Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs

Rasa, Rasma, Maira

Piektdiena, 26. aprīlis (2013) 10:33

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Markus Riva +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (3)

Puaro.lv un publicitātes

Klāt pēdējā aprīļa nedēļas nogale, kas mudina arvien vairāk laika pavadīt svaigā gaisā un pamazām sākt plānot izklaides vasaras mēnešiem, kuros daudzi noteikti kāro doties sen gaidītajā atvaļinājumā. Tomēr tad nebūt nenozīmē, ka atpūtu un izklaidi nevar baudīt jau tagad. Puaro.lv brīvdienu ceļvedis un mūziķa Markusa Rivas ieteikumi noteikti atvieglos jūsu brīvdienu plānošanu.

“Iesaku šajā nedēļā apmeklēt klubu DStyle, jo tur notiks pēdējā ballīte, kas tiks aizvadīta līdzšinējā formātā. Pēc tās ķersimies pie pārmaiņu procesa, kā rezultātā klubs iegūs pavisam citu izskatu, konceptu un atmosfēru,” rosina mūziķis.

“Man pašam brīvas nedēļas nogales neeksistē, jo tajās parasti nododos darbam. Dīdžejoju klubos Coyote Fly un Dstyle, kā arī piedalos dažādos citos pasākumos. Nosacītas brīvdienas man ir no pirmdienas līdz trešdienai, kurās veicu visus sagatavošanās darbus, kas nepieciešami, lai nedēļas nogalē varētu veiksmīgi strādāt.”

“Kad jūtu, ka nepieciešama atpūta, nedēļas sākumā dodos īsā, pāris dienu ceļojumā uz kādu no Eiropas pilsētām. Man ļoti patīk Berlīne, Londona  un Parīze. Šīs ir vietas, uz kurām varu braukt vēl un vēl un katru reizi ieraudzīt ko jaunu, kā arī gūt iedvesmu muzicēšanai. Arī Rīgā šad tad aizeju uz citiem klubiem smelties idejas un saprast tendencies citviet. Mans darbs ir izklaidēt cilvēkus, tomēr, to darot, izklaidējos arī es pats, līdz ar to - tā ir mana atpūta,” atklāj Markus.


BRĪVDIENU CEĻVEDIS


Koncerts "Balkānu noskaņās"


Piektdien plkst.19 Lielajā ģildē notiks Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) koncerts "Balkānu noskaņās", kurā kā solisti piedalīsies "Lielās mūzikas balvas" laureāts pianists Reinis Zariņš un dziedātāja Nelja Kravčenko.

Šajā koncertā varēs baudīt ugunīgu temperamentu, askētisku skaudrumu un garīgu apskaidrību. Koncertprogrammai izvēlēta Dimitra Nenova "Tokāta", Bēla Bartoka Trešais koncerts klavierēm ar orķestri Mi mažorā Sz. 119, BB 127 un Henrika Gorecka Trešā jeb "Skumjo dziesmu" simfonija op.36. Koncerta diriģents būs Jordans Kamdžalovs.

Šis koncerts ir īpašs ne tikai ar kontrastu pārpilnām emocijām, bet arī ar mākslinieku debijām uz Lielās ģildes skatuves. "Lielās mūzikas balvas" laureāts Zariņš, kurš pazīstams kā solo mākslinieks, kamermūziķis un regulāri sadarbojas ar orķestriem Baltijas valstīs, Nīderlandē, Lielbritānijā, Vācijā, Ukrainā, Krievijā un ASV, šoreiz pirmo reizi koncertā uzstāsies ar pašmāju LNSO.

Savukārt Kravčenko ir starptautiski atzīta māksliniece un regulāra viesmāksliniece Sofijas, Ruses un Plovdivas operās. Dziedātāja uzstājusies koncertos un operas iestudējumos Bulgārijā, Austrijā, Vācijā, Francijā, Šveicē, un arī viņai šī būs pirmā uzstāšanās Rīgā kopā ar LNSO un diriģentu Kamdžalovu.

Klubā "Kaļķu vārti" atklās festivāla "Rīgas ritmi" pavasara koncertprogrammu


Piektdien ar koncertu klubā "Kaļķu vārti" tiks atklāta starptautiskā mūzikas festivāla "Rīgas ritmi" pavasara koncertprogramma. Programmas atklāšanas koncertā plkst.20 klubā "Kaļķu vārti" uzstāsies modernā džeza trio "A.Spell".

"A.Spell" ir Dienvidāfrikas un Šveices džeza trio, kas apvieno organisko un elektronisko skaņu kopumu, lai radītu perfekti sabalansētu skaņu līdzsvaru. Viņu mūzikā var dzirdēt basa klarneti un tablu, apvienotu ar rotaļīgu elektroniku un provokatīvu akordeonu, kas pavada pārpasaulīgu, pāri visam plūstošu balsi.

Koncertā klausītājs tiks ierauts mistiskā dziesmu un skaņu piedzīvojumā.

Festivāla "Rīgas ritmi" pavasara programma turpināsies līdz 27.aprīlim un tās lakā notiks trīs koncerti. Bez modernā džeza trio "A.Spell" notiks arī Latvijas Radio bigbenda kopīgais koncerts ar vienu no pasaules virtuozākajiem bundziniekiem Džodžo Maijeru īpašā programmā "Buddy Rich 25th Anniversary", kā arī notiks jaunās paaudzes "a capella" grupas "Naturally 7", kas apvieno hiphopu, bītboksu, džezu un gospeļmūziku, koncerts.

Līdztekus tam pēc vairāku gadu pārtraukuma notiks atkal jauno džeza mākslinieku konkurss "Riga Jazz Stage" un bundzinieka Džodžo Maijera meistarklase.

Valkā notiek itāļu grupas "Underwell" un vietējās Valgas/Valkas grupas "Seven Lies" koncerts


Piektdien plkst.22 radošajā telpā "309.kabinets" Valkā, Rūjienas 3E, notiks itāļu grupas "Underwell" un vietējās - Valgas/Valkas grupas "Seven Lies" concerts.

Grupa "Underwell" izveidojusies 2006.gadā, miglā tītajā Pāvijas pilsētā, Itālijā. 2008.gadā tiek sasniegts pirmais pieturas punkts - ierakstīts pirmais EP "The Reverse Engeneering of a Dream", kas ļāvis grupai pastiprināt koncertdarbību un piesaistīt "alkemist fanatix" menedžmentā.

Pēc gara un intensīva dziesmu rakstīšanas darba un dažām sastāva maiņām grupa sāk rakstīt savu pirmo albumu "Plan Your Rebirth" 2011.gada janvārī. Albums, ko ierakstījis un producējis Alessandro Paoluči (strādājis arī ar "Raw Power", "Shandon", "Prozac+") parāda grupas skaņas evolūciju, kas tagad ir vairāk orientēta "posthardcore" frekvencēs, miksējot kopā "hardcore" un metāla agresivitāti ar melodiskām pārejām. Albumu Kanādā miksējis un māsterējis Kriss Donaldsons (strādājis arī ar "Cryptopsy", "Beneath the Massacre", "The Agonist"). Ir noslēgts jauns līgums ar Karlo Belotti piederošo "WormHoleDeath" ierakstu kompāniju, kas ir "Aural Music" apakšleibls. 2012.gada 5.novembrī iznāk ilgi gaidītais albums, un grupa nododas intensīvai koncertdarbībai gan Itālijā, gan visā Eiropā albuma promocijas nolūkos. Grupas sastāvā ietilpst "Marshmallow" (vokāls), Teo (ģitāra), "Bertuzz" (ģitāra), Deivs (bass) un Tiazs (bungas).

"Neo-punk/alternative" grupa "Seven Lies" izveidojusies 2010.gada nogalē Valkas ģimnāzijas telpās un ir vienīgā šobrīd zināmā latviešu/igauņu grupa. Grupas kodolu no pirmsākumiem veidojuši Valgas zēni - Dmitrijs Kurganovs (basģitāra), Oļegs Praņņičuks (ģitāra) un Dmitrijs Špaks (vokāls, ģitāra), bet Ainis Žīgurs grupā bungas spēlē no 2011.gada decembra (arī citi grupas bundzinieki bijuši valcēnieši - Hristīna Šķērsta, Ivo Meļņiks).

Grupa šo divu gadu laikā sniegusi vairākus koncertus Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, gūstot atzinību starptautiskos festivālos, bet grupas maģija slēpjas tās multikulturālismā - dziesmas tiek izpildītas angļu valodā, jo tā ir viņu saziņas valoda. Grupas logotipu veido sapludināts Latvijas un Igaunijas karogs. Kultūru sadursme un integrācija dziesmās izpaužas tikpat dabīgi, cik Valgas un Valkas pilsētas atrodas uz Igaunijas un Latvijas robežas.

Jaunpilī notiek bērnu un jauniešu kustību festivāls "Jaunpils 2013"


Piektdien Jaunpilī norisināsies bērnu un jauniešu kustību festivāls "Jaunpils 2013", kura svinīgā atklāšana notiks plkst.14. Festivālā par labāko dejotāju titulu sacentīsies bērni un jaunieši, sākot no pirmsskolas vecuma bērniem līdz vidusskolēniem.

Sarīkojumā "Zaļā josta" talismans Ezītis Jostiņš aicinās bērnus rīkoties videi draudzīgi festivāla laikā un dāvās visiem festivāla dalībniekiem lielisku iespēju izmēģināt savas iemaņas PET pudeļu šķirošanā, sacenšoties ar Šķiromānu Zigi. Šķiromāns Zigis radīts, lai izglītotu mūsdienu bērnus un jauniešus un plašu masu pasākumu dalībniekus būt atbildīgiem par savu rīcību, papildus gūstot gandarījumu no iespējas saņemt motivācijas balvas. Šķiromāns Zigis aicinās šķirot plastmasas pudeles un glāzītes, tādējādi mācot bērnus rūpēties par dabu, to nepiesārņojot.

Festivāla laikā būs iespēja aktīvi iesaistīties arī radošajās darbnīcās.


Liepājā koncertē grupa "Pienvedēja piedzīvojumi"


Šodien Liepājas klubā "Fontaine palace" uzstāsies leģendārā pašmāju rokgrupa "Pienvedēja piedzīvojumi".

"Pienvedēja piedzīvojumi" vēl joprojām uzskatāma par vienu no populārākajām, vēl joprojām aktīvajām pašmāju rokgrupām, kas dibināta 1994.gadā Sabilē. Grupas pamatsastāvs nav mainījies kopš tās dibināšanas, tāpat kā mūzikas kritiķu cieņa, nedz arī klausītāju mīlestība pret grupas mūziku un tās pasniegšanas mākslu. "Pienvedēja piedzīvojumi" kopš pastāvēšanas sākuma izdevuši sešus ierakstus, pēdējais studijas albums "Rīga ir gatava" dienasgaismu ieraudzīja 2007.gadā.

Klubs "Fontaine palace" atrodas Liepājā, Dzirnavu ielā 4. Koncerta sākums plkst.23.

Liepājas Simfoniskais orķestris koncertēs Grieķijā


Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) stīgu sastāvs diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā devies uz Grieķiju, lai starptautiskajā mūzikas festivālā "Evmelia" šodien un rīt, 27.aprīlī, sniegtu divus koncertus.

"Atsaucāmies grieķu pianista Dino Mastrojāni ielūgumam piedalīties viņa veidotajā mūzikas festivālā "Evmelia", kas norisinās Grieķijas pilsētā Agria-Volosā. Tur mūsu orķestra stīgu sastāvs diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā atskaņos divas koncertprogrammas, ar vienu no tām noslēdzot festivālu," pastāstīja LSO vadītājs Uldis Lipskis.

Šodien LSO piedalīsies grieķu komponistam Kristos Hatcis (Christos Hatzis) veltītā mūzikas vakarā, atskaņojot divus šī komponista skaņdarbus. Vienā no tiem LSO stīgu sastāvam uz skatuves pievienosies starptautiski pazīstami solisti - rumāņu vijolnieks Razvans Stoica un grieķu pianiste Marija Pikola.

Festivāla noslēguma koncertā 27.aprīlī LSO ir aicināts muzicēt kopā ar brazīliešu perkusionistu un komponistu Nei Rozauro (Ney Rosauro), izpildot viņa "Koncertu marimbai un stīgu orķestrim". Koncertā skanēs arī Emīla Dārziņa "Melanholiskais valsis", ko speciāli šim festivālam stīgu orķestrim ir aranžējis Dzintars Jurgelaitis, un grieķu komponista Nikos Skalkotas (Nikos Skalkottas) "Grieķu dejas". Koncerta otrajā daļā LSO atskaņos Pētera Čaikovska "Serenādi stīgām".


Latvijas kinoteātros sāk rādīt pasaulē augstu vērtēto filmu "Ņujorkas ēnā"


No piektdienas Latvijas kinoteātros skatāma amerikāņu režisora Dereka Sienfransa pasaulē atzinīgi vērtētā drāma "Ņujorkas ēnā".

Filma stāsta par tēvu un dēlu attiecībām, par pagātnē pieņemtiem lēmumiem, kas krasi ietekmē tagadni. "Ņujorkas ēnā" ir stāsts par tēvu, kas gatavs sava bērna nākotnes vārdā pārkāpt likumus. Filma liek aizdomāties un pašiem sev atbildēt uz jautājumu, vai spējam kontrolēt bērnu likteni un vai viņi nepieļaus mūsu jaunības kļūdas.

Režisors Sienfranss nav apstājies pēc filmas "Blue Valentine" sasniegumiem, tieši otrādāk - viņš turpina sadarbību ar vienu no jaunajiem, talantīgajiem aktieriem - Raienu Goslingu. Divi talantīgi kino meistari atkal apvienojušies, lai piedāvātu skatītājiem metaforisku drāmu par divu paaudžu dzīvi neparasti klusajā un salīdzinoši mierīgajā Ņujorkas piepilsētā.

Filmas galveno varoņu neparedzamie likteņi satiekas gan pagātnē, gan nākotnē. Lēmumi ietekmē un radikāli maina gan tēvu, gan dēlu likteņus. Spēcīgais sociālais konteksts sniegs skatītājiem milzīgu emociju un izjūtu amplitūdu. Filmas veidotāji spējuši saglabāt intrigu līdz beigām. Tā filmu raksturo Bredlijs Kūpers, viens no galvenajiem varoņiem. Filmu kritiķi norādījuši, ka Kūpera izpildījums ir labākais, kāds viņa karjerā jebkad pieredzēts.

Ar Kūpera tēlojumu nevar sacensties Goslings - viņa atveidotais personāžs Lūks ir filmas dzinējspēks. Piedzīvojumu meklētājs ar tumšu pagātni, motociklists un sieviešu mīlulis. Tajā pašā laikā - arī mīlošs tēvs. Pateicoties Goslingam, filmā tika iekļauts varonis Lūks. Strādājot kopā pie iepriekšējās filmas, Goslings izstāstīja režisoram savu sapni kādu dienu tēlot filmā, kur notiek bankas aplaupīšana ar motociklu. Tobrīd Sienfranss veidoja līdzīgu scenāriju. Pēcāk abi atzina, ka stāstam tiešām bija lemts īstenoties filmā.

Filmā piedalās vēl citi spēcīgi aktieri - Rejs Liotta, kas plašākai sabiedrībai zināms, pateicoties filmai "Labie puiši", kā arī harismātiskais Bens Mendelsons, kas tēlojis filmā "Austrālija". Tāpat arī filmā piedalās skaistā Eva Mendesa, kas tēlojusi filmā "Hičs".

Galerijā "Arte" notiek senlietu labdarības izsole
 

Labdarības veikals "Otrā elpa", svinot savu četru gadu jubileju, 27.aprīlī galerijā "Arte" rīkos senlietu labdarības izsoli, kuras laikā būs iespēja iegādāties retus un antīkus porcelāna traukus, figūras, grāmatas, gleznas un citus vērtīgus priekšmetus.

Visi izsoles priekšmeti ir ziedoti un izsolē gūtie ienākumi tiks novirzīti 2011.gadā sāktajam ikmēneša finansējuma konkursam "Otrās elpas stipendija", kura mērķis ir veicināt indivīdu un organizāciju iesaistīšanos sabiedrībai aktuālu jautājumu un problēmu risināšanā.

Labdarības izsoles priekšmeti būs apskatāmi veikalā "Otrā elpa", bet izsole ar iepriekšēju pieteikšanos notiks 27.aprīlī plkst.12 galerijā "Arte", kas atrodas "Berga bazārā".

Divu gadu laikā ar vairāk nekā 10 000 latu ir atbalstīti 20 dažādi izglītības un garīgās attīstības, veselīga dzīvesveida, ekoloģijas un sociālās uzņēmējdarbības projekti visā Latvijā.

"Otrā elpa" ir pirmais Latvijā iniciētais labdarības veikals, kas 2009.gada 23.aprīlī durvis vēris Rīgā, bet 2011.gada 29.aprīlī Liepājā. Tie nav tikai veikali, kuros ziedot sev liekas un atrast noderīgas, oriģinālas un interesantas lietas, bet arīdzan sociāla platforma, kur regulāri tiek rīkotas dažādas izglītojošas un kultūras aktivitātes - darbnīcas, koncerti un izstādes -, lai veicinātu sabiedrisko aktivitāti, izpratni par labdarības, vides un sociālās atbildības jautājumiem.

"Otrā elpa" ir unikāls sociāls projekts, kas ar ziedotāju un pircēju nerimstošu atbalstu savas darbības laikā ir palīdzējis vairāk nekā 50 nevalstiskajām un pašvaldību organizācijām, sniedzot finansiālu atbalstu 22 000 latu apmērā un mantisku atbalstu 44 000 latu apmērā.

Valmieras Drāmas teātrī pirmizrāde - Viljama Šekspīra "Makbets"


27.aprīlī teātra Lielajā zālē pirmizrāde vienai no noslēpumainākajām Viljama Šekspīra lugām "Makbets". To iestudē režisors Vladislavs Nastavševs, kas pagājušajā sezonā uzveda A. Strindberga "Jūlijas jaunkundzi". Telpu veidojis scenogrāfs Rudolfs Bekičs, kostīmus Monika Pormale. Izrādē spēlē aktieri Inga Siliņa, Inese Pudža, Anta Aizupe, Kārlis Neimanis un Rihards Jakovels, kā arī pats režisors.

Šekspīra "Makbets" ir skotu karavadoņa traģēdija - noticējis raganu pareģojumiem, viņš izvēlas mērķi kļūt par karali, un ceļā uz troni nežēlo ne savus padotos un cīņu biedrus, ne viņu pēctečus. Savukārt Lēdija Makbete kļūst ne vien par šā nodoma atbalstītāju, bet aktīvu iedvemotāju. Luga ietekmējusi daudzu pasaulslavenu mākslas darbu rašanos un pēc tās motīviem aizvien tiek uzņemtas filmas.

Režisors Vladislavs Nastavševs ieraudzījis lugu kā mozaīku, kurā katra atsevišķā aina iezīmē jaunu šķautni Lēdijas (Inga Siliņa) un Makbeta (šo lomu spēlē visi pārējie aktieri) alkām pēc varas un mīlestības. "Viss, kas notiek uz skatuves, notiek tāpēc, ka Lēdijai un Makbetam nevar būs bērnu," saka režisors. "Tāpēc asiņainais nodoms kļūst par viņu lolojumu. Tomēr izrādē ir divi stāsti. Pirmais, protams, ir par Lēdiju un Makbetu, bet otrs slānis - par mākslu un māksliniekiem, par autoritāru režisoru, kas noved aktierus līdz sabrukumam. Tāpēc arī pats piedalīšos spēlē. Varētu teikt, ka izrāde ir par turpinājuma neiespējamību."

Vladislavs Nastavševs studējis aktiermākslu un režiju Krievijā, Sanktpēterburgā, režijas studijas turpinājis Londonā, kur iestudējis savu diplomdarbu, kas pēc tam pārcelts uz Austrāliju. Debija Latvijā notikusi neatkarīgajā teātrī Dirty Deal Teatro - ar izrādi "Mitjas mīlestība". Par izrādēm "Jūlijas jaunkundze" Valmieras teātrī un "Dzin" Dirty Deal Teatro nominēts Latvijas teātru Gada balvai (2011/2012) kā labākais režisors. Par "Jūlijas jaunkundzi" Valmieras teātrī un "Veceni" Nacionālajā teātrī saņēmis laikraksta "Diena" Gada balvu kultūrā (2013).

Izrāde "Makbets": 28.aprīlī plkst. 13.00, 7.maijā, 8.maijā un 21.maijā plkst. 18.30.

Biļetes var rezervēt un iegādāties Valmieras teātra kasē (tālrunis 64207335), kā arī visās "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā: www.bilesuparadize.lv, www.vdt.lv.


Grupas "Autobuss debesīs" 15 gadu jubilejas koncerts


Sestdien, 27.aprīlī pulksten 19:00 LOC Rožu zālē notiks grupas "Autobuss debesīs" 15 gadu jubilejas koncerts, kurā līdztekus grupas labāko dziesmu izlasei būs iespēja dzirdēt muzicējam pašu komponistu Imantu Kalniņu.

Jubilejas koncertā grupa klausītājus priecēs gan ar visu laiku populārākajiem grupas skaņdarbiem no Imanta Kalniņa repertuāra, gan pašu grupas dalībnieku oriģinālkompozīcijām. Līdztekus labāko dziesmu izlasei būs iespēja dzirdēt arī jaunus, līdz šim neatskaņotus skaņdarbus un veltījumus nesen mūžībā aizgājušajam dzejniekam Imantam Ziedonim.

"Autobuss debesīs" jubilejas koncerta skanējumu papildinās mūzikas projekts "Raxtu raxti", izpildot Imanta Kalniņa dziesmas tautas mūzikai pietuvinātā skanējumā, izmantojot ne vien tradicionālos instrumentus, bet arī tādus tautas instrumentus kā kokli un dūdas. Šī būs arī viena no retajām iespējām dzirdēt komponistu Imantu Kalniņu muzicējam ārpus tradicionālā Imanta Kalniņa mūzikas koncerta "Imantdienas" Cēsīs.

1998. gadā Liepājā, Mārtiņa Vilsona neatkarīgā teātra "Mūris" vasaras dārzā, jaunu puišu grupa, sniedza savu pirmo koncertu, kurā izpildīja komponista Imanta Kalniņa dziesmas. Viena no izpildītajām dziesmām bija "Autobuss debesīs", no kuras vēlāk arī radies grupas nosaukums.

Kopš dibināšanas grupa "Autobuss debesīs" ir izdevusi septiņus mūzikas albumus un koncertējusi teju visā Latvijā, vairākās Eiropas valstīs un pat ASV. Grupas panākumu klāstā ir vairāki desmiti dažādu Latvijas mūzikas balvu, pirmās vietas radiostaciju topos, bet galvenais no panākumiem ir nerimstošs klausītāju atbalsts šo piecpadsmit gadu garumā.

Šobrīd grupas sastāvā muzicē: Marts Kristiāns Kalniņš, Kārlis Auzāns, Emīls Zilberts, Armands Treilihs un Andris Dzenis.

Biļetes iespējams iegādāties "Biļešu Paradīze" kasēs, internetā - www.bilesuparadize.lv un Liepājas Olimpiskajā centrā.


Latvijas Nacionālajā operā pirmizrāde - Maurisio Vainrota laikmetīgā baleta izrāde "Mesija"
 

Latvijas Nacionālajā operā (LNO) 27.aprīlī pirmizrādi piedzīvos jauns laikmetīgā baleta iestudējums "Mesija", kas būs viena no retajām baleta izrādēm, kurā dejotāji uzstājas kopā ar dziedātājiem.

Jauniestudējuma muzikālo pamatu veidos Georga Frīdriha Hendeļa tāda paša nosaukuma vērienīgā oratorija, kas iedvesmojusi argentīniešu horeogrāfu Maurisio Vainrotu neparastai dejas izrādei.

Izrādē līdzās baleta dejotājiem darbosies solisti Evija Martinsone, Sergejs Jēgers, Viesturs Jansons un Kalvis Kalniņš, kā arī Rīgas kamerkoris "Ave Sol" un Latvijas Nacionālās operas orķestra kamersastāvs diriģenta Andra Veismaņa vadībā.

Komponista Hendeļa "Mesija" ir viens no majestātiskākajiem un iedvesmojošākajiem skaņdarbiem pasaules mūzikas vēsturē. Saskaņā ar mūzikas profesionāļu teikto šī mūzika ir kosmiskas enerģijas un cilvēkus garīgi vienojoša prieka pilna.

Iestudējumā "Mesijas" eleganto vizuālo tēlu vienos baltā krāsa. Gan scenogrāfiju, gan kostīmus veidojis Vainrota uzticamais kolēģis un domubiedrs daudzu gadu garumā - nu jau mūžībā aizgājušais mākslinieks Karloss Gajardo.

Baleta izrādes "Mesija" pirmizrāde notiks 27.aprīlī plkst.19, bet nākamās izrādes šajā sezonā būs skatāmas 28.aprīlī un 8.maijā.


Latvijas Nacionālajā teātrī pirmizrāde - Ferencs Molnārs "Lilioms"
 

Latvijas Nacionālajā teātrī tapusi Ferenca Molnāra Lilioms Edmunda Freiberga režijā.  Pirmizrāde paredzēta 28. aprīlī. Lilioma lomā Kaspars Dumburs un Ivars Kļavinskis.

Atkal, atkal ir debesis pušu – tā ir ne tikai Nacionālā teātra himna ar leģendāro Imanta Kalniņa mūziku un Māra Čaklā vārdiem, bet arī Lilioma – brīvā un nepieradināmā karuseļa iekšāsaucēja -  dziesma, kas aicina pacelties pāri ikdienas rūpēm un aizmirst vilšanās brīžus. 20. gadsimta sākuma mīlestības stāsts no kādas ungāru pilsētas nomales ikdienas pārtaps stāstā, ko režisors Edmunds Freibergs veltīs visiem, kam patīk sapņot par mīlestību un prieku.

Izrādē spēlē liela daļa teātra trupas. Lomās: Inga Misāne-Grasberga, Agnese Kostigova, Marija Bērziņa, Madara Saldovere, Juris Hiršs, Juris Jope, Zane Jančevska, Daiga Gaismiņa, Mārcis Maņjakovs, Ainārs Ančevskis, Normunds Laizāns, Indra Burkovska, Rasma Garne, Arturs Krūzkops, Kaspars Aniņš,  Voldemārs Šoriņš, Jānis Skanis, Uldis Norebergs, Sanita Pušpure, Mārtiņš Egliens, Egils Melbārdis, Uldis Dumpis, Ģirts Jakovļevs, Voldemārs Šoriņš.

Izrāde Lilioms Latvijas Nacionālajā teātrī ir bijusi populāra pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados Alfreda Jaunušana režijā, un nu jau par leģendām kļuvuši tā laika Liliomi - Ģirts Jakovļevs un Uldis Dumpis. Jūlijas lomā toreiz bija Astrīda Kairiša, Muškātne – Helēna Ramanova un Elza Radziņa.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

.

2013-04-26 15:55:36

Ziņot

ir gan ;)

tatjana

2013-04-26 11:07:27

Ziņot

jeeeeej, vīkends ir klāaat!!!!! beidzot :):):):)

Vārds

2013-04-26 11:06:17

Ziņot

nu nez, dstyle jau sen vairs nav ballīšu vieta....

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv