Ceturtdiena, 2021. gada 13. maijs

Ira, Iraīda, Irēna, Irina

Visi autora raksti

13. septembris (2013) 11:50

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Liene Candy +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (2) 

Šī nedēļas nogale iesākusies ar visai zīmīgu datumu – piektdienu, trīspadsmito. Daļa cilvēku joprojām ir visai māņticīgi un šajā dienā ievēro īpašu piesardzību, tomēr citiem tā ir tikai vienreizēja iespēja uzrīkot ballīti par godu “melnajai piektdienai”. Puaro.lv arī šonedēļ piedāvā izklaides un kultūras pasākumu ceļvedi, bet savos brīvdienu pavadīšanas ieteikumos ar mūsu lasītājiem dalās dziedātāja Liene Candy.

“Brīvo laiku parasti pavadu kopā ar ģimeni, jo laiks atpūtai man ir katru nedēļu. Man ir tā priekšrocība pašai izvēlēties, cik daudz strādāt un cik – atpūsties,” stāsta Liene.”Šajā nedēļas nogalē došos ārpus Rīgas, kur kopā ģimeni atpūtīšos pie dabas.”

“Man ir grūti ieteikt kaut ko vispārīgu, jo katram ir sava gaume un izpratne par atpūtu. Varu tikai pastāstīt, ko man patīk darīt. Ja kādam lasītājam tas liekas jautri un saistoši, tad var atpūsties tāpat kā es,” uzskata dziedātāja.

“Pagājušajās brīvdienās biju Kukšu muižā, netālu no Kandavas - tur ir iespējams gūt patiesu mieru un uzlādēt enerģiju jaunai darba nedēļai. Varu ieteikt doties arī uz Piena muižu un citām Latvijas pilīm un muižām. Katrai no tām ir sava unikalitāte un vēsturiskās sajūtas.”

Jautāta, vai Liene tic “melnās piektdienas” maģijai, dziedātāja atklāj: “Man 13 ir laimīgs skaitlis. Diena jau šobrīd ir fantastiska, un esmu droša, ka tāda tā arī būs atlikuso laiku, jo esmu laimīga.”


Deivisa kauss Arēnā Rīga


Septembra vidū lielais teniss pirmo reizi notiks Arēnā Rīga. No 13. līdz 15. septembrim Arēnā Rīga Latvijas tenisa izlase, kuras sastāvā būs arī Ernests Gulbis, aizvadīs Deivisa kausa izcīņas (Davis Cup by BNP Paribas) spēles par iekļūšanu Eiropas Āfrikas zonas 1. grupā pret Somijas izlasi.

Deivisa kausa izcīņa ir komandu sacensības, kuras pirmsākumi meklējami tālajā 1900.gadā kā cīņa starp ASV un Lielbritānijas izlasēm, bet šogad dažādos līmeņos sacensībās piedalījušās 130 valstu izlases. Latvijas komanda cīnās Eiropas Āfrikas zonas 2. grupā, kurā mūsu tenisisti aizvadījuši jau divas cīņas - vispirms februārī ar 3:0 tika apspēlēta Tunisija, bet aprīlī ar 3:2 Monako. Līdzšinējās uzvaras mūsu izlasei devušas cerību pakāpties grupu augstāk un, lai to paveiktu, ir jāuzvar Somijas komanda. Somi pirmajās divās kārtās apspēlēja Bulgārijas un Īrijas izlases. Abas izlases līdz šim aizvadījušas vienu savstarpējo sacensību, kad 2007.gadā, tiekoties Tamperē (Somija), mūsu komanda ar Ernestu Gulbi, Andi Jušku, Denisu Pavlovu un Kārli Lejnieku sastāvā uzveica somus ar 3:2.

Latvijas sastāvs pirmajās divās cīņās bijis nemainīgs – kapteiņa Kārļa Lejnieka vadībā cīnījušies Ernests Gulbis, Andis Juška, kā arī brāļi Mārtiņš un Jānis Podžus. Somu komandas līderis ir Jarko Nieminens, kurš ir stabils ATP ranga pirmā simta spēlētājs. Pēdējo gadu laikā Latvijas Deivisa kausa komandai reti iznāk spēlēt savā laukumā.

Šogad tenisa svētki paredzēti Rīgā, turklāt pirmo reizi tie tiks sarīkoti „Arēnā Rīga”. Tāpat kā abās iepriekšējās reizes mači notiks uz hard seguma

Biļetes iespējams iegādāties visās Biļešu serviss tirdzniecības vietās un arī internetā (www.bilesuserviss.lv ). Biļešu cenas (atkarībā no sēdvietu kategorijas) biļetei uz visām trīs spēļu dienām būs 6, 10 vai 16 lati un 3, 5 un 7 lati par katru spēļu dienu.

BET BET uzstāsies Daugavas Koncertzālē ar programmu „Vakara vējā”


Koncerti Daugavas Koncertzālē būs arī septembrī, mainās tikai koncerta dienas – ja kādreiz koncerti bija ceturtdienās, tad tagad katru piektdienu. 13.septembrī Daugavas Koncertzālē uzstāsies grupa BET BET ar koncertprogrammu „Vakara vējā.

Speciāli koncertam „Daugavas Koncertzālē” grupa BET BET ir sagatavojusi programmu, kurā tiks iekļautas pašas populārākās dziesmas, taču krietni vien akustiskākās versijās un intīmākos aranžējumos. Zigfrīds stāstīs atmiņu stāstus, bet Guntars, dzejas dienu noskaņās, sola vairāku savu dzejoļu pirmizrādes no topošā dzejoļu krājuma „Ar labu nakti, Latvija”. Šis solās būt īpašs vakars tiem, kuri jau labi pazīst grupas dziesmas, bet tiem, kuri tās dzirdēs pirmo reizi, nebūs jāviļas.

Jūs sagaida atvērtas muzikālas emocijas un tikai BET BET vien raksturīgais dziesmu pasniegšanas vieglums un humors.  Līdzīgus priekšnesumus grupa neplāno sniegt vismaz gadu, un šī ir laba iespēja iepazīt mazliet citādu BET BET - daudz tuvāku!

Biļetes uz koncertu pieejamas visās Biļešu Paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv Pirmās 100 biļetes - 7 Ls, pamatcena - 9 Ls, koncerta dienā - 11 Ls. Iespējama galdiņu rezervācija - 15 LVL. Rezervācija: +371 26045121 (Aleksejs) vai [email protected]

Apmeklētājiem nav jāsatraucas par iespējamo rudenīgo laiku, jo Daugavas Koncertzāle atrodas zem jumta un organizatori sola parūpēties arī par īpašu apgaismojumu un siltumu, lai ikviens spētu komfortabli izbaudīt koncertu un brīnišķīgo skatu uz Daugavu.

Prezentē māksliniecisko almanahu "Rēzekne 2013"
 

Piektdien plkst.14 Rēzeknes novada domes zālē notiks literāri mākslinieciskā almanaha "Rēzekne 2013" prezentācija.

Šis ir jau sešpadsmitais Rēzeknes dzejnieku radošās domas krājums, kurā apkopoti 75 autoru dzejas un prozas darbi. Almanahā publicētie darbi ir latviešu, latgaliešu un krievu valodā, un lielākā daļa no tiem ir veltīti Rēzeknei, Latgalei, Latgales dabai un cilvēkiem.

Almanahā tiek publicēti ne tikai oriģināldarbi, bet arī vietējo dzejnieku dzejas tulkojumi, kas savukārt palīdz kaimiņvalstu iedzīvotājiem labāk izzināt Rēzekni, Latgali, tās vēsturi, dabu un cilvēku attiecības.

Ar katru nākamo krājumu pieaug ne tikai krājuma līdzautoru skaits un pastāvīgo autoru darbu kvalitāte, bet arī paplašinās to ģeogrāfija.

Almanaha idejas autore ir un visus šos gadus tā saturu, apvienojot daudzos autoru darbus, veidojusi dzejniece Olga Orsa.

Novērtējot viņas devumu Rēzeknes un Latgales vārda popularizēšanā pasaulē ar almanahā publicētajiem vietējo autoru dzejas un prozas darbiem, kā arī sakarā ar piecpadsmitā almanaha nākšanu pie lasītājiem pagājušajā - 2012.gadā - dzejniecei piešķirts Rēzeknes pilsētas Goda pilsoņa nosaukums.


Ar iestudējumu "Piafa" tiks atklāta Liepājas teātra 107.sezona


Piektdien plkst.19 ar režisores Lauras Grozas-Ķiberes veidotā muzikālā iestudējuma "Piafa" pirmizrādi tiks atklāta Liepājas teātra 107.sezona.

Piafas lomā iejutīsies aktrise Agnese Jēkabsone, kuras vizuālā līdzība un vokālās dotības iedvesmojušas Grozu-Ķiberi izvēlēties tieši šādu materiālu. Turklāt izrāde ir arī kā veltījums māksliniecei, jo tieši šogad aprit 50 gadi kopš viņas aiziešanas mūžībā. Režisore pastāstīja, ka izrādes pamatā ir 2008.gadā tapusī Pemas Džemsas luga ar tādu pašu nosaukumu. Viņa piebilda, ka par Piafu ir sarakstītas daudzas lugas, taču konkrētais materiāls Latvijas teātros vēl nav iestudēts. "Piafa" būs režisores Grozas-Ķiberes, kas līdz šim strādājusi Dailes teātrī, debija Liepājas teātrī.

Piafas dzīvē nozīmīgus cilvēkus atveidos aktieri Everita Pjata, Ilze Būde, Kaspars Gods, Edgars Pujāts, Mārtiņš Kalita, Viktors Ellers, Gatis Maliks, Sandis Pēcis, Kaspars Kārkliņš un Normunds Kalniņš, kuri iejutīsies daudzu zināmu un slavenu cilvēku - Marlēnas Dītrihas, Īva Montāna, Šarla Aznavūra, Marsela Serdāna, Teo Sarapo - lomās.

Kā piebilda Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins, dziesmas no izrādes tiks ierakstītas un izdotas kompaktdiskā un, iespējams, to izdosies paveikt līdz teātra sezonas atklāšanai.

Liepājas teātris jaunajā, 107.sezonā skatītājiem piedāvās astoņus jauniestudējumus, ko iestudējuši septiņi režisori, kā arī Ziemassvētku un Teātra dienu koncertus.

Šajā sezonā Liepājas teātris būs padomājis par visām skatītāju grupām - bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem. "Mūsu mērķis ir repertuāru veidot tā, lai tas būtu interesants pēc iespējas plašākam skatītāju lokam, tālab jau otro sezonu tēmējam uz visiem - gan tiem, kas jau gadiem ir lojāli Liepājas teātra apmeklētāji, gan tiem, kas kaut kā aizgājuši teātrim garām," bilda teātra direktors.

11.oktobrī pirmizrādi piedzīvos režisora Valda Lūriņa muzikālā izrāde "Sprīdītis", kas veidota pēc Annas Brigaderes lugas motīviem, 15.novembrī - iestudējums "Sasodītais sarkanais mēness", kas būs Dž.Dž.Džilindžera interpretācija par Latvijā līdz šim neiestudēto Bertolda Brehta lugu "Bungas naktī", 6.decembrī režisors Ģirts Ēcis piedāvās skaļu, "roķīgu" un provocējošu mūziklu "Pavasara atmoda" ar Evitu Pjatu un Viktoru Elleru galvenajās lomās, bet no 24.janvāra teātra repertuārā būs izrāde "Pieci vakari", ko iestudējis Liepājas teātra aktieris Leons Leščinskis.


Vasaras sezona Esplanādē 2014 noslēgsies ar vērienīgu koncertu


Piektdien, 13.septembrī, no pl.20.00 līdz pat pl.1.00 rītā kultūras vasarnīcā Esplanāde 2014 notiks minifestivāls „Fonoklubs Rīgā”. Ar vērienīgu mūzikas programmu vasaras koncertsēriju noslēgumā uzstāsies grupas „Skyforger”, „Pienvedēja piedzīvojumi”, „Tribes of the city” un „Mango”. Koncerts bez maksas.

Koncertu sāks indie roka apvienību „Tribes of the City”, kā arī jaunā, enerģiskā un progresīvā Ska grupa „Mango”. Pēc tam vienu no saviem retajiem koncertiem Rīgā sniegs pagānmetāla grupa „Skyforger”. Koncertu noslēgs pašmāju alternatīvā roka ilggadējie līderi un pionieri „Pienvedēja piedzīvojumi”, kuri uzstāsies savu 20 gadu jubilejas svinību ietvaros.

Sezonas noslēguma pasākums ir tapis sadarbībā ar Cēsu organizatoru apvienību „Fono”, kas iepriekš organizējusi festivālu „Fonofest”, kā arī izveidojusi vienu no populārākajām Cēsu izklaides vietām „Fonoklubu”, kas septembrī svinēs piecu gadu jubileju.
Kopumā šovasar kultūras vasarnīcā Esplanāde 2014 ir viesojušies vairāk nekā 50 000 kultūras interesentu, norisinājušies vairāk nekā 200 pasākumi – Nodibinājuma Rīga 2014 projektu prezentācijas, koncerti, dejas, Eiropas un Latvijas filmu vakari un pasākumi visai ģimenei. Arī turpmāk Esplanāde 2014 būs tikšanās vieta kultūras pasākumiem.


Leļļu teātrī pirmizrādi piedzīvos krievu trupas izrāde "Dvīņu nedarbi"


Piektdien plkst.18.30 Latvijas Leļļu teātrī krievu aktieru trupā pirmizrādi piedzīvos izrāde "Dvīņu nedarbi", kurā režisors Ģirts Šolis aktieriem devis brīvu iespēju izspēlēties un izdauzīties.

Iestudējums tapis pēc populārā bērnu rakstnieka Ēriha Kestnera stāsta "Divas Lotiņas" motīviem, un latviešu trupā šis iestudējums ar panākumiem tiek rādīts jau gandrīz divus gadus.

Režisors pauda prieku par to, ka teātris nolēmis iestudēt šo izrādi arī krievu aktieru trupā, jo tā ir jauka izrāde, kurā vecāki varbūt saskata ko vienu, bet bērni pilnīgi kaut ko citu.

Atšķirībā no latviešu trupas izrādes jaunajā iestudējumā aktieri arī paši izpilda dziesmas. Tomēr, kā norādīja režisors, ar krievu trupas aktieriem iestudētā izrāde ir pilnīgi cita, tādēļ tiem skatītājiem, kuriem patika izrāde latviešu valodā, ieteicams noskatīties to arī krievu valodā. Krievu trupas izrādē lomās piedalīsies Lilija Sūna, Irina Kalniņa un Rodions Kuzmins.

Izrādē "Dvīņu nedarbi" lielākoties piedalās tikai divas lelles, taču uz skatuves parādās arī citas rotaļlietas, kas atrodamas jebkura bērna mājās. Parādot aktieru spēlēšanos ar parastākajām lellēm un rotaļlietām, režisors cer bērnos atmodināt fantāziju pasauli.

Šarmantus akcentus izrādes laikā dvīņu meiteņu piedzīvojumiem piešķirs iestudējuma vizuālais noformējums, par kuru parūpējies "Lielā Kristapa" balvas ieguvējs mākslinieks Reinis Pētersons un mūziķis Goran Gora. Izrādi "Dvīņu nedarbi" ieteicams skatīties bērniem vecumā no pieciem gadiem.

Klubs "Secret Garden" sezonu atklās ar pasākumu "Propaganda Night"


Piektdienas naktī Vecrīgas klubā "Secret Garden" norisināsies sezonas atklāšanas pasākums "Propaganda Night".

Pasākumā piedalīsies Maskavas dīdžejs Sergejs Sančezs, un kopā ar viesi "deep" un "undeground house" mūziku spēlēs producenti no Rīgas - "Bogdan Taran", "Max Lomov" un "Max Mancho".

Tiem, kas elektroniskajai mūzikai sekojuši kopš 90.gadu sākuma, Sančeza vārds nav svešs. Viņš vairākkārt ir viesojies Rīgā un ir bijis viens no pastāvīgajiem varoņiem tā laika klubu mūzikas un reiva kustības galvenajam ruporam - žurnālam "Ptjuč", bet populārais glancētais "GQ" nosaucis viņu par gada personību. Nu jau 11 gadu garumā iknedēļas "Sančeza ceturtdienas" Maskavas klubā "Propaganda" nosaka toni Krievijas "undergorund" un "deep house" skatuvei.

Pasākuma laikā pie pults stāsies arī radio šova "Dance Box" veidotājs Bogdans Tarans, viņa leibla "Amber Muse", "www.DanceRadio.lv" un studijas partneris "Max Lomov", kā arī viens no "Amber Muse" ballīšu rezidentiem - "Max Mancho".

"Propaganda Night" Vecrīgas klubā "Secret Garden" sāksies plkst.23. Tās apmeklējums būs par maksu.


”PUMA” rīko bezmaksas skriešanas nodarbības


Lai veicinātu skriešanas kustības attīstību Latvijā, Vācijas sporta preču ražotājs ”PUMA” no septembra aicina ikvienu interesentu uz iknedēļas skriešanas nodarbībām ”PUMA Skrien” Pārdaugavā. Skriešanas nodarbības ir bez dalības maksas un tās vada skriešanas entuziasts Lauris Lizbovskis.

Interesentiem ir iespēja divas reizes nedēļā, darba dienu vakaros piedalīties ”PUMA Skrien” nodarbībās Pārdaugavā, pie Māras dīķa vai Lucavsalas atpūtas parkā. Skrējēju ērtībai treniņu laikā tiek piedāvāts bezmaksas dabīgais minerālūdens un mantu glabāšana. 

Lai pieteiktos ”Puma Skrien” nodarbībām, jāseko līdzi jaunumiem Facebook lapā (www.facebook.com/PUMASkrienLV) vai Twitter profilā (twitter.com/PUMASkrien) un jāapstiprina dalība nodarbībās. 

Lauris Lizbovkis, ”PUMA Skrien” treniņu vadītājs un vairāk nekā desmit maratonu dalībnieks: „Šī ir pirmā šāda veida sportiska kustība Latvijā, kuras mērķis ir skriet kopā ar domubiedriem, gūt prieku no veselīga un aktīva dzīvesveida. Kustības dalībnieku skriešanas pieredze un fiziskā sagatavotība nav būtiska – tās piemērotas gan iesācējiem, gan skrējējiem ar pieredzi.”

Skriešanas kustības ”PUMA Skrien” nodarbības Laura Lizbovska vadībā tiek rīkotas no maija. Grupai augot un attīstoties, tiek aicināti arvien jauni skriet gribētāji. Dalībnieki, kas piedalās vairākos ”PUMA Skrien” skrējienos saņem ”PUMA” FAAS 500 sporta apavus, kā arī dāvanas no kustības atbalstītājiem - ”Siguldas minerālūdens” un musli ”Graci”.

„Manā ikdienā skriešana ieņem svarīgu lomu, tādēļ esmu ļoti priecīgs, ka piedalos šāda veida kustībā, jo varu sniegt savu atbalstu ikvienam, kurš ir izlēmis pievērties skriešanai. Tikai kustoties un aktīvi vingrojot, cilvēks var sajusties arī piepildīts. Skriešana ir lielisks veids kā saglabāt možu garu un fizisko formu,” atzīst Lizbovskis.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

prieks

2013-09-13 13:17:32

Ziņot

eh, kā septembris mūs šogad lutina :)

Vārds

2013-09-13 12:39:55

Ziņot

ēee, forši, pasporto un dabū bez maksas kedas!!!!

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (4)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv