Trešdiena, 2021. gada 12. maijs

Valija, Ina, Ināra, Inārs

Visi autora raksti

5. oktobris (2012) 10:30

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Roberto Meloni +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (2)

Kristaps Bergs, Puaro.lv

Neraugoties uz to, ka aiz loga daba rāda savu raksturu, kultūras un izklaides dzīve rit uz priekšu – arī šajā nedēļas nogalē atpūtas iespēju galvaspilsētā un citviet Latvijā netrūkst. Tikmēr intervijā portālam Puaro.lv karstasinīgos brīvā laika pavadīšanas veidos dalās ugunīgais itāļu dziedātājs Roberto Meloni.

Kā jau tas īstam itālim pieklājas, Roberto savu rītu allaž sāk ar dienišķo kafijas devu: „Ik dienu man apkārt ir ļoti daudz cilvēku, un iziet sabiedrībā nepamanītam ir diezgan grūti. Esmu iecienījis kādu īpašu kafejnīcu – Junge.lv – kuras apkalpojošais personāls un apmeklētāji ar manu regulāro klātbūtni jau ir apraduši un ziņkārīgus, pētošus skatienus manā virzienā vairs neraida. Uz turieni arī parasti dodos atvilkt elpu un iemalkot tasīti kafijas.”

„Klāt ir rudens, un ārā paliek arvien aukstāks – mēs, itāļi, to izjūtam jo spēcīgi. Tāpēc arvien biežāk es atpūtu izvēlos baudīt iekštelpās. Esmu iecienījis pirtis, saunas un atpūtas klubus. Viena no manām mīļākajām vietām ir Hotel Jūrmala Spa, kur regulāri dodos uz sāls istabu. Sākumā tas bija pat nedaudz sāpīgi, bet nu jau esmu pieradis. Tāpat ļoti jauki brīvdienas var pavadīt dažādos viesu namos, kuri īpaši jauki ir Latgalē,” uzskata dziedātājs.

„Protams, nedrīkst aizmirst par Siguldu – tā šobrīd izskatās kā glezna! Tā ir vieta romantiskam noskaņojumam, tāpēc uz turieni silti iesaku doties kopā ar savām otrajām pusītēm,” rosina Roberto. „Mēs ar draugiem esam iecienījuši šādu maršrutu – Sigulda, Turaidas pils un Cēsis.”

Tāpat mūziķis iesaka apbruņoties ar nepieciešamajiem darbarīkiem un zināšanām un doties uz mežu sēņot: „Itālijā mēdzu to darīt regulāri, bet šeit sēņojis neesmu ne reizi, jo man bail – Latvijas sēnes nepazīstu, tāpēc tas varētu izrādīties pārāk riskants pasākums.”

Roberto neslēpj, ka brīvdienu tradīcijas Latvijā un Itālijā atšķiras galvenokārt laikapstākļu dēļ: „Itālijā vēl oktobrī iespējams peldēties un iziet uz balkona, lai iedzertu aukstu aliņu. Visi pasākumi joprojām galvenokārt notiek ārā.”


BRĪVDIENU CEĻVEDIS
 

Dailes teātrī pirmizrāde
 

Šīs nedēļas nogales lielais notikums ir pirmizrāde - 5. oktobrī Mazajā zālē pirmoreiz tiks rādīta izrāde-projekts „Tetovētā roze”, kas ir Tenesija Viljamsa komiskā traģēdija, ar ko Dailes teātrī debitē režisors Jurijs Djakonovs. Projekts top, Dailes teātrim sadarbojoties ar Teātra attīstības apvienību „Daile”. „Tetovētā roze” tiek uzskatīta par visoptimistiskāko Tenesija Viljamsa lugu, un tā saņēmusi arī prestižo Tonija balvu kā gada labākā luga. Īsta mīlestība (iedomāta vai reāla), patiess skaistums (īsts vai izsapņots), ticība ideāliem (vispāratzītiem vai saviem) un vientuļas sievietes cīņa par savu laimi. Vai īsta mīlestība ir spējīga pastāvēt? Kas no notiekošā ir reāls un kas ir uztveres izspēlēts grotesks joks? Vai tiešām ir kāds, kam labāk par jums ir zināms, kas ir patiesība un kādiem ir jābūt cilvēka ideāliem? Un vai mūsdienās vispār ideāli ir nepieciešami? Izrādē spēlēs aktrises Karīna Tatarinova un Maija Doveika, kā arī Dailes teātra aktieri Aldis Siliņš un Gints Andžāns. Izrādi „Tetovētā roze” iespējams noskatīties arī 6. oktobra vakarā. Savukārt svētdien Mazajā zālē skatītāji aicināti vērtēt krievu dramaturga Aleksandra Vampilova lugas „Atvadas jūnijā” iestudējumu režisora Mārtiņa Eihes lasījumā.

Lielajā zālē 7. oktobrī kārtīgu izsmiešanās kūri garantē komēdija „Ar vīru nav viegli”, ko iestudējis Dž.Dž.Džilindžers. Kamerzāles piedāvājumā piektdien ir izrāde „Neprātīgā Zelda”, kas stāsta par bohēmiskā pāra Frensisa Skota un Zeldas Ficdžeraldu attiecībām. Bet 6. oktobrī pēdējo reizi tiks rādīta izrāde „Vīrietis Smiļģis” - stāsts par Eduardu Smiļģi, aktieri, režisoru, Dailes teātra dibinātāju un... vīrieti.  Biļetes var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.


Riga Fashion Mood ietvaros 6. oktobrī 9 modes skates par brīvu


Šī gada 6. oktobrī plkst. 18.00 pie tirdzniecības centra Spice B ieejas īpaši izveidotā urbānā konstrukcijā notiks skates „Spice Mood by Fashion Mood”, kurā apmeklētājiem būs vēl nebijusi iespēja bez maksas vērot 9 atpazīstamu zīmolu, tostarp jaunatvērto t/c Spice veikalu piedāvātās aktuālās rudens modes kolekcijas.

Modes skatēs tiks parādītas zīmolu TASTE LATVIA pop up store, Tommy Hilfiger, Max & Co, Monton, iBlues, Elkor, Clarks, kā arī t/c Spice jauno veikalu ALDO (apavi), NEXT (britu modes zīmols), United Colors of Benetton un PENNYBLACK jaunās rudens kolekcijas.
Modes skašu laikā uz ekrāniem t/c Spice info aplī, kā arī mājas lapā www.spice.lv pircējiem būs iespēja vērot pasākuma tiešraidi.
Papildus modes skatēm rudens Riga Fashion Mood festivālā pie Spices darbosies Latvijas modes pop - up iela, kurā apmeklētāji 10 dienas laikā no 4. – 14. oktobrim varēs iegādāties 35 Latvijas modes zīmolu apģērbus un aksesuārus.

Rudens modes festivāls Riga Fashion Mood notiek 3 dienas - no 4. – 6. oktobrim pie t/c Spice B ieejas īpašā konstrukcijā. Vairāk informācijas par pasākuma programmu www.spice.lv.


 


Dikļos notiek ikgadējie bērnu literatūras svētki


Piektdien, 5.oktobrī, visas dienas garumā Kocēnu novada Dikļos norisināsies jauno literatūras talantu konkursa "Bērnu literatūras maģija 2012 "Cel savu valodu saulītē…"" noslēguma pasākums.

Plkst.10:00 Dikļu kultūras namā notiks svētku atklāšana, savukārt no plkst.11:30 līdz 14:00 Jura Neikena Dikļu pamatskolā norisināsies radošās darbnīcas skolēniem un lekcijas pieaugušajiem. Latvijas valodas aģentūras metodiķes Anitas Sniedzes vadībā bērniem būs iespēja diskutēt par internetā un elektroniskajā saziņā aizmantoto valodu un simboliem, savukārt režisora Armanda Berģa un Latviešu valodas aģentūras Izglītības daļas vadītājas Daces Dalbiņas vadītajās radošajās darbnīcās bērni uzzinās, kāda valoda tiek izmantota multiplikācijas filmās un kas ir vārda fonētiskā spēle. Papildus iepriekšminētajām aktivitātēm notiks arī rakstnieka Vika vadītā meistarklase. Paralēli radošajām aktivitātēm bērniem, notiks lekcijas pieaugušajiem - "Nevēlamie aizguvumi no citām valodām" (lektore Dace Dalbiņa) un "Interneta valoda un simboli" (lektore Anita Sniedze).

Svētku noslēgumā plkst.15:00 konkursa žūrijas komisijas vadītājs, rakstnieks Viks dalīsies iespaidos par šajā gadā iesniegtajiem darbiem un to vērtēšanas procesu un kopā ar režisoru Armandu Berģi un Leļļu teātra aktrisi Baibu Geķi pasniegs apbalvojumus un pateicības konkursā iesniegto darbu autoriem.

Bērnu literatūras svētki un Latvijas Jauno literatūras talantu konkurss tiek rīkoti kopš 2007. gada ar mērķi veicināt bērnu literatūras nozares ilgtspējīgu attīstību un skolēnu intereses piesaisti literārajai daiļradei, popularizējot latviešu bērnu literatūru, rosinot skolēnus paust savas domas par valstī, pilsētās, pagastos notiekošajiem procesiem.

Šogad jauno literatūras talantu konkursā 48 bērni un jaunieši iesnieguši 68 darbus gan prozas, gan dzejas formā, lai pretendētu uz godalgām trīs nominācijās - "Sant - uka sirds", "Čirzakas smaids" un "Čengura ķepa".


Valmierā notiek Vīlandes diena "ViVa 20!"


Atzīmējot Vīlandes (Igaunija) un Valmieras sadraudzības 20.gadadienu, 5.oktobrī Valmierā ar daudzveidīgu kultūras programmu noritēs Vīlandes diena „ViVa 20!”.

Svinības ilgs visu dienu ar centrālo pulcēšanās vietu Valmieras Kultūras centrā. Vīlandes dienas programma Valmieras Kultūras centrā sāksies plkst. 12.00 un ilgs līdz plkst. 20.00, kad stafeti pārņems trīs jauniešu grupas, kas uzstāsies muzikālajā bārā „Chill Inn”. Dienas gaitā valmieriešus priecēs gan tautas deju dejotāji, gan tautas mūzikas izpildītāji, bērni un jaunieši no Vīlandes Mūzikas skolas un studenti no Vīlandes Kultūras akadēmijas. Vīlande līdzi vedīs brīnišķīgus amatniecības darbu izstrādājumus un dalīsies tūrisma informācijā, kā arī priecēs ar Kondas naivās mākslas centra veidotu izstādi un foto izstādi „Vīlande – laivinieku pilsēta”. Valmieras bibliotēka uzņems kolēģus no Vīlandes pilsētas bibliotēkas, kas sarūpējuši spēles dažāda vecuma bērniem, piemēram, lielā grīdas spēle „Atklāj Vīlandi un Igauniju”, iespēja atraktīvā veidā mācīties igauņu valodu, un dažādi citi pārsteigumi bērniem un viņu vecākiem, kā arī visiem citiem interesentiem. Līdzi tiks atvestas arī 25 visskaistākās igauņu grāmatas. Vairāk informācijas www.valmiera.lv


Mēbeles un dizains izstādē „Baltic Furniture 2012”
 

No 4. līdz 7. oktobrim Ķīpsalā notiks nozīmīgākais gada notikums mēbeļu nozarē – 17. starptautiskā mēbeļu un interjera izstāde “Baltic Furniture 2012”, kura vienkopus pulcēs mēbeļu ražotājus, tirgotājus, dizainerus un iepircējus no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un citām valstīm. Izstādes akcenti – kvalitatīvas un funkcionālas Baltijā ražotas mēbeles un dizains visdažādākajās tā izpausmēs.

Šogad izstādē piedalīsies vismaz 155 uzņēmumi no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Vācijas, Somijas, Zviedrijas, Dānijas un Indijas. Plašajā piedāvājuma klāstā varēs apskatīt kvalitatīvas un funkcionālas mēbeles un interjera priekšmetus gan mājai un birojam, gan dārzam, kā arī mēbeļu furnitūru un apdares materiālus. Īpaši tiks akcentētas Baltijā ražoto mēbeļu priekšrocības – to augstā kvalitāte, dabiskie izejmateriāli, izdevīgā cena, oriģinālie dizaina risinājumi.

Izstādē varēs veikt arī individuālus mēbeļu pasūtījumus, lai dizaineris tieši jums rada oriģinālu interjera priekšmetu vai mēbeļu kolekciju, kādas nav nevienam citam.

Sākot ar šī gada septembri, ikvienam ir pieejama izstādes “Baltic Furniture 2012” virtuālā versija iEXPO, kas ik dienu tiks papildināta ar informāciju par dalībnieku piedāvājumu. Virtuālajā izstādē ir atrodama vispārēja informācija par izstādes dalībniekiem, produktu katalogs, videoprezentācijas, īpaši piedāvājumi, tādējādi ļaujot iepazīties ar dalībnieku piedāvājumu jau pirms izstādes. Un galvenais, iEXPO var apmeklēt jebkurā laikā, no jebkuras vietas pasaulē!

Līdztekus ekspozīcijai izstādē “Baltic Furniture” būs apskatāms arī „Dizaina parks” – radoša un dinamiska vide, kurā eksponēti Latvijas, Igaunijas un Lietuvas labāko dizaineru darbi, jau ražošanā esošas dizaina produktu sērijas, kā arī jauno talantu un studentu veikums. "Dizaina parks" ir tikšanās vieta māksliniekiem, dizaineriem, meistariem un ražotājiem, lai rastu jaunas idejas, veicinātu diskusijas un sadarbību.

Izstādē “Baltic Furniture” liela uzmanība tiek veltīta dizaina tēmai. Latvijas Dizaineru savienība izstādē veidos ekspozīciju ar jaunākajiem Latvijas dizaineru, arhitektu, nozarē strādājošo darbiem un pasniegs "Gada balvu dizainā 2012", kas ir augstākais un prestižākais dizaineru darba novērtējums Latvijā. Šogad konkursam ir pieteikti 149 darbi, un tie tiks vērtēti nominācijās “Interjera dizains”, “Modes/tekstila dizains”, “Fotodizains”, “Rūpnieciskais dizains”, “Vides dizains” un “Grafiskais dizains”. Papildu informācija: www.design.lv

Notiks arī neformālā konkursa „TU RĪGA” dalībnieku apbalvošana. Šogad neformālā konkursa galvenā tēma ir TURĪGUMA daudzināšana un sa-tu-rīga dizaina asprātīgi meklējumi. Konkursa mērķis ir rosināt radīt jaunus, neparastus, asprātīgus produktus, dizaina objektus, iemiesotas dizaina idejas, kas atbilstu devīzei „TU RĪGA”, uzsverot savu skatījumu un jaunradīto darbu citādību, neparastumu, jaunu iespējamo lietojumu. Vairāk par izstādi un dalībnieku jaunumiem: www.balticfurniture.lv

Ventspilī uzstājas grupa "Sparks"


5.oktobrī Ventspilī teātra namā „Jūras vārti” ar pirmo un vienīgo koncertu Latvijā viesosies populārā amerikāņu grupa SPARKS.

Ar koncertiem 4. oktobrī Viļņā un 5. oktobrī Ventspilī aizsāksies ekscentriskās amerikāņu grupas SPARKS 2012. gada koncerttūre “Two Hands, One Mouth”, kas turpināsies Somijā, Norvēģijā, Zviedrijā, Beļģijā, Lielbritānijā, Vācijā u.c. Ventspils publikai būs unikāla iespēja klātienē sveikt un nodziedāt “Daudz baltu dieniņu…” grupas solistam Raselam Maelam dzimšanas dienā.

SPARKS darbība cauri trim desmitgadēm vienmēr sakņojusies tās dalībnieku – brāļu Rona un Rasela Maelu (Ron Mael; Russell Mael) savstarpējās attiecībās, arvien meklējot inovatīvu pieeju mūzikai. Grupa dibināta 1971.gadā. Uzskatāmi par glam rock pionieriem, taču vēlāk pievērsušies pop un deju mūzikai. Laika gaitā vairāki viņu hiti ir iekarojuši mūzikas topu virsotnes, piemēram, „This Town Ain't Big Enough for Both of Us” (1974), „When I'm With You” (1980), „When Do I Get To Sing 'My Way’” (1994) un daudzi citi.

Grupa savā ilgajā pastāvēšanas vēsturē ir saglabājusi sava stila unikalitāti, radot inteliģenti izsmalcinātus dziesmu tekstus ar teatrāli formētu muzikālo pavadījumu. Dzīvajā izpildījumā to paspilgtina atraktīvais solists Rasels pretstatā savam vienmēr nopietni ieturētajam brālim – grupas taustiņinstrumentālistam Ronam.

2012.gada koncerttūres nosaukums „Two Hands, One Mouth” („Divas rokas, viena mute”) sevī ietver jaunās programmas pamatbūtību – Rons un Rasels uz skatuves darbosies divatā, samazinot katras dziesmas skanējumu līdz sintezatoram un vokālam. Šāda pieeja un muzikālie aranžējumi grupas vēsturē būs dzirdami pirmo reizi.


Latvijas Karaoke čempionāts


Šogad jau trešo gadu pēc kārtas norisināsies Latvijas Karaoke čempionāts, kurā tiks noskaidrots skanīgākās karaoke balss īpašnieks dāmu un kungu kategorijā. Līdz šim jau notikuši seši atlases posmi (Daugavpilī, Aizkrauklē, Bauskā, Ventspilī, Limbažos un Ogrē).

Fināla uzvarētāji savā īpašumā iegūs ne tikai titulu – Latvijas Karaoke čempions 2012, bet arī demo albumu no producentu un skaņu ierakstu studijas Antex, balvas no Operative.
Bez balvām nepaliks arī pārējie pusfināla un fināla dalībnieki, jo katrs no viņiem iegūs balvu no Tallink – biļeti Latvijas Karaoke čempionāta 2012 after party kruīzam Rīga – Stokholma – Rīga uz prāmja Romantika, kur labākie karaoke dziedātāji no visas Latvijas varēs atpūsties.
Konkursa organizatori ir parūpējušies arī par to, lai ikviens interesents, kas vēlas piedalīties Latvijas Karaoke čempionāta 2012 after party, biļetes kruīzam Rīga – Stokholma – Rīga uz prāmja Romantika varētu iegādāties par īpašām cenām.

Rīgā iespēja dziedāt ir šādās kvalifikācijas vietās: ceturtdienās no plkst. 22:00 krodziņā «Folkklubs Ala Pagrabs» (Rīga, Smilšu iela 16); piektdienās un sestdienās no plkst. 22:30 bārā «Paddy Whelans» (Rīga, Grēcinieku iela 4); katru dienu no plkst. 21:00 klubā «Friends» (Rīga, Elizabetes iela 55, 1. stāvs).

Latvijas Karaoke čempionāta 2012 pusfināli notiks 5. un 6. Oktobrī klubā «Friends» (Rīga, Elizabetes iela 55, 1. stāvs ieeja no Brīvības ielas puses), bet fināls – 12. oktobrī.

Konkursa žūrijas sastāvā savu dalību jau ir apstiprinājuši: Viktors Lapčenoks, Žoržs Siksna, Marts Kristiāns Kalniņš, Samanta Tīna, Anita Intaite (Košā), Edgars Krūmiņš no Skyforger.

Vienkoču parkā notiks gadskārtējā Uguns nakts


Jau vairākus gadus pēc kārtas Vienkoču parkā tiek rīkota gadskārtējā Uguns nakts. Tas ir noskaņu un gaismu pasākums, kura mērķis ir Vienkoču parka viesus pirms ziemas uzlādēt ar pozitīvām emocijām, uzlādēt ar gaismu un siltumu, padarīt vienu īso rudens dienu ilgāk gaišu.

Katru gadu šis pasākums tiek rīkots oktobra pirmajā sestdienā, kas šogad ir 6.oktobris. Ar krēslas iestāšanos viss Vienkoču parka gaismu mežs tiek izlikts ar svecēm. Vispirms tiek iedegti vienkoču gaismas ķermeņi, izgaismotas miniatūrās ēkas, bet pēc tam viss pārējais. Katru gadu šajā Uguns naktī plkst.21:00 notiek tradicionālais lāpu gājiens pa Vienkoču parka takām, kas vijas kā ugunīga čūska pa gravām un lejām. Šogad lāpu gājiens noslēgsies ar uguns rituālu, kuru vadīs folkloras kopa «Delve». Pēc uguns rituāla tiks iedegts lielais ugunskurs un ugunsskulptūra.

Dažādas aktivitātes un amatnieku darbnīcas notiks jau dienā (no plkst. 14:00). Siguldas viduslaiku pils sardzes vīri stāstīs par bruņinieku gudrībām un dos iespēju iemēģināt dažādus kara rīkus. Darbosies kalēja smēde, kokamatnieka darbnīca, dabas rotu darbnīca, tāšu darbnīca, celu aušanas darbnīca. Kroketa klubs «Sig-Lig»iepazīstinās ar kroketa spēles niansēm. Darbosies arī dzīvo masku gleznošanas darbnīca, kur katram tiks dota iespēja pārvērsties par spoku vai kādu meža briesmonīti, kurš tumsā varēs spokoties un jokoties. Iestājoties tumsai, nākotni varēs izzināt pie vietējām raganām. Piebalgas porcelāna fabrika demonstrēs savu izgaismoto un caurspīdīgo porcelānu. Pirms lāpu gājiena būs iespēja izdejoties senos latvju dančus ar folkloras kopu «Ore».

Izturīgākajiem apmeklētājiem jaukas sajūtas pie ugunskura ar īpašo Uguns nakts viesi Kārli Kazāku. Par apmeklētāju vēdera labsajūtu rūpēsies vietējie ēdināšanas uzņēmumi, Līgatnes vīna darītava un Valmiermuižas alus darītava, kura piedāvās savu īpašo uz dzīvas uguns vārīto karstalu.

Katram Uguns nakts apmeklētājam jāņem līdzi dārza svece un lāpu gājienam lāpa, tādējādi ne tikai papildinot gaismu mežu ar līdzi atnesto gaismu, bet iegūstot arī 50% atlaidi ieejas maksai. Ieejas maksa, kā vienmēr, simboliska: pieaugušajiem 2 Ls, skolēniem un pensionāriem 1 Ls, pirmsskolas vecuma bērniem bez maksas. (Ierodoties ar dārza sveci - 50% atlaide.) Visi ieņēmumi no Uguns nakts tiks izlietoti topošā Kokamatniecības muzeja celtniecības līdzfinansēšanai. Šis muzejs tiks realizēts Vienkoču parkā un ir viena no šā parka idejas neatņemamām sastāvdaļām. Vienkoču parks atrodas Līgatnes novadā un apmeklētājiem atvērts kopš 2007.gada pavasara. Plašākai uzziņai par Vienkoču parku www.vienkoci.lv

Skaņu Mežs 2012


«Skaņu Meža» festivālam šogad paliek desmit gadi un tādēļ tiks veiktas retrospektīvas ekskursijas vairākās mūzikas pasaules teritorijās, ko «Skaņu Mežs» pētījis līdzšinējo deviņu gadu laikā, kā arī tiks prezentētas jaunākās tendences šajos daudzajos žanros un mūzikas formās, tādā veidā demonstrējot saikni starp tradicionālo un allaž mainīgi eksperimentālo.

Festivālu atklās koncerti 6. oktobrī Latvijas Radio 1 studijā. To starpā būs Amerikāņu eksperimentālās mūzikas komponista, Džona Keidža kolēģa un biedra, Kristiana Volfa (Christian Wolff) uzstāšanās kopā ar perkusionisti un komponisti Robinu Šulkovsku (Robyn Schulkowsky). Šajā vakarā notiks arī jauna «Skaņu Meža» projekta pirmizrāde - ar trim priekšnesumiem tiks aizsākta pasākumu sērija «Vārdrūme», kas koncentrējas uz interesantu un dažreiz pat negaidītu radošu pāru veidošanu no neatkarīgiem mūziķiem un dzejniekiem, lai ģenerētu specifiskas skaņu pasaules, kurās dzeja un drosmīgi skaņu eksperimenti savijas vienā veselumā.

11. oktobra vakarā «Skaņu Mežs» notiks «Splendid Palace» (bijušajā kino «Rīga»). Šo festivāla datumu raksturos visai eklektiska programma, sākot ar frīdžeza gigantiem Pīteru Brocmanu (Peter Brotzmann), Matsu Gustafsonu (Mats Gustafsson) un Džonu Čikai (John Thcicai), kas uzstāsies zem nosaukuma «Sonore special», līdz pasaulslavenajam music concrete žanra elektroniskās mūzikas komponistam Fransuā Beilam (Francois Bayle) un koncertam, kurā psihedēliskā triphopa projekts «Forest Swords» uzstāsies dzīvas grupas sastāvā. Šajā vakarā notiks arī jauna Santas Ratnieces darba pirmatskaņojums.

Šī gada festivālu iezīmēs arī ievērojamā abstraktās elektronikas projekta «Machinefabriek» uzstāšanās, kurā tiks atskaņots skaņdarbi, kuru radīšanu iedvesmojušas Imanta Ziedoņa «Krāsainās pasakas». Šo uzstāšanos pavadīs «Skaņu Meža» pasūtītas vizualizācijas no nīderlandiešu dizaina studijas «Lesley Moore» kolektīva, sadarbībā ar latviešu dizaineri Zigmundu Lapsu.

Turpinot ierasto «Skaņu Meža» ceremoniju tradīcijas, šogad 12. oktobrī notiks arī deju mūzikas vakars («Prieka māja»), kas noritēs koncertzālē «Palladium», kā arī vēl viens vakars pasākumu sērijas «Eksperimentālā mūzikas sakrālajā telpā» ietvaros – akustiskās un elektroniskās mūzikas koncerts Anglikāņu baznīcā, 13. oktobrī.

Rīgā notiks ērģeļmūzikas maratonkoncerts


Sestdien, 6.oktobrī, Rīgas Svētā Jāņa baznīcā notiks Latvijas Ērģelnieku ģildes rīkots ērģeļmūzikas maratonkoncerts. Koncerts sāksies plkst.16:00, un tajā klausītājiem būs dota iespēja vienkopus dzirdēt 16 Latvijas dažādu paaudžu ērģelnieku sniegumu.

Ērģeļmūzikas maratonkoncerti jau kļuvuši par tradīciju, jo pēdējo desmit gadu laikā ērģelnieki līdzīgā veidā muzicējuši gan Rīgas Domā, gan Vecajā Svētās Ģertrūdes, Svētā Pāvila baznīcā, gan arī Siguldā, Ugālē un Liepājā.

Rīgas Svētā Jāņa baznīca šoreiz izraudzīta svarīga iemesla dēļ. Ar ērģeļmūzikas maratonkoncertu turpināsies jau pavasarī sāktā akcija «Glābsim Jāņa baznīcu!», un šī koncerta ziedojumus paredzēts izmantot dievnama ieejas fasādes restaurācijai. Līdz šim akcijas gaitā savākti vairāk nekā 5000 latu, un Kultūras pieminekļu aizsardzības biedrībā ir iesniegts projekta izstrādes pieteikums. Kopējās restaurācijas izmaksas varētu sasniegt 100 000 latu.

Ērģelnieki šajā koncertā spēlēs pie viena no lielākajiem Rīgas instrumentiem - četrmanuāļu ērģelēm. Šādas ērģeles vēl ir tikai Rīgas Domā. Svētās Jāņa baznīcas instruments savulaik pārvests no Zviedrijas.

Koncertā piedalīsies ērģelnieki Kristīne Adamaite, Dace Akmentiņa, Jolanta Barinska, Ilona Birģele, Larisa Bulava, Larisa Carjkova, Diāna Jaunzeme, Liene Andreta Kalnciema, Vita Kalnciema, Aivars Kalējs, Ilva Lempa, Marta Ozoliņa, Inese Paiča, Ilze Reine, Atis Stepiņš, Sandra Tamane, kā arī čelliste Maija Prēdele.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Vārds

2012-10-05 12:47:49

Ziņot

Roberto tāds jautrītis :) viņam arī brīvdienas kartona kastē varētu būt superizklaisējošas :)

Vārds

2012-10-05 10:50:35

Ziņot

uff, laiks tāds, ka vsp no gultas negribas līst ārā, kur nu vēl ko vairāk!

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (4)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv