Ceturtdiena, 2021. gada 13. maijs

Ira, Iraīda, Irēna, Irina

Piektdiena, 14. marts (2014) 11:40

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Liene Skulme +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (3)

Šogad marts mūs pārsteidzis ar necerēti augstām gaisa temperatūrām, kas daudzviet sasniegušas pat šīs sezonas rekordus. Labvēlīgie laikapstākļi krietni paplašinājuši brīvdienu pavadīšanas iespējas. Puaro.lv tradicionāli piedāvā ieskatu kultūras un izklaides pasākumu programmā, kā arī kādas sabiedrībā zināmas personas ieteikumus brīvdienu pavadīšanai. Šoreiz padomu mūsu lasītajiem sniedz skaistumkonkursu dalībniece un organizatore Liene Skulme.
 

„Pēdējā laikā esmu iecienījusi apmeklēt dažādas mākslas izstādes. Tās ir arī mani pašu iedvesmojušas atsākt gleznot. Nesen biju uz mākslinieces Ievas Iltneres izstādes atklāšanu. Piektdien, savukārt, apmeklēšu izstādi „Re: visited” Rīgas Mākslas telpā.”

„Pavasaris ir īstais laiks mākslinieciskām nodarbēm, mani pašu ļoti iedvesmo mīlestības tēmas, to galvenais avots ir mani bērni un mīļie cilvēki man apkārt,” dalās Liene.


„Teikšu godīgi, tā kā mājās ir mazi bērni, brīvdienas pašai priekš sevis ir diezgan grūti atrast. Ja nu tomēr tas izdodas, man patīk izbraukt ārpus pilsētas. Parasti brīvdienas tomēr pavadām kopā, dodamies ciemos pie radiem, kuru mums netrūkst. Maniem bērniem ir daudz brālēnu un māsīcu, viņiem kopā nodarbju netrūkst.”
 


„Tā kā esam liela ģimene, visas maltītes, arī brīvdienās, ieturam mājās, jo restorānus apmeklēt tik kuplā skaitā gluži vienkārši nav nedz ērti, nedz arī lēti. Turklāt mājās gatavotais ēdiens vienmēr izdodas garšīgāks. Arī mani bērni sniedz palīdzīgu roku ēst gatavošanā.”

„Nesen vecāko meitu paņēmu līdzi arī uz izstādes atklāšanu. Kā nekā nākam no mākslinieku ģimenes. Manām meitām kultūras pasākumi šķiet interesanti, nereti apmeklējam arī kādu teātra izrādi. Tuvākajā nākotnē vēlētos meitas aizvest uz baletu „Gulbju ezers”, jo arī pati vēl neesmu paguvusi to redzēt.”

 

BRĪVDIENU CEĻVEDIS


Filiālbibliotēkā "Avots" paredzēta tikšanās ar aktrisi Baibu Indriksoni
 

Piektdien Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēkā "Avots" gaidāma tikšanās ar aktrisi Baibu Indriksoni.

Kopš 1952.gada Indriksone ir Latvijas Nacionālā teātra aktrise, filmējusies arī daudzās Rīgas kinostudijas filmās. Aktrises tēls dažādām paaudzēm saistās ar gluži atšķirīgām lomām, taču latviešu skatītājam vislabāk zināmas divas no tām - "Vella kalpu" krogus meiča Lēne un Olita "Limuzīnā Jāņu nakts krāsā".

Aktrise joprojām ir moža, dzīvespriecīga un gatava dalīties ar saviem klausītājiem teātra, kino un dzīves pieredzē. "Zinu, ka es bieži uzvedos neadekvāti savam vecumam, bet vai tāpēc man raudāt?" tā par sevi saka pati māksliniece.

Tikšanās ar Indriksoni Rīgas Centrālās bibliotēkas filiālbibliotēkā "Avots" sāksies plkst.16.

Atklās Jevgēnija Petrova personālizstādi "Petrova suņi"


Piektdien plkst.17 Rīgas Mākslas telpas "Intro" zālē atklās Ukrainas laikmetīgās mākslas pārstāvja - mākslinieka Jevgēnija Petrova - personālizstādi "Petrova suņi”. Izstādes atklāšanā piedalīsies viesi no Ukrainas - mākslinieks Petrovs un laikmetīgās mākslas galerijas "Cehs" vadītājs Oleksandrs Ščeluščenko.

Petrovs dzimis 1972.gadā Ukrainā. Viņš īsā laikā ir ieguvis plašu atpazīstamību starp dažādu valstu un paaudžu mākslas zinātājiem un ekspertiem. Franču žurnāla "Artension" redaktors Pjērs Sušo mākslinieka darbiem veltītajā slejā "Nežēlīgais akvarelis" rakstījis, ka, atklājot Petrovu, esot bijis satriekts. Viņam bijusi tāda sajūta, it kā nejauši būtu atradis meteorītu vai citplanētieti, kas pēkšņi ir nogāzies no debesīm. Petrova darbi francūzim esot bijusi mākslinieciska diversija, kas, pateicoties māksliniecisko līdzekļu vienkāršībai, sagrauj dogmas un stereotipus.

Izstāde "Petrova suņi" Rīgas Mākslas telpā, Kungu ielā 3, būs skatāma līdz 27.aprīlim. Izstādi organizē biedrība "Latvijas kultūras projekti" sadarbībā ar SIA "Rīgas nami" un Ukrainas laikmetīgās mākslas galeriju "Cehs".

Sāksies festivāls "Latvijas jaunās mūzikas dienas"


No piektdienas līdz 3.aprīlim Rīgā astoņos koncertos izskanēs Latvijas Komponistu savienības rīkotais laikmetīgās mūzikas festivāls "Latvijas jaunās mūzikas dienas".

"Latvijas jauno mūzikas dienu" atklāšanas koncerts notiks piektdien plkst.18 Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) Lielajā zālē. Jaundarbu lielkoncertā "Spodrē manu dvēselīt" diriģenta Māra Sirmā vadībā uzstāsies JVLMA jauktais koris un etnomuzikoloģijas studenti, bet programmā izskanēs Paula Dambja, Jura Karlsona, Pētera Plakida, Selgas Mences, Riharda Dubras, Ērika Ešenvalda, Gundegas Šmites, Rolanda Kronlaka, Jura Vaivoda, Kārļa Lāča, Jāņa Aišpura un kompozīcijas studentu jaundarbi.

15.martā plkst.12 Latvijas Komponistu savienībā norisināsies bezmaksas koncerts "Komponisti bērniem un pieaugušajiem", kurā komponiste un mūzikas skolotāja Marina Gribinčika piedāvās ieklausīties bērnu sakomponētajā mūzikā un nodoties kopīgai improvizācijai. Pasākumā būs gaidīti bērni no sešu gadu vecuma, kā arī pieaugušie. Toties 20.martā plkst.18 Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē bezmaksas koncertu sniegs Latvijas mūzikas vidusskolu audzēkņi.

Bluķe pastāstīja, ka festivāla rīkotāji šogad sākuši sadarbību ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri (LNSO) un Latvijas Mūzikas informācijas centru, kas atspoguļosies divos koncertos.

Festivāls "Latvijas jaunās mūzikas dienas" notiek kopš 2008.gada. Tā iniciators ir toreizējais Komponistu savienības priekšsēdētājs Uģis Prauliņš.

Notiks cikla "Sakrālie dziedājumi" koncerts "Bahi un Reihs"


Latvijas Radio koris un diriģents Kaspars Putniņš piektdien plkst.19. Svētā Jāņa baznīcā gaidīs klausītājus uz cikla "Sakrālie dziedājumi" jaunāko programmu "Bahi un Reihs".

Koncertā piedalīsies ērģelniece Ilze Reine, taustiņinstrumentālists Juris Žvikovs, kā arī Ivo Krūskops un Virdžīnija Laube pie sitaminstrumentiem. Par telpisko noskaņu rūpēsies režisors Uģis Brikmanis. Koncertā skanēs Karla Fīlipa Emanuela Baha, Johana Sebastiana Baha un Stīva Reiha mūzika.

Pēc diriģenta Putniņa teiktā, 18.gadsimta vidū komponētā Karla Baha tam laikam novatoriskā "Jaunā litānija" šovakar piedzīvos pirmatskaņojumu Rīgā. Karla Baha tēvs Johans Sebastians Bahs koncertā būs pārstāvēts ar divām motetēm un ērģeļmūziku. Koncertā tiks atskaņots arī Stīva Reiha "Proverb" trim liriskajiem soprāniem, diviem tenoriem, ērģelēm un sitaminstrumentiem. Darbs rakstīts viduslaiku mūzikas ietekmē, par pamatu ņemot Ludviga Vitgenšteina tekstu "How small a thought it takes to fill a whole life!".

Koncertu organizē VSIA "Latvijas koncerti". Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un tīmekļa vietnē "www.bilesuparadize.lv", kā arī koncerta norises vietā.

Liepājā būs skatāms humora šovs "Sievietes, sievietes"


Piektdien plkst.19 Liepājas Latviešu biedrības namā būs skatāms "Jaunā teātra" veidotais humora šovs "Sievietes, sievietes".

Jaunajā humora šovā apvienojušās pazīstamas latviešu aktrises - Velta Skurstene, Regīna Devīte, Daiga Gaismiņa, Ilze Pukinska, Inese Ramute, Ieva Aleksandrova-Eklone, kā arī televīzijas šovu dalībniece un dejotāja Sarmīte Prule un dziedātāja Laila Ilze Purmaliete.

Šova "Sievietes, sievietes" režisors ir Latvijas Nacionālā teātra aktieris Mārtiņš Egliens, kurš bija viens no galvenajiem iestudējuma "Žurka (ne)būs" režisētājiem. Viņš arī iejutīsies pasākuma vadītāja lomā, atsevišķās reizēs dublējoties ar Aināru Ančevski.

Humora pilnais iestudējums "Sievietes, sievietes" būs skatāms arī citviet Latvijā - 15.martā tas tiks demonstrēts Cēsīs, 16.martā - Valmierā, 23.martā - Ventspilī, 31.martā - Bauskā, 4.aprīlī - Jēkabpilī, 6.aprīlī - "VEF kultūras pilī" Rīgā, 11.aprīlī - Kuldīgā, 24.aprīlī - Aizkrauklē, 27.aprīlī - Ogrē, bet 10.maijā - Slampē.

Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Pianists Andrejs Osokins aicina uz koncertu "Romantisms mūzikā"


Šo piektdien, 14.martā, koncertzālē Lielā Ģilde pianists Andrejs Osokins kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri diriģenta Modesta Pitrena vadībā atskaņos romantisma laikmeta mūzikas šedevru - Pētera Čaikovska Pirmo klavierkoncertu.

A.Osokina koncertrepertuārā vienlaikus ir gan tādi pasaules slaveni meistardarbi kā F.Lista, F.Šopēna un S.Rahmaņinova klavierkoncerti, gan arī vienreizēji un reti atskaņoti koncerti īstiem klasiskās mūzikas gardēžiem. Nupat Osokins kopā ar Braitonas Filharmonisko orķestri Lielbritānijā atskaņoja L. van Bēthovena 6.klavierkoncertu - paša komponista vijoļkoncerta pārlikumu klavierēm. Pianists tuvākajā laikā plāno iepazīstināt arī Latvijas auditoriju ar šo unikālo klasicisma laikmeta daiļdarbu.

Šobrīd Andrejs Osokins vienlaikus strādā pie divu solo albumu ieskaņošanas Londonā un Varšavā, bet jau maijā viņš aizstāvēs Latvijas godu 14.Starptautiskajā Artūra Rubinšteina pianisma meistaru konkursā Telavivā. Jūnijā pianists koncertēs Honkongā, bet augustā pirmatskaņos viņam veltīto Artura Maskata klavierdarbu "Kazbegi : Tsminda Sameba", savukārt koncertus Maskavā, solidarizējoties ar Ukrainu, Osokins ir nolēmis atcelt.

Līdztekus aktīvai koncertdarbībai Andrejs Osokins ir pievērsies arī zinātniski pētnieciskajam darbam doktorantūrā. Marta beigās viņš prezentēs savu referātu Starpdisciplinārajā konferencē "Mūzikas pētījumi Latvijā".

Sestdien Rīgā izrādīs mūziklu "Sprīdītis"


Sestdien, 15.martā, plkst.16 Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē notiks mūzikla "Sprīdītis" izrāde.

Izrādē piedalīsies Rīgas 6.vidusskolas kolektīvi - skolēnu teātris "Skatuves kods", simfoniskais orķestris, jauktais koris "Saule". Kopā uz skatuves būs apmēram 110 bērnu un jauniešu.

Mūzikla libretu un dziesmu tekstus veidojis Vilnis Baumanis. Tā mūzikas autors ir Ņujorkā dzīvojošais latviešu komponists un diriģents Andrejs Jansons. Mūzikla režisores ir Dambiniece un Ingrīda Kušķe. Pedagogi - Haralds Bārzdiņš, Inta Godiņa, Ārijs Šķepasts.

Liepājas dzimšanas dienas lielkoncerts "Liepāja svin"


Liepājas dzimšanas dienai veltīto lielkoncertu "Liepāja svin", kas notiks sestdien, 15.martā, plkst.19 Liepājas Olimpiskā centra arēnā, vadīs mūziķis Valters Frīdenbergs ar kultūras pasākumu režisori Maiju Kalniņu.

Lielkoncertā "Liepāja svin" uzstāsies Ivo Fomins, "Otra puse", Edijs Šnipke ar NBS Bigbendu un "The Sound Poets". Biļetes iespējams iegādāties Liepājas Olimpiskajā centrā, Liepājas Latviešu biedrības namā, tirdzniecības centrā "Rimi Ostmala", Liepājas Teātrī, internetā - "www.bilesuparadize.lv" un "Biļešu paradīzes" kasēs. Tuvojoties koncertam, biļešu cena sadārdzināsies.

Koncertzālē "Ave Sol" gavēņa laika dziedājumu koncertu sniegs Rīgas pareizticīgo kamerkoris "Blagovest"


Svētdien, 16.martā, plkst.15 koncertzālē "Ave Sol" notiks ikgadējais Lielā gavēņa laika dziedājumu koncerts Rīgas pareizticīgo kamerkora "Blagovest" un baritona Samsona Izjumova izpildījumā.

Klausītājiem tiks piedāvāti ne tikai krievu komponistu Pāvela Česnakova, Dmitrija Bortņanska, Alekseja Ļvova un Artēmija Vedeļa darbi, bet arī vairākas daļas no Rodiona Ščedrina darba "Apzīmogotais eņģelis". Tā ir "Krievu liturģija", kas rakstīta jauktajam korim un solistiem - soprānam, altam, tenoram, divām zēnu balsīm un flautai. Komponists Ščedrins tiek uzskatīts par vienu no Krievijas kultūras ikonām, un viņa darbi regulāri tiek atskaņoti pasaules ievērojamākajās koncertzālēs izcilu mūziķu sniegumā.

Lielā gavēņa koru publiskie koncerti ir unikāla krievu garīgās mūzikas parādība. Tradīciju ar mērķi prezentēt arī laicīgai publikai pareizticīgo baznīcas koru dziedājumus, kuri tiek atskaņoti Lielā gavēņa laikā, 19.gadsimtā Sanktpēterburgā dibināja krievu komponists, mūziķis un Koru kapelas direktors Aleksejs Ļvovs. Šie dziedājumi tiek uzskatīti par īpaši skaistiem un aizkustinošiem - tādiem, kas katram liek ieskatīties savas dvēseles dziļumos.

Lielā gavēņa laika koncertā baritona partijas izpildīs pazīstamais solists Izjumovs, kas savulaik absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju un patlaban ir Latvijas Nacionālās operas solists. Izjumovs sniedzis solokoncertu Maskavas Konservatorijas zālē, sadarbojies ar pasaulslaveniem diriģentiem, piedalījies starptautiskos festivālos un daudz koncertējis ārpus Latvijas - Austrijā, Šveicē, Spānijā un citur.

Koncerta apmeklējums būs par maksu. Biļetes nopērkamas stundu pirms koncerta koncertzālē "Ave Sol".

Vara Vētras koncerts "Viena mirkļa dēļ..." Rīgas Kongresu namā


14.martā plkst.19.00 Rīgas Kongresu namā ar koncertprogrammu "Viena mirkļa dēļ..." uzstāsies aktieris, režisors, dziesmu autors un izpildītājs Varis Vētra, prezentējot savu jauno dziesmu albumu un savu pirmo dzejoļu krājumu "Tu esi skaista visos niekos, sīkumos!".

Koncertprogrammā ir iekļauti skaņdarbi no jaunā albuma, kā arī Latvijas radio stacijās plaši izskanējušās un tautā iemīļotākās dziesmas no pirmā albuma "Pārdodu vēju un zirgu vēl klāt" – "Māmiņai", "Tu esi skaista visos niekos, sīkumos" un citas.

Visu dziesmu, mūzikas un tekstu autors ir pats Varis Vētra. V.Vētra par savām dziesmām saka: "Es mēģinu atgādināt, ka dzīve ir pilna ar jaukiem brīnumiem, mums tikai jāļaujas tos ieraudzīt, tāpēc ceru, ka dziesmas iedvesmos arī klausītājus gan iekšējā, gan apkārtējā pasaulē saskatīt vairāk skaistā un baudāmā!"

Dzejoļu krājums "Tu esi skaista visos niekos, sīkumos!" ir kārtējais Vara Vētras radošās daudzpusības apliecinājums. Tajā ietvertie darbi tapuši aizvadīto trīs gadu laikā, un autors pats tos raksturo kā mākslinieciskās metaforās un asociācijās ietērptu dažādu dzīves situāciju atspoguļojumu. Dzejā, kas galvenokārt rakstīta monologu un dialogu formā, V.Vētra runā par prieku, laimi, bēdām, dusmām, dažādām problēmām un to risinājumiem.

Biļešu cena: EUR 9 - EUR 15. Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv. Uz koncertu vecākiem nav ieteicams ņemt līdz bērnus, kas jaunāki par 7 gadiem!

Bērnu rīts Rīgas Jūgendstila muzejā


16.martā plkst.12.00 Rīgas Jūgendstila muzejā notiks bērnu rīts "Kādas mājas stāsts".

Šomēnes muzejā tiek svinēta arhitekta Konstantīna Pēkšēna 155 gadu jubileja un tādēļ arī bērnu rīts veltīts arhitektūrai - mājām un namiem. Bērniem tiks lasītas pasakas par mājām, un ceļojumā cauri muzejam mazie apmeklētāji tiks iepazīstināti ar vēsturiskajām telpām, kurās strādāja un dzīvoja arhitekts Konstantīns Pēkšēns. Pasākuma laikā bērniem būs iespēja pielaikot jūgendstila cepures un sajust atmosfēru, kādā dzīvoja rīdzinieki pirms vairāk nekā simts gadiem.

Pasaku rītu vadīs stāstniece Ingūna Radziņa, savukārt muzeja pastāvīgais iemītnieks runcis Alberts uzklausīs mazo apmeklētāju stāstus par viņu mājām.

Nākot uz pasaku rītu, apmeklētāji tiek aicināti paņemt līdzi savas mājas stāstu, fotogrāfiju vai zīmējumu. Ieejas maksa pasākumā - EUR 1,50.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Nezinīte

2014-03-15 20:35:29

Ziņot

Nezināju, ka Lienes vecāki ir mākslinieki. Vai kāds zina Lienes meitas uzvārdu?

Hugo

2014-03-15 19:16:10

Ziņot

Jā,visas tagad ilelās gleznotājas,nosmējos.

esa

2014-03-14 19:28:55

Ziņot

skaisti auskari.

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (4)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv