Trešdiena, 2021. gada 16. jūnijs

Justīne, Juta

12. oktobris (2012) 10:36

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Kombuļu Inese +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (10)

Privātais arhīvs un publicitātes foto

Kamēr sinoptiķi mums silti iesaka nodrošināties ar ziemas apģērbu, izklaides sfēras pārstāvji rod arvien jaunus veidus, kā ienest vasarīgu noskaņu mūsu ikdienā. Šonedēļ uz pikantām izdarībām daiļā dzimuma pārstāves aicina grupas Labvēlīgais tips atraktīvie zeļļi, bet ar daudz patīkamāku, siltu sniegu pārsteigs Sky&More modes šovs, bet savos brīvdienu rituālos ar portālu Puaro.lv dalās tautā labi zināmā dziedātāja Kombuļu Inese.

„Manas nedēļas nogales vienmēr tiek pavadītas ārpus mājas – koncertējot, kā arī baudot atpūtu kopā ar bērniem un sev tuviem cilvēkiem,” intervijā portālam Puaro.lv pastāstīja dziedātāja. „Tāds ir arī mans ieteikums citiem – brīvo laiku pavadīt kopā ar saviem mīļajiem – draudzeni, draugiem, vecākiem, bērniem, radiem. Mēs nekad nevaram būt droši par to, cik daudz laika mums uz šīs zemes atlicis, tāpēc brīvos brīžus vajadzētu izmantot, lai veltītu laiku sev ļoti īpašiem cilvēkiem, kuriem mēs daudz nozīmējam. Var doties uz operu, kino, teātri vai vienkārši pacept desiņas pagalmā, bet galvenais – būt kopā.”

Tāpat mūziķe Puaro.lv lasītājus aicina piekopt veselīgu dzīvesveidu un fiziskas aktivitātes svaigā gaisā: „Pati nesen esmu sākusi apmeklēt aerobiku un esmu sajūsmā. Darot labu savam ķermenim, mēs palīdzam arī savam garam.”

Inese neslēpj, ka viņas dzīve ir apgriezusies ar kājām gaisā kopš brīža, kad viņa iepazinās ar savu nu jau topošo vīru itāli Paskvāli. „Kad viņš vēl bija Latvijā, mēs kopā braucām uz maniem koncertiem, atpūtāmies kopā ar maniem bērniem, paviesojāmies manā dzimtenē – Saldū.”

Nu jau mīļotais atkal atgriezies Itālijā un pāris savas attiecības uztur, regulāri sazvanoties caur Skype. Tā kā mīļotais nesen dziedātāju bildinājis, šobrīd tiek cītīgi apspriesti tālākie dzīves plāni: „Visticamāk, viņš pārcelsies uz Latviju, jo man ar visiem saviem bērniem doties uz Itāliju būtu daudz grūtāk. Domājam, ka viņš šeit varētu mācīt itāļu valodu, pasniedzot privātstundas, kā arī palīdzēt man komponēt – viņam ir dzejnieka talants.” Jautāta, kad un kādas kāzas abi ieplānojuši, Inese atbild: „Nesen pavīdēja doma, ka mēs tak varētu uzstādīt jaunu rekordu, esot pirmais pāris pasaulē, kas apprecas ar Skype starpniecību!” – prāto māksliniece.


BRĪVDIENU CEĻVEDIS


Sky&More Fashion&Show pārsteigs ar īstu sniegu
 

Jā, šoreiz būs arī pavisam īsts sniegs! 12.oktobrī plkst. 21:00 jau sesto reizi Baltijā iespaidīgākais modes šovs Sky&More Fashion&Show, kura īpašais viesis būs Steve Edwards, tādu hitu kā  WORLD HOLD ON un TOGETHER izpildītājs.

„Mums patīk pārsteigt mūsu viesus ar Latvijā vēl nebijušu šovu un tehnoloģijām,” tā par modes šovu stāsta i/c Sky&More direktors Rihards Rubenis. „Mode ir ar mums katru dienu, jo tieši katru dienu mēs kaut ko velkam mugurā. Ir interesanti, ja to var apvienot ar dažādiem tehnoloģiskiem jaunumiem, kuri arī savā ziņā ir modē. Vēl šonedēļ tiks atvesti papildinājumi jaunāko rudens un ziemas apģērbu kolekcijām, kuras jau atrodamas mūsu iepirkšanās centra veikalos. Tās ikvienam būs iespēja izvērtēt mūsu modes šovā.”

„Šī šova ģenerālsponsors AUDI un Moller Auto Rīga tieši šim pasākumam ir sarūpējuši jaunāko Audi A5 sport back modeli, kurš tikai pirmdien tiks atgādāts no rūpnīcas uz Rīgu. Šova viesi to varēs aplūkot tuvāk, jo auto tiks izvietots šova norises vietā i/c Sky&More,” informē K.Jermušs. „Jau vairākkārt esam sadarbojušies ar brīnišķīgo stilisti Olgu Kolotovu. Arī šoreiz tieši viņa veidos modes skates stilu. Tehnoloģijas un skatuves dizainu kā vienmēr esam uzticējuši aģentūrai Unique.”

Ikvienam šova apmeklētājam būs iespēja redzēt brīnišķīgu un pārsteidzošu šovu, kura laikā būs dejotāju izpildīta horeogrāfija, kura pielāgota tieši šai modes skatei. Modes skatē visi varēs vērot jaunās rudens un ziemas apģērbu kolekcijas.

„Sākuma daļā ir apzināti izvēlēta smagāka mūzika, taču otrajā un trešajā daļā tā paliek vieglāka un aizraujošāka. Trešās daļas īpašais viesis būs Steve Edwards, kurš ieradīsies Latvijā, lai piedalītos mūsu modes šovā Sky&More Fashion&Show,” stāsta Rihards Rubenis.

Karīna Jermušs uzsver: „Mums patīk, ja varam saviem klientiem radīt patīkamu un pārsteigumu pilnu vakaru. Šoreiz ne tikai pasaules slavenais dziedātājs Steve Edwards, ber arī pavisam īsts sniegs! Kāda būs šogad ziema, kas to lai zina, bet ja gribat sniegu – nāciet uz modes skati!”

Ir pieejamas stāvvietas, sēdvietas un sēdvietas pie galdiņiem. Par ēdieniem un dzērieniem rūpēsies restorāns Gan Bei, kurš šim vakaram ir sagatavojis speciālu ēdienkarti. Modes šova oficiālais afterparty notiks klubā Coyote Fly. Biļetes uz modes šovu pieejamas Biļešu Servisa kasēs.


Grupas "Labvēlīgais Tips" 20 gadu jubilejas koncerts "Tikai 20"


Šo piektdien, 12.oktobrī ar koncertu Arēnā Rīga, grupa Labvēlīgais Tips sāk savu jubilejas koncertsēriju “ Tikai 20”. Koncertprogramma sagatavota ar īpašu rūpību, no vairāk nekā 150 dziesmām, kas glabājas ansambļa pūrā, atsijājot aptuveni 30 pašas, pašas, pašas... Omnibuss, Alumīnija cūka, Pīrādziņ, nāc ārā! Lai, Koka klucis Konstantīns un virkne citu megahitu savīsies krāšņā virpulī, kurš tikšot papildināts arī ar kādu pirmatskaņojumu.

Pašsaprotami, ka muzikāli vokālo pusi bagātinās vispusīgs šovs. “Labvēlīgais Tips neslimo ar mazummāniju,“ ironizē grupas menedžeris Ģirts Lūsis. “Tāpēc esam sagatavojuši gan spožas gaismas un lāzerus, gan videoprojekcijas un pirotehniskus efektus, gan krāšņus īpaši šūtus tērpus. Sadarbojoties ar tehniskajām kompānijām GaCo un Videocentrs un personīgi Arti Dzērvi un Pēteri Ripu, kā arī deju grupas “Fandango” burvīgajām meitenēm, esam pavadījuši neskaitāmas spraiga darba stundas, lai radītu tādu izrādi, kas pārsteigtu pat pastāvīgos mūsu rudens koncertciklu apmeklētājus.”

Un vēl, Labvēlīgais Tips aicina – dāmas, neaizmirstiet krūšturus mājās! Grupas fanes jau labi zina, kas ar tiem darāms. Šīs vasaras skatuvi sasniegušo krūšturu topa trijnieks: Saldū - 11, Fonofestā – 8 un Zvejnieksvētkos Rojā – 7. Mēs zinām, ka jūs varat labāk!

Jāakcentē it kā labi zināmā, bet dažkārt piemirstā aksioma: kas ātrāk pērk biļeti, tas labākā vietā sēž! Vai vismaz tiek uz koncertu, jo virkne pasākumu Liepājā, Jelgavā un Valmierā jau pilnībā izpārdoti. Arī rīdziniekiem pieejamas kopumā tikai pieci tūkstoši biļešu. Tāpēc laiks pasteigties un laikus iegādāties ieejas kartes http://www.bilesuparadize.lv

Labvēlīgais Tips koncerttūres “Tikai 20” pieturvietas:

12.okt. 19.00 – Arēna Rīga
20.okt. 15.00 – Valmieras KC
19.00 – ValmierasKC (izpārdots!)
26.okt. 19.00 – Liepājas OC (izpārdots!)
27.okt. 15.00 – Liepājas OC (izpārdots!)
19.00 – Liepājas OC (izpārdots!)
3. nov. 18.00 – Līvānu KC
10.nov. 18.00 – Ventspils TN “Jūras vārti”
18.nov 17.00 – Jelgavas KN
21.00 – Jelgavas KN (izpārdots!)


Nedēļas nogale Dailes teātrī


Nedēļas nogale Dailes teātrī sola daudzkrāsainu piedāvājumu dažādām gaumēm. Lielajā zālē piektdienas vakarā Rēzija Kalniņa, maestro Raimonds Pauls un Dailes teātra spožākais aktieru zieds mūziklā „Marlēna” izgaismos izcilās kinozvaigznes Marlēnas Dītrihas personību. Sestdien šajā sezonā pirmo reizi uz Dailes teātra Lielās skatuves tiks spēlēta Gata Šmita iestudētā Džima Tompsona kriminālmelodrāma „Mežonīgā pilsēta” ar Artūru Skrasti’bu galvenajā lomā.

Mazajā zālē 12. oktobrī pēdējā iespēja redzēt Norma Fostera it kā komēdiju „Kad citi jau guļ”, sestdienas vakarā tur vērsies priekškars Toma Stoparda intelektuālajai melodrāmai „Tas īstais, tā īstā”, bet 14. oktobrī Mazajā zālē – režisora Regnāra Vaivara iestudētā homēriskā drāma „Apglabājiet mani zem grīdas”.

Kamerzālē sestdienas vakars ritēs kopā ar stāstiem bez īpašas morāles „Mana lēdija Nikotīna”, ko kopā likusi režisore Laura Groza-Ķibere, bet svētdien – četru latviešu dramaturgu darbu apvienojums izrādē „12. diena”, stāstot par dienu, kad visus Zemes iedzīvotājus skar Saules aptumsums.  Biļetes uz Dailes teātra izrādēm var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.


Šonedēļ ar koncertu Valmierā sāksies "Rozes kaislības"


13. oktobrī Valmieras kultūras centrā izskanēs pirmais koncerts jaunās muzikālās programmas "Rozes kaislības" ietvaros. Vienā stāstā uz kopīgas skatuve satiksies aktrise Vita Baļčunaite un trīs tautā iemīļoti dziedātāji – latvietis Andris Daņiļenko, itālietis Roberto Meloni un čigāns Dzintars Čīča.

“Vai latvieši mīl tāpat kā itāļi un čigāni? Mēs esam atšķirīgi, taču mīlestībai nav valodas,” teic Vita Baļčunaite, kas iejutīsies Rozes tēlā.

Mīlas stāstu par gaišmataino Rozi, uz kuras sirdi pretendē itāļu mačo, čigānzēns un liktenīgais latvietis, veido populāri latviešu, čigānu un itāliešu estrādes hīti - "Felicita", "Rozīt manu nātru dārzā", "Čigānzēns", “Edelvais”, “Rudens roze” u.c.

Kopā ar instrumentālo grupu pianista Anatolija Livčas vadībā solistu četrotne vēl koncertēs 19.oktobrī Ventspilī teātra namā “Jūras vārti”, 20.oktobrī Jēkabpils tautras namā, 26.oktobrī Rīgas Latviešu biedrības namā, 2.novembrī Liepājas Olimpiskajā centrā, 3.novembrī Jelgavas kultūras namā un 10.novembrī Cēsīs kultūras namā CATA.


Daugavpils teātrī pirmizrāde - "Puisēns un pūķis"


Daugavpils teātrī 14. oktobrī pirmizrādi piedzīvos izrāde bērniem un vecākiem Puisēns un pūķis.

Pirmo reizi Daugavpils teātrī kādu no izrādēm iestudē režisors no Izraēlas – Iļja Borovickis. Pabeidzis Samāras mākslas un kultūras akadēmiju, kur pēc tam strādājis par vecāko pasniedzēju režijas un aktiermākslas katedrā. Šobrīd organizē Izraēlas monoizrāžu festivālu Solomono, kā arī pats ar izrādēm bieži viesojas dažādos starptautiskos teātra festivālos. Tāpat izrādes režisors vada jauniešu teātra studiju vienā no lielākajām Izraēlas pilsētām Ašdotā. Savā režisora karjerā Borovickis iestudējis vairāk nekā 30 dažāda žanra izrādes. Pazīstamākās no tām ir Gogoļa kāzas, Žana Batista Moljēra Dziednieks pret savu gribu un Jevgēnija Švarca Sniega karaliene.

Izrāde Puisēns un pūķis tapusi pēc pazīstamās zviedru rakstnieces Margaritas Osbergas pasakas motīviem. Tās pamatā ir stāsts par zēnu, kurš savā fantāziju rada pats savu, neatkārtojamu un bērna pasaules uztverei tik raksturīgu pasaku.

Izrādē Puisēns dodas tālā un bīstamā ceļojumā, lai sameklētu princesi un izglābtu to no viltīgā ļaundara. Savā ceļā zēns varonīgi pārvar dažādus pārbaudījums, palīdz tiem, kas ir nokļuvuši nelaimē, aprunājas ar to, kam ir vientuļi, mierina tos, kam ir grūti un pat izcep torti kaprīzajam karalim. Meklējot princesi, zēns savā ceļā sastapsies ar baismīgo pūķi, kurš nepārtraukti cenšas samudžināt zēna pasaku un vairāk par visu vēlas notiesāt skaisto princesi.

Izrādes režisors, inscenētājs ir Iļja Borovickis (Izraēla), komponists - Arturs Brodskijs, kostīmu mākslinieces - Ingrīda Vanceviča un Svetlana Livšec, horeogrāfs - Sofja Baitina, scenogrāfs - Ivo Folkmanis. Lomas izrādē atveido A. Komarovs, V. Jancevičs, Ž. Lubgāne, V. Dupaks, M. Blakunovs, D. Ivanovs, R. Gailums, M. Rožanska

Puisēns un pūķis pirmizrāde notiks 14. oktobrī plkst. 12, nākamās izrādes gaidāmas 18. oktobrī, 6. un 20. novembrī. Biļetes nopērkamas Daugavpils teātra kasē, Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā un internetā www.bilesuparadize.lv.

Atklāj fotoizstādi "Ventspils 2012"


Piektdien, 12.oktobrī, plkst. 16:00 Prāmju termināļa ēkā Dārza ielā 6 atklās labāko Ventspils 2012.gada fotoattēlu konkursam iesniegto darbu izstādi.

Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Didzis Ošenieks pasniegs domes Atzinības rakstus un naudas prēmijas pirmo trīs vietu ieguvējiem un portālā http://www.ventspils.lv balsošanas rezultātā noteiktajam skatītāju balvas ieguvējam.

Pavisam 2012.gadā konkursam tika iesniegti 517 divdesmit četru autoru darbi, bet pērn tika saņemti 568 divdesmit septiņu autoru darbi. Daļa 2012.gada labāko fotoattēlu tiks izmantoti arī 2013. gada Ventspils kalendāra un pilsētas 2013. gada tūrisma brošūras un tūrisma kartes izdošanai.

Prāmju terminālī izstāde būs skatāma līdz 2013. gada janvāra beigām. No visām iesniegtajām fotogrāfijām žūrijas komija atlasīja 80 labākas, bet 40 vislabākās tika izvēlētas izstādei.

Darbu autori ir ne tikai cilvēki, kuru profesionālā darbība saistīta ar fotografēšanu, bet arī citu nozaru profesionāļi, kuri brīvajos brīžos labprāt mūsu pilsētu, tās iedzīvotājus un viesus iemūžina ar fotoobjektīva palīdzību.

Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sezonas atklāšanas koncerts
 

12. oktobrī Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris oficiāli atklās savu 2012./2013. gada koncertu sezonu. Mākslinieku veselības problēmu dēļ ir notikušas izmaiņas - Karela Marka Šišona vietā pie diriģenta pults stāsies izcilais igauņu diriģents Olari Eltss, savukārt vijolnieku Sergeju Krilovu aizvietos lieliska vijolniece Anna Līsa Bezrodnija, kura tieši ar Dmitrija Šostakoviča Pirmā vijolkoncerta atskaņojumu Londonas Bārbikana zālē 2006. gadā izcīnīja prestižo Gildholas Zelta medaļu. Rīt šo izcilo sniegumu mūsu klausītāji varēs dzirdēt plkst. 19:00 Lielajā Ģildē. Koncertā klausītājus gaida divu mūzikas titānu – Šostakoviča un Brāmsa – tikšanās, tāpēc varam gatavoties dubultspēcīgiem iespaidiem.

Kopš 2011./2012. gada sezonas diriģents Olari Eltss ir Helsinku filharmoniskā orķestra galvenais viesdiriģents. Diriģenta īpašā un neparastā programmu izvēle nesusi viņam plašu atzinību starptautiskajā mūzikas apritē. Paralēli tradicionālajam repertuāram diriģentu ļoti saista laikmetīgā mūzika, viņš cieši sadarbojas ar saviem tautiešiem – komponistiem Arvo Pertu un Erki Svenu Tīru. Olari Eltss ir arī Igaunijas Nacionālā simfoniskā orķestra galvenais viesdiriģents un Bretaņas orķestra mākslinieciskais padomnieks. Latvijā Olari Eltss ir labi zināms un publikas iemīļots, no 2001. līdz 2005. gadam viņš bija Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra galvenais diriģents.

Starptautiski atzītā vijolniece Anna Līsa Bezrodnija ir dzimusi izcilu mūziķu - vijolnieka Igora Bezrodnija un profesores Mari Tamperes-Bezrodnijas ģimenē. Divu gadu vecumā viņa sāka apgūt vijolspēli savu vecāku vadībā un jau 9 gadu vecumā iestājās Helsinku Sibeliusa akadēmijā savu vecāku vijoles klasē. Vēlāk viņa ieguvusi Master of Music grādus gan Sibeliusa akadēmijā, gan Gildholas mūzikas un drāmas skolā Londonā, kur viņa studēja pie Kšištofa Smetanas. 2006. gadā, atskaņojot Dmitrija Šostakoviča Pirmo vijolkoncertu Londonas Bārbikana zālē, vijolniece izcīnīja Gildholas visprestižāko apbalvojumu – Zelta medaļu, kuru iepriekš izcīnījuši tādi meistari kā Brins Terfels un Žaklīne Diprē. Šobrīd vijolniece visā pasaulē uzstājas ar prestižākajiem Eiropas un pasaules orķestriem. Visjaunākais koncerts mūziķes biogrāfijā ir kopā Londonas Filharmonijas orķestri atskaņotais Makša Bruha Pirmais vijolkoncerts Karaliskajā festivālu zālē. Kopš 2007. gada Anna Līsa Bezrodnija strādā arī par pasniedzēju prestižajā Gildholas mūzikas un drāmas skolā.

Koncertbāra "Laternu stundā" atklāšana


Rīgas centrā, netālu no  jaunās Ģertrūdes baznīcas, Brīvības un Palīdzības ielu stūrī, sākot no 12. oktobra būs jauna atpūtas vieta – koncertbārs „Laternu stundā”.

Koncertbārs – tā ir vieta, kur dziesmas kļūst par labi pavadīta vakara sastāvdaļu. Mūzika, gaismas, deju vieta un bārs ir četras „Laternu stundas” piedāvātā atpūtas kokteiļa sastāvdaļas. Starp citu, „Laternas” bārmeņi prot diezgan daudz... un bāra lete ir pietiekami gara – 27 metri, lai visi tiktu pie kārotā, tāpat arī dejošanai vietas pietiek.

Koncertskatuve ar dzīvo mūziku un baudāmi dzērieni, patīkama telpa un latviskās šokolādes klātbūtne, kuru klubā simboliski atgādina „Laimas” pulkstenis, laternu gaismas logos un telpās atgādina par atrašanās vietu – pilsētu, kurai vairāk kā astoņsimts gadu ilgā mūža pēdējais gadsimts cieši saistīts ar latviešu muzikantiem un mūziku. Tas arī notiks klubā – dzīvā mūzika un labi zināmi DJi piektdienās un sestdienās veido patīkamu noskaņu nedēļas nogales vakariem.

Atklāšanas pasākums notiek 12. oktobrī, uzstājās grupa „Apvedceļš” (sen nav redzēti Rīgā) un DJ Aivis, sestdien spēlē grupa „Otra Puse” un DJ Roberts Ošiņš.

Sīkāka un detalizētāka informācija par „Laternu stundas” pasākumiem, dažādām akcijām, atlaidēm un citiem interesantiem piedāvājumiem meklējiet http://www.laternustunda.lv


Ģimenes dienas nodarbība "Ceļojums laikā: muižā pirms 100 un vairāk gadiem"


13. oktobrī plkst. 12.00 Latvijas Nacionālais vēstures muzejs aicina uz Ģimenes dienas nodarbību "Ceļojums laikā: muižā pirms 100 un vairāk gadiem".

Nodarbība 6 -10 gadu vecajiem apmeklētājiem notiks 19. gadsimta muižnieku dzīvojamā istabā. Tur bērni varēs iejusties muižas atmosfērā, kā arī noklausīties stāstījumu par muižnieku brīvā laika pavadīšanas veidiem un modes tendencēm viņu tērpos. Praktiskajās nodarbēs ar senajām fotogrāfijām, gravīru un gleznu reprodukcijām apmeklētāji iepazīs gan tās muižas, kuras jau zudušas, gan tās, kas mūsdienās joprojām pastāv.

13. oktobrī plkst. 12.00 Latvijas Nacionālais vēstures muzejs arī piedāvā ekskursiju pamatekspozīcijā „Latvijas senvēsture”. Vecāki par to pašu Ģimenes biļetes cenu (2,50 lati) un tai pašā laikā (plkst.12.00) var izmantot iespēju doties ekskursijā pa muzeja pamatekspozīciju „Latvijas senvēsture”  (Rīgas pils 3. stāvs, Pils laukumā 3) gida pavadībā un iepazīties ar bagāto arheoloģisko priekšmetu krājumu, kas vēsta par senākajām arheoloģiskajām kultūrām Latvijā un ļauj izsekot Latvijas maztautu – kuršu, zemgaļu, sēļu, latgaļu un lībiešu pēdām. 

Ekskursijas laikā ikviens interesents varēs iepazīties ar muzeja bagāto arheoloģisko priekšmetu krājumu, kas vēsta par senākajām arheoloģiskajām kultūrām Latvijā un ļauj izsekot Latvijas maztautu – kuršu, zemgaļu, sēļu, latgaļu un lībiešu materiālajai un garīgajai kultūrai.

Šo iespēju - reizi mēnesī aplūkot muzeja izstādes un ekspozīcijas gida pavadībā – muzejs piedāvā par parastās biļetes cenu. To aicināti izmantot gan vecāki, kas kopā ar bērniem atnākuši uz Ģimenes dienas pasākumu, jo abas norises notiks paralēli, gan ikviens cits interesents. Ieejas biļetes cena izstādē: pieaugušajiem Ls 2, pensionāriem un studentiem Ls 1, skolēniem Ls 0,50. Derīga Ģimenes biļete.

Jaunā Bībeles tulkojuma atvēršanas svētki


Latvijas Bībeles biedrība 2012.gada 13.oktobrī atver jauno Bībeles tulkojumu latviešu valodā.

Atklāšanas pasākumi:

10.00 Pirmo eksemplāru pārdošana Rīgā J.Rozes grāmatnīcā (Barona iela 5).

Piedalās LBB ģenerālsekretārs Valdis Tēraudkalns, Tulkošanas komisijas koordinators Juris Cālītis, LU Teoloģijas fakultātes studenti.

15:00 Svinīgais dievkalpojums Rīgas Doma katedrālē.

Piedalās Latvijas kristīgo konfesiju vadītāji vai viņu pārstāvji.

18:00 Jaunā Bībeles tulkojuma atvēršanas svētki kinoteātra Splendid Palace telpās (Elizabetes iela 61).

Pasākumā tiks godināti cilvēki, kuri strādājuši pie Bībeles tulkošanas, kā arī būs audiovizuāls priekšnesums ar Bībeles lasījumiem. Jaunā tulkojuma fragmentus lasīs sabiedrībā pazīstami dažādu profesiju pārstāvji un aktieri Sandra Zvīgule un Kaspars Znotiņš. Režisors Elmārs Seņkovs. Scenogrāfs Reinis Suhnovs.

Atvēršanas pasākumi notiks arī Ventspilī (12.10.), Liepājā (13.10.), Daugavpilī (20.10.)

Pie jaunā Bībeles tulkojuma latviešu valodā tulkotāju un redaktoru kolektīvs strādājis kopš 1995.gada (Tulkošanas komisijas koordinators Juris Cālītis, tulkotāji Uldis Bērziņš, Laila Čakare, Enoks Neilands, Knuts Skujenieks, Ilmārs Zvirgzds, Aleksandrs Bite, Dainis Zeps, Jānis Priede, Māra Poļakova, Ināra Ķemere (arī sengrieķu valodas konsultante), Ilze Rūmniece, literārā redaktore Milda Klampe, latviešu valodas konsultante Maija Baltiņa. Jaunā izdevuma vāka māksliniece Agata Muze.

Bībeles jaunais tulkojums mūsdienu latviešu valodā no oriģinālvalodām ir svarīgs kultūras dzīves notikums, jo Bībele kā kultūras teksts ir ietekmējusi literatūru un literāro valodu. Šis ir trešais nozīmīgākais Bībeles izdevums latviešu valodā pēc Ernsta Glika veiktā pirmā Bībeles tulkojuma latviešu valodā (17.gs.) un emigrācijā tapušā Bībeles 1965. gada izdevuma. Šajā izdevumā ietvertas arī grāmatas, kuras par autoritatīvām atzīt katoļu un pareizticīgo baznīcas.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

To Zeme zemā

2012-10-13 13:09:34

Ziņot

Kā nu tu vari tik ļoti samainīties sīknaudā!

to Debess augstā

2012-10-13 12:09:41

Ziņot

Nu, Džili un Kombulieni piesaukt vienā teikumā, tas jau ir par traku! Par daudz goda Inesītei. :P

Vārds

2012-10-12 18:42:53

Ziņot

Tas čigānzēns, itāļu aitu zēns un lietuviešu meita izskatās frīcīgi ... PS neesmu rasists nnepadomājiet, bet viņi acīmredzot paši sevi tā dēve ...

Vārds

2012-10-12 18:42:41

Ziņot

Tas čigānzēns, itāļu aitu zēns un lietuviešu meita izskatās frīcīgi ... PS neesmu rasists nepadomājiet bet viņi acīmredzot paši sevi tā dēve ...

vards

2012-10-12 16:00:21

Ziņot

SUper! Laternu stunda jauna vieta kur baudit dzivo muziku

Zeme zemā!

Debess augstā!

2012-10-12 15:45:47

Ziņot

Tad tev sēņot jāiet, tur viss vēl pa vecam:DDDD

Debess augstā!

2012-10-12 15:21:28

Ziņot

Kombuliene, Labvēlīgais tips un Raimonds Rupeiks (DŽ.DŽ. DŽILINDŽERS, bļin), jau nu gan nebūs tie kultūras orākuli, kurus skatoties man gribētos sabojāt nedēļas nogali. Gribu baudīt kaut ko ne tik lētu. Nabaga vecais Smiļģa kungs, kura svētnīca ir pārvērsta par demagoga vadītu balagānu.

Vārds

2012-10-12 13:08:10

Ziņot

uff, LV slavenība nr viens! reti kurš nezina! :D

Vārds

2012-10-12 11:51:46

Ziņot

Kombuliene kad apģērbta izkatās tīri normāli:)

Vārds

2012-10-12 10:57:55

Ziņot

uz labvēlīgo tipu grēks neiet :)))

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv