Pirmdiena, 2021. gada 21. jūnijs

Monvīds, Egita, Emīls

Visi autora raksti

Piektdiena, 15. marts (2013) 09:43

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Ketija Šēnberga +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (2)

Puaro.lv un publicitātes foto

Diemžēl pavasaris pagaidām mājo tikai mūsu galvās, bet aiz loga valda dziļa ziema, un par ilgi gaidīto gadalaiku maiņu liecina vien spožie saules stari dienas pirmajā pusē. Tomēr tas nebūt nenozīmē, ka izklaides jāatliek uz vēlāku laiku – kultūras un izklaides dzīve joprojām rit savu gaitu. Savos brīvdienu pavadīšanas ieteikumos ar Puaro.lv lasītājiem dalās TV personība Ketija Šēnberga.

„Brīvdienas var lietderīgi izmantot garākām pastaigām svaigā gaisā, kā arī tam, lai apciemotu radus un draugus – aizbrauktu ciemos pie omītēm,” iesaka Ketija. „Dažkārt vislabākā atpūta ir vienkārši nekā nedarīšana. Ar brīvdienu plānošanu aizrauties nevajadzētu, jo bieži vien labākās idejas rodas spontāni. Tāpat savas brīvās dienas labprāt izmantoju, lai paveiktu darbus, kuriem darbadienās neatlika laika.”

„Nedēļas nogalēs noteikti vajadzētu ļauties arī gastronomiskām izvirtībām,  pagatavojot ko gardu paša spēkiem. Man ir ļoti iegaršojusies kāda zupa, kura lieliski iederas tieši ziemas periodā. Tās pagatavošanai nepieciešama maltā gaļa, olīvas, tomāti, čili un garšvielas pēc paša gaumes. Kad visas sastāvdaļas izvārījušās, pievieno sarīvētu sieru un grauzdiņus,” stāsta TV raidījumu vadītāja.

„Man pašai nedēļas nogales ne vienmēr ir brīvas. Mans dienas režīms ir diezgan dinamisks, kas man ļoti patīk, jo strikta plānošana man neiet pie sirds. Citreiz gan tas nozīmē, ka brīvas nav ne darbadienas, ne brīvdienas,” stāsta Ketija. Nu jau kādu laiku viņa nav vairs redzama nedz TV ekrānos, nedz arī dzirdama radio. „Pagaidām aktīvi rosos ZZ Čempionātā, kā arī ļaujos dažādiem projektiem, arī saistītiem ar televīziju.”

 

BRĪVDIENU CEĻVEDIS


Svētā Patrika dienas svinības Latvijā


Ik gadu 17. martā visas pasaules uzmanības centrā ir Īrija, kurā tiek svinēti vieni no iespaidīgākajiem īru nacionālajiem svētkiem – Svētā Patrika diena. Leģenda vēsta, ka pirms daudziem gadsimtiem tieši bīskaps Patriks tolaik par pagānu salu dēvētajā Īrijā ieviesis kristietību, kā arī padzinis visas čūskas. Vēl kāda leģenda stāstu papildina, apgalvojot, ka tieši ar trejlapu āboliņa palīdzību Īrijas aizbildnis skaidrojis Svēto Trīsvienību, tādēļ gan pats āboliņš, gan arī zaļā krāsa kļuvusi par Svētā Patrika un visas valsts simbolu.

Lai arī Svētā Patrika diena ir Īrijas svētki, to atzīmē arī citviet pasaulē – tostarp Amerikas Savienotajās Valstīs, Jaunzēlandē, Austrālijā, Kanādā un citviet, kur notiek dažādi šai dienai veltīti festivāli. Šogad īru tradicionālais viskijs Jameson uzsauc vērienīgāko Svētā Patrika dienas ballīti arī Latvijas iedzīvotājiem, pasākuma programmā piedāvājot kā īru nacionālo mūziku un dejas, tā arī pašmāju māksliniekus vēl neredzētā ampluā.

Zīmola Jameson Svētā Patrika dienas ballīte notiks šā gada 16. martā Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā (Uzvaras bulvāris 2A, Rīga), un to atklās Īrijas vēstnieks Latvijā Eidans Kirvans (Aidan Kirwan).

Svētā Patrika dienas svinības nav iedomājamas bez īru tradīciju godināšanas, tādēļ pasākumā piedalīsies īru deju studija Ceili rue un īru folkmūzikas grupa Duan Alta. Uz skatuves kāps arī pašmāju grupa Astro’n’out, savukārt par dejām visa vakara garumā rūpēsies dīdžeji Artis Volfs, Egons Reiters un Toms Grēviņš.

Ielūgumus uz lielāko Svētā Patrika dienas ballīti Latvijā iespējams iegūt, sekojot viskija Jameson lapai portālā draugiem.lv vai meklējot Jameson komandu Rīgas veikalos un bāros. Vairāk informācijas par ielūgumu saņemšanu uz grandiozajām svinībām meklējiet vietnē www.jamesonuzsauc.lv!

Nedēļas nogale Dailes teātrī


Dailes teātris šajā nedēļas nogalē – gan savās mājās, gan ciemos. Piektdien skatītājiem tiek piedāvāta pēdējā iespēja noskatīties Frīdriha Šillera traģēdiju „Marija Stjuarte”, kurā Dž.Dž.Džilndžera režisētajā klasikas lieldarbā lieliski aktierdarbi satiekas ar izcilo Kārļa Lāča mūziku. Kamerzālē 15.marta vakarā Regnāra Vaivara veidotajā iestudējumā „Aija pēc Jaunsudrabiņa” stāstā par Aiju un viņas mūža vīriešiem iejutīsies Kristīne Nevarauska, Gints Grāvelis un Artūrs Dīcis.

Sestdien, kamēr komēdija „Primadonnas” smīdinās ventspilniekus, pašu mājās Mazajā zālē skatītāji aicināti būt par lieciniekiem krievu rakstnieka, aktiera un scenārista Pāvela Sanajeva autobiogrāfiskā stāsta skatuves versijai izrādē „Apglabājiet mani zem grīdas”, kurā vienu no savām izcilākajām lomām nospēlē Indra Briķe. Kamerzālē – režisora Elmāra Seņkova „profesionāls joks” „Es par Rēziju”.

Svētdienas vakarā Lielo zāli pieskandēs mūzikls „Oņegins”, bet Kamerzālē – Mārtina Makdonas melnā komēdija „Vienrocis no Spokānas” ar Ģirtu Ķesteri galvenajā lomā. Un jau 13.00 Mazajā zālē uz izrādi „Sūnu ciema zēni” gaidīti jaunie skatītāji, bet Kamerzālē – Olgas Dreģes un Jura Strengas cienītāji, lai novērtētu jauno izrādi „Mīļais melis”. Biļetes uz izrādēm var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.


Alises Mediņas gleznu izstādes "Pilsētas monologi" atklāšana


Galerijā „Antonija” no 15. marta līdz 15. aprīlim skatāma Alises Mediņas gleznu izstāde „Pilsētas monologi”.

Izstādē runāts par jūtām, pārdomām, sapņiem. Gleznu fokusā bez pašas pilsētas motīviem sastopama arī viņa – jauna sieviete, melanholiski apcerīga, sēžot pie loga vai kafejnīcā. Gleznās it kā apturēts laiks un skatiens, un mums tiek dots brīdis, lai uzminētu, kas ir viņas pārdomu avots. Šis nav monologs kā ilga vienas personas runa, kas liedz citiem piedalīties sarunā, kurā bieži tiek monopolizēts teiktais. Drīzāk latviešu mentalitātei tuvākais „iekšējais monologs”.

Izstāde apskatāma katru darbdienu no plkst. 10  līdz 18, sestdienās - no plkst. 11 līdz 17, svētdienās - brīvs.

Ar koncertu poļu viesdiriģenta Mosa vadībā "Sinfonietta Rīga" atzīmēs poļu komponista Ļutoslavska simtgadi


Atzīmējot 20.gadsimta poļu komponista Vitolda Ļutoslavska simtgadi, 15.martā Lielajā ģildē gaidāms valsts kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" koncerts poļu viesdiriģenta Mareka Mosa vadībā.

Koncertā skanēs Ļutoslavska skaņdarbi, kā arī Volfganga Amadeja Mocarta un Ludviga van Bēthovena simfonijas, no jauna apliecinot "Sinfonietta Rīga" spēju iedzīvināt klasiķu darbus līdzās 20.gadsimta laikmetīgajām kompozīcijām. Koncerta soliste būs Gunta Davidčuka-Gelgote.

Neordinārais poļu diriģents Moss jau agrāk strādājis ar "Sinfonietta Rīga" mūziķiem, tādēļ viņa atgriešanās pie orķestra diriģenta pults ir gaidīts notikums. Koncertā skanēs divi Ļutoslavska skaņdarbi: vokālais cikls sirreālisma noskaņās "Chantefleurs et chantefables" un dziļi emocionālā un sakramentālā "Sēru mūzika" stīgu instrumentiem. Klasiķu devumu šoreiz pārstāvēs Bēthovena "Pirmā simfonija" un Mocarta "Simfonija La mažorā KV 201".

Kā soliste uzstāsies Davidčuka-Gelgote, viņas dzidrajam soprānam izskanot dziesmu ciklā "Chantefleurs et chantefables". "Lielās mūzikas balvas 2009" ieguvēja patlaban daudz uzstājas gan opernamos, gan uz koncertskatuves.

UNESCO un Polijas Republikas Seims ir pasludinājis 2013.gadu par Ļutoslavska gadu, atzīmējot, ka "Ļutoslavska darbi, kas jau vairāk nekā sešdesmit gadu tiek atskaņoti visās svarīgākajās koncertzālēs, atklāj jaunas skaistuma telpas un norāda uz agrāk nezināmām iespējām izprast un izjust mūsdienu pasauli". Polijas vēstniecības pārstāvji uzsver, ka dižo komponistu ar Rīgu saista vēsturiskas saites: 1935.gadā Latvijas galvaspilsētā ir notikusi Ļutoslavska vienīgā tikšanās ar 20.gadsimta izcilāko poļu komponistu Karolu Šimanovski, jo abi komponisti vienlaikus koncertējuši Rīgā. Raugoties no šodienas perspektīvas, nav šaubu, ka Ļutoslavska vārds ir ierindojams starp 20.gadsimta Eiropas klasiskās mūzikas ikonām.

Lustovska simtgadei veltītais "Sinfonietta Rīga" koncerts Lielajā ģildē sāks skanēt plkst.19. Biļetes uz pasākumu var iegādāties "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās.

Rīgā atklāj jaunu atpūtas kompleksu "Tropics"


Piektdien, 15.martā, plkst.22:00 Rīga piedzīvos jauna atpūtas kompleksa "TROPICS" atklāšanu – Kr.Valdemāra ielā 17a.

Jūs sagaida eksotiski kokteiļi, patīkama atmosfēra un dažādi pārsteigumi bārā. Īpašais viesis – populārākais dīdžejs Latvijā – [Ex] da Bass ("Illegal DJ Team Riga" / "EHR Party Service"). Iesilda – DJ Rendy.

Ieeja – BEZ MAKSAS un no 18 gadu vecuma. Tiekamies atpūtas kompleksā "TROPICS" Rīgā, Kr.Valdemāra ielā 17a. Sīkāka informācija – http://www.tropics.lv .


Latvijas Nacionālajā teātrī pirmizrāde - Aleksejs Ščerbaks "Piemiņas diena"


Latvijas dramaturga Alekseja Ščerbaka lugu Piemiņas diena OKartes Jaunajā zālē iestudē režisors Mihails Gruzdovs.  Lugas darbība notiek no 15. marta vakara līdz 18. marta rītam, un kaislībās ap 16. martu tiek ierauti trīs dažādas politiskās pārliecības kaimiņi no viena stāva daudzdzīvokļu namā. Pirmizrāde - 16.martā.

Izrāde domāta kā aicinājums padomāt – kam un kāpēc  ir izdevīgi katru gadu 16.martā konfrontēt leģionārus un viņu atbalstītājus pret tiem, kuri ar visu pārliecību svin 9.maiju?  Vai Latvijas sabiedrība ko iegūst, ik gadu mēģinot noskaidrot, kam taisnība, kuru pārliecība ir pareizāka? Vai šajā jautājumā iespējama viena taisnība?

Ar šo lugu Aleksejs Ščerbaks  ir aizskāris tēmu, kurai neviens no latviešu autoriem vēl nav pieskāries, jo runa ir ne tik daudz par Latvijas vēstures lappusēm un 1944. un 1945. gadu, bet šodienu - konkrētu datumu martā, kad sabiedrība tiek provocēta uz neiecietību un totālu vēsturisko apstākļu neizpratni. Latvieši piemin kritušos, kas cīnījās par Latviju, krievi stāv ielas malā un lamā latviešus par "fašistu cūkām", un latvieši ik gadu no jauna sajūt pazemojumu un aizvainojumu pret krieviem, attiecīgi atbildot ar tikpat skarbo okupantu jēdzienu.

Lomās: Ivars Puga, Ilze Rūdolfa, Ģirts Jakovļevs, Uldis Dumpis, Uldis Norenbergs, Ivars Kļavinskis, Jānis Vimba, Dmitrijs Petrenko, Alise Polačenko. Scenogrāfs - Reinis Suhanovs.


Izrādes "Trakulīte sandalīte" pirmizrāde
 

Leļļu teātra Mazajā zālē šo sestdien, 16.martā pl.15.00 tiek gaidīti vismazākie teātra apmeklētāji, jo pirmizrādi piedzīvos jautrā un sirsnīgā „Trakulīte sandalīte”. Māras Cielēnas asprātīgie dzejolīši pārtapuši iestudējumā, ar kuru bērni jau no divu gadu vecuma var sākt teātra iepazīšanu.

Režisores Vijas Blūzmas iestudējumā tapušas daudzas izrādes mazākajiem skatītājiem, tādēļ viņai labi pazīstama šī publika un tās intereses. Par iespēju komponēt izrādei sajūsmināts arī komponists Uģis Vītiņš:

„Šāda vecuma auditorija taču ir unikāla! Vēl "tīra" savā uztverē..., tādēļ man arī likās, ka vairāk jāpiedomā pie katras skaņas rakstura un izmantojamā instrumenta, „stāsta komponists, atklājot, ka gandrīz viss mūzikas materiāls ir iespēlēts ar "dzīvajiem" instrumentiem - klavierēm, ģitārām, perkusijām, vijolēm, sintezatoru un bērnu rotaļu metalofonu, tikai nedaudz to papildinot ar kompjūtera radītām skaņām.
„ Kā tas viss no malas izklausās, lai vērtē skatītāji.... Pats es jauko aktierdarbu vēl esmu redzējis tikai skices līmenī, un ar nepacietību gaidu, kad tas būs ar tērpiem un gaismām. Tiešām tas vienmēr ir fascinējošs brīdis! Un ļoti ceru, ka visas režisores brīnišķīgās idejas varēs arī īstenot tehniski un materiāli. Tas varētu izskatīties iespaidīgi, un bērni būs sajūsmā,” vērtē komponists.

Māras Cielēnas dzejoļi vēsta par bērniem un vecākiem pazīstamām ikdienas situācijām un rosina rotaļīgā veidā tik galā gan ar slapjiem cimdiem un pazaudētām šallēm, gan ar netīrām mutēm un citiem līdzīgiem gadījumiem. Tie veiksmīgi apvieno dzeju un sadzīvi. Tie ir īsi, viegli uztverami un emocionāli – ļoti piemēroti gan bērnu valodas attīstīšanai, gan priekšā lasīšanai pirms miega.

Izrādes radošā komanda:
Vija Blūzma – režisors
Anita Znutiņa - Šēve – māksliniece
Uģis Vītiņš – komponists
Aktieri: Dace Vītola un Edgars Kaufelds.

„Trakulīte sandalīte” pirmizrāde – sestdien, 16. martā, plkst. 15:00. Tuvākās izrādes – 31. martā plkst. 11:00, 5. aprīlī plkst. 18:30, 21. aprīlī plkst. 11:00.


Koncerts "Pater Noster"


Sestdien, 16.martā plkst.19.00 Rīgas Domā notiek Latvijas Kultūras akadēmijas jauktā kora "Sōla" koncerts. Programmā J.S.Bahs, A.Brukners. K.Nīstets, A.Perts, V.Miškinis, J.Vītols, P.Vasks, Ē.Ešenvalds, J.Jančevskis.

Diriģenti - Jēkabs Jančevskis, Rūdolfs Bacāns.

Biļešu cena: Ls 3. Biļetes var iegādāties Rīgas Doma kasē no pirmdienas līdz sestdienai no plkst.10.00 - 17.00, kā arī stundu pirms koncerta.


Pārbaudītas vērtības uz koncertbāra „Laternu stundā” skatuves


Atmodas laika simbols no leģendārās rokoperas „Lāčplēsis”, Parīzes Dievmātes katedrāles zvaniķis, tautas cienīts un mīlēts dziedātājs – tas ir neviens cits kā Rodrigo Fomins jeb Igo. Savu mūziķa karjeru viņš sāka 1979. gadā, ir bijis grupu "Līvi", "Liepājas kvartets" un "Remix" solists, bet 90. gados pievērsās solokarjerai. Klausītāju rokās līdz šim nonākuši septiņi Igo solo albumi un daļu no tur apkopotajām melodijām mūziķis pavisam noteikti izpildīs arī uz koncertbāra „Laternu stundā” skatuves piektdien, 15. martā. 

Igo var lepoties ar daudzveidīgām un noskaņām bagātām koncertprogrammām. Šoreiz viņš izlēmis klausītājus priecēt ar savu „zelta fondu”. „Skanēs visiem labi zināmas un mīļas dziesmas, kas pazīstamas gadu gadiem, lai koncerta apmeklētāji varētu atpūsties tā kā sirds kāro - gan līdzi padziedāt, gan padejot, gan arī mierīgi paklausīties. Tas jau ir galvenais, nevienu neapgrūtināt, bet iepriecināt,” stāsta mūziķis.

Plašāka informācija par „Laternu stundas” pasākumiem, dažādām akcijām, atlaidēm un citiem interesantiem piedāvājumiem pieejama www.laternustunda.lv.


David`s piedāvā jauno kolekciju


Runču laiks vairs nav aiz kalniem, tāpēc tam ir jāsagatavojas! Šis ir ar mīlestību vispiepildītākais mēnesis gadā, tāpēc visi aicināti uz DAVID'S veikala ic Sky&More jau 15.martā sākot no plkst. 17:00 , lai iepazītos un iegādātos jaunās kolekcijas.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

Amarjit

GL479RWq

2013-07-31 12:13:53

Ziņot

anna saka:jocigs komentars kāds saarks Gribuškai ar svētceļniekiem?? Un ja jau mīļā gribi doties lūgt dieviņu,tad Baznīcas dārzs ir varen plašs,kur pārlaist nakti lūdzoties.Kāds Aglonas cilvēkiem saarks ar svētceļnieku atpūtas vietām??

Vārds

2013-03-15 10:20:56

Ziņot

nekā prātīga nenotiek, es par mājās palikšanu un siltu tēju!!!

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv