Ceturtdiena, 2021. gada 17. jūnijs

Artis, Artūrs

Visi autora raksti

Piektdiena, 26. jūlijs (2013) 07:17

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Pēteris Upelnieks +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (3)

Puaro.lv un publicitātes

Nu jau vairākas dienas pilnā sparā rit jauno izpildītāju konkurss „Jaunais Vilnis”, kurā sevi cenšas pierādīt 16 dalībnieki no 12 pasaules valstīm. Tikmēr galvaspilsētas ostā iestūrējuši pasaules krāšņākie burukuģi. Puaro.lv saviem lasītājiem, kā ierasts, piedāvā kultūras pasākumu ceļvedi šai nedēļas nogalei. Savos brīvdienu pavadīšanas paradumos dalās dziedātājs, Latvijas pārstāvis „Jaunajā Vilnī” Pēteris Upelnieks.

„Man, tāpat kā citiem mūziķiem, brīvdienu un darba dienu sadalījums nepakļaujas ierastiem rāmjiem – nedēļas nogales bieži vien tiek aizvadītas muzicējot un tieši darba dienas ir tās, kurās vardu baudīt atpūtu,” intervijā portālam Puaro.lv atklāj Pēteris. „Naktsklubu periods man sen jau ir aiz muguras, tāpēc brīvo laiku izvēlos vienkārši veltīt draugiem un arī mūzikai, kas manā dzīvē ieņem ļoti svarīgu lomu.”

„Nesen ar draugiem veselu nedēļu pavadīju, dzīvojot kempingā jūras krastā Liepājas pusē Ziemupē. Tas vairs nav Rīgas jūras līcis, bet gan atklātā jūra, tāpēc pludmale ir pavisam citādāka. Iesaku turp doties arī Puaro.lv lasītājiem, jo gaisotne tur ir fanttastiska,” rosina mūziķis. Kino cienītājiem viņš iesaka noskatīties filmu „Varenais Getsbijs” ar Leonard odi Kaprio galvenajā lomā. „Man patīk filmas, kuru sižeta līnija nav paredzama un vēstījumu var saprast tikai filmas beigās vai arī krietnu laiku pēc tās noskatīšanās. Šī ir viena no tādām.”

Tos, kuriem ir laiks un vēlēšanās, Pēteris rosina apmeklēt arī kādu no „Jaunā Viļņa” koncertiem, tomēr norāda: „Man jau personīgi šķiet, ka šos koncertus ir ērtāk skatīties mājās, omulīgi iekārtojoties pie TV ekrāna.” Tikmēr literatūras cienītājiem dziedātājs iesaka izlasīt Agneses Bērziņas grāmatu „Cilvēks uz gaismas viļņa”, kas esot laba viela pārdomām: „Autorei piemīt īpašas gaišreģes spējas. Šī grāmata ļauj aizdomāties par dzīvi un savest kārtībā savu domāšanu.”


BRĪVDIENU CEĻVEDIS
11.novembra krastmalā atkal notiks "Jaunā viļņa" diskotēkas
 

"Muz TV" diskotēku "Jaunais vilnis 2013" drīkstēs apmeklēt no 18 gadu vecuma vai vecāku pavadībā. Pasākums notiks krievu valodā, biļetes uz to maksā no 10 līdz 150 latiem. Festivāla "Jaunais vilnis" nakts diskotēkas dēļ no 25.jūlija, plkst.19 līdz sestdienas, 27.jūlija, plkst.16 tiks slēgta satiksme 11.novembra krastmalas posmā no Akmens tilta līdz Muitas ielai.

Satiksme būs slēgta arī Poļu gātes posmā no 11.novembra krastmalas līdz Pils ielai un Bīskapa gātes posmā no Herdera laukuma līdz 11.novembra krastmalai, kā arī Muitas ielas posmā no Citadeles ielas līdz Eksporta ielai.

"Jaunā viļņa" diskotēka Rīgā, 11.novembra krastmalā, pirmo reizi tika rīkota pagājušā gadā, kad starp festivāla organizatoriem un Jūrmalas pilsētas domi bija radušās domstarpības par festivāla norises vietu.

Tikmēr joprojām iespējams iegādāties biļetes arī uz Jūrmalā notiekošajiem koncertiem. To cena no 30 līdz 300 latiem.


Regate "The Tall Ships Races 2013"


Pēc desmit gadiem Rīgā ar saviem neskaitāmajiem krāšņajiem burukuģiem atkal iegriežas regate Tall Ships Races, sagādājot nepārspējamu vizuālu un klātesības baudījumu pilsētas iedzīvotājiem un viesiem.

Rīga pirms vairāk nekā 800 gadiem radās pateicoties tam, ka šeit bija izdevīga vieta, kur piestāt buriniekiem, kas šurp tālākai tirdzniecībai piegādāja eksotiskas garšvielas, smalkus audumus, metālu un citus pasaules labumus, bet tirdzniecībai uz Eiropu un visu pasauli veda labību, zvērādas, vasku un citas preces. Ostas skati un buras simtiem gadu ir bijušas neatņemama pilsētas panorāmas daļa – piestātnes  gar Daugavu iestiepās tālu pilsētā un ap tām vienmēr kūsāja dzīvība – tika iekrautas un izkrautas preces, slēgti darījumi. Mutuļojošais jūklis caur jūrnieku un tirgotāju pilnajiem krodziņiem un veikaliņiem ieplūda vecpilsētā, padarot to dzīvu, aktīvu un interesantu.
Regate atkal ļaus izbaudīt šīs aizgājušo laiku sajūtas, kas arī ir viens no tās mērķiem. Regates Tall Ships Races pirmsākums ir meklējams 1956.gadā, kad burāšanas aktīvisti secināja, ka burukuģi uz neatgriešanos ir piekāpušies modernajiem kuģiem, tāpēc, godinot tos, sarīkoja regati no Anglijas uz Portugāli pasaulē palikušajiem lielākajiem buriniekiem.

Kopš tā laika regate viesojusies daudzās Eiropas un pasaules ostās un viens no tās uzdevumiem ir jauniešu apmācība un izglītošana burāšanā, tāpēc ir stingrs noteikums, ka pusei katra kuģa komandas ir jābūt vecumā no 15 līdz 25 gadiem.

Rīgas iedzīvotājiem un viesiem četru dienu laikā būs iespēja apskatīt kuģus, paviesoties uz tiem, aprunāties ar komandām, vērot krāšņo buru parādi un baudīt citus kuģu komandu un Rīgas sagatavotos pārsteigumus.

Rīga uzņems regati ''The Tall Ships Races'' no 25.-28.jūlijam. Piektdien un sestdien burukuģi būs pieejami publiskai apskatei. Šis iespaidīgais pasākums noslēgsies ar burukuģu parādi svētdien, 28.jūlijā, kad regate atstās Rīgas ostu un dosies uz Ščecinu (Polija). Pēdējā osta, kurā regate piestās, ir Ščecina, kas regati ''The Tall Ships Races'' uzņems laikā no 3.-6.augustam.


Tukumā pilsētas svētkos durvis vērs BABOON BAR


Tukuma pilsētas svētku ietvaros, kas ar devīzi ”Uz Tukumu pēc smukuma” no 27.-28.jūlijam risināsies Brīvības laukumā, citur pilsētā un ārpus, notiks grandioza jauna naktskluba – BABOON BAR atklāšana. Tukums atkal būs viena no iecienītākajām izklaides vietām Kurzemē. Klubs atradīsies paša pilsētas centrā – Brīvības laukumā 11. Lielais atklāšanas pasākums notiks 26. jūlijā no pulksten 22.00.

BABOON BAR vienkāršais, bet mūsdienīgi gaumīgas dizains kluba apmeklētājiem ļaus nepiespiestā gaisotnē baudīt gan trakas ballītes nedēļas nogalē, gan atpūsties un atvilkt elpu pie kafijas krūzes vai kāda garda kokteiļa darba dienā. Tajā pat laikā sporta mīļotāji varēs vērot sev iemīļotās sporta pārraides malkojot dažāda veida alus šķirnes. Klubs darbosies divos stāvos.

BABOON BAR atklāšanas nedēļas nogale būs īpaša, jo par muzikālo noformējumu rūpēsies virkne Latvijā un ārpus tās robežām populāru dīdžeju. Uzstāsies: MBerg, Ansis Zvirgzdiņš, E:91, Chris Cherry, DJ Ziggy ar video dejām, bet atklāšanas pasākuma goda viesis būs EHR radio šova Party Service vadītājs un pēdējo gadu populārākais dīdžejs Latvijā – [Ex] da Bass.

Būs arī pārsteigumi no Jāger promo komandas un Jāgermeitenēm (26.07), kā arī flayr bārmeņu šovs no Stoli (27.07). Darbosies arī Very Disco Channel filmēšanas komanda. Ieeja biļešu cenas: 26.jūlijā – Ls 4, bet 27.jūlijā – Ls 3. Ieeja no 18 gadu vecuma uzrādot personu apliecinošus dokumentus.


Operas festivāls Jēkabpilī


Šonedēļ no 25.jūlija līdz 27.jūlijam Jēkabpilī norisināsies otrais starptautiskais Operas festivāls. Par centrālo Operas festivāla notikumu kļūs Gaetāno Doniceti komiskās operas "Pēteris Pirmais" brīvdabas izrāde, kuru 26.jūlijā plkst.20 Krustpils saliņā spēlēs Krievijas Valsts kamermūzikas teātris "Sanktpēterburgas Opera".

"Sanktpēterburgas Operas" teātra liktenī izrāde "Pēteris Pirmais" ieņem īpašu vietu. Ar tās iestudējumu sākās jauns posms teātra pastāvēšanai barona fon Dervīza savrupmājā Pēterburgas vēsturiskajā centrā. Vēl jo vairāk - pēterburdziešu pirmizrāde 2003.gadā kļuva par Eiropas muzikāli teatrālu sensāciju. Jaunā komponista divdesmit divu gadu vecumā radītās operas partitūra pazuda La Feniče teātra ugunsgrēkā 1823.gadā, tāpēc 180 gadus par to bija aizmirsts.

Lomas izrādē režisors uzticējis Starptautisko konkursu laureātiem Vladislavam Mazankinam, Svetlanai Arzumanovai, Jevgēnijam Bajevam, Jeļenai Severinai un Larisai Ivanovai.

Operas festivāls noslēgsies 27.jūlijā plkst.18 ar Galā koncertu "Sanktpēterburgas zvaigznes" Krustpils saliņas estrādē. Programmā iekļautie skaņdarbi no Džuzepes Verdi operas "Rigoleto" daudziem klausītājiem atsauks atmiņā krāšņo Sanktpēterburgas mākslinieku izrādi pērnvasar. Stilistiski daudzveidīgā un niansēti bagātā dziedājumā kvartetā no "Rigoleto" skatītāji redzēs "Sanktpēterburgas Operas" izcilos māksliniekus, Starptautisko konkursu laureātus Arzumanovu un Jevgēniju Čaiņikovu. Mīlīgajā un vienlaikus ar asu raksturiņu apveltītajā Rozīnas ārijā no Rosīni operas "Seviljas bārddzinis" iejutīsies Irina Skaženika. Ar virtuozu dziedājumu un artistisku meistarību Dona Bazilio ārijā no šīs pašas operas skatītājus priecēs Vladimirs Feļauers.

Galā koncertu kuplinās Sanktpēterburgas Marijas teātra baleta vadošie mākslinieki. Krievu baletam raksturīgo ķermeņa grāciju, elegantās roku kustības, klasisko žestu daiļumu un mīmikas meistarību fragmentos no baletiem "Gulbju ezers" un "Žizele" pārliecinoši demonstrēs Jekaterina Osmolkina un Maksims Zjuzins, Darja Pavļenko un Aleksandrs Sergejevs. Duets no Hačaturjana baleta "Spartaks" izstaros baleta solistu azartu un temperamentu, varbūt daudzos raisot vēlēšanos augustā Krustpils saliņā apmeklēt arī Latvijas Nacionālā baleta mākslinieku izrādi "Žizele".


12.introvertās mākslas festivāls "Ad Lucem"


Ceturtdien Rīgas Svētā Jāņa evaņģēliski luteriskajā baznīcā tika atklāts 12.introvertās mākslas festivāls „Ad Lucem”. Festivāla atklāšanas koncertā pirmo reizi Latvijā uzstājās unikālais, pasaulē augstu novērtētais starpkultūru mūzikas ansamblis "Sarband" ar programmu "Vox Feminae".

Introvertās mākslas festivāls "Ad Lucem" turpināsies līdz 28.jūlijam ar koncertiem Rīgā, Gulbenē un Kuldīgā. Festivāla koncertos piedalīsies izcili Latvijas un ārvalstu mūziķi, kuru vidū būs Latvijas Radio koris, ērģelniece Diāna Jaunzeme un šā gada festivāla īpašie viesi Rietumu un Austrumu mūzikas ansamblis "Sarband", kā arī izcilais franču čellists Anrī Demarkets.

Festivāla noslēgums pirmo reizi notiks renovētajā "Ziemeļblāzmas" kultūras pilī, kur ar programmu "Rāmi rāmi" uzstāsies grupas "Iļģi" dalībnieki Ilga Reizniece, Māris Muktupāvels un Egons Kronbergs.
"Rīga 2014"


Piektdien, 26.jūlijā, 21:00 - 23:00 radoši informatīvajā telpā Esplanāde 2014 uzstāsies latviešu indie roka grupa "Astro'n'out". Ieeja bez maksas.

Sestdien, 27.jūlijā, 15:00 - 17:00 radoši informatīvajā telpā Esplanāde 2014 notiks "S!gulda aizrauj!" aktivitātes gaidāmo Siguldas Opermūzikas svētku noskaņā. Ieskaņas koncerts un svētku prezentācija ar lielformāta foto. Koncerta dalībnieki: siguldietis, jaunais operdziedātājs Kalvis Kalniņš, koncertmeistare Ērika Apeine. Ieeja bez maksas. Sigulda kā Rīga 2014 oficiālā partnerpilsēta piedāvā ieskatu Siguldas pilsētas kultūras norisēs. Vēlāk vakarā 21:00 - 23:00 notiks Latvijas filmu vakars. Sadarbībā ar Nacionālo Kino centru tiks demonstrēta Berlīnes un Losandželosas kinofestivālos atzinību guvusī Jāņa Norda spēlfilma "Mammu, es tevi mīlu" (2013). Latvijas filmu vakari radoši informatīvajā telpā Esplanāde 2014 norisinās katru sestdienu. Ieeja bez maksas.

Svētdien, 28.jūlijā, norisināsies Ģimenes diena. 12:00 - 13:00 rādīs animācijas filmas bērniem.  13:00 - 17:00 notiks princešu darbnīcas un pirātu trakulības bērniem sadarbībā ar portālu "Mammām un Tētiem". 17.00-18.00 uzstāsies improvizācijas teātris "Stars' Well". Izpildot dažādus vingrinājumus Gunta Tropa vadībā, ikviens varēs iemācīties runas mākslas pamatus, kā arī brīvi justies uz skatuves. 18.00-19.00 Afrikāņu dejas pasniedzēja Alīna Hrole no studijas "Mitostyle" vadībā. Ieeja bez maksas.

Rīga 2014 pilotprojekti pilsētā visu nedēļu un līdz 2013.gada 1.oktobrim projekts "Es būšu muzejā", kura ietvaros apmeklētājiem no jauna ir atvērta Latvijas Naivās mākslas muzeja pamatekspozīcija. AB dambī izvietotajā muzejā prezentēti darbi no dažādām pasaules valstīm. Muzeja aktivitātēs iesaistīti gan mākslas jomas profesionāļi un mākslinieki, gan iedzīvotāji un pilsētas viesi, tādējādi turpinot Naivās mākslas muzeja iesākto darbību, veidojot muzeju kā apmeklētājiem tuvu un atvērtu mākslas telpu.

"Šūbertiāde" Ungurmuižā


Jau 13.reizi Ungurmuižā skanēs koncerts, kurā atskaņos slavenā austriešu komponista Franča Šūberta mūziku, pulcējot daudzus klausītājus un profesionālās mūzikas cienītājus. Koncerts notiks 27.jūlijā plkst.19.

Šūberta mūzikas sapratēji un interesenti uz šiem koncertiem brauc ne tikai no visas Latvijas, bet arī no ārvalstīm.

Šūberts - austriešu komponists, nodzīvoja tikai 31 gadu un mira pašā jaunrades spēku plaukumā. Komponists rakstīja vienkāršu un sirsnīgu mūziku, kļūstot par vienu no pirmajiem komponistiem – romantiķiem, bet reizēm ierosmi gūstot arī no revolūcijas idejām.

Koncertā Ungurmuižā tiks atskaņota Franča Šūberta un viņa laikabiedru kamermūzika ar lielisku izpildītāju sastāvu - Herta Hansena (klavieres), Lelde Tīrele (klavieres), Ēriks Kiršfelds (čells), Ivars Hermanis (ģitāra), Marta Sparniņa (vijole), Ieva Parša (mecosoprāns), Evita Zālīte (soprāns), Viesturs Jansons (tenors).

Ungurmuižas ēku ansamblis ir vienīgais 18.gadsimta koka ēku baroka arhitektūras piemineklis Latvijā, kurš līdz mūsdienām labi saglabājies un restaurēts ar autentiskām restaurācijas metodēm. Muižas senā dižkoku parka vide veido izcilu brīvdabas koncertzāli ar labu akustiku un neaizmirstamu noskaņu.

Projektu, kura izmaksas ir pāris tūkstoši latu, Ungurmuižai īstenot palīdz Pārgaujas novada pašvaldība sadarbībā ar Valsts Kultūrkapitāla fondu.


Āraišu svētki


Sestdien, 27.jūlijā, no plkst.12 Amatas novada Āraišu arheoloģiskajā muzejparkā notiks Āraišu svētki "Āraišu ezerpils izrakumu dalībnieku acīm".

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, stiprinot kultūrizglītojošas tradīcijas, jau piekto gadu rīko Āraišu svētkus. Šajā gadā tiek akcentēts izrakumu laiks vēstures doktora Jāņa Apala vadībā, pastāstīja Ramata.

Pasākuma laikā notiks lasījumi par izrakumu laiku, atmiņām un paveikto. Ar tiem iepazīstinās Jāņa Apala dzīvesbiedre vēstures doktore Zigrīda Apala, izrakumu un talku dalībnieks Andris Tomašūns un Latvijas Nacionāla vēstures muzeja arheoloģe vēstures doktore Ingrīda Līga Virse.

Kā pastāstīja Ramata, vairāku desmitu arheoloģisko sezonu laikā simtiem skolēnu, studentu un citu interesentu strādājuši izrakumos, rekonstrukcijas izveidē un talkās - ezerpilī, mūra pilī, kā arī Liepiņu kapulaukā.

Svētku laikā tiks atklāts stends par svarīgākajiem notikumiem muzejparka teritorijā kopš 1965.gada, pastāstīja Ramata.

Savukārt līdz svētkiem muzeja darbinieki apkopos iedzīvotāju sniegto informāciju gan par atmiņu stāstiem, gan fotogrāfijām, kas vēl saglabājušās no izrakumu laika.

Kā norādīja Ramata, citu līdzīgu muzeju vidū Eiropā Āraišu arheoloģiskais muzejparks izceļas ar unikāliem arheoloģiskiem atradumiem, rekonstrukcijas atrašanos oriģinālā vidē un Vidzemei raksturīgo, labi saglabājušos kultūrvēsturisko ainavu, kas pozitīvi kontrastē ar mūsdienu urbāno vidi.Grīziņkalna svētki


Sestdien, 27.jūlijā, Rīgā ar basketbola turnīru, orientēšanās sacensībām un konkursiem tiks rīkoti Grīziņkalna svētki. Grīziņkalna svētki Grīziņkalna skeitparkā un tā apkaimē notiks no plkst.11 līdz 21. Svētku laikā dažādu paaudžu rīdzinieki būs aicināti izbaudīt foto orientēšanās sacensības un pazīstamu dīdžeju uzstāšanos, kā arī varēs vērot īpašu basketbola turnīru, piedalīties dažādos konkursos un uzzināt vairāk par Grīziņkalna vēsturi.

Parka svētki plkst.11 sāksies ar aerobikas kustību nodarbību vecākā gadagājuma rīdziniekiem, kā arī orientēšanās sacensībām visai ģimenei. Kustību nodarbību vadīs fitnesa instruktore Ilze Audzeviča, savukārt ikviens interesents aicināts ierasties uz nodarbību ērtā tērpā un sporta apavos.

Tie, kuri vēlēsies uzzināt vairāk par Grīziņkalna apkaimes noslēpumiem un piedzīvot jaunatklājēja prieku, būs aicināti no plkst.11 līdz 12 skeitparkā reģistrēties foto orientēšanās sacensībām, kas noritēs no plkst.12 līdz 14. Sacensībās aicinātas piedalīties komandas četru līdz piecu dalībnieku sastāvā. Balva paredzēta gan atjautīgākajai komandai, gan arī tiem dalībniekiem, kuri būs padomājuši par īpašām atšķirības zīmēm.

Vairāk par Grīziņkalna vēstures spožākajiem un sāpīgākajiem brīžiem varēs uzzināt vēsturnieka Voldemāra Eihenbauma vadītajā ekskursijā, kas sāksies Grīziņkalna skeitparkā plkst.13. Ekskursijas laikā interesenti apmeklēs izstādi koka ēku renovācijas centrā "Koka Rīga", kā arī uzzinās par aizraujošākajām Lienes un Mūrnieku ielas vēstures lappusēm.

Atkāpjoties no tradicionālā ielu basketbola turnīra formāta, kurā cīnās komandas trīs vai četru cilvēku sastāvā, ielu sporta un kultūras kustība "Ghetto Games" šajā dienā organizēs īpašu "Ghetto Basket 5 x5" turnīru. Tajā savu basketbola spēles prasmi, spēlējot piecu cilvēku sastāvā, Grīziņkalna skeitparkā pierādīs īpaši uzaicinātās komandas no dažādām Latvijas pilsētām, tostarp Valmieras, Ventspils un Iecavas. Basketbola sacensības notiks no plkst.13 līdz 21.

Visas dienas garumā Grīziņkalna skeitparkā par mūziku dažādām gaumēm rūpēsies vairāki Latvijā pazīstami dīdžeji. No plkst.12 līdz 22 klātesošajiem, muzicējot vienu vai divas stundas pēc kārtas, spēlēs dīdžejs Vento no Ventspils kluba "Kiss Club", Rīgas "Radio Bar" un "Coyote Fly" rezidējošais dīdžejs "PM2TheAM", dīdžejs "Aspirins", grupas "Astro’n’out" jaunākā albuma producents dīdžejs "Rudd", "Sergucci", "El Divino" kluba mūzikas meistars "Rapa", kā arī oficiālais "Ghetto Games" dīdžejs "Get Dizzy".

Svētkos radošas nodarbības būs paredzētas gados jaunākajiem rīdziniekiem, kuri plkst.14.30 būs aicināti piedalīties arī īpašā kustību nodarbībā, savukārt plkst.15 ikviens Grīziņkalna skeitparkā varēs pārbaudīt savus spēkus telefonu tālmešanas konkursā. Labākie tālmetēji vīriešu un sieviešu konkurencē cīnīsies par vērtīgu balvu - jaunu "Sony" telefonu.

Ozolnieku novada svētki
 

Sestdien, 27.jūlijā, Ozolniekos norisināsies novada svētki ar plašu kultūras, sporta un izklaides pasākumu programmu. Plkst.10 svētki tiks atklāti ar ekskursiju, kuras dalībniekiem kopā ar gidu būs iespēja iepazīt un apmeklēt vairākus vēsturiski nozīmīgus un mūsdienās aktuālus apskates objektus.

Dodoties ekskursijā, būs iespējams uzzināt interesantus faktus par vietām, kam ikdienā iespējams ātri paskrienam garām un neaizdomājamies par to vērtību - Ozolnieku Tautas nams, stacija un Meliorācijas akmens. Par Ozolnieku novada rašanās pirmsākumiem un būtiskākajiem vēstures akcentiem būs iespējams uzzināt Ozolnieku novada muzejā.

Viena no pieturvietām būs arī Ozolnieku motosporta muzejs, kur ar savu unikālo motociklu kolekciju iepazīstinās tā vadītājs Alfrēds Zamockis. Ozolnieki ir ļoti sportisks novads un par to pārliecināties varēs, ielūkojoties sporta aizkulisēs Ozolnieku sporta centrā un Ozo ledus hallē. Savukārt paši savas sportiskās spējas ekskursijas dalībnieki varēs pārbaudīt uz brīvdabas vingrošanas rīkiem Veselības takā.

Ekskursija noslēgsies neilgi pirms plkst.12 pie Ozolnieku vidusskolas, kur sāksies svētku gājiens atpakaļ uz centru, kam aicināti pievienoties arī ekskursijas dalībnieki.

Pēc gājiena Ozolnieku sporta centra stadionā līdz pat vēlai naktij norisināsies muzikāli priekšnesumi, būs pieejamas atpūtas un veiklības atrakcijas, darbosies amatnieku darbnīcas, planetārijs, zinātnes elementu teātris un novada izglītības iestāžu radošās darbnīcas ģimenēm, aizraujoši helikopteru, kinologu, ielu vingrošanas sporta biedrības paraugdemonstrējumi, cirka priekšnesumi un daudzas citas aktivitātes.

Cēsīs atzīmēs gadskārtējos pilsētas svētkus


27.jūlijā Cēsīs atzīmēs gadskārtējos pilsētas svētkus, kuru laikā visas dienas garumā pilsētā notiks svētku pasākumi un izklaides vietējiem iedzīvotājiem un pilsētas viesie.

Visas dienas garumā no plkst.10 līdz 18 Torņa ielā, Pils ielā, Rožu laukumā un Pils laukumā notiks Cēsu svētku tirdziņš, kurā savu produkciju svētku viesiem piedāvās amatnieki, tautas lietišķās mākslas studijas, mākslinieki un individuālie meistari, ekoloģiski tīru un Latvijā audzētu pārtikas produktu audzētāji, našķu un saldumu tirgotāji, kā arī dažādu ēdināšanas pakalpojumu sniedzēji.

Savukārt Pionieru laukumā no plkst.10 būs skatāma suņu izstāde, bet dažādi koncerti ar dzīvo mūziku, ēdināšanas pakalpojumi un citi svētku pārsteigumi no plkst.11 notiks Rīgas ielas 45.nama pagalmā, Pils parka estrādē un "Cēsu alus" darītavā. Tajā pašā laikā Ruckas muižā no plkst.11 līdz 16 būs vērojama "Radošā darbnīca fotogrāfijā", bet no plkst.13 līdz 19 muižā būs skatāma dabas un sociālo dokumentālo filmu programma.

No plkst.11 līdz 17 zaļajā zonā Pils ielā notiks pārbūvēto motociklu skate, bet Pils laukumā no plkst.11.30 līdz 17 "Piedzīvojumu parkā" bērniem būs iespēja izbaudīt dažādas svētku atrakcijas, rotaļas un citas nodarbes, norādīja pašvaldībā.

No plkst.12 Pils dārzā sāksies etno-eko festivāls "Sviests", bet tajā pašā laikā pie Maija parka notiks jaunā skeitparka atklāšana, paraugdemonstrējumi un sacensības. Plānots, ka plkst.14 Cēsu Pilsmuižas klētī, līdz ar Cēsu balvu pasniegšanu, būs klausāms arī Vidzemes kamerorķestra koncerts.

Savukārt no plkst.15 līdz 3 naktī Līvu laukumā būs uzstādīta "Fono skatuve", uz kuras kāps Miks Dukurs, grupas "Indygo", "Laime pilnīga", "Pienvedēja piedzīvojumi", dīdžejs Egons Reiters un citi Latvijā pazīstami mākslinieki, kā arī viesi no Igaunijas - grupa "Elephants From Neptune", informēja pašvaldībā. Tajā pašā laikā Cēsu Jaunās pils Velvju zālē sāksies kamermūzikas koncerts "Krievu romanču burvība".

Pēcpusdienā plkst.17 Cēsu pils parka estrādē notiks pūtēju orķestru festivāls "Rīgā skan, Cēsīs atskan", bet jau plkst.18 Cēsu Svētā Jāņa baznīcā sāksies Zvanu ansambļa koncerts. Kā aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā, stundu vēlāk - plkst.19 - Cēsu Jaunajā pilī Vidzemes kamerorķestris priecēs klātesošos ar programmu "Gadsimtu kamermūzika", bet pēcāk Cēsu pils parka estrādē notiks nakts balle ar pūtēju orķestri "Cēsis" un "Big Al & The Jockers".


 


Nedēļas nogalē Saulkrastu estrādē pirmizrādi piedzīvos brīvdabas iestudējums "Bitīt rožu dārziņā"
 

Piektdien, 26.jūlijā, Saulkrastu estrādē pirmizrādi piedzīvos "Muzikālā teātra 7" šīs vasaras brīvdabas iestudējums "Bitīt rožu dārziņā".

Pēc Ādolfa Alunāna "Seši mazi bundzinieki" motīviem veidotā jautrības luga "Bitīt rožu dārziņā" aizvedīs skatītājus uz tālo 1873.gadu, kad dažus mēnešus pirms pirmajiem Dziedāšanas svētkiem kādā bezrūpīgas un jautras vaļības pārņemtā Latvijas muižā ļaudis mēģina tikt skaidrībā ar jautājumiem, kurus neesam atrisinājuši vēl šodien - kurš īsti mūsu zemē ir saimnieks, kurš tikai mīlnieks un kurš īstens precinieks.

Krāšņo, muzikāli bagāto un tautiski jautrās noskaņās veidoto izrādi iestudējis Nacionālā teātra aktieris un pieredzes bagātākais brīvdabas izrāžu režisors Voldemārs Šoriņš, līdzdarbojoties scenogrāfam Jānim Jansonam, horeogrāfam Albertam Kivleniekam, muzikālajam producentam Atim Auzānam un dramaturgam Kārlim Anitenam kostīmu mākslinieka ampluā.

19.gadsimta latviešus un nelatviešus izrādē spēlēs Voldemārs Šoriņš, Akvelīna Līvmane, Zigurds Neimanis, Jānis Skanis, Jolanda Suvorova, Mārtiņš Brūveris, Ērika Eglija, Alberts Kivlenieks, Marta Līne, Kārlis Anitens, Olga Stupiņa, Anita Levša, Inta Ļaksa, Kaspars Brūvelis, akordeonisti Sergejs Ivanovs un Artūrs Noviks.

Izrādes radošais kolektīvs ir sagatavojis deviņas īpašas dāvanas skatītājiem - lata jubilejas monētu komplektus ar visām 23 atjaunotās Latvijas laikā izdotajām monētām. Katrā pilsētā, kur šogad piestās "Muzikālais teātris 7", izrādes skatītāju vidū tiks izlozēts viens monētu komplekts. Lai piedalītos izlozē, attiecīgajā pilsētā pirms izrādes būs jāmeklē īpašs akcijas flaijeris. Flaijeru skaits un līdz ar to izlozes dalībnieku skaits būs ierobežots.

Pēc pirmizrādes Saulkrastos "Muzikālais teātris 7" 27.jūlijā viesosies Saldū, 2.augustā Valmierā, 3.augustā Alūksnē, 9.augustā Bauskā, 10.augustā Tukumā, 17.augustā Madonā, 23.augustā Ikšķilē un 24.augustā Kuldīgā. Biļetes iepriekšpārdošanā uz brīvdabas izrādi "Bitīt rožu dārziņā" nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā "www.bilesuparadize.lv", kā arī viesizrāžu norises vietās.

 

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Daiga

2013-07-26 11:11:09

Ziņot

Cik var par to jauno vilni, tikai korkus riga uztaisa

Labjiii

2013-07-26 11:04:42

Ziņot

Oooo yes nw disene

Ne-fans

2013-07-26 11:03:18

Ziņot

Buutu labaak dziedaat iemaaciijies

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv