Svētdiena, 2021. gada 20. jūnijs

Rasa, Rasma, Maira

Visi autora raksti

27. septembris (2013) 11:19

Agneta Niedra

Ko darīt nedēļas nogalē, Puaro.lv iesaka Karlīne Štāla +BRĪVDIENU CEĻVEDIS (2)

Artūrs Tinte un publicitātes foto

Šī nedēļas nogale, neraugoties uz drēgnajiem laikapstākļiem, priecēs ar kultūras un izklaides pasākumu daudzveidību. Brīvdienu baudītājiem, kuri vēlētos pabūt katrā no tiem, nāktos pārvietoties teju gaismas ātrumā. Tieši tāpēc šonedēļ Puaro.lv brīvdienu ceļvedi iesaka Latvijas ātrākā dāma, autosportiste Karlīne Štāla.

„Šajās brīvdienās piedalīšos pasākumā Latvijas Gada auto, kur kopā ar citiem žūrijas locekļiem došos uz Kurzemes pusi testēt dažādas automašīnas,” savos šīs nedēļas plānos dalās Karlīne. „Šovasar pirmo reizi nolēmu ļauties notikumu gaitai, īpaši brīvdienās neko neplānojot, un secināju, ka arī bez iespringšanas un iepriekšējas plānošanas iespējams atpūsties tikpat labi. Īpaši man ir iepatikusies Jūrkalne, vasarā turp devos vairākas reizes. Man patīk vienkārši pabūt klusumā, izbraukt ar velosipēdu gar jūras malu svaigā gaisā. Savā ziņā esmu ļoti romantiska.”

„Nedēļas nogalēs parasti arī cenšos visas darba darīšanas nolikt malā un ļauties atpūtai. Nesen ir atsākusies teātra sezona, tāpēc pamazām jau pētu, kādas izrādes vēlētos apmeklēt. Jau tagad zinu, ka vēlos doties uz „Vējiem līdzi” Dailes teātrī,” prāto autosportiste.

Par Karlīnes brīvdienu tradīciju kļuvusi brokastu gatavošana. „Tā kā ēst gatavošana ikdienā aizņem pārāk daudz laika, šo nodarbi atstāju nedēļas nogalei. Man brokastīs ļoti garšo omlete, tāpēc ar šo ēdienu ļaujos eksperimentiem. Rudenī tās sastāvā noteikti ietilpst sēnes. Pati gan sēņot nedodos, jo bērnībā, kad kopā ar vecākiem sēņojot mežā bija jāpavada vairākas stundas, man šī nodarbe apnika. Tomēr es apsveru domu šogad to atkal pamēģināt. Man gan nešķiet svarīgi pielasīt pilnu grozu. Ja arī dotos sēņot, izvēlētos skaistāku, nevis sēnēm bagātāko vietu, jo šādas pastaigas mežā uztveru drīzāk kā meditatīvu pasākumu.”

Šajā nedēļas nogalē visā Latvijā notiek dažādi Miķeļdienas pasākumi. „Man šī diena saistās ar spilgtām atmiņām no bērnudārza laikiem. Toreiz kopā ar audzinātājām gatavojām dažādas figūriņas no dārzeņiem. Miķeļdiena mums bija īpaša. Nu tās svinēšana vairs diemžēl nešķiet aktuāla.”


BRĪVDIENU CEĻVEDIS


Rīgas apkaimēs sāks svinēt Miķeļdienu


Piektdien plkst.13 kultūras pils "Ziemeļblāzma" Lielajā zālē notiks pasākums bērniem "Miķelītis bagāts vīrs". Būs danči, dziesmas un rotaļas kopā ar "Ziemeļblāzmas" bērnu deju kolektīvu "Bitīte" un Rīgas Kultūru vidusskolas folkloras kopu "Krullis".
Lielākais pasākums būs Miķeļdienas gadatirgus, kas 28.septembrī no plkst.10 līdz 17 notiks Doma laukumā. Tajā rudens veltes un amatnieku meistardarbus piedāvās gandrīz 300 tirgotāju.

Šogad tirgus apmeklētājiem būs iespēja gan iepirkties tirdziņā, gan baudīt kultūras programmu. Miķeļdienas gadatirgū varēs iegādāties amatnieku un tautas lietišķās mākslas meistaru darinājumus, kā arī nopirkt rudens ražas veltes, gaļu, zivis, medu, maizi, veselības un ārstnieciskās kosmētikas izstrādājumus, pirts lietas un grāmatas.

Par jauku noskaņojumu gan tirgotājiem, gan tirgus apmeklētājiem gādās profesionālais pūtēju orķestris "Rīga", vairāki deju kolektīvi, tostarp bērnu deju ansamblis "Dzīpariņš", tautas deju ansamblis "Gatve", jauniešu deju kolektīvs "Dzīpars", deju ansambļi "Ačkups" un "Austris", kā arī deju kopa "Zalktis".

Līdz ar iepirkšanos tirdziņā rīdziniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja dzirdēt koklētāju ansambļa "Pūt vējiņi", folkloras kopu "Kokle" un "Grodi", kā arī deju kopas "Vilki" uzstāšanos. Pasākuma apmeklētājus priecēs arī bērnu vokālais ansamblis "Knīpas un knauķi", Liepājas aktieru grupa "Aģenti", kā arī vokālās džeza grupas "Assembly singers" dziedātāji. Jestro tirgus kultūras programmu vadīs Latvijas Nacionālā teātra aktrise Marija Bērziņa un Liepājas teātra aktieri Armands Kaušelis un Marģers Eglinskis.

Savukārt svētdien, 29.septembrī, no plkst.12 kultūras centrā "Ilģuciems" risināsies Miķeļdienas svinības kopā ar folkloristiem Ivetu un Vidvudu Medeņiem. Kultūras centra lietišķās mākslas studijas piedāvās latviešu tradicionālo amatu paraugdemonstrējumus un radošās darbnīcas, koncertā piedalīsies amatieru kolektīvi "Laiksne", "Latve", "Dejotprieks", "Hāgenskalna muzikanti", "Ildzēni" un "Mārīte".

Olimpiskā diena


 

Lai popularizētu olimpisko kustību, veselīgu dzīves veidu un godīgas spēles principus sportā, piektdien Latvijā svin Olimpisko dienu ar vienojošu devīzi "Esam sportiska ģimene!".

Olimpiskā diena Liepājā notiks Liepājas Olimpiskajā centrā, kurā plāno piedalīties 800 bērni no 12 dažādām Liepājas mācību iestādēm.

Dalību 2013.gada Olimpiskās dienas pasākumos ir pieteikušas 83 norises vietas, kas kopā pulcēs vairāk nekā 87 000 dalībnieku. Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) pauž gandarījumu par norises vietām, kuras savu dalību ir pieteikušas atkārtoti, kā arī priecājas par jauniem pieteikumiem, liecina informācija LOK mājaslapā.

Vienlaicīgi visās Latvijas Olimpiskās dienas norises vietās pasākums sāksies ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

Rīta vingrojuma komplekss sāksies plkst.10, un to tiešraidē pārraidīs radiostacija "StarFM" un televīzijas kanāls LTV7. "Olimpiskās dienas 2013" rīta vingrošanas komplektu ir iespējams lejupielādēt LOK mājaslapā "www.olimpiade.lv", sadaļā "Olimpiskā diena 2013".

"Olimpiskās dienas 2013" pasākumi ir bez maksas. limpiskā diena ir vienīgais pasaules mēroga pasākums, ko ik gadu organizē olimpiskā kustība.


Tukuma muzejā atklās informācijas stendu - vides objektu "Vārti no pagātnes uz nākotni"


Piektdien plkst.17.00 Tukuma pilsētas vēstures muzejā "Pils tornis" tiks atklāts muzeja informācijas stends - vides objekts ar simbolisku nozīmi "Vārti no pagātnes uz nākotni".

Tukumnieces arhitektes Līgas Saulespurenas projektētais vides objekts ar mākslinieka Anda Niedres veidoto dizainu "Vārti no pagātnes uz nākotni" iezīmē ceļu uz pilsētas vēstures muzeju, kur tiek atspoguļotas mūsu pagātnes norises. Vides objekts vienlaikus kalpos arī kā informācijas stends, jo divos LED ekrānos būs atspoguļotas mūsdienu aktualitātes.

Uz šo vārtu sienām iegravēti diženo tukumnieku vārdi, tostarp Latvijas pirmā ārlietu ministra Zigfrīda Annas Meierovica, 6.Tukuma latviešu strēlnieku pulka komandiera pulkveža Anša Lielgalvja, Lāčplēša ordeņa kavaliera Ādolfa Bulles, Tukuma muzeja izveidotāja un dibinātāja Leonīda Āriņa, dzejnieka Imanta Ziedoņa vārds.

Uz vides objekta sienām lasāms pavisam 41 tukumnieka vārds, no kuriem daudzi laika gaitā ir aizmirsti, piemēram, ūdenslīdēja aprīkojuma izgudrotājs, Krievijas goda pilsonis Karls Ernsts Hauzens, inženieris, Rīgas ostas celtniecības darbu vadītājs Aleksandrs fon Betihers un citi. Tukuma muzejs aicina iesaistīties Tukuma pilsētas vēsturiskās atmiņas veidošanā, sniegt informāciju un papildināt muzeja krājumu ar lietām, kas saistās ar šiem cilvēkiem.

Vides objekts tapis Tukuma muzeja realizētajā projektā "Savējo stāsti, ne svešo", ko finansē Eiropas Savienības programmas "Eiropa pilsoņiem" aktivitāte "Aktīvi Eiropas piemiņas pasākumi" un līdzfinansē Tukuma novada dome un Kultūras ministrija. Vides objekts "Vārti no pagātnes uz nākotni" ir tikai viens no projekta pasākumiem.

Jau 2014.gada martā plānots atklāt jaunu ekspozīciju Tukuma pilsētas vēstures muzejā "Pils tornis", tādēļ notiek Tukuma pilsētas vēstures izpēte, iesaistot dažāda vecuma un sociālo un etnisko grupu pilsētas iedzīvotājus, uzklausot viņu atmiņu stāstus un aicinot viņus dāvināt muzejam priekšmetus ar muzejisku nozīmi.

Projekta nosaukums "Savējo stāsti, ne svešo" apliecina vēlmi skatīt 20.gadsimta vēstures notikumus Tukuma pilsētā plašākā kontekstā, salīdzinot tos ar norisēm Latvijas un Baltijas, kā arī Eiropas vēstures mērogā, tomēr tai pat laikā akcentējot konkrētu cilvēku likteņstāstus.

Jūrkalnē notiks džeza un blūza mūzikas vakars


Piektdien plkst.18 Ventspils novada Jūrkalnē, viesu nama "Imantas" kafejnīcā, notiks pirmais džeza un blūza mūzikas vakars "Rudens džezs", kurā muzicēs grupa "VMV Blues Band”.

"VMV Blues Band" ir četru Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņu un tās absolventu veidots kolektīvs, kas izpilda džeza, blūza un improvizatoriska žanra kompozīcijas.

Grupas sastāvā spēlē Ventspils Mūzikas vidusskolas džeza un estrādes nodaļas 3.kursa audzēkņi Edvards Grieze (taustiņi, vokāls) un Ilmārs Priede (bass), kā arī džeza un estrādes nodaļas absolventi Guntis Kaģis (bungas) un Elgars Jaunskalže (ģitāra). Kaģis ir arī Ventspils Mūzikas vidusskolas sitamo instrumentu nodaļas pedagogs, bet Jaunskalže strādā par ģitāras skolotāju Ventspils Jaunrades namā.

Edgara Lipora monoizrāde „Karavīrs”


 

Ko šodien saprotam ar vārdu „vīrišķība”? Kur smelties spēkus latviešu karavīra stājai un iznesībai? Kādi ir šodienas jaunekļu sapņi, uzskati un ilgas? Uz šiem jautājumiem atbildes meklēs aktieris Edgars Lipors muzikālajā objektu un kustību monoizrādē „Karavīrs”. Pirmizrādes – 27. un 28. septembrī plkst. 18.00 Latvijas Kara muzejā.

„Vairākus gadus strādājot Latvijas Leļļu teātrī un vadot vīru kopu "Vilki", jau sen biju prātojis par monoizrādi, kurā tiktu vēstīts gan par vīrišķīgu rīcību, gan patriotiski cēlu kareivja cienīgu domāšanu mūsdienīgi ikdienišķās situācijās, kur prātam jābūt modram, bet sirdij – mīlošai. Un ir gluži vienalga, vai ikdiena paiet auto servisā, bankā vai policijā,” prāto Edgars Lipors un smej, ka ar iestudējuma pirmizrādi gribējis kārtīgi nosvinēt 40. jubileju, taču nejaušu sakritību dēļ tieši dzimšanas dienā kopā ar „Vilkiem” atradies turnejā Austrālijā.

Ar pusotra gada nobīdi aktiera sapnis beidzot īstenojies. „Karavīrs” būs izaicinājums apvienot vairākus skatuves mākslas veidus – ne tikai leļļu, kustību un objektu teātri, bet arī akadēmiskās mūzikas zināšanas un latviešu tradicionālo kultūru. „Sadarbībā ar lielisko režisoru Valdi Pavlovski, prasmīgo horeogrāfi Liliju Liporu un kostīmu mākslinieci Gunu Stikāni tas noteikti izdosies,” ir pārliecināts E. Lipors.

Kinoteātrī "Splendid Palace" pirmizrādi piedzīvos Celmas dokumentālā filma "Mana koka stāsts"


Piektdien kinoteātrī "Splendid Palace" pirmizrādi piedzīvos režisores Unas Celmas dokumentālā filma "Mana koka stāsts".

Filma "Mana koka stāsts" ir neparasts kino darbs, kurā dokumentāli kadri mijas ar spēlfilmas elementiem, lai pastāstītu stāstu par kādas dzimtas četrām paaudzēm.

Sešpadsmitgadīgajam skolēnam Jānim uzdots mājas darbs - izveidot un pastāstīt par savu dzimtas koku. Stāsts par dzimtas koku sākas ar Jāņa vecvecvectēvu, kurš piektā gada revolūcijas laikā dedzināja muižas, un turpinās, parādot vairākas valstis un politiskās iekārtas, kolorītus cilvēkus un dažādus likteņstāstus. Bagāts Valmieras tirgotājs, Ļeņinam uzticīgs sarkanais strēlnieks, "čekas" galdnieks un zobārste "neskartajās zemēs" ir tikai daži personāži no Jāņa plašā dzimtas koka, un par katru no tiem zēns dzirdējis ko neparastu un neaizmirstamu.

"Mana koka stāsts" nav vēsturiska filma vistiešākajā nozīmē, jo tās sižets ir pusaudža vēstījums par to, ko par pagātni stāstījuši vecmāmiņa ar vectēvu, tāpēc vēsturiski notikumi un situācijas iegūst personisku un brīžiem pat nedaudz absurdu raksturu.

Celmas jaunā filma mudina jauniešus interesēties par pagātni, ne tikai mācoties vēsturi, bet arī apzinoties savas dzimtas saknes.

Filmā lomas atveido Inta Dzelme, Artūrs Dīcis, Harijs Spanovskis, Aldis Siliņš, Marija Bērziņa, Andris Bērziņš, Ērika Eglija, Kristaps Rasims, Gints Grāvelis, Mārtiņš Počs, Agnese Rukšāne, Edgars Petkēvičs, Regīna Razuma, Guna Zariņa, Juris Circenis, Jurijs Ivanovs, Jevgēnijs Isajevs, Dana Čerņecova un citi.

"Mana koka stāsta" pirmizrāde kinoteātrī "Splendid Palace" notiks plkst.20. Pirmizrāde būs īpašs filmas seanss ar viktorīnām, kur varēs saņemt neparastas balvas.

Rīgas Kongresu namā notiks britu komiķa Dilana Morana izrāde


Latvijas publikas iedvesmots, šodien Rīgā ar priekšnesumu atgriezīsies britu komiķis Dilans Morans.

Morans piektdien Rīgas Kongresu nama Lielajā zālē uzstāsies ar apbalvojumus un skatītāju atzinību guvušo šovu "Yeah Yeah".

Šā gada pavasarī Rīgas publiku ar pamatīgu humora devu pārsteidza Edijs Izards, bet "Comedy Baltics" grupa šoruden piedāvās smelties pamatīgu humora devu leģendārā "stand-up" komēdijas mākslinieka Morana izpildījumā.

Britu komiķim šī būs otrā viesošanās reize Rīgā. Pērn oktobrī viņš uzstājās "Splendid Palace" kinoteātrī. Toreiz daudzi humora cienītāji palika aiz durvīm, jo biļetes tika izpārdotas dažās dienās. Šoreiz par komiķa uzstāšanās vietu izvēlēts Rīgas Kongresu nams, ļaujot pulcēt plašāku Morana humora cienītāju pulku.

Šova programmā būs nopietna deva sarkastisku novērojumu par dažādām dzīves tēmām. Izrāde stāstīs gan par novecošanu, reliģiju un bērniem, gan attiecībām, kas savijas ar vispārējām dzīves aplamībām.

Par skatītāju iesildīšanu pirms šova rūpēsies "Comedy Baltics" pārstāvji Luiss Zezerans un Stjuarts Džonsons.

"Arēnā Rīga" notiks tradicionālie studiju gada atklāšanas svētki "Studentu paradīze"


Piektdien "Arēnā Rīga" norisināsies tradicionālie studiju gada atklāšanas svētki "Studentu paradīze", apmeklētājiem piedāvājot koncertus, dejas un citas izklaidējošas aktivitātes.

"Studentu paradīzē 2013" pēc divu gadu pārtraukuma ar koncertprogrammu "Noslēguma ballīte" uz skatuves kāps mūziķis Arstarulsmirus, kas agrāk bija pazīstams ar skatuves vārdu Gustavo, kā arī latviešu indie grupa "Astro'n'out", puišu apvienība "Bermudu divstūris", "Miks Dukurs&Fakts", DJ Toms Grēviņš, DJ "Gustavito", DJ "Ai-Va", DJ "Rapa", DJ "Me&My Monkey" no Vācijas, DJ "Get Dizzy", DJ "Droydi" no Brazīlijas un daudzi citi mākslinieki.

Jau tradicionāli sarīkojumā varēs ne tikai izdejoties iemīļotu mākslinieku pavadībā, vērot aizraujošu šova programmu, piedalīties vērtīgos konkursos, bet arī izklaidēties atraktīvos augstskolu un svētku atbalstītāju stendos "Arēnā Rīga" un ārpus tās.

Kā pasākumam veltītajā preses konferencē žurnālistiem pavēstīja pats mākslinieks, koncertprogrammā "Noslēguma ballīte" izskanēs Gustavo daiļrades labāko dziesmu apkopojums tradicionālā hiphopa izpildījumā un līdzās viņam uz skatuves kāps arī viesmākslinieki.

Biļetes uz gaidāmo pasākumu nopērkamas "Arenariga.com" un "Biļešu servisa" kasēs.

"Studentu paradīze" ir lielākie studiju gada atklāšanas svētki Baltijā, kas ik gadu pulcē vairāk nekā 11 000 jauniešu - topošos un esošos studentus. "Studentu paradīze" jau septīto gadu tiek rīkota, lai rastu vienotību studentu vidū, kā arī organizētu vienotus studiju gada atklāšanas svētkus visiem Latvijas un arī kaimiņu valstu studentiem.


Rēzeknē izskanēs džeza koncertu cikls


Piektdien un sestdien Rēzeknē, Austrumlatvijas koncertzālē jeb Latgales vēstniecībā "Gors", izskanēs džeza koncertu cikls "Džeza rudens Latgalē".

Ciklā "Džeza rudens Latgalē" izskanēs divi džeza mūzikas koncerti, kuros uzstāsies Daumanta Kalniņa džeza kvintets un Sanktpēterburgas mūziķu apvienība "Parfenov’s Sax Band".

Daumanta Kalniņa džeza kvinteta koncerts notiks šodien plkst.19 mazajā zālē "Zīdaste". Programmā izskanēs dziedātāja Stinga kompozīcijas, džeza standarti un Daumanta Kalniņa oriģinālkompozīcijas. Koncertā piedalīsies dziedātājs Kalniņš, Kristaps Vanadziņš (taustiņinstrumenti), Mārcis Auziņš (ģitāra) un Rūdolfs Dankfelds (sitaminstrumenti).

Savukārt sestdien, 28.septembrī, plkst.19 Lielajā zālē rudens krāsas saksofonu samtainajā izpildījumā uzburs Sanktpēterburgas mūziķu apvienība "Parfenov’s Sax Band".

Džeza ansambli "Parfenov’s Sax Band" 1992.gada 12.aprīlī dibinājis bijušais rēzeknietis Nikolajs Parfenovs, kuru mūziķa gaitas aizvedušas uz Sanktpēterburgu. Nikolajs absolvējis Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolu un joprojām uztur draudzīgas attiecības ar daudziem vietējiem mūziķiem.

Džeza mūzikas tradīcijas Rēzeknei nav svešas. Par to, ka pilsētā mīl džezu, var pārliecināties vienmēr labi apmeklētajās Džeza dienās Rēzeknē, kas līdz šim ik pa laikam norisinājās februārī.

Koncertu ciklu "Džeza rudens Latgalē" plānots padarīt par tradicionālu.


„Bushmills LIVE” ieskandinās Sapņu Fabriku ar leģendārā īru mūziķa FOY VANCE uzstāšanos


Pasaulē zināmais īru viskijs Bushmills 28.septembrī  plkst. 20:00 urbānajā koncertzālē „Sapņu Fabrika”  Rīgā, Lāčplēša ielā 101, Bushmills LIVE koncerta ietvaros prezentēs savu jauno viskija līniju ar medus niansēm - Bushmills Honey.

Par pasākuma kulmināciju kļūs leģendārā īru mūziķa FOY VANCE uzstāšanās, kurš dienu iepriekš priecēs Prikes draugus Tallinā. Plašāku atpazīstamību FOY VANCE guvis, koncertējot ar tādiem māksliniekiem kā SNOW PATROL un ED SHEERAN un šī gada 21.jūnijā koncertējis Bushmills LIVE  ietvaros Īrijā – viskija Bushmills dzimtenē. Pārējo laiku apmeklētājus izklaidēs DJ Rudd un ausis priecēs pašmāju indie mūzikas stila zvaigznes un Bushmills vietējā mēroga konkursa uzvarētāji grupa Ca’Mel.

Pasākuma namatēva lomu uzņēmies Latvijas publikai zināmais raidījumu vadītājs un mūziķis Kaspars Zlidnis, savukārt pasākumu īpašu padarīs neordinārais izkārtojums un nepiespiesti brīva atmosfēra. Padomāts par aktivitātēm viesiem - Bushmills Honey interaktīvās spēles; konkurss, kurā varēs laimēt piecus FOY VANCE diskus ar mūziķa autogrāfu, kā arī iespēja iejusties mūziķa ampluā, fotografējoties speciāli izveidotā stendā ar bungām un ģitārām, tādējādi atainojot Bushmills viskija muzikālo garu.
Šādu noskaņu radīs mūziķis FOY VANCE ar savu jaunāko mūzikas albumu un mūzikas ierakstu „Joy of nothing”.


Rundāles novada Svitenē ar stāstnieku festivālu un citiem pasākumiem svinēs rudens saulgriežus


Sestdien, 28.septembrī, jau septīto reizi Rundāles novada Svitenē, Saules dārzā, ar lielo Miķeļdienas andeli tiks svinēti rudens saulgrieži.

Rundāles novada domes Kultūras nodaļas vadītāja Sandra Kerēvica informēja, ka šogad pasākums notiks sadarbības projektā "Kultūras tradīciju saglabāšana Biržu un Bauskas rajonos", pulcējot kopā visu projekta partneru amatierkolektīvus - no Bauskas, Rundāles, Iecavas, Vecumnieku novada Latvijā, kā arī Biržu rajona Lietuvā.

Līdztekus lielajai Miķeļdienas andelei jau otro reizi Rundāles novadā notiks Zemgales stāstnieku festivāls "Gāž podus Rundālē", kuru organizē Pilsrundāles bibliotēkas vadītāja Aelita Ramane ar UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas un Rundāles novada domes atbalstu.

Stāstnieku festivāla dalībnieki Svitenē ieradīsies jau 27.septembrī, lai klausītos stāstos par Sviteni, apmeklētu Codes amatierteātra viesizrādi "Nāk palīdzība" Svitenes tautas namā un sagatavotos 28.septembra festivāla atklāšanai un stāstu ritināšanai Lielajā Miķeļdienas andelē.

Lielajā Miķeļdienas andelē par radītajiem interesantākajiem dabas velšu objektiem tiks apbalvoti arī konkursa "Rudens brīnumi" uzvarētāji - pirmsskolas izglītības iestāžu un skolu 1.-6.klases mazie mākslinieki. Konkurss organizēts projekta "Vietējo produktu attīstība vidus Baltijā" ietvaros.


Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles ērģeļu 100 gadu jubileju atzīmēs ar koncertu


Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles ērģeļu 100 gadu jubileju svētdien, 29.septembrī, atzīmēs ar koncertu "Rīgas Svētā Jēkaba katedrāles ērģelēm -100!".

Pirms koncerta plkst.11 notiks svētdienas dievkalpojums, kura laikā būs iespēja dzirdēt katedrāles ērģelnieku Ingusa Kokina, Jūlijas Jonānes un ilggadējā katedrāles draudzes ērģelnieka Andreja Puriņa spēli, kā arī Svētā Jēkaba katedrāles jauktā kora balsis.

Pēc dievkalpojuma ap plkst.12.30 notiks koncerts, kurā piedalīsies Latvijā un Eiropā atzīti mākslinieki, atskaņojot skaņdarbus ērģelēm, kā arī ērģelēm ar trompeti un balsi. Koncertā piedalīsies ērģelnieces Ilona Birģele un Diāna Jaunzeme, kā arī mūziķi Leons Meinarts (trompete) un Nacionālās operas soliste Evita Zālīte (soprāns).

Aptuveni stundu garā koncerta repertuārā skanēs dažādu laikmetu komponistu ērģeļmūzika, kā arī vairāku latviešu komponistu skaņdarbi.

Ieeja koncertā būs par ziedojumiem dievnama uzturēšanai.


"White Hills" koncertu Rīgā iesildīs ansamblis "Židrūns"


Septembra beigās Kaņepes Kultūras centrā gaidāmo amerikāņu "izplatījuma" jeb "space rock" trio "White Hills" koncertu iesildīs ansamblis "Židrūns".

Kopš izmaiņām grupas sastāvā, dalībnieku privātajās dzīvēs, kā arī veselības likstām, pēdējā gada laikā "Židrūns" nav redzēts bieži koncertējam. Nupat gan nospēlēts koncerts Cēsīs, taču lielākā uzmanība tiekot veltīta pūliņiem mēģinājumu telpā un jauna muzikālā materiāla radīšanai. Viena no pēdējo gadu spilgtākajām pašmāju rokgrupām, kas radījusi arī pēdējo gadu pašmāju roka klasiku - dziesmu "Šņāc šoseja" -, koncertā Kaņepes Kultūras centrā plāno atskaņot arī ko jaunu.

Kā ziņots iepriekš, 29.septembrī ar koncertu Kaņepes Kultūras centrā Rīgā pirmoreiz Latvijā viesosies rokmūzikas trio "White Hills" no Bruklinas Ņujorkā. Apvienība, kuras daiļrade visbiežāk tiek dēvēta par "psihodēlisku" un "kosmisku", nupat cienījamās Čikāgas izdevniecības "Thrill Jockey" paspārnē laidusi klajā savu jaunāko studijas albumu "So You Are… So You'll Be" un pirms došanās uz Eiropu patlaban vēl spēlē pēdējos koncertus ASV kopīgā turnejā ar kolektīvu "The Cult".

Biļetes uz koncertu Rīgā nopērkamas elektronisko biļešu tirdzniecības vietnē internetā "www.bezrindas.lv". To cena ir seši lati, bet, tuvojoties koncertam, biļetes kļūs dārgākas.

Pievienot komentāru

Piedalies diskusijā un ievēro Lietošanas noteikumus.

2000

Mainīt komentāru secību

bravo

2013-09-27 15:58:38

Ziņot

tavu prieku un laimi, brivdienas, kurās jāsēž mājās, jo laiks pēc suņa

Vārds

2013-09-27 12:42:35

Ziņot

sēņot šādā laikā veeeeeee tikai un vienīgi mājās ar siltu tējas krūzi rokās

Pasaulē

Gardums no Spānijas - tapas (8)

Raksturot to, kas tieši ir tapas, nākas ļoti sarežģīti, jo tās ir pieejamas daudz dažādos veidos. Tomēr ikviens, kurš apmeklējis Spāniju vai kādu no Centrālamerikas valstīm, noteikti būs baudījis kādu no tapu variācijām.

„Es nogalināju Merilinu Monro,” pirms nāves atzinies bijušais CIP aģents? (1)

Hodorkovskis: Putins uzsāka karu, lai attaisnotu neveiksmīgo ekonomisko politiku (3)

Kas notiek, ja bērna kopšanas atvaļinājumā dodas tētis? FOTO (1)

Bija vai nebija ūdeņos pie Stokholmas Krievijas zemūdene? (1)

Par seksu ar 12 000 prostitūtām arestēts 64 gadus vecs skolas direktors (5)

Ilvess: NATO spēkiem Igaunijā vajadzētu atrasties pastāvīgi (3)

Interesanti

Kaut kas neredzēts! Labradors - futbola fans VIDEO (7) 

Suns no sirds priecājas par Portugāles valstsvienības iesistiem vārtiem.

Viņi piepeši ieraudzīja, ka smiltīs kaut kas kustas. Viens pēc otra parādījās... (2)

Pavisam parasti, tomēr bīstami augļi un dārzeņi (2)

Lūk, kādi "tusiņi" jārīko saviem četrkājainajiem mīluļiem! VIDEO (2) 

Iespaidīgi! Cilvēka un krokodila maigā draudzība (1) 

Neticami! Kā viņš to visu tur dabūja iekšā?! VIDEO (1) 

Smieklīgi: šie suņi ir aizmirsuši, kas viņi ir VIDEO

Igors Popovs: Dzīves sparu smeļos darbā un ceļojumos (1) 

Ar laba garastāvokļa un lieliska izskata recepti dalās slavenību frizieris un stilists Igors Popovs.

Gada modes dizainere Inese Ozola: Mani visvairāk iedvesmo nodošanas termiņš! (1)

Oskars Melbārdis: Dažkārt kārojas siļķmaizīti, bet sezonas laikā to nedrīkst (2)

Seko puaro.lv aktualitātēm

x

Ienāc jaunajā Puaro.lv!

Puaro.lv