keitija Melua (Katie Melua).

28 gadus vecā Gruzijā dzimusī dziedātāja ir viena no veiksmīgākajām Lielbritānijas mūziķēm pēdējā desmitgadē. Viņas  pazīstamāko dziesmu skaitā ir tādas kompozīcijas kā „Nine Million Bicycles“, „The Closest Thing To Crazy“, „I Cried For You“, „Piece By Piece“, „If You Were a Sailboat“ un daudzas citas.

Kad 2002.gada septembrī jaunā dziedātāja parakstīja līgumu ar neatkarīgo ierakstu kompāniju „Dramatico”, neviens nespēja iedomāties, cik strauja būs viņas karjera. Keitijas Melua pirmais albums „Call Off The Search”, kas izdots, kad viņai bija tikai 19 gadu, ātri nokļuva Apvienotās Karalistes albumu topa virsotnē un pakāpeniski iekaroja arī citu Eiropas valstu hītparādes. Veiksmes stāsts turpinājās gan ar nākamo albumu „Piece by Piece”, kurā iekļauta viena no Keitijas populārākajām dziesmām „Nine Million Bicycles”, gan ar tam sekojošo „Pictures”, kura panākumi nešaubīgi ierindoja Keitiju Melua pēdējā laika veiksmīgāko britu mūziķu skaitā. Šobrīd Keitija Melua ir otra bagātākā jaunā Lielbritānijas mūziķe aiz dziedātājas Adeles, dalot šo vietu ar Leonu Lūisu un Šerilu Kolu.

2012. gada martā iznācis Keitijas Melua piektais studijas albums ar nosaukumu „Secret Symphony” – tā ir izmeklētu dziesmu kolekcija, kas izceļ dziedātājas unikālo, viegli atpazīstamo balsi. Albums tapis sadarbībā ar producentu Maiku Batu, un tā galvenais akcents ir vieglums un vienkāršība. „Gatavojot šo albumu, vēlējos atrast ļoti skaistas dziesmas un vienkārši dziedāt tās no sirds,” stāsta pati Keitija Melua.

Koncertā Rīgā Keitija Melua izpildīs jaunā albuma repertuāru, kā arī savas populārākās dziesmas.


Nedēļas nogale Dailes teātrī


23.novembrī – Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā un „Spēlmaņu nakts” vakarā – pirms svinēšanas Dailes teātra aktieri skatītājus priecēs divās izrādēs. Lielajā zālē tiks spēlēta Nikolaja Erdmana traģikomēdija „Finita la comedia!”, bet Mazajā zālē – Kurcio Malapartes lugas „Arī sievietes zaudēja karā” iestudējums.

Savukārt visiem komēdiju cienītājiem tikai 23.novembrī „Spēlmaņu nakts Izdevīgajā dienā” Dailes teātris dāvina 50% atlaidi uz komēdijām - „Ļaujiet izšaut!” 2.decembrī 13.00, 13. un 14.decembrī 19.00 un „Primadonnas” 15.decembrī 18.00. Biļetes var iegādāties visās „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv. Atlaides nesummējas! Naktīs uz 23. un 24. novembri nebūs spēkā Nakts kases piedāvājums.

Sestdien Lielajā zālē skatītāji aicināti izsmieties jaunākajā Dž.Dž.Džilindžera iestudējumā – komēdijā „Ļaujiet izšaut!” ar virtuozo Jurija Djakonova un Valda Liepiņa saspēli centrā. Mazajā zālē – Toma Stoparda intelektuālā melodrāma „Tas īstais, tā īstā”, kas ir vienlaikus detektīvs, melodrāma un intelektuāla līdzība.

Svētdien plkst. 15.00 režisora Gata Šmita iestudētā kriminālmelodrāma „Mežonīgā pilsēta” ar Artūru Skrastiņu galvenajā lomā tiks rādīta Lielajā zālē, bet Kamerzālē – Dailes teātra vecākās paaudzes aktieru zieds spēlēs izrādē „Pirmā grēka līcis” Kamerzālē.
Biļetes var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.


Akordeonistes Ksenijas Sidorovas solokoncerts


„Latvijas Koncerti” piedāvā klausītājiem akordeonistes, kas paspējusi apburt klausītājus visā Eiropā, Ksenijas Sidorovas solokoncertu 23. novembrī Spīķeru koncertzālē plkst. 19.00, bet 24. novembrī Siguldā, koncertzālē „Baltais flīģelis” plkst. 18.00.

Ksenija Sidorova dzimusi Latvijā. Uz akordeona spēlēšanu Kseniju pamudināja veccmāmiņa, kas bija etnogrāfiskās spēles tradīcijas pratēja. Mūzikas skolā Ksenija mācījās no astoņu gadu vecuma, un viņas skolotāja bija leģendārā Marija Gasele. Vēlme pamatīgāk iedziļināties klasiskajā un laikmetīgajā repertuārā aizveda Kseniju uz Londonu, kur viņa ar izcilību ieguva maģistra grādu Londonas Karaliskajā Mūzikas akadēmijā, studējot Ouena Marija klasē.

2009. gada februārī Ksenija uzvarēja konkursā par iespēju sniegt koncertu Vigmora zālē, un šīs zāles debijas koncerts notika 2009. gada 18. maijā. Kseniju izraudzīja arī par Park Lane Group jauno mākslinieku New Year Series 2009 dalībnieci. Beidzamajā laikā Ksenija uzstājusies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Sinfonietta Rīga, Marijas teātra orķestri Valērija Gergijeva vadībā, sniegusi koncertus Karaliskajā Svētku zālē, Pērsela zālē (Southbank Centre), Bristoles Kolstona zālē, debitējusi Lucernas festivālā, Cēsu mākslas festivālā un citos festivālos Apvienotajā Karalistē, Francijā, Šveicē un Itālijā. Ksenijas ieraksti skanējuši AK un Latvijas radio programmās. Pie Ksenijas sasniegumiem uz koncertskatuves nosauksim vēl arī sadarbību ar Belcea Quartet, turneju ar jauno ģitārspēles zvaigzni Milošu Karadagliču, kā arī ierakstus ar Sacconi Quartet. Ksenija sadarbojusies ar tādiem komponistiem kā Stefano Džervazoni, Nirmali Fena, Samanta Fernando, Elspeta Brūka un Patriks Nans. Kseniju laipni atbalsta Deivids Bouermens ar kundzi un Hattori Foundation.


Liepājā viesojas Karaliskais improvizācijas teātris


Karaliskais Improvizācijas teātris dodas priecēt Liepājniekus ar izrādi “Humors nobāl” Latvijas labākā komiķa un improvizatora Jāņa Skuteļa vadībā! Jau 23.novembrī pulksten 19:00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē.

Īsi un kodolīgi, nesaistīti, bet tomēr secīgi un ar īpašu rozīnīti – tā 3 improvizācijas meistari kopā ar izrādes vadītāju ļaus nobaudīt krietnu devu komisma. Karaliskā improvizācijas teātra dalībnieki Liepājas viesizrādē –  Jānis Skutelis, Ģirts Runātājs, Arvis Dejotājs, Andris Rupais, Monsta. Atgādinām, ka improvizācijas teātrī pavisam nav klasiskā teātra noteikumi, likumi, prasības, apģērbs..utt.

Skatītājs ir galvenais izrādes noteicējs, kas nosaka izrādes saturu, virzību un noskaņojumu. Mums ir karaliska publika, kurai mēs ļaujam izvēlēties, ko viņi vēlās redzēt. Nepretendējot uz mākslu (kas Latvijā jau ir plaši pārstāvēta), vēlamies kaut uz brīdi skatītāju izraut no ikdienas rutīnas un iesaistīt radītpriekā. Saturiski -  nekā smaga, vienkārši rēcīgi.

Šajā reizē ir plānoti pilnīgi jauni joki, kas nozīmē, ka pagājušā gada joki vairāk netiks jokoti. Iespējams būs joki par politiku, par seksu, par dzīvniekiem utt.

Nu, un, protams, cena. Visus noteikti interesē cik tas maksā. Tieši tikpat cik pagājušajā reizē 3-, 4- un 5-, Ls. Biļetes Biļešu servisa kasēs un Liepājas Olimpiskajā centrā.


Izrāde "Ilgu tramvajs"


24.novembrī plkst.15.00 Dikļu pilī būs skatāma leģendārā Tenesija Viljamsa luga "Ilgu tramvajs" ar Karīnu Tatarinovu, Andri Buli, Maiju Doveiku un Rihardu Leperu galvenajās lomās. Izrādē piedālās arī Zane Stocka un Madars Zvagulis.

Izrādes režisore Gaļina Poļiščuka, scenogrāfs Miķelis Fišers. Izrādes garums: trīs stundas. Izrādē smēķē. Biļetes pieejamas Dikļu pilī un Biļešu Paradīzes kasēs. Biļešu cena: Ls 12,-

„Iestudējums, kas atstāja visspēcīgāko iespaidu, bija Gaļinas Poliščukas “Ilgu tramvajs”. (...) Bieži, kad eju uz teātri, es pārstāju domāt vai prātot par lugu. Bet pret šo iestudējumu bija kaut kāda īpaša sajūta, kas man kā kritiķim rodas ļoti reti. Mani iespaidoja izrādes fiziskums un tas, kā režisorei kopā ar aktieriem bija izdevies atrast Viljamsa tekstā humoru un maiguma brīžus. Patika arī Miķeļa Fišera scenogrāfija. Iestudējums šķita ļoti pilnīgs un negaidītā veidā – moderns.” Eliza Bent, žurnālā American Theatre, 2009.maijs/jūnijs Ņujorka

Grupas "Akvarium" mūziķu projekts "Welcome To The Club"


Liels muzikāls notikums gaidāms visiem dzīvās, neatkārtojamas un oriģinālās mūzikas cienītājiem 25. novembrī Rīgā, Lielajā ģildē. Pirmo reizi uz vienas skatuves uzstāsies divas visoriģinālākās, visintriģējošākās grupas no Sanktpēterburgas, kuras atspoguļo visu interesantāko un dzīvo Krievijas muzikālajā mākslā.

Lielisks ansamblis, kuru izveidoja leģendārās grupas “Akvarium” dalībnieki Igors Timofejevs (ģitāra, saksofons, vokāls) un Oļegs “Šarr” Šavkunovs (perkusija, vokāls) un viņu draugi – taustiņinstrumentu, bungu un basģitāras spēles virtuozi – “Welcome To The Club”, kas izpilda brīnišķīgas kompozīcijas un dziesmas etno-jazz-world-music stilā un visstilīgākā, romantiskākā un erotiskākā Nina Karlsone (attēlā), kuru sauc par Krievijas Šādē + Dženisu Džoplinu + Tanitu Tikaramu + “Mumiy Troll”.

Abas grupas prezentē savus jaunos albumus: “WTTC” – savu “Welcome To The Club-2″, kas tika ierakstīts “Akvarium” studijā un ieguva gan paša Grebeņščikova, gan Krievijas un ārzemju autoritatīvāko kritiķu augstu vērtējumu, bet Nina Karlsone un viņas grupa ar tādu pašu nosaukumu prezentē lielisku albumu “I Deny”, kas tapis “Mumiy Troll” studijā un kuru apbrīnoja pat tie, kas dzirdējuši šo albumu tikai pa ausu galam.

Biļetes nopērkamas “Biļešu servisa” kasēs. Cena no 5-25 latiem.

Zvaigžņotā nedēļas nogale koncertbārā „Laternu stundā”


Piektdien, 23. novembrī, kopā ar pavadošo sastāvu koncertu sniegs dziedātājs Normunds Rutulis, kurš ir publikas mīlēts mākslinieks ar pamatīgu skatuves pieredzes bagāžu. Par viņa solokarjeras pirmsākumiem uzskatāms 1995. gads, kad tapa pirmais ieraksts. Kopš 1998.gada Rutulis ieskaņojis 11 dziesmu albumus, no kuriem 7 kā solo izpildītājs un 2011.gadā izdota arī jubilejas izlase „Labākās dziesmas”. Viņa labākās kompozīcijas būs dzirdamas arī koncertā. Vakara turpinājumā populāras melodijas atskaņos DJ Roberts Ošiņš (LR2).

Sestdien, 24. novembrī, koncertbārā „Laternu stundā” notiks vēl nebijis pasākums – Baltā roka nakts. Uz koncertbāra skatuves kāps Ivo Fomins, kurš izpildīs ne vien klausītāju iemīļotākās dziesmas no viņa paša repertuāra, bet arī tās, kas tapušas muzicējot kopā ar Tomasu Kleinu un Fēliksu Ķiģeli. Tā kā tuvojas gada nogale un Ziemassvētku gaidīšanas laiks, neizpaliks arī kāda jautra kompozīcija no mūziķa Ziemassvētku dziesmu albuma ar, iespējams, visgarāko nosaukumu Latvijas mūzikas ierakstu vēsturē - "Mamma man pagājušajos Ziemassvētkos uzdāvināja ģitāru un es sākumā nezināju, ko ar to iesākt, bet tad iemācījos pāris labus un gruntīgus hārdroka akordus un tagad jūs varat paklausīties, kas no tā visa sanācis…". Tajā apkopotas pasaulē pazīstamas Ziemassvētku dziesmas latviskotās versijās.

„Manuprāt, baltā krāsa padara cilvēkus gaišākus. Es ceru, ka arī koncerta apmeklētājiem būs pacilāts noskaņojums un gaišas domas un viņiem patiks dziesmas no vējainās Liepājas, ko dāvāšu no visas sirds,” stāsta pats mūziķis.

24. novembra vakars sola virkni patīkamu pārsteigumu gan no bārmeņiem, gan Baltās dāmas, kā arī interesantas aktivitātes – konkursus un atrakcijas. Visus, kuri būs ievērojuši dress code: balts, pie bāra gaidīs gards atspirdzinājums. 80. un 90. gadu populārākos hitus atskaņos DJ Viesturs Sproģis (LR2)

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Vārds

2012-11-23 10:59:09

Ziņot

melua tiešām varētu izklausīties izcili

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv