Otrdiena, 2021. gada 15. jūnijs

Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta

Piektdiena, 4. aprīlis (2014) 11:14

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Markus Riva +BRĪVDIENU CEĻVEDIS

Puaro.lv un publicitātes

Ir klāt aprīlis, kas sev līdz atnesis ne vien pavasari, bet arī rosīgas un dažādām ballītēm bagātas nedēļas nogales. Tas nozīmē, ka ir laiks sarosīties un apskatīties, kas atrodas mūsu skapī un varbūt sevi palutināt ar jaunas garderobes iegādi. To palīdzēs izdarīt Rīgas modes nedēļa, kas sniedz iespēju ielūkoties jaunākajās modes tendencēs. Savos brīvdienu pavadīšanas ietikumos ar Puaro.lv lasītājiem šoreiz dalās mūziķis, Rīgas modes nedēļas oficiālais dīdžejs Markus Riva.
 
„Šajā nedēļas nogalē es pats piedalīšos dažādos pasākumos, tāpēc tieši šonedēļ zinu ieteikt ballītes, kuras ir vērts apmeklēt,” intervijā portālam Puaro.lv stāsta Markus. „Piektdien klubā Coyote fly  notiks Cosmopolitan night out ballīte, kas tiek rīkota sadarbībā ar Rīgas modes nedēļu. Tajā es spēlēšu kopā ar Tomu Grēviņu. Manuprāt, tas noteikti ir labs veids, kā pavadīt piektdienas vakaru.”
 
„5. aprīlī ieteiktu apmeklēt Ķīpsalas halli, kur notiks Habitus Baltija pasākums ar jauno dizaineru modes skatēm. Tur būs iespējams vērot dažādu jaunu ideju realizāciju, kā arī jauno dizaineru meistardarbus. Savukārt vakarā var apmeklēt šī pasākuma afterpartiju restorānā „Dārzs”, kas atrodas Spīķeros.”
 
„Svētdien es ieteiktu doties brančā šajā pašā restorānā „Dārzs”, kur būs iespēja nobaudīt plašu un izsmalcinātu virtuvi. Un, iespējams, atgūties no iepriekšējā vakara piedzīvojumiem,” rosina dziedātājs.
 
„Ir klāt aprīlis, kas sev līdzi atnesis brīnišķīgu pavasari, tāpēc tā ir lieliska iespēja beidzot atpūsties, kamēr daba mostas un viss sāk plaukt. Ziema ir prom, tāpēc šobrīd ir jāizbauda, ko 
piedāvā daba un kultūras pasākumi .”

 „Tāpat es ieteiktu doties velo izbraucienos, jo tas ir lielisks veids, kā izkustēties pēc garās un nogurdinošās ziemas. Tuvojas arī Rīgas maratons, kurā esmu izlēmis piedalīties arī es, un šobrīd ir iespēja piedalīties sagatavošanās pasākumos, kas norisinās Mežaparkā.”
 
„Man pašam parasti nedēļas nogales nav brīvas, jo arī svētdienās bieži vien strādāju, bet ja nestrādāju, tad noteikti esmu studijā un rakstu albumu vai strādāju pie kāda cita no saviem projektiem. Brīvākā diena parasti man sanāk pirmdiena, lai gan jau kādu laiku arī to neesmu spējis sev atvēlēt atpūtai. Man garas brīvdienas jau sen nav bijušas, tāpēc es vēlētos beidzot tādas sev izbrīvēt, bet laikam tas izdosies tikai vasarā. Šobrīd ir pavasaris un daudz pasākumu, kuros spēlēt, kā arī lietas, kuras vēlos paspēt izdarīt.”


20. Rīgas modes nedēļas sezona


No š.g. 1. līdz 5. aprīlim Rīgā norisināsies jau 20. Rīgas modes nedēļa. RIGA FASHION WEEK katru sezonu jau 10 gadu laikā pulcē modes māksliniekus, modeles, industrijas speciālistus, žurnālistus un blogerus, slavenības, modes piekritējus un daudzus citus interesentus, uzticīgi piedāvājot sabiedrības uzmanībai labāko Latvijas un ārzemju modes mākslinieku un zīmolu jaunākās kolekcijas.

Par godu jubilejai pasākuma organizatori ir parūpējušies par jaunu norises vietu. Modes nedēļa pārcelsies uz jaunākajām greznākajām telpām, – RFW skates šopavasar notiks luksusa klases modes centra „Podium” (Brīvības gatvē 201, www.podium.lv) piektajā stāvā, kas pilnībā tiks nodots Rīgas modes nedēļas norisei. Jaunas telpas ir lielākas, modernākas un funkcionālākas, līdz ar to ērtākas gan dalībniekiem, gan apmeklētajiem.

Šajā sezonā Rīgas modes nedēļas skašu programmas ietvaros varēs aplūkot Latvijas modes jaunākas nākamās sezonas tendences, ko piedāvās jau labi zināmi dizaineri un zīmoli tādi, kā Katya Katya Shehurina, Anna LED, Natālija Jansone, One Wolf, Red Salt, ALEXANDER PAVLOV, NARCISS, NÓLÓ, BeCarousell, Paviljons un QooQoo, M-Couture un Alexandra Westfal. Savu debijas uznācienus šosezon pārdzīvos Baiba Ladiga un Inga Nipāne ar savu zīmolu IN. Viena no intriģējošākajām šīs Rīgas modes nedēļas viešņām ir Paola Balzano no Itālijas. Savukārt, no kaimiņvalstīm gaidāmi zīmoli D.EFECT (Lietuva) un Pohjanheimo (Igaunija), kas Latvijas publikai ir jau labi pazīstami un ar savu sniegumu ir iemantojuši auditorijas simpātijas.

4. aprīlī klubā Coyote Fly (Tērbatas 2) notiks COSMOPOLITAN Night Out Party ar DJ Tomu Grēviņu. Bet Rīgas modes nedēļas 20. sezonas noslēguma dienā, 5. aprīlī, RFW Models and Fans Party laikā tiks noskaidroti pieprasītākie RFW modeļi un atmiņā atsaukti gan svarīgākie Nedēļas, gan arī kopējā projekta neaizmirstamākie mirkļi, sapulcējoties projekta organizatoriem, dalībniekiem, modeļiem, draugiem un dedzīgākajiem faniem, lai kopā svinētu modes svētkus līdz pat rīta gaismai DJ DEROS pavadībā.

Rīgas modes nedēļas organizators – Baltijas modes federācija – parakstīja sadarbības līgumu ar Eiropas skatāmāko ziņu kanālu EURONEWS (http://www.euronews.com), tādējādi RIGA FASHION WEEK kļuvis par pirmo projektu Latvijas vēsturē, kuru informatīvi atbalsta šāda līmeņa starptautiskais medijs. Pateicoties sadarbībai ar Euronews, informācija par Rīgas modes nedēļu kļus pieejama plašai starptautiskai auditorijai, kas nenoliedzami popularizēs Rīgu kā interesantu un uzmanības vērtu tūrisma galamērķi, kurā notiek pasaules līmeņa kultūras pasākumi. Šī sadarbība ir arī liecinājums tam, ka Rīgas modes nedēļa ir Eiropas līmeņa projekts, par kuru ir vērts pastāstīt auditorijai visā pasaulē.

RIGA FASHION WEEK ir pret-a-porter modes festivāls, kuru Baltijas modes federācija jau desmit gadus pēc kārtas organizē stabili divreiz gadā – pavasarī un rudenī, saskaņā ar visiem starptautiskiem Modes nedēļu standartiem. 20. jubilejas Rīgas modes nedēļa norisināsies no 1. līdz 5. aprīlim, prezentējot labāko pašmāju un ārzemju modes dizaineru 2014./2015.g. rudens/ziemas sezonas kolekcijas.

Sekojiet jaunumiem www.rfw.lv.

Gaisa balonu pilots Gunārs Dukšte prezentēs unikālu foto grāmatu "Lidojumā! Pieskārieni Latvijai"


Piektdien, 4.aprīlī, Latvijā leģendārais gaisa balonu pilots Gunārs Dukšte Latvijas Dabas muzejā prezentēs savu pirmo foto grāmatu "Lidojumā! Pieskārieni Latvijai", kurā apkopotas autora 20 gados no gaisa balona uzņemtās Latvijas ainavu un dabas skatu fotogrāfijas, kas parāda Latviju kvalitatīvi jaunā redzējumā.

Fotogrāfijas, kas sākotnēji krājušās kā Dukštes lidojumu vizuālas piezīmes, pārtapušas unikālā foto grāmatā, sniedzot iespēju sajust pasauli no putna lidojuma. Tās ir dziļi izjustas krāsu fotogrāfijas ar intīmiem dabas tuvplāniem, kuru nianšu gamma šķiet neaptverama - miglas, saules staru, krāsu un faktūru polifonija.

Grāmatas prezentācija un atvēršanas svētki 4.aprīlī notiks Latvijas Dabas muzejā, Rīgā Kr.Barona ielā 4 (konferenču zālē 6. stāvā), plkst.14:00. Pasākuma programmā - "Aeronautu kokteilis", autora bilžu prezentācijas "Lidojuma 22 gadi" un "Pieskārieni Latvijai", kā arī īpaši albūma eksemplāri ar autoru parakstiem.

4.aprīlī aprit 22 gadi kopš gaisa kuģošanas aizsākuma mūsdienu Latvijā, kad drēgnajā 1992.gada rītā no Doma laukuma Vecrīgā lidojumam pacēlās gaisa balons "Vinnijs". Vēsturiskā lidojuma iniciators un dalībnieks bija Gunārs Dukšte.

Botāniskajā dārzā aicina apskatīt zilo tauriņu uzlidojumu


No 4.aprīļa līdz 13.aprīlim Latvijas Universitātes (LU) Botāniskā dārza Tropu tauriņu mājā būs iespēja vērot tauriņu uzlidojumu.

Šajā laikā Tropu mājā varēs vērot zilos tauriņus. Līdzīgi pasākumi līdz šim organizēti vienīgi ASV tauriņu mājās. Bez zilajiem morfīdiem Tropu mājā būs vērojami arī citi tauriņi no Dienvidamerikas, Āzijas un Āfrikas tropiskajiem džungļiem.

Tāpat LU Botāniskā dārza apmeklētājus šajā laikā priecēs vēlu ziedošo acāliju baltās, sārtās un violetās kupenas. Daudzi acāliju krūmi kolekcijā aug vairāk nekā 50 gadus, un to ziedu vainags sasniedz divu metru apkārtmēru. LU ir Baltijā lielākā šo augu kolekcija. Dārzā ir apskatāmas arī palmu, tropu un kaktusu siltumnīcas.

Rīgas Skolēnu pilī atvērs interaktīvu filmu studiju jauniešiem


No piektdienas visu mēnesi Bērnu un jauniešu centrā Rīgas Skolēnu pils, Krišjāņa Barona ielā 99, darbosies no Dānijas atvestā interaktīvā filmu studija skolēniem "FILM Y", kas ļaus ikvienam dalībniekam iejusties filmas veidotāja lomā.

Kino studijas atklāšanā šodien plkst.14 piedalīsies izglītības ministre Ina Druviete (V), Dānijas vēstnieks Latvijā Pērs Karlsens, Dānijas Filmu institūta bērnu un jauniešu daļas vadītāja Šarlote Gīze un Rīgas Skolēnu pils direktors Juris Bogdānovs.

Sadarbībā ar Dānijas Filmu institūtu un Dānijas Kultūras institūtu Rīgā filmu studija "FILM Y" kļūs par daļu no Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas notikumu projekta "Rīgas kino", ko īsteno Nacionālais kino centrs. Filmu studija "FILM Y" jau desmit gadus veiksmīgi darbojas Dānijas Filmu institūtā Kopenhāgenā, tās ceļojošā versija līdz šim uzstādīta arī Londonā un Briselē.

"FILM Y" interaktīvā filmu studija ir aprīkota ar nepieciešamo tehniku filmu un animācijas veidošanai no ieceres līdz pabeigšanai. Apvienojot tehnoloģijas, fantāziju un stāsta veidošanas brīnumu, tā ikvienam atklāj maģisko kino pasauli. Filmu studijas projekts izstrādāts Dānijas Filmu institūtā ar mērķi parādīt filmu veidošanu kā aizraujošu, izglītojošu un izklaidējošu procesu.

Rīgas Skolēnu pilī mēneša garumā studija "FILM Y" ar iepriekšēju pieteikšanos būs pieejama skolēnu grupām 12 līdz 24 dalībnieku sastāvā. Pietiekšanās iespējama tiešsaistē, aizpildot anketu mājaslapā "http://www.rigaskino.lv/". Dalība interaktīvajā filmu studijā "FILM Y" ir bez maksas.

Notiks Kirila Panteļejeva vides objekta "Neredzamā daļa" atklāšana


Piektdien plkst.17 iepretim kultūras un mākslas projekta "Noass" telpām AB dambī notiks Kirila Panteļejeva vides objekta "Neredzamā daļa" atklāšana.

Kā paudis mākslinieks, projekta idejas pamatā ir pārdomas par dzīves procesiem, notikumiem, parādībām un tā visa interpretācijām un uztveres mehānismiem cilvēka apziņā. Pēc viņa teiktā, brīžiem būtiskais nav redzams virspusē, šajā gadījumā - virs ūdens, un bieži vien nākas ielēkt dziļi aukstā ūdenī, lai saprastu, kas notiek. To vizualizējot, mākslinieks veidojis simbolisku aisbergu, kas tiks novietots uz ūdens pie AB dambja.

2002.gadā Panteļejevs ir saņēmis Latvijas Mākslinieku savienības un Valsts kultūrkapitāla fonda Gada balvu par labāko vides objektu - peldošo "Pludiņu" pie peldošā mākslas centra "Noass". Turpinot ilgstošu sadarbību ar kultūras un mākslas projektu "Noass", šogad mākslinieks ir veidojis jaunu vides objektu "Neredzamā daļa".

Runājot par vides objektu "Neredzamā daļa", mākslinieks uzsvēris dažas no mūsu laika galvenajām iezīmēm - dzīves ritma "uzskrūvēšanos" un mediju ietekmētu paviršību informācijas un realitātes uztverē. Pielāgojoties šiem apstākļiem, cilvēkam, pēc Panteļejeva teiktā, atliek izvēlēties sev piemērotu šauru specializāciju, potenciāli kļūstot par viegli manipulējamu un lētticīgu informācijas patērētāju.

Panteļejevs katrā projektā izvēlas īpašu, konkrētam kontekstam atbilstošu tehnikas, materiāla izmantošanas un profesionālo iemaņu definīciju, izmanto tradicionālas tēlniecības amata prasmes, instalācijas, vides objektu veidošanas tehnikas un performances mākslas elementus.

Marka Rotko mākslas centrā uzstāsies Karloss Čipa


Piektdien Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā uzstāsies pianists un komponists Karloss Čipa.

Franču impresionistu un tā laika avangarda pārstāvju Kloda Debisī un Ērika Satī iedvesmotā Čipas autormūzika klausītājus pārsteigs ar savu intensitāti un ārkārtīgi uzmanīgo attieksmi pret detaļām.

Patlaban 23 gadus vecais mūziķis dzīvo un studē kompozīciju Minhenē, Vācijā.

Savukārt svētdien, 6.aprīlī, plkst.15 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā izskanēs Lietuvas Mūzikas un Teātra akadēmijas studentes, festivālu "Liedforum 2012" (Berlīne) un "Liedforum 2013" (Viļņa) dalībnieces Veras Taļerko (soprāns) un talantīgā pianista, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas studenta Evalda Lazareviča (klavieres) koncerts "Es tev nodziedāšu dziesmu...".

Koncertā skanēs austriešu komponista Hugo Volfa dziesmas, darbi no "Itāļu dziesmu grāmatas", kam raksturīgs neparasts melodiskums un tekstu dziļums.

Daugavpilī notiks labdarības koncerts dzīves apstākļu uzlabošanai dzīvnieku patversmē


Piektdien plkst.19 Daugavpilī, Daugavpils novada Kultūras centrā, notiks labdarības koncerts "Tu esi mans draugs", kurā savāktie ziedojumi tiks novirzīti barības un medikamentu iegādei, kā arī dzīves apstākļu uzlabošanai Daugavpils dzīvnieku patversmes iemītniekiem.

Palīdzības aicinājumam ir atsaukušies un piekrituši piedalīties labdarības koncertā vairāki Latgalē populāri skatuves mākslinieki no Daugavpils, Daugavpils novada, Ilūkstes, Aglonas un Jēkabpils: tautas deju ansamblis "Līksme", grupas "Dabasu Durovys", "Patrioti.lg", "A2", "Zenīts", kā arī solisti Juris Ostrovskis, Andis Ķīsis, Ēriks Gruzniņš, Artūrs Uškāns un romantiskais duets Kristīne un Alvis. Koncertu vadīs Dainis Platacis.

Koncerta mērķis ir atbalstīt Daugavpils dzīvnieku patversmi un palīdzēt atrast jaunas mājas tās iemītniekiem. Ieeja koncertā par ziedojumiem.

"Atbalstīsim dzīvnieku patversmi, kurā strādā neliela, taču cītīga komanda, kas patiesi mīl četrkājainos draugus!" aicina pasākuma organizatori un norāda, ka atrast jaunu saimnieku dzīvnieku patversmē mītošam kaķim vai sunim bieži vien ir visai grūti, jo daudzi cilvēki mītu un stereotipu dēļ patversmi vienkārši neuzdrošinās apmeklēt.

Daugavpils dzīvnieku patversmes vadītāja Oksana Bondare stāsta: "Mēs nespējam palikt vienaldzīgi pret izmisuša dzīvnieka skatienu. Visbiežāk mūsu mazie draugi nokļūst nelaimē tieši cilvēku vainas vai nolaidības dēļ, un arī palīdzēt viņiem spēj tikai cilvēks, tāpēc būsim līdzjūtīgi un iesaistīsimies."

Palīdzēt dzīvnieku patversmei var, ne tikai ziedojot naudu, bet arī atnesot dzīvnieku barību, segas, palagus, dvieļus, dažādas rotaļlietas un citas dzīvniekiem noderīgas lietas. Pirms koncerta ziedojumus būs iespējams nodot patversmes darbiniekiem.

Aicina svinēt dzimšanas vai vārda dienu bez maksas Biedrības namā


4.aprīlī plkst.20.00 Liepājas Latviešu biedrības nams aicina uz Pavasara balli "Tauriņu deja". Ja esi šīs nedēļas gaviļnieks, ielūdz ģimeni, draugus un nosvini savu dzimšanas vai vārda dienu jautrā un oriģinālā gaisotnē Liepājas Latviešu biedrības namā. Viss, par ko Tev jāparūpējas, ir īstā kompānija un noskaņojums. Uzrādot personu apliecinošu dokumentu, Biedrības nams jubilāram dāvinās bezmaksas ieejas karti uz pavasara balli. Galdiņu rezervācija Liepājas Latviešu biedrības nama kasē, tālr. 634 23829.

Pavasara ballē "Tautiņu deja" jautrākās, skaistākās un līdzi dziedamās dziesmas spēlēs un dziedās grupa "Zeļļi" no Limbažiem. Dienās, kad saulīte samīļo ik dienas jo vairāk, mūsu sirdīs un prātos ienāk arvien vairāk gaišu un priecīgu domu, tā vien gribas sajust vieglumu dejā. Šajā ballē valdīs deju žanru bagātība, jo virtuozus priekšnesumus apmeklētājiem sniegs austrumu deju izpildītājas no Liepājas Baleta un Deju studijas.

Muzikālais pavadījums Pavasara ballē uzticēts Latvijas šlāgermūzikas pionieriem - grupai "Zeļļi", kuri kopā muzicē jau 35 gadus. Grupas repertuārā ir tādi pazīstami skaņdarbi kā "Rudzupuķes", "Gaidi mani", "Krustcelēs" un citi pazīstami hīti. Tautā iemīļotās un godalgotās grupas sastāvā muzicē - Raitis Treijs, Jānis Vējiņš, Aigars Čudars un Ilmārs Stivriņš. Grupas līderis un tekstu autors Jānis Vējiņš par grupas repertuārā esošajām dziesmām stāsta: "Dziesmas par puķēm un mīlestību ļauj cilvēkiem atpūsties un atgādina ko tādu, kas piedzīvots, bet vairs nav notverams". Par "Zeļļu" muzicēšanas stila kopsaucēju tiek uzskatītas dziesmas, kas piesaista ar melodiskumu un sentimentu, vienkāršību, aizkustinošu romantiku un nepārspīlētām emocijām. Grupas pūrā ir "Zelta plates" un "Zelta mikrofona" godalgas.

Pavasara ballē dejisku pārsteigumu būs sarūpējušas Liepājas Baleta un Deju studijas austrumu deju izpildītājas. Šarmantās dejotājas ar krāsainiem tērpiem un virtuozām kustībām ienesīs dzīvīguma dzirksts pilnus mirkļus un aizvedīs apmeklētājus pasakainā piedzīvojumā.

Pavasara ballē "Tauriņu deja" ik viens aicināts sajust pavasara pieskārienu, kas ienesīs siltas vēsmas un sirdij liks iepukstēties straujāk, kā arī gaviļniekiem izmantot iespēju un nosvinēt savus svētkus, atsaucoties uz īpašo piedāvājumu. Biļešu iepriekšpārdošana un galdiņu rezervācija Liepājas Latviešu biedrības nama kasē, tālr. 634 23829.

Rīgā uzstāsies "King Crimson" bijušo dalībnieku grupa "The Crimson ProjeKCt"


Rīgas Kongresu namā piektdien plkst.20 uzstāsies britu progresīvā roka pionieru "King Crimson" repertuāra pārņēmēji un izpildītāji "The Crimson ProjeKCt".

Šajā apvienībā turpina spēlēt trīs mūziķi no "King Crimson" - Adrians Beljū un Tonijs Levins, kas "King Crimson" sāka spēlēt 1981.gadā kopā ar tās līderi Robertu Fripu un Bilu Brufordu, un Pets Masteloto, kurš viņiem pievienojās 1994.gadā.

Pēdējo reizi mūziķi visi kopā uzstājās 2008.gadā tūrē Amerikas Savienotajās Valstīs (ASV), bet Eiropā viņi nav koncertējuši kopš 2003.gada. 2003.gadā tūres "The Power To Believe Tour" laikā "King Crimson" pilnā sastāvā, ieskaitot Fripu, sniedza vienīgo koncertu Rīgā. Vēlāk Frips savu darbību grupā pārtrauca.

Toties Beljū 2006.gadā izveidoja projektu "The Adrian Belew Power Trio", kurā viņam pievienojās basģitāriste Jūlija Slika un bundzinieks Tobiass Ralfs, bet 2009.gadā Levins un Mastelotto kopā ar komponistu Markusu Reiteru izveidoja trio "Stick Men".

2011.gada augustā Beljū, Levins un Masteloto sarīkoja semināru, kurā abi trio apvienojās "King Crimson" repertuāra izpildīšanai. Sākumā Levins piedāvāja nosaukt to par "ProjeKct Krimson", bet Frips piedāvāja nosaukumu "The Crimson ProjeKCt", kas arī tika pieņemts. Jau rudenī abi trio sniedza kopīgu koncertturneju pa ASV un Kanādu. Patlaban grupa regulāri koncertē visā pasaulē.

Biļetes uz koncertu nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un interneta vietnē "www.bilesuparadize.lv".

Stilīgi braucamie, attīstošās rotaļlietas un košas drēbes katram puikam izstādē "Bērnu pasaule 2014"


Ielās un parkos arvien kuplākā skaitā varam manīt lielus un mazus veloprieku baudītājus un smaidīgu bērnu pilnus rotaļu laukumus. Lai arī tavs mazais puika būtu gatavs aktīvajai pavasara sezonai, no 4. līdz 6.aprīlim izstādē "Bērnu pasaule 2014" varēs iegādāties gan atbilstošas drēbes un rotaļlietas, gan dažādus stilīgus braucamos un vēl daudz ko!

Pavasaris aicina būt aktīviem un baudīt kā saulaino laiku, tā arī pavasara vēja pieskārienus! Puikas no sešu gadu vecuma izstādē varēs iemēģināt un iegādāties unikālo skrejriteni no "Space Scooter". Tā unikalitāte slēpjas inovatīvajā mehānismā un dizainā: atšķirībā no standarta rokas skrejriteņa "Space Scooter" ir aprīkots ar ķēdes mehānismu, kas ļauj uzņemt ātrumu un virzīties uz priekšu, neaizskarot zemi. Braukšana ar to ir kā iešana kosmosā.

Jaunākiem bērniem vecumā no 3 līdz 5 gadiem izstādē tiks piedāvāti Latvijā ražotie "DIP DAP" koka skrejriteņi jeb līdzsvara riteņi, kas ir droši, kvalitatīvi un ar skaistu dizainu! "DIP DAP" divriteņi ir bez pedāļiem vai papildus ritenīšiem, kas tādā veidā bērniem attīsta līdzsvara izjūtu un koordināciju. Izstādē būs arī "DIP DAP" jaunums - ritenis mocīša veidolā. Mazie riteņbraucēji būs sajūsmā!

Latvijas lielākajā un vienīgajā bērnu preču, pakalpojumu izstādē un aizraujošākajā notikumā bērniem un vecākiem - "Bērnu pasaule 2014" un "Kas te? Es te! Ķīpsalā" būs unikāla iespēja vienkopus apskatīt un izmēģināt dažādus jaunumus un citur neredzētas lietas! Izstādē varēs iegādāties ne tikai apģērbus, apavus un rotaļlietas, bet arī ratiņus, autokrēsliņus, mēbeles, kosmētiku un bērnu pārtiku, turklāt izstādes dalībnieki ir sagatavojuši virkni dažādu izdevīgu piedāvājumu un akciju! Arī topošajām māmiņām - īpaši aksesuāri un apģērbi. Toties lielākie bērni varēs izbaudīt aizraujošus piedzīvojumus kopā ar TV raidījuma "Kas te? Es te!" varoņiem! Plašāka informācija: www.bt1.lv/bp

"Bērnu pasaule 2014" un "Kas te? Es te! Ķīpsalā" darba laiks:
4. un 5.aprīlis 10.00-18.00
6.aprīlis 10.00-17.00

Ieejas biļešu cenas:
Pieaugušajiem - 4,50 EUR
Bērniem no 4 gadu vecuma - 4,50 EUR
Pensionāriem - 3,50 EUR
Ģimenes biļete (2+2) vai (1+3) - 15 EUR

Muzikālais pozitīvo emociju šovs "Meklējam solistu"


Sestdien, 5.aprīlī, Rojā notiks jau piektais pašmāju talantu muzikālais pozitīvo emociju šovs "Meklējam solistu".
Pasākums pirmo reizi notika 2009.gadā, īstenojot Rojas novada kultūras pasākumu organizatores Daces Brokas ideju, veidot koncertu, iesaistot novadniekus, kuru ikdienas dzīve nesaistās ar skatuvi un dziedāšanu.

Kopumā šajos aizvadītajos piecos gados ar interesantiem priekšnesumiem savus līdzcilvēkus pārsteidzis 41 solists - ikdienā skolotāji, sociālie darbinieki, kapteiņi, uzņēmēji, celtnieki un citu nozaru pārstāvji.

Šogad muzikālais pozitīvo emociju šovs "Meklējam solistu" būs jo īpašs. Tā būs skatītāju satikšanās ne tikai ar jaunajiem dalībniekiem, bet arī jau zināmiem un iemīļotiem. Uz ekrāna būs skatāms neliels video atskats par aizvadītajiem pasākumiem, ko ar vokālo izpildījumu papildinās arī kāds no iepriekšējo šovu dziedātājiem.

Kā jau ierasts, koncertu vadīs "Meklējam solistu" idejas autore Dace Broka un grupas "Roja" solists Jānis Kalniņš. Savukārt kopā ar dalībniekiem viņu dziesmotos stāstus izdzīvos Evas Fricbergas modes deju studijas "Elfas" dejotājas. Un kā jau jubilejas reizē pienākas, tad skatītājus sagaidīs arī dažādi citi pārsteigumi.

Tā kā jau no pašiem pirmsākumiem pasākums Rojā ir kļuvis iecienīts, ar 400 vietām kultūras centra zālē visiem nepietiek. Lai nesarūgtinātu tos, kuri nav paguvuši savlaicīgi iegādāties biļetes uz pirmo koncertu plkst.18.00, tiks organizēts arī papildus koncerts plkst.20.00. Savukārt pēc koncerta plkst.22.00 sāksies Pavasara balle kopā ar grupu "Roja" un saksofonistu Ingmāru Kalniņu.

Galerijā "Jēkabs" 5.aprīlī notiks mākslas darbu izsole

2014. gada 5.aprīlī galerijā "Jēkabs" (Jēkaba ielā 26/28) notiks vērienīga mākslas darbu izsole. Tajā kopumā iekļautas 153 lotes, kurās pārstāvēti Latvijas XX gadsimta vecmeistaru un šoreiz sevišķi daudzpusīgi mūsdienu autoru darbi.

Kā jau ierasts, arī šajā izsolē dažādu tematiku un tehniku izpildījumā varēs iegādāties XX gadsimta Latvijas mākslas meistaru veikumu. Ziedu un ainavu gleznojumi pieejami no izcilā latviešu klusās dabas žanra aizsācēja, Latvijas Mākslas akadēmijas pedagoga un aktīvā sabiedriskā darbinieka Leo Svempa. Latvijas nacionālās glezniecības skolas pirmavota Vilhelma Purvīša meistardarbnīcas audzēkņus pārstāv koloristikas virtuozs Eduards Kalniņš, ziedu meistars Ansis Artums, kā arī Valdis Kalnroze, Arvīds Egle, Jānis Pūpols, Ārijs Skride, Vitālijs Kalvāns, Arnolds Spalviņš, Nikolajs Breikšs, Arvīds Dūmiņš un Vera Šteinerte ar savu diplomdarbu "Kāpās". Neliela izmēra tušas un jauktas tehnikas darbus iespējams iegādāties no atzīto meistaru Sigismunda Vidberga un Jaņa Rozentāla daiļrades. Līdztekus pieejami Skulmju dzimtas pārstāvju Ugas un Oto mākslas darbi, kā arī Ludolfa Liberta, Niklāva Strunkes, Jurija Cirkunova, Konrāda Ubāna, Pētera Kundziņa un citu vecmeistaru gleznojumi, grafikas un zīmējumi.

Īpaši plaši izsoles ietvaros varēs iegādāties mūsdienu glezniecību par īpaši pievilcīgām cenām. Dažādās variācijās pieejami spilgtā eksperimentētajā Arta Butes, mākslinieka Riharda Delvera ekspresīvos ritmos veidotie darbi, kā arī tandēma Jutas Policijas un Mareka Gurecka kopgleznojumi. Vispārinātas nozīmes abstrakcijas tveramas Māra Subača un Sandras Krastiņas daiļradē. Pārstāvēti arī tādi atzīti autori kā grafiķis Gunārs Sietiņš un Vija Zariņa, kuru darbi pavisam nesen bija skatāmi Rīgas galerijās un izstāžu zālēs. Klasiskākas gleznieciskās stilistikas cienītājiem ziedu kompozīcijas un ainavas izsolē pieejamas Andreja Severetņikova, Jāzepa Pīgožņa, Arnolda Pankoka rokrakstos.

Līdz mākslas darbu izsolei 5.aprīlī ar visām piedāvātajām lotēm klātienē var iepazīties galerijas "Jēkabs" telpās katru darba dienu no pulksten 12:00 - 18:00, kā arī mājas lapā www.paintings.lv.

Kultūras pilī "Ziemeļblāzma" notiks jauniešu mūzikas festivāla "Avanti!" koncerti


Noslēdzies mūzikas festivāls "Avanti!", kas ir atspēriena punkts jauniem un talantīgiem mūziķiem. Tajā tika aizvadīti 15 koncerti piecās koncertzālēs, kuros piedalījās 150 dalībnieki.

Festivāla noslēgumā, 6.aprīlī, notiks divi vērienīgi pasākumi kultūras pilī "Ziemeļblāzma". Plkst.13 notiks "Gala Classique", savukārt plkst.17 - "Jazz Gala". Festivāla laikā notiek arī profesionālu mūziķu meistarklases.

Biļetes uz koncertiem pieejamas Hermaņa Brauna fonda mājaslapā, "Biļešu servisa" kasēs un koncerta norises vietā stundu pirms tā sākuma.

Mūziķa Ainara Virgas 50 gadu jubilejas koncerts


Ainars Virga, latviešu roka leģenda, ilggadējais Līvu līderis, ģitāras virtuozs un daudzu slavenu dziesmu autors 6. aprīlī svinēs 50. dzimšanas dienu.

Šo notikumu jubilārs atzīmēs ar soloalbumu “Kādā brīnišķā dienā” un tāda paša nosaukuma lielkoncertu, kas6. aprīlī notiks Liepājas Olimpiskajā centrā. Dzimšanas dienas īpašais viesis Raimonds Pauls! Piedalīsies Liepājas Simfoniķi diriģenta Jēkaba Ozoliņa vadībā, grupa Virga Hard Orchestra, Olga Rajecka, Uldis Marhilevičs, Liene Šomase, Jānis Buķelis, Mārtiņš Ruskis u.c..

Ainars Virga: “Albuma un koncerta apakšnosaukums ir „Dziesmas par dzīvi un mīlestību”. Tie ir plaši jēdzieni, bet tās ir vissvarīgākās lietas. Dzīve nav iedomājama bez mīlestības, un par to arī mans stāsts. Runājot par koncertu, man ir ļoti svarīgi, lai uzstātos tie muzikanti, kas manā dzīvē ir spēlējuši kādu lomu. Un tādu ir ļoti daudz.”

Koncerta programmā būs daudz paša Virgas skaņdarbu (no “Dzimtās valodas” un “Dieva dēla” līdz jaunā albuma materiālam), taču unikālu to darīs fakts, ka tā pirmajā daļā skanēs mazāk dzirdēti Raimonda Paula 70. gadu rokmūzikas sacerējumi. Pie klavierēm pats Maestro! Tā būs pirmā reize, kad Virga un Pauls - abi šķietami tik atšķirīgie latviešu populārās mūzikas klasiķi - tiksies uz lielas koncertskatuves, lai atskaņotu dažas no sava laiku nozīmīgākajām latviešu roka kompozīcijām.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv