Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs

Rasa, Rasma, Maira

Visi autora raksti

18. oktobris (2013) 10:58

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Rolands Ūdris +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (1)

Puaro.lv un publicitātes

Zelta rudens nu sācis parādīt savus zobiņus, tāpēc sākot ar šo nedēļu galvenā kultūras un izklaides dzīve pārceļas uz iekštelpām. Kā ierasts, Puaro.lv saviem lasītājiem piedāvā Brīvdienu ceļvedi, kurā kaut ko savai sirdij tīkamu atradīs ikkatrs. Savos nedēļas nogales plānos un ieteikumos dalās vārda dienas gaviļnieks, grupas „The Hobos” līderis Ūdrītis jeb Rolands Ūdris, kuram šīs brīvdienas ir dubulti svētki.

„Kā jau tas mūziķiem ierasts, arī manas nedēļas nogales parasti tiek aizvadītas koncertos, tāpēc gadījumā, ja kādu reizi tā ir brīvāka, vēlos ļauties pavisam nesteidzīgai atpūtai mājās vai doties pie dabas,” intervijā portālam Puaro.lv atklāj dziedātājs. „Nereti piektdienas vakaros, kamēr mani draugi Facebook „strīmo” dažādus bāriņus un klubiņus, pats sēžu mājās ietinies segā un lasu kādu grāmatu.”

Arī dabas baudīšanu Ūdrītis izvēlas apzinīgi. „Nebiju viens no tiem, kas pagājušajā nedēļas nogalē „iesēdās” sastrēgumā uz Siguldu. Tobrīd atrados pavisam citā Latvijas galā – Ventspilī.”

Šonedēļ gaidāms ne tikai grupas „The Hobos” atgriešanās koncerts, bet arī paša mūziķa vārda dienas svinības. „Ja godīgi, man nekad nav patikušas ne dzimšanas dienas, ne vārda dienas. Tās nozīmē tikai to, ka tev visas dienas garumā pieklājīgi jāatbild uz īsziņām un vēstulēm sociālajos tīklos, cenšoties katram to izdarīt savā oriģinālā veidā. Labi, ka šoreiz abi šie pasākumi sakrīt vienā dienā, jo tad brīžos, kad būšu piekusis no apsveikumiem, varēšu aizbildināties, ka man jādodas uz skatuves,” nosmej Ūdrītis.

„Šajā lietainajā un drēgnajā nedēļas nogalē Puaro.lv lasītājiem ieteiktu vienkārši pabūt mājās un izlasīt kādu labu grāmatu. Mans jaunatklājums ir Klāsa Estergrēna „Džentlmeņi”.  Tā ir sarakstīta jau astoņdesmitajos gados. Lasu un kaifoju. Nesaprotu, kā visus šos gadus biju pamanījies to palaist garām. Tas ir mazliet skumjš stāsts par dzīvi un mīlestību, bet grāmatas valoda ir tik „garšīga”, ka iesaku to izlasīt ikvienam.”


BRĪVDIENU CEĻVEDIS
 

Grupas „The Hobos” atgriešanās koncerts


Koncertbārs ''Laternu stundā'' ar lielu prieku paziņo, ka pēc vairāku gadu radošā pārtraukuma ar vienreizēju koncertu,  savus fanus priecēs grupa „The Hobos”. 18.oktobrī plkst. 20:00 koncertbārs ''Laternu stundā'' aicina Jūs uz šī gada priecīgāko Latvijas mūzikas notikumu – „The Hobos” koncertu.

Grupas „The Hobos” puiši, paši par šo notikumu ir sajūsmā un šis koncerts varētu būt pat iemesls jauna albuma rakstīšanai. Tādēļ 18.oktobra koncertam ir nozīme ne tikai grupas „The Hobos” faniem, bet arī pašiem mūziķiem.

Koncertā „The Hobos” priecēs apmeklētājus gan savām populārākajām dziesmām, gan arī mazāk zināmām. Tā kā grupa sen kopā nav uzstājusies, tad „The Hobos” koncerts būs visas nakts garumā. Grupa pa šie gadiem ir ierakstījusi četrus albumus un vairākas dziesmas ir kļuvušas par hitiem. „The Hobos” ir viena no pirmajām grupām, kas Latvijā sāka dziedāt angļu valodā. Taču nozīme nav valodā, kādā šīs dziesmas tiek izpildītas, bet gan tās melodijā, dvēseliskumā, kas ir „The Hobos” dziesmās.

18.oktobrī grupa „The Hobos” uzstāsies savā oriģinālajā sastāvā – Rolands Ūdris, Mārtiņš Burkevics, Egons Kronbergs un Vilnis Krieviņš. Šādā sastāvā grupa spēlē jau kopš 1999.gada. „The Hobos” pirmais koncerts tā laika kafejnīcā ''Ai Karamba'' bija vērienīgs sākums, kas noteikti ir palicis daudziem atmiņā. Savā ziņā arī 18.oktobris būs kā „The Hobos” jaunais sākums – koncerts pēc vairāku gadu radošā pārtraukuma.

Papildus priecīgajai ziņai par grupas koncertu pēc ilgāka radošā pārtraukuma, koncertbārs ''Laternu stundā'' informē, ka 18.oktobrī notiks arī grupas „The Hobos”  solista Ūdrīša (Rolanda Ūdra) vārda dienas svinības, kurā ikviens ir aicināts nosūtīt koncertbāram „Laternu stundā” savu apsveikumu pa e-pastu: [email protected]  Paralēli koncertam visas nakts garumā, apmeklētāji varēs sveikt Ūdrīti vārda dienā, kā arī apsveikt grupu ar atgriešanos uz mūzikas skatuves.

Biļetes iespējams iegādāties www.bilesuparadize.lv vai „Biļešu Paradīzes” kasēs. Biļetes iepriekšpārdošanā 5.00 LVL, pasākuma dienā dārgāk. Tiekamies Rīgā, Brīvības 109 (ieejas no Palīdzības ielas).

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā ar vieslekciju uzstāsies pazīstamā franču dizainere Matalī Krasē


Piektdien, 18.oktobrī, plkst. 14.00 Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā (Skārņu ielā 10/20, Rīgā) ar bezmaksas atklātu vieslekciju uzstāsies Francijas mūsdienu dizaina zvaigzne Matalī Krasē.

Franču rūpnieciskā dizaina māksliniece Matalī Krasē (Matali Crasset; 1965) pieder pie jaunākās Francijas dizaineru 21. gadsimta paaudzes un tiek atzīta par vienu no spēcīgākajām savas jomas pārstāvēm.

Viens no unikālajiem Matalī Krasē projektiem "Kad Džims dodas uz Parīzi" ("Quand Jim monte a Paris") radies, domājot par guļvietas ierīkošanu viesim. Dizaina objekts sastāv no vairākām daļām: matrača, modinātāja un naktslampiņas. Visi elementi apvienoti vienā kompaktā rullī-kolonnā, kas ir viegli transformējama un savāktā stāvoklī neaizņem daudz vietas, simboliski apvienojot viesmīlību un mobilitāti.

Gadu gaitā gūtā pieredze ļauj māksliniecei darboties dažāda mēroga projektos un vidēs. Matalī Krasē vienlīdz labi saprotas ar amatnieku vai jebkuru citu cilvēku, kurš meklē jaunus dzīves izaicinājumus. Viņa veiksmīgi atrod kopīgu valodu gan ar ražotāju, kas gatavs eksperimentēt attiecīgajā rūpniecības nozarē, gan ar viesnīcas īpašnieku, kas apņēmies attīstīt jaunus konceptus savā jomā. Izcils piemērs Matalī Krasē kā arhitektes un dizaineres darbam ir lielie projekti - SPA viesnīcas "Hi Hotel" Nicā, Francijā un "Dar Hi" Neftā, Tunisijā. Māksliniece labprāt sadarbojas ar mazākiem pasūtītājiem, piemēram, ar kādas vietējās lauku komūnas pārstāvjiem, kuri plāno uzlabot vietējo iedzīvotāju kultūras dzīvi vai sociālos apstākļus. Iespējams, arī kāds muzejs iecerējis pārbūves, un talkā tiek aicināta Matalī Krasē. Kā spilgts paraugs šeit jāmin Stedeljik muzejs Amsterdamā, Nīderlandē.

Pēc īpaša Francijas institūta Latvijā uzaicinājuma Matalī Krasē viesosies Rīgā tikai vienu dienu, kurā sniegs lekciju par laikmetīgu dizainu Francijā, iezīmējot iespējamos tālākās attīstības virzienus un perspektīvas, kā arī pastāstīs par saviem projektiem un idejām. Latvijas auditorijai tiek piedāvāta unikāla iespēja iepazīties ar šīs multidisciplinārās mākslinieces radošo darbību, novērtējot viņas daudzšķautnainās spējas, vēlmi veidot apkārtējo vidi humānāku un atvērtāku, un saprast, ka mūsdienās dizains neaprobežojas tikai ar skaistu priekšmetu radīšanu. Matalī Krasē prezentācija būs kā solis uz priekšu dizaina nākotnē.

Lekcija tiek organizēta izstādes "20 Francijas dizaina ikonas. Dialogs" ietvaros, kura no š.g. 11.oktobra līdz 24. novembrim ir skatāma Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja Lielajā zālē. Lekcija notiks franču valodā ar sinhronu tulkojumu uz latviešu valodu. Aicināti visi interesenti! Ieeja lekcijā ir bez maksas.

Vēsturiskā braucienā Rundālē no Lietuvas ieradīsies 19.gadsimta pasta kariete


Piektdien, 18.oktobrī, laikā no plkst.15 līdz plkst.16 Rundāles pilī noslēgsies unikāls brauciens no Pakrojas muižas Lietuvā ar pasta karieti, kura darināta pēc 18.-19.gadsimta parauga.

Pirms tam plkst.10 kariete izbrauks no Pakrojas muižas Lietuvā un orientējoši pēc sešām stundām ieradīsies Rundāles pilī.

"Ideja par šādas pasta karietes izveidi tika izlolota sen. 2010.gadā mēs realizējām projektu "2000 kilometri vēstures", kad jāšus uz žemaišu šķirnes zirgiem atkārtojām ceļu, ko pirms sešiem gadsimtiem veica Lietuvas dižkunigaitis Vītauts Dižais, sasniedzot Melnās jūras krastu," skaidroja Pakrojas muižas apsaimniekotājs un pasākuma iniciators Gedrijus Klimkēvičus.

Pasta kariete ir paredzēta astoņu pasažieru pārvadāšanai. To vilks četri žemaišu šķirnes zirgi, kas ir viena no vecākajām zirgu šķirnēm Eiropā un zināma no 6.-7.gadsimta. Zirgiem sešu stundu laikā būs jāpārvar 50 kilometru garš ceļš.

Šis būs pirmais pasta karietes pārbaudes brauciens, tāpēc noteikt precīzu ierašanās laiku Rundālē esot grūti. "Perspektīvā mēs plānojam projektu attīstīt, piedāvājot interesentiem regulārus pārbraucienus starp Pakroju un Rundāli. Vēlamies radīt arī īpašas pieturvietas gan Latvijas, gan Lietuvas pusē, kur ceļotājiem tiktu piedāvātas gan seno ēdienu degustācijas, gan dažādi attiecīgā gadsimta vēsturiskie piedzīvojumi, iespējams, arī laupītāju uzbrukumi," par ieceri pauda Klimkēvičus.

Galapunktā Rundāles pilī ceļotājus sagaidīs vēsturisko tērpu darinātāja un ceremoniju meistare Jeļena Forste ar īpašu teatralizētu uzvedumu.

Veļu vakars Brīvdabas muzejā
 

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā 18.oktobrī pkst.18:00 Hernhūtiešu saiešanas namā un Vidzemes sētā notiks Veļu vakars folkloras kopas "Grodi" vadībā. Aicinām ģērbties silti un ņemt līdzi cienastu veļiem!

Kad naktis kļūst garākas par dienām, lauku darbi ir padarīti un pār zemi bieži nolaižas migla, klāt ir Veļu laiks. Dažādos Latvijas novados saukts arī par Zemlikām, Dievainēm, Dvēseļu dienām, Ķauķu laiku, Iļģu laiku un vēl citādi. Parasti tas turpinājies no Miķeļiem līdz Mārtiņiem, dažviet īsāku laiku, citviet - ilgāku.

Šai laikā nedarīja nekāda darba, sevišķi nekūla labības, domādami, ka veļu laikā kulta labība nedīgst. Sataisīja visādus ēdienus un nolika tos zemē atsevišķā rūpīgi izslaucītā istabā. Vakarā tur iegāja mājastēvs ar degošu skalu rokā un sauca skaļā balsī savus mirušos vecākus, radus un draugus, lai tie nāktu ēst un dzert.

Brīvdabas muzejs atrodas Rīgā, Brīvības gatvē 440. Muzejs apmeklētājiem atvērts katru dienu no plkst. 10:00 līdz 17:00. Ieejas biļešu cenas muzejā vasaras sezonā (01.05. - 31.10.) 3.00 Ls pieaugušajiem, 1.50 Ls studentiem, 2.00 Ls pensionāriem, 1.00 Ls skolēniem, 6 Ls ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1-4 bērni līdz 18 gadu vecumam vai viena daudzbērnu ģimene). Muzeja teritorijas apmeklēšanai no 17:00 līdz 20:00 pieejamas vakara biļetes par 1.00 Ls. Pie Galvenajiem vārtiem darbojas maksas stāvvieta (2.00 Ls). Bezmaksas autostāvvieta pieejama pie Rietumu vārtiem.


Valmieras teātrī pirmizrāde - "Dzimta", pēc Maksima Gorkija lugas "Vasa Žeļeznova"


18.oktobrī Valmieras teātrī pirmizrādi piedzīvos "Dzimta". Šādu nosaukumu režisors Felikss Deičs devis Maksima Gorkija lugai "Vasa Žeļeznova". Tās centrā ir spēcīga rakstura sieviete - lielas ģimenes māte un kuģu īpašniece Vasa, kura cenšas saturēt kopā gan savu dzimtu, gan uzņēmumu. Režisors galveno lomu uzticējis aktrisei Mārai Mennikai. Kopā ar Feliksu Deiču strādā scenogrāfs Reinis Suhanovs, kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone un kustību konsultants Aigars Apinis.

Felikss Deičs ir režisors, kuram vienmēr ir būtiski, lai ar jaunu lielu lomu aktieris paceltu augstāk sava talanta latiņu. "Ar šo lomu Māra Mennika spers nopietnu soli pretim briedumam - gan sievišķīgam, gan cilvēciskam un aktieriskam," uzskata režisors. "Vasa ir sarežģīts raksturs. Viņas spēcīgākās ilgas ir mīlēt, saprast un lolot. Taču dzīve, kāda tā ir izveidojusies, pārveidojot arī viņu pašu, prasa pilnīgi pretējo - mīlot savu ģimeni, izdarīt noziegumu. Aktrisei svarīgi atsegt šo dziļo un pretdabisko lūzumu Vasas dabā."

Lomās: Inese Pudža, Ilze Lieckalniņa, Ģirts Rāviņš, Rihards Jakovels, Ilze Pukinska, Terēze Lasmane un Ivars Vanags.

Maksima Gorkija luga "Vasa Žeļeznova" sarakstīta 1910.gadā. Lugai Latvijā nav bijusi pārāk gara skatuves vēsture. To divreiz iestudēja Jelgavas teātrī (1941. un 1946.gadā), titullomu uzticot vēlāk pazīstamajai Valmieras teātra aktrisei Elzai Barūnei. 1977.gadā Liepājas teātrī to uzveda Oļģerts Kroders, bet 2004.gadā - Semjons Losevs Daugavpils teātrī.

Izrāde "Dzimta" arī 19. un 27.oktobrī, 8. un 9.novembrī.

Nacionālajā teātrī pirmizrādi piedzīvos bērnu izrāde "Sarkangalvīte un vilks"


Latvijas Nacionālajā teātrī piektdien, 18.oktobrī, pirmizrādi piedzīvos bērniem un viņu vecākiem veltīta izrāde "Sarkangalvīte un vilks", kuru iestudējis režisors Elmārs Seņkovs.

Visiem labi zināmo stāstu par Sarkangalvīti un vilku izrādes radošā komanda ir papildinājusi ar jauniem tēliem - zaķi, bebru, tītaru, odu un ķirzaku, kas ir apvienojušies Meža parlamentā un aktīvi seko, lai tiktu ievēroti meža likumi.

Izrādes darbība sākas ar jauku un saulainu dienu. Sarkangalvītes mamma rosās pa savu pīrādziņu bodi, kas ir labākā visā apkaimē, un, miltiem putot, rullē mīklas kalnus, jo viņai jāveic milzīgs pasūtījums. Dienas ierasto ritmu izmaina vecmāmiņas zvans, kā rezultātā rodas plāns - Sarkangalvīte pirmo reizi pie vecmāmiņas dosies viena pati. Aiznesīs pīrādziņus un palīdzēs atrast brilles. Tas ir sākums piedzīvojumu ļoti bagātai dienai.

Izrādes režisors atklāja, ka šis stāsts ir domāts bērniem. "Mēs viņiem gribam pastāstīt par dabas likumiem, kam līdzvērtīgi ir tikai sirds likumi. Lūk, galvenā doma un atziņa, ko līdz ar Sarkangalvīti vēlamies atgādināt arī sev un diemžēl arī to, ka pasaulē pastāv arī vilka likumi," pauda Seņkovs.

Izrādē komponista Edgars Mākena sarakstītās dziesmas spēlē un dzied atraktīvs Zvirbuļu kvartets, kurā muzicē Maija Ušča, Edgars Mākens, Edgars Šubrovskis un Raitis Viļumovs, bet lomās izrādē iejutīsies Inga Misāne, Marija Linarte, Gundars Grasbergs, Inta Tirole, Daiga Gaismiņa, Mārcis Maņjakovs, Ainārs Ančevskis, Uldis Anže, Jānis Āmanis un Kristians Kareļins.

Izrādes scenogrāfijas autors ir Reinis Dzudzilo, kostīmu māksliniece Krista Dzudzilo, dramaturģe - Rasa Bugavičute.

Pateicoties Latvijas Nacionālā teātra sadarbībai ar "Latvijas Valsts mežiem" un Latvijas Dabas muzeju, pirms izrādes un izrādes starpbrīdī teātra visos stāvos uz laiku būs apmetušies Latvijas mežos sastopami dzīvnieki. Skatītāji varēs aplūkot āpsi, bebru, lapsu, mežacūku, vanagu un pūci.


Tviteroperas "Nostra culpa" atskaņojums


Kamerorķestris Sinfonietta Rīga sadarbībā ar festivālu "Arēna" piedāvā koncertu ar komponista Eižena (Jūdžina) Birmana kantātes Nostra culpa pirmatskaņojumu Latvijā. Tviteropera un vēl četri laikmetīgi mūzikas darbi izskanēs 18. oktobrī plkst. 19.00 līdz šim neierastā koncertvietā - Dizaina fabrikā "D.FAB" Pārdaugavā. Koncerta solistes – igauņu mecosoprāns Irisa Oja un čelliste Guna Āboltiņa.

Par tviteroperu dēvētā divdaļīgā kantāte Nostra culpa pavasarī satricināja Igaunijas publiku un ieintriģēja pasaules masu medijus, liekot sarosīties ne tikai laikmetīgās mūzikas faniem, bet arī ļaudīm ārpus koncertzālēm. Radusies kā divu viedokļa līderu, amerikāņu ekonomista Pola Krugmana un Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa sadursme mikroblogošanas vietnē Twitter, Nostra culpa iedzīvina diskusiju par finanšu krīzi un mazo valstu situāciju. Krīzes teorijas līderis Pols Krugmans ir plaši pazīstams kā ass Baltijas valstu taupības politikas recenzents, turklāt ekonomists nav kavējies arī kritizēt Latvijas t.s. veiksmes stāstu. "Šis skaņdarbs nav par Igauniju, tas skar visas Baltijas valstis," tā Normunds Šnē komentē darba vēstījumu.

Koncerta soliste Irisa Oja ir bieža viešņa liela mēroga projektos ar pasaulē zināmiem diriģentiem un orķestriem, kā arī atzīta kamerdziedātāja laikmetīgos projektos. Daugavpilī dzimušais komponists Eižens Birmans kopš bērnības dzīvo ASV, Igaunijā ieradies ar Fulbraita stipendijas starpniecību, lai studētu kompozīciju Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijā. Viņa līdzšinējie panākumi ļauj Eiženu Birmanu dēvēt par vienu no veiksmīgākajiem jaunajiem komponistiem starptautiskajā mūzikas arēnā. Komponists izsakās par gaidāmo koncertu Rīgā: "Viens no galvenajiem uzdevumiem, radot Nostra culpa, ir sacerēt šodienas mūziku un sasniegt klausītāju jaunā un revolucionārā veidā. Esmu pagodināts, ka tāds pasaules klases orķestris kā Sinfonietta Rīga ne tikai piedāvās darba pirmatskaņojumu Latvijā, bet arī radoši izveidojis programmu visam koncertam."

Līdzās tviteroperai koncerta programmā likts šīgada jubilāra Vitolda Lutoslavska skaņdarbs Grave, mūsdienu beļģu komponista un mūzikas teorētiķa Žana Marī Rensa kameropuss Monolythe, skaņukrāsu virtuoza Magnusa Lindberga Jubilees un jaunā spāņu komponista Fransisko Kolla opuss Piedras. Opusa Piedras jeb "Akmeņi" atskaņojumu dzirdēsim dzirkstošās čellistes Gunas Āboltiņas izpildījumā.

Uz koncertu Rīgā ieradīsies Nostra culpa komponists Eižens Birmans un libreta autors Skots Dīls (Scott Diel, ASV).

Dizaina fabrika "D.FAB" par koncerta mājvietu izvēlēta Eiropas Savienības projekta New Music: New Audiences ietvaros, tādējādi aicinot atklāt līdz šim nezināmas koncertu vietas laikmetīgās mūzikas atskaņošanai. "D.FAB" adrese: Slokas iela 52d (iekšpagalmā).

Biļetes uz koncertu var iegādāties "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās. Biļešu cena: 7 LVL (9.96 eur).

Rīgā uzstājas argentīniešu dziedātāja Sofija Reja


Sniedzot savu pirmo koncertu Baltijas valstīs, 18.oktobrī Spīķeru koncertzālē uzstāsies argentīniešu etno džeza dziedātāja un komponiste Sofija Reja.

18.oktobrī plkst.19 paredzētais koncerts patlaban ir izpārdots, tālab plkst.21.30 ir izsludināts papildkoncerts.

Argentīniešu etno džeza dziedātāja un komponiste Reja ir iekarojusi džeza mīļotāju simpātijas Ņujorkā, Londonā un citviet.

Rejas jaunais albums "De Tierra y Oro" ("No zemes un zelta") ir ieguvis 1.vietu "world beat" kategorijā kā labākais albums, bet albumā iekļautā kompozīcija "La Gallera" prestižajā "Independent Music Awards 2013", kas ir starptautisks neatkarīgs ekspertu vērtējums par gada labākajiem albumiem, izpildītājiem, dziesmām, nominēta kā labākā dziesma.

Reja savu jaunāko veikumu raksturo kā filozofisku pārdomu sēriju, kas atspoguļo plašu Dienvidamerikas folkloras sajaukumu ar modernā džeza skaņu un dziedātājas spēcīgo balsi priekšplānā. Mūziķe klausītājiem vēsta dažādus stāstus - par gaiļu cīņām Kartagenā, nakts murgiem Buenosairesā, mīlas vēstuli no Ņujorkas, spoku Andu kalnos.

Uz skatuves kopā ar Reju uzstāsies arī kontrabasists un perkusionists. Biļetes uz Rejas koncertu var iegādāties "Biļešu servisa" kasēs.


Vienīgo koncertu Baltijas valstīs Rīgā sniegs džeza trompetists Ēriks Trufā


Rīgas Latviešu biedrības namā 18.oktobrī plkst.20 savu vienīgo koncertu Baltijas valstīs sniegs franču džeza trompetists Ēriks Trufā ar draugiem.

Koncertā "Elegia Session" Trufā pievienosies arābu izcelsmes franču mūziķis "SIG" jeb "Siegfried" un latviešu sitaminstrumentālists Artis Orubs.

Trufā (1960) agri iepazina profesionālās mūzikas pasauli, būdams saksofonista dēls. Tēva vadītajā deju mūzikas orķestrī viņš sāka spēlēt, vēl nesasniedzis desmit gadu vecumu. Augot muzikālā vidē, lielākā autoritāte viņam tomēr bija leģendārais trompetists Mailzs Deviss. Studijas Ženēvas Konservatorijā paplašināja Trufā repertuāru ar Volfganga Amadeja Mocarta un Džuzepes Verdi veikumu, kādu laiku viņš uzstājās "L'Orchestre de Suisse Romande" sastāvā, kam sekoja pirmā paša vadītā grupa "Orange", kura pamatā izpildīja viņa sacerētās kompozīcijas.

Orubs ir viens no aktuālākajiem sitamo instrumentu izpildītājiem Latvijā. Virtuozais bundzinieks savas prasmes ir pulējis Amsterdamas Konservatorijā, kā arī smalkāk izpētījis džeza tradīcijas Amsterdamas džeza klubos. Orubs neaprobežojas ar klasiskā džeza un improvizācijas virzieniem un ir pievērsies arī kompozīcijai.

Biļetes uz koncertu "Elegia Session" nopērkamas visās "Biļešu servisa" tirdzniecības vietās.

Jēkabpilī uzstājas bijusī grupas "Boney M" dalībniece Šeila Bonika


Vācu disko mūzikas grupas "Boney M" bijusī dalībniece Šeila Bonika izveidojusi sadarbību ar Latvijas deju mūzikas izpildītājiem "Rassell" jeb Ruslanu Kuksinoviču un Sabīni Berezinu.

Mākslinieki piektdien, 18.oktobrī, uzstāsies Jēkabpils klubā "Luiize".

Kā stāsta Matisons, pašmāju deju mūzikas izpildītājs un producents "Rassell" ir ierakstījis dziesmu ar vienu no savulaik populārās disko mūzikas grupas "Boney M" agrīno dalībnieci Boniku. Viņa bija atlidojusi uz Latviju, lai ierakstītu anglisko versiju pagājušā gada vasaras hitam "Dzīvo brīvi", kuru oriģinālversijā "Rassell" izpilda ar savu skatuves partneri, dziedātāju Berezinu. Dziesmas angliskās versijas nosaukums ir "Live Better", un tās mūzikas un vārdu autors ir "Rassell". Dziesmas teksts ir ar pozitīvu lādiņu, tā stāsta par savu mērķu sasniegšanu, pozitīvu domāšanu un labi pavadītu laiku.

Bonika ieradīsies Latvijā atkārtoti, lai uzņemtu šīs dziesmas koncerta versiju un sniegtu koncertšovu "The Sounds of Boney M", kurā būs iekļauti grupas "Boney M" lielākie hiti.

1975.gadā vācu producents Frenks Farians izveidoja pasaules slaveno grupu "Boney M". 1976.gadā grupa ar savu hitu "Daddy Cool" pārliecinoši ieņēma pasaules mūzikas topu pirmās vietas. Tad sekoja nākamais grupas hits - dziesma "Sunny". Kopš tā laika grupa "Boney M" kļuva par līderi disko mūzikas attīstībā.

1986.gadā grupa uz laiku pārtrauca savu oficiālo pastāvēšanu, bet, tā kā tajā laikā disko mūzika bija ļoti populāra, grupas dalībnieki pieņēma lēmumu nepārtraukt muzicēt, katrs izveidojot savu sastāvu, tādā veidā turpinot popularizēt visiem zināmos "Boney M" hitus. Tālab patlaban pastāv trīs "Boney M" mūzikas kolektīvi, un kā viens no populārākajiem šīs grupas sastāviem ir Bonikas izveidotais šovs "TheSounds of Boney M".

Bonika strādāja jau no grupas pirmssākumiem kopā ar Meizī Viljamsu un Klaudiju Beriju. Pēc desmit gadu ilgas sadarbības arī viņu ceļi šķīrās, un katrs sāka muzicēt atsevišķi. Bonikas koncerta programma "The Sounds of Boney M" veidota no grupas hitiem, kas tika ierakstīti tās slavas virsotnē.

Papīra izgatavošanas un rakstības tehniku darbnīca bērniem


Rakstniecības un mūzikas muzejā sestdien, 19.oktobrī, plkst.13:00 notiks jau trešā papīra izgatavošanas un rakstības tehniku darbnīca pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem.

Darbnīcas muzejā notiek katru oktobra sestdienu. Nodarbībā bērni mācās gatavot papīra masu un liet papīru, dekorēt papīru ar sausajiem augiem, ziediem un lapām. No pašu veidotā papīra var izgatavot apsveikuma kartītes un siet blociņus. Nepieciešamie materiāli un darbarīki ir uz vietas, un pēc nodarbības savu darbiņu varēs ņemt līdzi.

Katru reizi uzmanības lokā ir arī kāds rakstāmrīks: jau izmēģināts spalvaskāts un dažādas zīmuļa izmantošanas iespējas. Šajā nodarbībā varēs iepazīt tādu senu rakstīšanas un zīmēšanas līdzekli kā ogle. Savukārt pēdējā darbnīcā, kas notiks 26.oktobrī, bērni varēs izmēģināt rakstāmmašīnu. Darbošanos pavadīs stāsti par rakstāmrīkiem, ar kuriem bērnu iemīļotus tēlus radījuši Latvijas rakstnieki.

Iepriekšējās papīra darbnīcas guvušas lielu atsaucību ne tikai bērnu, bet arī to vecāku vidū, kas aktīvi iesaistījās papīra gatavošanas procesā.

Biļetes cena - 1,00 LVL (1,42 EUR); ģimenes biļete (1 - 2 pieaugušie un 1 - 4 bērni līdz 16 gadu vecumam) - 2,00 LVL (2,85 EUR).


Stepa dejas un džeza improvizācijas vakars


Sestdien, 19.oktobrī, klubā "Omas briljanta istaba" notiks stepa dejas un džeza improvizācijas vakars, kurā piedalīsies leģendārā dejotāja Hetere Kornelle no Ņujorkas, stepa trio "Soul Tap", grupa "The Quinters" un Kornelles meistarklašu audzēkņi.

Kornelli, vienu no mūsdienu slavenākajām stepa meistarēm un pasniedzējām, raksturo ļoti muzikāla pieeja šim dejas stilam, ko viņas izpildījumā Latvijā varēs baudīt pirmo reizi, aģentūru LETA informēja grupas "Soul Tap" dalībniece Guna Kaše.

Improvizācijas vakars dos iespēju pārliecināties, ka stepa dejotājs savā veidā ir arī mūziķis, ar kāju piesitieniem veidojot ritma zīmējumus, atvasinot tos no melodijas un vienlaikus dodot impulsus mūziķiem klasiskas džeza tēmas izspēlēt neparedzamās, neatkārtojamās variācijās.

Džeza sesija sāksies plkst.20, bet ap plkst.21 "Omas briljanta istabā" uzstāsies Paula Pokratnieka džeza trio, kurā muzicēs bundzinieks Pauls Pokratnieks, pianists Oskars Račevskis un basists Edvīns Ozols, bet vēlāk vairāku dīdžeju vadībā klubā līdz pat rītam turpināsies dejas.

Kornelle Rīgā viesosies, lai 19.oktobrī un 20.oktobrī sniegtu meistarklases, kurās gan vietējiem, gan ārzemju dejotājiem būs iespēja apgūt stepa dejas tehniku, horeogrāfiju un improvizāciju. Tā būs pirmā reize, kad pasaules augstākā līmeņa stepa profesionālis Latvijā sniegs tik intensīvas meistarklases trīs dažādu līmeņu dejotājiem - iesācēju, vidējam un profesionālajam līmenim.

Meistarklasēm var pieteikties ne vien stepa dejotāji, bet arī citu deju stilu lietpratēji un interesenti bez dejas pieredzes, jo nodarbībās ikviens varēs smelties sev noderīgas dejas un muzikālās prasmes, izvēloties atbilstošā līmeņa stepa stundas.


Jauno dziedātāju konkurss


Sestdien, 19.oktobrī, tirdzniecības centrā Domina Shopping notiks Jauno dziedātāju konkurss, kurš rīkots sadarbībā ar grupas Triānas Parks solisti Agnesi Rakovsku. Konkursa mērķis ir dot iespēju ikvienam jaunajam dziedātājam parādīt sevi un savu talantu, kā arī cīnīties par galveno balvu - dziesmas ierakstu profesionālā mūzikas studijā. Tāpat jauniešiem būs iespēja saņemt vērtīgus komentārus un jaunas ierosmes sava talanta pilnveidošanai no profesionālas konkursa žūrijas.

"Dziedāšana iemāca bērniem disciplinēt sevi - plānot savu laiku un apzināties, ka pozitīvu rezultātu iespējams sasniegt vien ieguldot lielu darbu. Esmu pārliecināta, ka prasmi dziedāt iespējams attīstīt - korī, ansamblī, grupā vai dziedot solo, galvenais, lai tas notiktu regulāri un mērķtiecīgi," stāsta grupas Triānas Parks soliste Agnese Rakovska. Dziedāšana korī veicina sociālo komunikāciju un sniedz kolektīvā darba gandarījumu, savukārt solo dziedāšana palīdz izkopt un atrast savu individuālo vokālu.

Jauno dziedātāju konkursam aicināts pieteikties ikviens interesents, kā arī vokālās grupas, kuru sastāvā ir ne vairāk kā seši cilvēki. Konkursa dalībnieki tiks vērtēti trīs vecumu grupās - no 5 līdz 13 gadiem, no 14 līdz 18 gadiem, no 19 un vecāki. Katrā no vecuma grupām galveno balvu saņems labākais dalībnieks. Pieteikties jauno dziedātāju konkursam iespējams līdz 14.oktobrim, aizpildot anketu Pareizas Elpošanas studijas mājaslapā www.elposana.lv.

Jauno dziedātāju konkursa ietvaros 19.oktobrī un 20.oktobrī, visas dienas garumā, tirdzniecības centrā Domina Shopping notiks Kidding Dziedāšanas Festivāls, kura ietvaros bērniem būs iespēja pašiem veidot zvaigžņu cienīgus tērpus, mācīties notis, atpazīt dziesmas pēc to melodijām, kā arī skatīties muzikālās multiplikācijas filmas. T/c Domina Shopping katra mēneša trešajā nedēļas nogalē tiek organizēta bezmaksas talantu attīstības programma Kidding Festivāls. Tā mērķis ir nodrošināt bērniem un jauniešiem iespēju saturīgi pavadīt brīvo laiku, apgūt jaunas prasmes un motivēt tos nākotnes sasniegumiem.


"Dirty Deal Teatro" pirmizrāde - "Ziemas māja"


Radošās apvienības Nomadi jaunākā izrāde ģimenēm ar bērniem no trīs līdz astoņu gadu vecumam "Ziemas māja" Rīgā viesosies Dirty Deal Teatro izrāžu ciklā "Līdz 18" 20.10 plkst.12:00 un 25.10 plkst.19:00.

Izrāde stāsta par senseniem laikiem pirms gadiem trīsdesmit pieciem, kad tāltālā zemē aiz augstiem kalniem un tumšiem mežiem pilsētā Ogre dzīvoja mazs zēns vārdā Mārtiņš un viņa vecaistēvs Antons. Mazais Mārtiņš kopā ar vecotēvu iepazīst pasauli, mācās darīt darbus un nedarbus, mīlēt un vērot dabu, saprast tās likumus - mīlestības, dzimšanas, nāves, vasaras un ziemas mūžīgo ciklu.

Līdzīgi kā pirms dažiem gadiem Nomadi veidotā kritiķu, skatītāju un ārvalstu festivālu augsti novērtētā izrāde "Vasaras sala" arī "Ziemas māja" ir veidota objektu teātra estētikā un uzrunās gan mazos, gan lielos skatītājus. Abas izrādes saista ne tikai forma un, bet arī tās varoņi.

Izrādes radošā komanda - dramaturģija un režija Krista Burāne, izpildījums un režija Mārtiņš Eihe, idejas un izpildījums Ģirts Rāviņš.

Dirty Deal Teatro izrāžu cikls "Līdz 18" apvieno izrādes bērniem un jauniešiem, kuras tiecas uzdot jautājumus, atklāt vēl neatklāto un kļūt par kopīgu piedzīvojumu. Vēl šajā ciklā iekļauta Ingas Tropas "Kā saule gadījās", kā arī šajā sezonā gaidāmi trīs jauniestudējumi.

Vairāk informācijas teātra mājaslapā: www.dirtydeal.lv/teatro un www.draugiem.lv/Dirty-Deal-Teatro

Nākamās izrādes 20.oktobrī plkst.12:00 un 25.oktobrī plkst.19:00. Biļešu cena: Ls 3 (biļetes jāiegādājas visiem skatītājiem neatkarīgi no vecuma). Biļetes var iegādāties "Biļešu Paradīze" kasēs.

XIII Itāliešu valodas nedēļa pasaulē


Itālijas vēstniecība Latvijā un Latvijas Universitāte ielūdz uz Itāliešu valodas nedēļu! Nedēļas pasākumi norisināsies no 2013. gada 14. oktobra līdz 20. oktobrim, ar ievada pasākumu 11. oktobrī plkst. 18.15 Humanitāro zinātņu fakultātes zālē.

Šī gada nedēļas devīze "Pētniecība, atklājumi, novatorisms: zinību Itālija". Interesenti daudzveidīgos pasākumos iepazīs Itālijas vizuālo mākslu, mūziku, kino, zinātni un pat kulinārijas mākslu...

Ieeja uz visiem pasākumiem ir brīva, gaidīti visi interesenti! Pasākumu programmu iespējams aplūkot šeit.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

veeee

2013-10-18 15:04:14

Ziņot

laiks arā tik pretīgs, ka neko citu kā vien mājās sēdēt negribas

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv