Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs

Rasa, Rasma, Maira

Visi autora raksti

3. augusts (2012) 10:24

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Prāta Vētra +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (7)

Ivo Blūms, Puaro.lv un publicitātes

Viena no visu laiku populārākajām un veiksmīgākajām pašmāju grupām – Prāta Vētra – šovasar savus atbalstītājus iepriecinājusi ne tikai ar jaunu albumu, bet arī vērienīgu koncerttūri. Intervijā portālam Puaro.lv tās dalībnieki stāsta par to, kā paši vislabprātāk pavada brīvās nedēļas nogales, kā arī iesaka, ko ņemt vērā, plānojot savas brīvdienas.

Ko tad atraktīvie un oriģinālo ideju pārpilnie mūziķi iesaka nedēļas nogalēs pasākt Puaro.lv lasītājiem? „Mums ir skaidrs, ko iespējams darīt turpmākās pāris piektdienās un svētdienās,” norāda grupas līderis Renārs Kaupers. „Nu un tad sestdienu var veltīt, lai uzkrātu spēkus!” – piebilst taustiņinstrumentālists Māris Mihelsons.

„Patiesībā brīvdienu pavadīšanas veids ir stipri atkarīgs no katra cilvēka tā brīža lokācijas. Kā gan var ieteikt personai, kura dzīvo 300 kilometrus no jūras, sestdien doties uz pludmali?” – prāto Mihelsons. „Vai 1000 kilometrus no meža, bet mēs ieteiktu doties lasīt mellenes?” – kolēģim piekrīt Kaupers. „Vai kuģa kapteini, kurš šobrīd atrodas 400 kilometrus tālu jūrā, mudināt doties sēņot...” – prāto bundzinieks Kaspars Roga.

„Tieši tāpēc universālas brīvdienu pavadīšanas receptes nav! Dariet to, ko paši jūtat, ka vēlaties darīt!” – rosina Mihelsons. "Apvaicājiet draugus, kaimiņus, ņemiet vērā draugu un radu vēlmes, un radiet paši savus brīvdienu plānus."

Bieži, kā jau tas šovbiznesa industrijas pārstāvjiem pieklājas, mūziķu nedēļas nogales un vakari ir noslogoti koncertos, Prāta Vētras dalībnieki par brīvā laika trūkumu nesūkstās, atklājot, ka to labprāt pavada kopā ar ģimeni. „Aizbraucam līdz jūrai, papeldam, pasportojam, uzspēlējam tenisu, paveikojam...” – iecienītās nodarbes uzskaita Kaupers. „Paurbinām degunu un paskatāmies TV... Tas viss arī
ir mūsu brīvdienu grafikā,” nosmej Mihelsons.


BRĪVDIENU CEĻVEDIS


Prāta Vētras koncerti
 

Aizvadītajā sestdienā vairāk nekā 10 tūkstoši populārās un tautā tik ļoti mīlētās grupas Prāta Vētra daiļrades cienītāju pulcējās gleznainajā Jelgavas pils apkaimē, lai ar vērienu atzīmētu koncerttūres „Vēl viena klusā daba” atklāšanu.

Jelgava ir mūziķu dzimtā pilsēta, un tradicionāli Prāta Vētra savu pirmo tūres koncertu un iespēju ielūkoties jaunajā uzvedumā piedāvā tieši jelgavniekiem. Protams, Jelgavā pulcējās ne tikai vietējie, bet arī pilsētas viesi – uzticīgi fani, kuri nereti pamanās apmeklēt visus tūres koncertus. Tiem, kuri tūres atklāšanas koncertu nepaguva apmeklēt, satraukumam nav pamata, jo priekšā vēl 5 brīnišķīgi šovi. Pirmais no tiem – šo piektdien Ventspilī, Reņķa dārzā. Tam sekos koncerts svētdien, 5. augustā Saldū, 2. vidusskolas sporta laukumā.

Pēc koncertiem Saldu un Ventspilī grupa "Prāta vētra" uzstāsies arī 10.augustā Valmierā, 12.augustā Preiļos un 17.augustā "Skonto stadionā" Rīgā. Tāpat grupas uzstāšanos varēs vērot arī Rjazaņā, CSK stadionā 1.septembrī.

BIĻETES par Ls 15 uz Ventspils koncertu un Ls 12 uz Saldus koncertu var iegādāties www.ekase.lv, tirdzniecības centrā “Spice” un pilsētu kultūras centros.

Pirms koncertiem biļetes būs nopērkamas KASĒ pie ieejas – gan Ventspilī, gan Saldū  cena Ls 15. Grupa aicina neiegādāties biļetes “no rokas”. Esiet uzmanīgi – elektroniskās biļetes var viegli nokopēt, bet pasākuma teritorijā tiks ielaists tikai pirmās ebiļetes uzrādītājs. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja koncertā pieaugušā pavadībā bez maksas.

SĀKUMS. Ieeja koncerta teritorijā no plkst. 18.30. Koncerta sākums plkst. 20.30. Beigas ap plkst. 23.45. Koncerta teritorijā būs kafejnīcas un suvenīru tirdzniecības vietas, kurās varēs norēķināties arī ar norēķinu kartēm.

IEEJA koncertā  Ventspilī no Kuldīgas ielas, Sporta ielas, un 2 ieejas no Olimpiskā centra autostāvvietas puses. Savukārt Saldū – no J.Rozentāla ielas un autostāvvietas puses. Swedbank Mastercard karšu īpašniekiem paredzētās ieejas būs īpaši norādītas. Koncerta teritorijā aizliegts ienest profesionālu foto un videotehniku, lietussargus, ieročus, sprāgstvielas un citus priekšmetus, kas var apdraudēt pārējo apmeklētāju ērtības vai drošību, piemēram, nažus, gāzes baloniņus, stikla priekšmetus, kā arī narkotikas, pārtikas produktus, alkoholiskos un bezalkoholiskos dzērienus, lielgabarīta priekšmetus un dzīvniekus. Aizliegts koncerta teritorijā veikt jebkādas ar organizatoru nesaskaņotas mārketinga/reklāmas aktivitātes.


Liepājas teātris sāks viesizrādes Rīgā


3. augustā plkst. 19 Nacionālā teātra skatuvi pārņems kaislības senlaiku garā iestudējumā „Ragana". Galvenās lomas atveidotāja Inese Kučinska par sievas lomu saņēma "Spēlmaņu nakts" balvu "Gada aktrise". Meža mājiņā dienas mierīgi un saskanīgi vada sieva un vīrs (Egons Dombrovskis). Viss, ko viņi vēlas, ir iegūt labklājību. Lai to izdarītu, vīrs tirgojas ar kontrabandas precēm. To uzzina jaunais robežsargs (Kaspars Gods), kurš nolemj vīru un sievu atmaskot. Lai to nepieļautu, vīrs mudina sievu robežsargu savaldzināt. Tas sievā atmodina tādas jūtas, par kuru esamību viņa agrāk nav nojautusi. Pamazām visi trīs tiek ierauti postošā kaislību virpulī, no kura izkļūt vairs nav iespējams.

Paralēli iestudējumam „Ragana" 3. augustā plkst. 19 liepājnieki pirmo reizi viesosies Mežaparka Zaļajā teātrī, kur skatītājiem piedāvās iepriekšējās sezonas pēdējo jauniestudējumu - Raiņa un J. Zvaigznītes joku stāstus latviešu garā „Malēnieši". Režisora Jura Rijnieka veidotais iestudējums ar Nika Matvejeva orģinālmūziku pirmizrādi piedzīvoja 15. jūnijā. Izrāde dod iespēju pasmaidīt pašiem par sevi, tā ļauj ielūkoties malēniešu paradumos, uzzināt viņu domas par dažādām lietām un procesiem, un pasmaidīt par viņu „gudrību", jo ne jau parasti ļaudis pazudušu runu mēģina no zemes izrakt ar lāpstām vai nupat uzceltajā, bet bez gaismas palikušajā rātūzī, saules gaismu ar maisiem sanest. Galvenās - Oduma - lomas atveidotājs Gatis Maliks par darbu šajā iestudējumā saņēmis „Spēlmaņu nakts" nomināciju „Gada jaunais skatuves mākslinieks".

Liepājas teātra viesizrādes noslēgsies Dailes teātrī, kur no 16. līdz 19. augustam 5 izrādēs tiks izdzīvoti Baibas, Ulda, Zanes un Gatiņa likteņi Kārļa Lāča, Jāņa Elsberga un Evitas Mamajas mūziklā „Pūt, vējiņi!". Dž.Dž.Džilindžera iestudējums šosezon saņēmis piecas „Spēlmaņu nakts" nominācijas: "Gada muzikālā izrāde", "Gada jaunā skatuves māksliniece" (E. Pjata par Baibas un A. Jēkabsone par Zanes lomu), "Gada scenogrāfs" (M. Vilkārsis), "Gada kustību mākslinieks" (I. Krasovska) un "Gada kostīmu mākslinieks" (I. Vītoliņa). Izrāde saņēmusi arī raidījuma "100g kultūras" balvu "Kilograms kultūras" nominācijā "Teātris".

Turaidā tiek svinēta Pils diena
 

Turaidas pils vecums mērāms gadu simtos – pavisam drīz tiks svinēta mūra pils astoņsimtsgade. Šogad Turaidas pils dienā Māla gudrība 5. augustā tiks godināts kas daudz vecāks par pili un pat par pilskalnu - māls, kas cēlies pirms daudziem miljoniem gadu Devona laikmetā.

Turaidas pils svētki 5. augustā sāksies plkst. 13 un pils pagalmā turpināsies visas dienas garumā, noslēdzoties ar sprinta skrējienu Ātrākais ziņnesis Turaidas pils galvenajā tornī.

Svētkos būs iespēja iepazīt plašo un daudzveidīgo māla pielietojumu Turaidas pilī, izzināt podnieku noslēpumus, māla pielietojumu skaistumkopšanā, izmantot muzeja speciālistu zināšanas ekskursijās un stāstos par pils vēsturi, iepazīties ar izstādi par Turaidas pils krāsns podiņiem un noklausīties dr. hist. Ievas Oses lekciju Ko stāsta uz Turaidas podiņiem attēlotie evaņģēlisti?.

Pils pagalmā svētku laikā darbosies amatnieku tirdziņš, varēs iegādāties Vidzemes podnieku darinātos traukus, maizi un medu, notiks dažādas radošās darbnīcas bērniem - No kā būvēta Turaidas pils?, Veido pats savu pili!, Izkrāso Turaidu! Un citas. Skatītājus iepriecinās muzikāli priekšnesumi. Svētku laikā būs iespēja izgatavot savu Turaidas pils ķieģeli ar uzrakstu Turaida 798.

Elizabetes Zagorskas koncerts Dikļu pilī


5. augustā  Rundāles pilī izskanēs Elizabetes Zagorskas jaunās noskaņu koncertprogrammas „Mēness pavadā” otrais koncerts.  Pēc ilgāka laika atkal uz skatuves un pirmo reizi kopā ar savu meitu uzstāsies programmas režisors un īpašais viesis Rolands Zagorskis.

Savulaik kļuvis par skatītāju mīluli ar dziedātām R. Paula dziesmām („Pajaco” u.c.), Rolands Zagorskis sola skatītājiem atkal atsaukt atmiņā šos nemirstīgos hitus un priecājas par iespēju būt kopā ar meitu jaunajā koncertprogrammā.

„Neapšaubāmi novērtēju savas meitas Elizabetes mūziķes veikumu. Man patīk, ka viņa ir stabila savā skatuviskajā izpratnē, un man ir svarīgi, ka viņa visās radošajās izpausmēs ir profesionāla. Pēc 15 gadu pārtraukuma atkal kāpšu uz skatuves. Tā būs mums abiem interesanta tikšanās mūzikā, un ceru, ka silto, ģimeniskā mīļuma sajūtu sajutīs arī klausītāji.”

Kopā ar  Elizabeti Zagorsku muzicēs izcilie mūziķi Ēriks Upenieks (bass un akustiskā ģitāra), Dzintars Vīksna (perkusijas) Edgars Jass (taustiņi) un Madara Celma (vokāls).


Rēzeknes pilsētas svētki „Rēzekne vieno!”


Pirmajās augusta brīvdienās Rēzekne vienos visus, kas vēlēsies priecāties par vasaru, sauli, mūziku, jautrību un kas vēlēsies būt lielā ļaužu pūlī. No 3. līdz 5. augustam notiks tradicionālie pilsētas svētki, kuros organizatori ir paredzējuši daudzus interesantus pasākumus visām paaudzēm un dažādām interesēm. Šogad svētku atslēgas vārdi ir „Rēzekne vieno”, un viss sāksies ar visaktīvākās sabiedrības daļas – jauniešu – vienošanu.

Piektdien, 3. augustā, „Rēzekne vieno jauniešus”. Šajā dienā plkst. 15.00 Latgales kultūrvēstures muzejā notiks izstādes „Pasaules latgaliešu māksla”, un šis notikums sakrīt ar Trešā pasaules latgaliešu saieta sākumu. Pilsētas svētku sākuma akordi izskanēs plkst. 18.00 Kultūras un atpūtas parkā IX Starptautiskā akordeonistu plenēra „Rēzekne 2012” dalībnieku izpildījumā. Pēc stundas, plkst. 19.00 Rēzeknes pilsētas Kultūras namā notiks konkurss „Mis un Misters Rēzekne 2012”, bet jau plkst. 20.00 Kultūras un atpūtas parka estrādē notiks jauniešu estrādes mūzikas un deju grupu koncerts. Jūs priecēs Exlusive, Re:Peat, Qeens, Stop Time Dance Studio, Show Dance group, Dinamic Hit, Pepijas, Rikši, Niagara, brāļi Puncuļi, saksofonistu kvartets un daudzi citi. Tuvojoties naktij, plkst. 22.30 visiem klātesošajiem būs iespēja vērot konkursa „Mis un Misters Rēzekne 2012” svinīgo prezentācijas uznācienu, bet pēc Laura Reinika uzstāšanās būs koncertballe, kurā spēlēs grupas „Forte” (Madona) un „Avtoportret” (Rēzekne).

Sestdiena, 4. augusts, ir veltīta tam, lai vienotu tautības. Jau no plkst. 10.00 Latgales ielā pie Nacionālo biedrību kultūras nama notiks uz festivālu atbraukušo krievu, baltkrievu, ukraiņu, poļu un ebreju radošo kolektīvu koncerts. Šajā pašā laikā sāksies un līdz plkst. 14.00 turpināsies aktīvas svētku norises Raiņa ielas posmā no parka līdz 18. Novembra ielai. Būs gan tirdziņi, gan koncerti, gan ielu basketbols, gan visvisādas aktivitātes jauniešiem – Break dance, Hip Hop, RAP, Bid Box un daudzas citas ielu kultūras. Vēlāk plkst. 17.00, kad visi jau būs krietni noguruši un izsalkuši, jūsu rīcībā būs lauka virtuve, dažādu nacionālo ēdienu gatavošana un degustācija. Protams, dienā, kad tiek vienotas tautības, labi iederas arī ratiņu parāde – šī brīnišķīgā vecāku fantāzijas un lieliskās bērnu vaļsirdības varavīksne. Šī rēzekniešu iemīļotā krāšņā aktivitāte, kas pierāda, ka Rēzeknei ir nākotne, sāksies plkst. 11.00 un notiks Sporta pārvaldes stadionā. Vēl krāšņāku šo pasākumu padarīs bērnu popgrupu uzstāšanās un sporta klubu paraugdemonstrējumi, pēc kā Mini Pich laukumā notiks pagalmu futbola turnīrs.

Vakarā plkst. 19.00 Kultūras un atpūtas parkā notiks Nacionālo kultūru festivāla dižkoncerts „Valodu balsīs, tautu rakstos”. Koncertā piedalīsies deju kopa „Dziga”, postfolkgrupa „Rikši”, Rēzeknes mazākumtautību kolektīvi, Latvijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas un Polijas nacionālie radošie kolektīvi, kā arī solistu ansamblis „Klasika –art” no Maskavas (Krievija).

Un šīs brīnišķīgās dienas noslēgumā plkst. 23.00 – Krievijas dziedātājas Jūlijas Savičevas koncerts. Pēc viņas uzstāšanās rēzekniešus uzrunās Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs, pēc tam būs svētku salūts un noslēgumā līdz diviem naktī būs nakts balle disko ritmos ar pazīstamiem dīdžejiem.

Svētdien, 5. augustā Rēzekne vienos paaudzes. Un visām paaudzēm vienojošākais faktors ir garīgums. Plkst. 12.00 notiks svētku dievkalpojums Rēzeknes Jēzus Sirds katedrālē, bet plkst. 15.00 katedrālē noslēgsies Latgales ērģeļu dienas.

Vakarā, plkst. 20.00 Kultūras un atpūtas parka estrādē būs skatāma Rīgas Muzikālā teātra 7 brīvdabas komēdija visām paaudzēm „Teic, kur zeme skaistākā”, kurā piedalās slavenas Latvijas zvaigznes – Maija Doveika, Akvelīna Līvmane, Juris Kalniņš, Jolanda Suvorova, Mārtiņš Brūveris, Valters Krauze un daudzi citi. Režisors Voldemārs Šoriņš, muzikālais producents Atis Auzāns.


Siguldas Opermūzikas svētki
 

No 3. līdz 5.augustam Siguldā norisināsies 20.jubilejas Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki ar pasaules elites un labākajiem pašmāju solistiem. Gaidāms izcils pasaules solistu duets Dž.Verdi operā "Traviata", grandiozs Galā koncerts, vairāki kamermūzikas koncerti un jaunums - bērnu koncertuzvedums "Brēmenes muzikanti Siguldā".

XX Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki tiks atklāti 3.augustā plkst.19.00 ar kamermūzikas koncertu Siguldas Jaunās pils terasē, spēlēs viena no spilgtākajām personībām Latvijas pianisma pasaulē Liene Circene.

Svētku īpašais notikums būs Džuzepes Verdi operas "Traviata" oriģināliestudējums Siguldas pilsdrupu estrādē. 4.augustā plkst.21.00. Titullomās: Violeta Valerī - pasaulē pašreiz pieprasītākā latviešu operdīva Maija Kovaļevska (Latvija), kura šo lomu gatavo speciāli Siguldai; dzied Metropolitena, Milānas La Scala Operā, Vīnes Valsts Operā, Minhenes Operā. Alfrēda Žermona lomā iejutīsies harizmātiskais, pasaulē atzītais un aizvadītajos Opersvētkos klausītāju sirdis iekarojušais tenors Pavols Bresliks (Pavol Breslik, Slovākija), kas patlaban uzskatāms par pasaulē pievilcīgāko šīs lomas interpretu. Žorža Žermona lomā - baritons Vittorio Vitelli (Itālija), Plasido Domingo pasaules opersolistu konkursa "Operalia" 1996. gada laureāts. Pārējās lomās - Krišjānis Norvelis (Latvija), Guntars Ruņģis (Latvija), Kristīne Zadovska (Latvija), Antra Bigača (Latvija) un citi.

Pēc operas "Traviata" apmeklētāju ērtībām būs norīkots nakts papildvilciens uz Rīgu.

Sestdien, 4.augustā, plkst.15.00 ģimenes un pilsētas viesi aicināti uz jubilejas svētku jauninājumu - bērnu koncertuzvedumu "Brēmenes muzikanti Siguldā" pilsdrupu estrādē, kurā piedalīsies dažāda vecuma talantīgākie siguldieši.

Svētdien, 5.augustā plkst.13.00 Garīgās mūzikas koncerts Siguldas Evaņģēliski Luteriskajā baznīcā. Ieeja bez maksas.

Svētku noslēgumā, 5.augustā plkst.17.00, klausītāji varēs baudīt grandiozu Galā koncertu, kurā uzstāsies daudzu opermīļu vērtējumā pirmais dramatiskais tenors pasaulē Aleksandrs Antoņenko, jaunā itāļu zvaigzne Rafaela Andželeti (Raffaella Angeletti), Filipe Do (Francija), Marijas teātra solists Jevgeņijs Akimovs (Yevgeny Akimov, Krievija), pasaulslavenais Džons Veigners no Austrālijas (John Wegner), starptautiski atzītu konkursu laureāte Klementīne Margēna (Clémentine Margaine, Francija), Inga Šļubovska, Krišjānis Norvelis un citi, kā arī Rīgas Doma zēnu koris, svētku orķestris un koris. Koncertu diriģēs maestro Aleksandrs Viļumanis.

7.augustā Džuzepes Verdi operas "Traviata" izrādi būs iespējams baudīt Ventspils tautas namā "Jūras Vārti".

Biļetes iespējams iegādāties Biļešu Paradīze kasēs visā Latvijā, kā arī elektroniski www.bilesuparadize.lv, tāpat arī Siguldas pilsētas kultūras namā (Pils iela 10, tālr.67970814).

XX Starptautiskos Siguldas Opermūzikas jubilejas svētkus piedāvā Dainis Kalns kopā ar Rietumu Banku un Siguldas novada pašvaldību.

XX Siguldas Opermūzikas svētku programma:

3.augusts plkst.19.00 Kamermūzikas koncerts Siguldas Jaunās pils terasē. Spēlē viena no spilgtākajām personībām Latvijas pianisma pasaulē Liene Circene. Ieeja - Ls 5.

4.augusts plkst.15.00 Siguldas pilsdrupu estrādē koncertuzvedums bērniem "Brēmenes muzikanti Siguldā". Ieeja - Ls 3.

4.augusts plkst.21.00 Siguldas pilsdrupu estrādē Džuzepes Verdi operas "Traviata" brīvdabas iestudējums. Ieeja - Ls 10 - 40.

5.augusts plkst.13.00 Siguldas ev.lut. baznīcā Garīgās mūzikas koncerts. Ieeja bez maksas.

5.augusts plkst.17.00 Grand GALĀ koncerts. Ieeja - Ls 10 - 40. Siguldas pilsdrupu estrāde


Koncertšovs „Riču Nakts Romantika”


Jau šā gada vasarā, klausītājiem un skatītājiem visā Latvijā būs iespēja piedalīties, ugunīgā koncertšovā ar nosaukumu „Riču Nakts Romantika”. Uz speciāli koncertšovam būvētas estrādes skatuves, krāšņos un pārsteidzošos priekšnesumos uzstāsies – tautā iemīļoti dziesmu izpildītāji, eksotikso deju teātri, muzikālu joku stāstnieki un pirotehnikas meistars.

Programmā: pasaules tautu kaislīgākās dziesmas par kvēlu mīlestību - latviešu, angļu, itāļu, spāņu, romu, krievu un arī latgaļu valodā. Krāšņi deju studijas un eksotisko deju teātra dejotāju priekšnesumi prožektoru gaismās, kā arī jaunāko dziesmu prezentācijas un pirmatskaņojumi, muzikālas parodijas, video projekcijas un pirotehnikas meistara gaismas šovs koncerta izskaņā.

Koncertšovā „Riču Nakts Romantika” piedalīsies tautā iemīļotā grupa „RIČI” , eksotisko deju teātris „Romadance” ,ugunīgo deju studija „Nezāles”, talantīgais muzikālo parodiju virtuozs un joku stāstnieks misters „Neviens”, kā arī uguņošanas salūta  veidotāji Uldis & Co.

„Mūsu mērķis ir dot iedvesmu jaunām idejām un pacelt estrādes mākslas žanru, jaunā kvalitātē un līmenī. Ar šo koncertšovu, vālamies celt estrādes dziedātāju vokālo līmeni kopumā un veicināt savstarpēju konkurenci, kas palīdzētu profesionāli augt un attīstīties. Un pats galvenais mērķis ir un būs, lai mūsu koncertšova viesi majās ietu ar pilnu sirdi pozitīvu un iedvesmojošu emociju, pacilātu garastāvokli un platu smaidu.”

Koncertšovs ir veidots, kā krāšņs un muzikāls, dažādu priekšnesumu kopums visai ģimenei. Tajā sev interesanto un sirdij tīkamo atradīs gan liels, gan mazs.

Ieeja estrādē no plkst.20.00, savukārt, koncertšova sākums ir plkst. 21.00 . Koncertšova ilgums 1 h 50 min. Bērniem līdz 12.gadu vecumam ieeja bezmaksas!

LIEPĀJAS estrāde - 3.augusts ROJAS estrāde – 4.augusts ĒRGĻU estrāde – 11.augusts LITENES estrāde - 18.augusts PREIĻU estrāde – 24.augusts CĒSU estrāde - 25.augusts


Grupas "Viņš un viņa" koncerts


Duets "Viņš un Viņa" ir skaists francūža un latvietes mīlas stāsts, muzikāls uzvedums ar skaistākajām franču melodijām, kuras dziedājuši labi pazīstamie dziedātāji Montāns, Piafa, Dasēns, Brasēns, Trenē, Aznavūrs, Geinsbūrs, Beko, Brels un daudzi citi. Viņa nāk no Rīgas, viņš - no ciemata Francijā, viņu ceļi krustojas... Kopā viņi spēlē kopš pirmās satikšanās dienas, un viņu romantiskais stāsts turpina plaukt dažādās Eiropas vietās - Beļģijā, Vācijā, Polijā, Luksemburgā...

Viņa - Ilze Lejiņa, viena no pirmajām latviešu saksofonistēm, saksofonu kvarteta n[ex]t dibinātāja un vadītāja.Ieguvusi maģistra grādu saksofona spēlē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Pilnveidojusi sevi studijās Dānijas Karaliskajā mūzikas akadēmijā un Nacionālajā mūzikas konservatorijā Montroijā Francijā, piedalījusies arī dažādās meistarklasēs un konkursos. Piecus gadus spēlējusi Rīgas saksofonu kvartetā, ar kuru ieguvusi Lielo Mūzikas balvu. Pēc šis vērtīgās pieredzes Ilze izveidoja Baltijā pirmo dāmu saksofonu kvartetu n[ex]t, ar kuru spēlēts daudzviet Eiropā, ir arī ieskaņojumi Latvijas radio.

Ilze Lejiņa daudzus gadus bijusi saksofonu grupas koncertmeistare profesionālajā pūtēju orķestrī Rīga, spēlējusi solo partijas Latvijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī un Latvijas Operas orķestrī. Pašlaik viņa dzīvo Francijā, pasniedz saksofona spēli Luksemburgas internacionālajā skolā un spēlē klasiskās mūzikas trio Resonances.

Viņš ir franču saksofonists un multiinstrumentālists Freds Ormēns (Fred Hormain).

Viņa netipiskās mūziķa gaitas sākušās ar saksofona spēles un džeza studijām Francijā, Mecas konservatorijā, pēc tam Mecas universitātes Muzikoloģijas fakultātē, un turpinājušās kā saksofona spēles pasniedzējam. Taču pavisam drīz Freds sekoja savam sapnim par skatuvi. Viņš krājis pieredzi, piedalīdamies daudzos projektos džeza, salsas, elektro un funk stilā gan Francijā, gan Eiropā. Talantīgs un spontāns, viņš improvizējot jebkuru dzīves mirkli pārvērš maģiskā piedzīvojumā. Viņa jaunākajā soloalbumā Introspection dzirdami skaņdarbi, ko viņš pats komponējis, aranžējis un arī ierakstījis visus instrumentus.

Duets būs dzirdams piektdien, 3.augustā plkst.21.00 Dailes teātra Epikūra dārzā, piektdien, 10.augustā plkst.20.00 Merlin restorānā Spīķeros, sestdien, 11.augustā plkst.18.00 uz Spoguļegles skatuves Vecrīgā.

Vairāk informācijas: www.vinsunvina.lv

Senās pils svētki Dobelē
 

4.augustā norisināsies Pils svētki Dobelē, kas jau otro reizi pie sevis pulcinās Latvijas Piļu un muižu asociācijas biedrus - muzejus ar atraktīvām un interaktīvām ekspozīcijām.

Pils pagalms tiks pārvērsts krāšņā tirgus laukumā, kur spēlē teātri, cep, vāra, ēd un dzer, kur var uzlaikot senas drānas, klausīties galma mūziku, izstaigāt un kaut iedomāties senās pils istabu plānojumu.

Dienas garumā būs iespēja piedalīties senās pils mistērijā, baudīt Spānijas karaļa galma orķestra muzicēšanu grupas «Trakula» izpildījumā, ieskatīties slavenā spāņa «Dona Žuana» mīlas peripetijās titulētajā Ogres tautas teātra izrādē, smieties un sajūsmināties līdzi ceļojošajam cirkam, priecāties un apliecināt dzīvi kopā ar «Valta Pūces etnogrāfisko orķestri» un TDA «Kalve» dejotājiem vakara koncertā un nakts ballē. Ieeja brīva un no visas sirds!


Konkursu “Vecmāmiņa 2012” un “Latvijas Talantīgā Meitene 2012” fināls


Katru sestdienu, no 2012.gada 12.maija, visas vasaras garumā pirmā Latvijas vecmāmiņu konkursa ietvaros ir norisinājušies visdažādākie tematiskie pasākumi. Jau 5.augustā norisināsies konkursa “Vecmāmiņa 2012” fināls, kad tiks kronēta konkursa uzvarētāja un apbalvotas pārējās dalībnieces. Finālā piedalīsies 14 vecmāmiņas: Anna Kumsāre, Alla Kovaļenko, Iveta Tirzīte, Dace Meija, Maija Korņējeva, Iveta Kaufmane, Vija Asbaha, Anda Krūmiņa, Lilita Siliņa, Inguna Kaļķe, Dace Jansone, Anita Alksne, Laimdota Lāce, Lūcija Viļļa. Atgādinājumam – veiksmīgākā no dalībniecēm savā īpašumā iegūs majestātisko kroni, kas ir izgatavots pēc 18.gs. imperiālās Krievijas, Sanktpēterburgā valdošās "Ķeizarienes Fjodorovnas" kroņa parauga un vēsturiski asociējas ar Romanovu dinastijas valdīšanas laiku. Kronis ir roku darbs, un to dāvina viens no pasākuma atbalstītājiem – SIA “Diplomatic Service”.

Paralēli norisināsies arī konkursa “Latvijas Talantīgā Meitene 2012” fināls, kurā meitenes, tāpat kā vecmāmiņu konkursa dalībnieces, demonstrēs ne tikai savus talantus, rādot interesantus priekšnesumus, bet arī tērpu demonstrēšanas iemaņas. Vecmāmiņas defilē iemaņas Lienes Skulmes vadībā apgūst katru sestdienu deju un kustību studijā “studioX1”, un viņām jau ir bijusi iespēja piedalīties tērpu dizainera Aleksandra Pavlova modes skatē aģentūras “Mrs.Latvia” prezentācijas pasākumā, kas notika restorānā “Kaļķu vārti”. Aģentūras un studijas “Sku-Dra” īpašnieces ir Elita Drāke un Liene Skulme, kā arī biedrības “Emergo”, kas organizē konkursu “Vecmāmiņa 2012” un “Latvijas Talantīgā Meitene 2012”, biedres.

Fināls norisināsies 2012.gada 5.augustā, Rīgā, Spīķeru koncertzālē.

Starptautiskais mūzikas festivāls LABA DABA


LABA DABA ir starptautisks mūzikas festivāls, kas norisināsies no 3. līdz 5. augustam un norises vieta būs nemainīga: Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā “Ratnieki”, Līgatnes pagastā, Līgatnes novadā. Arī šoreiz tas būs piesātināts ar jaukām un patīkamām emocijām un dažādu labu mūziku. Piedalīsies vairāk kā 50 grupas un DJ apvienības. Kā ir teikuši vairāki LABADABA draugi: „Jau pasākuma pēdējā dienā sākam gaidīt nākamo festivālu”.

Kopumā festivāls piedāvās dažādas regeja, etno-folka, roka, elektro un citas mūzikas variācijas, kā arī bagātu papildprogrammu ar radošām, aizraujošām un izzinošām aktivitātēm visām paaudzēm.

Pilns festivāla mākslinieku saraksts: Marta migla, Manta, Tramplīni, Iļģi, Deskalighters, Pupociklu vasara, Kokle, Stūrī zēvele, Suņa stunda, Tesa, Sus dungo, Dzelzs vilks, Dzeltenie pastnieki, Band mango, Kuchenbeat, Indygo, Mācītājs on acid, Frontlines, Eskimo, Starmetis, Pulsa efekts, Auļi, Gaujarts, Striķis, PND, Sound religion, HMP?, DJ Rudd un Alex ZZ, Haralds Sīmanis, El Mars, Nepilngadīgā Anna, Oranžās brīvdienas, Krampis, Dub syndicate, Adolescents, The Capital beat, Bombillaz, Svjata Vatra, Spiritual seasons, Skafandr, Gagarin brothers, Clubroot, Solitude, Chinawoman, Kolka Cool.

Nokļūt uz festivālu var dažādos veidos:
Ar auto pa Pleskavas šoseju (E 77 / A2) virzienā no Rīgas, izbraucot no Siguldas būs zīme „Ratnieki”, kur jānogriežas pa kreisi. Tālāk sekojiet norādēm uz festivālu.

Ar vilcienu vai mikroautobusu - pērciet biļeti līdz Siguldai, kur tālāk jums būs iespēja izmantot festivāla organizētus transfērbusiņus, kas aizvedīs Jūs līdz norises vietai. Pērciet biļeti līdz Siguldai, kur tālāk jums būs iespēja izmantot Festivāla organizētu autobusu, kas Jūs aizvedīs atlikušos 12 km līdz norises vietai. Meklējiet autobusu ar LABADABA uzrakstu Siguldas dzelzceļa stacijā drīz pēc vilcienu pienākšanas.

Maizes cepšana
Lienes konditorejas “Radošā maizes darbnīca” piedāvās iespēju pašam radīt īstu rudzu plaucētās maizes klaipiņu no dabiskām sastāvdaļām. Katrs varēs izveidot savu maizes kukulīti un piedalīties tās izcepšanā.
Dalības maksa Ls 2.00 LABĀ DABĀ būs iespēja iegūt hennas zīmējumu.

Hennas tetovējumi
LABĀ DABĀ būs iespēja iegūt hennas zīmējumu.
Zīmējums ar Hennu jeb Mehndi ir pilnīgi nesāpīgs, jo hennas pasta tiek vienkārši uzklāta uz ādas kā skaisti, caurvīti ornamenti, kurus tradicionāli zīmē par godu kādām svinībām, laulību ceremonijām vai citiem rituāliem. Hennas aizsākums meklējams apmēram 5000 gadu senā pagātnē Āfrikā, Indijā un Āzijas valstīs. Visbiežāk ar tiem rotā kājas un rokas, jo hennas krāsa vislabāk ietonē tieši roku un kāju ādu, kura sevī dziļi iesūc un uzglabā krāsas toni.

Telts zinātkārajiem
LABĀ DABĀ viesosies bērnu zinātnes centrs “Z(in)oo” un zinātnkāres centrs “Zili Brīnumi” telts! Z(in)oo piedāvā interaktīvas ekspozīcijas, lai apmeklētāji paši varētu izmēģināt dažādas tehnoloģijas un pārbaudīt dabas likumus.
Eksponāts “Pikseļu spēle”, Z(in)oo
Eksponāts “Laimas labirints”
Eksponāts “Saliec tiltiņu”, Z(in)oo
Prāta spēle “riņķi”, Z(in)oo
Kastes ar koka konstruktoriem, no kuriem bērni var būvēt visādas mājas un pilis
Teslas Spole no  zinātkāres centra “Zili Brīnumi”.

Kosmiskās šūpoles
Vēlaties izbaudīt kosmiskas sajūtas? Kā īsti kosmonauti varēsiet izbaudīt gan bezsvara sajūtu, gan pārslodzes. Ar piesietām rokām un kājām varēsiet šūpoties tik augsti cik vien pietiks spēka un  iemaņu. Ja būsiet īpaši prasmīgi, spēsiet veikt pilnu apgriezienu ap šūpolēm un kļūsiet par Latvijas kosmonautu līgas dalībnieku.
Mazākajā versijā šūpoles ir 6 metru augstas (tātad veicot pilnu riņķi jūsu kājas būs 12m augstumā – mājas 3stāva līmenī).

LABA DABA mīl dzīvniekus, tāpēc katru gadu aicinām uz festivālu Juglas suņu patversmes iemītniekus atpūsties pie dabas krūts ar labiem cilvēkiem. Kas zin, varbūt pateicoties šai draudzībai arī šogad kāds atradīs  sev uzticamu draugu! Labā dabā notiks aizraujoši paraugdemonstrējumi, kuros tiek iesaistīti arī skatītāji. Juglas suņu patvermē ir apmācīti kinologi ar “freestyle” apmācītiem suņiem. Šie paraugdemonstrējumi nav kā ierasts- paklausības, bet gan suņu sporta veida – “Freestyle” paraugdemonstrējumi, kuros iesaistot arī cilvēkus, izveidojas lielisks un neaizmirstams šovs!

Bērnudārs Laba Vieta
Vecāki varēs uzticēt savus bērnus radošām un mīļām skolotājām
piektdien no 17:00 - 23.00
sestdien no 09:00 - 23:00

Dalības maksa:
par vienu dienu uz nenoteiktu laiku ir Ls 3.00 vienam bērnam,
par divām dienām uz nenoteiktu laiku Ls 4.00 vienam bērnam

Atgādinām, ka šogad jaunums ir telšu pilsētiņā atdalītā atsevišķā teritorija teltīm, kurās nakšņos vecāki ar bērniem. Vēl viens labs jaunums – festivālā būs bezmaksas Babyroom mazuļu telts, kurā īpaši tiks gaidītas ģimenes ar zīdainīšiem un maziem bērniem!

Kino māja
03.08.2012. – 17:00-1:00
04.08.2012. – 11:00-1:00
Festivāla 2ANNAS 2012 labāko filmu programma LABĀ DABĀ!
About the Hard Life of the Barn Swallow, rež. Chintis Lundgren, 5:20′, animācija, Igaunija
Animēts stāsts par kūts bezdelīgas grūto dzīvi. Ceļā no Āfrikas var apmaldīties, lielie putni piesienas, visi māli ir beigušies un zirgs nelaiž kūtī.

Zvanu instalācija
Darbnīcas norises laiki:
03.08.2012. – 17:00-21:00
04.08.2012. – 11:00-21:00
Vieta: pļavā pie Eža skatuves
Aicinām dāvināt visāda veida, izmēra zvanus, ko pievienot instalācijai, kā arī aicinām piedalīties darbnīcā, kurā varēs no dažādiem skanošiem materiāliem izgatavot savu zvanu. Instalācija sāks tapt festivāla LABA DABA ietvaros un vēlāk izstādīta Baltajā naktī, kuras laikā aicināsim pieskandināt un ievibrēt aktīvāko tuneli Rīgas pazemē, lai simboliski, esot tunelī un varbūt neredzot vēl gaismu tā galā, to pieskandinātu ar lūgšanām par pārticību Latvijā. Tuneļa pieskandināšana būs savdabīga, interaktīva performance, ko šoreiz neveidos mākslinieki, bet tieši Baltās nakts skatītāji, kultūras baudītāji, skaņas cienītāji.

Staigājot pa tuneli apmeklētājiem, būs iespēja zvanīt jebkuru no zvaniem un pievienot arī savu līdzpaņemto zvaniņu, paplašinot zvanu tuneļa instalāciju. Vakara gaitā tunelī zvanošo zvanu skaņas tiks ierakstītas, tās vēlāk apstrādās montāžas mākslinieks, radot Baltās nakts zvanu skaņdarbu – projekta pievienotu un paliekošu vērtību. Šo mūzikas darbu vēlāk būs iespējams noklausīties interneta vidē.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Vārds

2012-08-03 10:58:10

Ziņot

Heh, jautrīši :) bet ļoti prātīgas atbildes :)

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv